LILLE Ypersche Voetbalkroniek BOLDERSNIEUWS le rendez-vous des Beiges Faillissementen in België Protesten in België Faling Uittreksel Faillite Extrait Openbare Aanbesteding^ Verandering van Woonst Snij- en Naaicursussen 6 Le Café du Beau Regard Concordat Préventif - AVIS Provincie West-Vlaanderen - Arrondissement Yper Gemeente Boesinghe Electrische Energie op het gebied der gemeente. A. LEPERCQUE. R. it THIBAULT le BOESINGHE. Elverdinghestraat, 45 YPER C. S. Yper 8 Halluin 2 De liefdadigheidsmatch ten voordeele van speler Carlier heeft spijtig genoeg weinig volk naar het Ypersch stadium gelokt. Het slecht weder van 's morgens is daar eenigszins de oorzaak van.Nochtans kregen wij soms mooie spelcombinaties te zien van beide ploegen die, niettegenstaande het late seizoen, wedijverden om degelijk voetbalspel voor den dag te halen. Rood-wit had gansch de partij de bovenhand, ofschoon de bezoekers soms gevaarlijke tegen aanvallen deden. In de eerste speelhelft be kwam Halluin een strafschop welke sportief in de handen van Margonneau gegeven werd. Het eerste doel kwam ter wereld door toe doen van Veileure Aug. op eenvoudigen free kick tegen den keeper der bezoekers gefloten. Ververeken bezorgde ons nummer twee met een grondscherend shot, en dezelfde speler benuttigde een overzet van Olie vier om het derde doel aan te teekenen. Nummer vier was het werk van Verleure Aug.die van een on volledig wegwerken van den franschen doel- bewaarder gebruik miek, om hem het nakijken te geven. Eindelijk kon Halluin het eerste punt binnenzenden na een laatste tusschen- komst van Molein. Rood-wit dwong niet min dan zes hoekschoppen af. Na de rust is het de beurt aan Ollevier om nummer vijf ter wereld te brengen terwijl, op misverstand onzer ach terhoede, de geel rooden voor de tweede maal den weg onzer netten vonden. Verleure Aug. bereikte weldra het half dozijn, om insgelijks .nummer zeven binnen te schieten. Cberchye was dan ook van de partij om zijn doeltje bin nen te lappen, dat met nummer acht betiteld werd. Halluin bekwam drie corners en Yper kreeg er zeven voor zijn deel. Ziedaar in korte trekken het verloep van de laatste ontmoeting van het voetbaljaar ig32-33, dat met een klin kende zege onzer kleuren gesloten werd. En nu tot het aanstaande seizoen. e Gezien het onregelmatig verloop der eind ronde en het moeilijk samer stellen van een degelijk elftal op het einde van het seizoen, werden de juniorsmatchen, die nog tegen F. C. Brugge en Meenen te spelen vielen, afge zegd. Morgen zou het de beurt zijn van de vetera nen om te Yper voor eigen volk hunne oude voetbalkennissen te laten bewonderen. Doch door onvoorziene omstandigheden kunnen de oudjes van Poperinghe niet opkomen en de match gaat enkel door op Zondag 28 Mei. Het elftal der Yperlingen zal naar alle waar schijnlijkheid als volgt samengesteld worden Heekhoudt Deleu Blootacker Craye Brown Coffyn Vajidamme Vanbost Vannieuwenhuyze Morel Odent NEMO. Op Donderdag 35 Mei, O. H. Hemelvaart viert de Ypersche Boldersvereeniging haar kampioen, namelijk de Boldersmaatschappij De ware Bloemtros van den Katholieken Kring. De overhandiging van den beker zal, om 14 u., in het lokaal der Stakeholder's plaats hebben, en gepaard gaan met het schenken van den tweeden prijs aan de ont vangende maatschappij. Het feest zal door muzltk opgeluisterd worden en al de boldert maatschappijen zullen Vervolgens stoetsgè wijze de verschillende bolderslokalen in stall bezoeken -t, Men vertrekt bij de Statiebolders om l5 u naar de Coöperatieve langs de Statiestraat, Tem pelstra al, Boterstfaat, Van den Peér^- boomplaats. Óm 16 u., vertrek naar de Ba^ langs de Boesinghestraat, Surmontstraat, udestraat, Groete Markt, Meenenstraat, Om 17 u., vertrek naar 't Pos'.je langs de Meenenstraat, Groote Markt, Hondstraat, Oude Kleermarkt, Rijsselstraat. Om 18 u., vertrek naar den Katholieken Kring. Het Bestuur der Boldersvereeniging doet een warmen oproep aan al zijn leden om zoo talrijk mogelijk op te komen en aan het feest zooveel luister mogelijk bij te zetten, om zoo doende te toonen dat zij hunne liefhebberij genegen zijn en om hulde te brengen aan de kampioenen die driemaal naeenvolgend den titel veroverd hebben. Allen dus op post ten bate van het bolderspel is 't bijzonder en der verbroedering van de maatschappijen in 't al gemeen. Dir. Maës En face Bourse La meilleure Bière de Lille «La Slavia». Faillissementen. N. V. Van der Graaf C' (Afdeeling Handelsinformaties) te Brus sel, deelt ons mede Er werden over de afgeloopen week eindi gende 12 Mei 1933, in België, 24 faillissemen ten tegenover 28 voor het zelfde tijdperk van het vorige jaar. Van 1 Januari 1933 tot 12 Mei ig33, in Bel gië, 537 faillissementen tegenover 419 voor het zelfde tijdperk van ig32. Detailsbranchgewijze der Faillissementen. Cidarndi di wuk Totial sedert 5 Hei 1933 tst 12 Mei 1933 1- Jmiri 1S33 i3 Handelaren in verschillende 214 goederen I Banket bakker 2 1 Bont (handelaar) 6 I Ondergoed (handelaar) 5 I Steenkolen (handelaar) 7 I Benoedigheden voor Dames mode (handelaar) 1 1 Boekhandelaar 1 2 Koffiehuishouders 44 1 Garagehouder 10 1 Aannemer 33 1 Timmerman 2 Concordaten. Van 1 Januari ig33 tot 12 Mei ig33, in België 3oi aanvragen van een concordaat en 121 bekrachtigingen tegenover 234 en 124 voor het zelfde tijdperk van ig32. Protesten. - N. V. Van der Graaf C° (Afdeeling Handelsinformaties) te Brussel, deelt ons mede Er werden over de afgeloopen week eindi gende 12 - 5 - 33, in België, 2364 protesten tegenover 2404 voor het zelfde tijdperk van het vorige jaar. Van 1 1 33 tot 12 5 33, in België, 5o.54i protesten tegenover 53.826 voor het zelfde tijdperk van 1932. Pardécision du 17 Mai ig33, le Tribunal de Première Instance d'Ypres, siégeant con- sulairement, a fixé au Mercredi 14 Juin ig33, a trois heures de relevée, en l'auditoire de ce Tribunal au Palais de Justice, Grand'Place, a Ypres, la réunion des créanciers du sieur CARLENS Guillaume, ancien exploitant de cinéma, domicilié k Ypres, Grand'Place, demandeur en. concordat préventif de la faillite. v 1 Les creanciers sont invités a y assister. Ypres, le 17 Mai ig33. Le Juge délégué, F. Heyvaert. Bij vonnis, verleend den 17 Mei ig33, heeft de Rechtbank van Eersten Aanleg, ziiting houdende te Yper, wijzende in handelszaken, in faling verklaard BRUNEEL Hector,, handelaar, wonende en gehuisvest te Pope- ringhe, Veurnestraat. De Rechtbank heeft bepaald op zes maan den, het tijdstip der schorsing van betalingen^, benoemd tot Rechter Commissaris der faling, den heer Rechter Heyvaert; aangesteld als curator, Meester Alphonse Wauters, advo caat, te Poperinghe, Boeschepestraat, 8 bevolen aan de schuldeischers, hun schuld vorderingen neêr te leggen, ter Griffie dezer Rechtbank, vóór 7 Juni ig33 vastgesteld op- Woensdag 21 Juni ig33, te 2 1/2 uur namid dag, in de zittingzaal van gezegde Rechtbank, Gerechtshof, Groote Markt, te Yper, het on derzoek der neêrgelegde schuldvorderinge» en op Woensdag, 5 Juli 1933, te 10 uur voor-- middag, in genoemde zittingzaal, het verhan delen der betwistingen, betrekkelijk meerge meld onderzoek. De Rechtbank heeft de kostelooze rechts*- pleging bevolen. Voor Uittreksel: De Curator, Alphonse W outers' A dvocaat PoperingheBoeschepestraat, 8 Par jugement en date du 17 Mai ig33, le Tribunal de Première Instance ó'Vpres, sié geant consulairement, a rapporté le jugement déclaratif de la faillite du sieur LEFEBVRE Cyrille, négociant, domicilié et demeurant Wulverghem, rendu a la date du 5 Avril dr. Pour Extrait Le Curateur, A. Verstraete. van de vergunning voor het uitdeelen van de Het College van Burgemeester en Sche penen der gemeente Boesinghe maakt bekend dat op Woensdag 7 Juni 1933, om 11 uur voormiddag ten gemeentehuize zal overge gaan worden, onder nadere goedkeuring door de Bestendige Deputatie, tot de openbare aanbesteding der uitdeeling der electrische energie in de gemeente. De aanbieding, opgesteld op zegel en vol gens het voorgeschreven model, moet per aangeteekenden brief aan den heer Burge meester gezonden worden. Zij moet ter post afgezonden worden ten laatste twee dagen voor den dag der opening hierboven vermehL Lastenkohier en plans liggen ter inzage alle werkdagen van 9 tot 12 uur in het ge meentesecretariaat zij kunnen tegen storting van fr. 100 op postcheckrekening 19811 wor den verzonden. Boesinghe, 17 Mei iq33. Namens het College Bij Bevel De Secretaris, De Burgemeester, Van al in Juni wordt het BUREt L VAN VERZEKERINGEN van h. Vandenbussche overgebracht van de Elverdinghestraat naar de Maloulaan, hoek der Grachtstraat. bij Mej. Devos, Rijsselstraat, Yper zijn overgebracht bij Me|. R. CROMHEECKE Ingang in de Beluikstraat...

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 6