Gerievig WOONHUIS AAN DE KAAI VERLOREN "wiiEüSSÊiT" Bi| gedwongene onteigening Op Dinxduy 13 Juni 1933 Stad Dixmude in de Generaal Baron Jacquesstraat HeBgelaarsbelangen en Viscbteelt 1 e p ER Gevonden en Verloren Voorwerpen Gevonden Zaterdag i3 Mei, door M. Des- camps Gentiel, Dixmudestraat, een boter- kleed. Verloren Zaterdag i3 Mei, door Mme Gas- sé Marie, Oude Houtmarktstraat, i3, een por temonnaie Allerhande» Nieuws Yper Ongeval. Zaterdag morgen, omstreeks 9 u., kwam de melkvoerder Pieter Desmedt, van Dickebusch, met paard en kar over de Markt gereden, toen een tractor van het huis Stevens Pattou van uit de Dixmude straat kwam gereden en het paard, verschrikt door het geronk van den motor, opeens ter zijde sprong, met het gevolg dat het met zijn voorpooten terecht kwam op een vrouw, die daar aan ren witgoedkraam eenige aankoopen stond te doen. De vrouw, zekere Celine Rem- meroy, 48 jaar Oud, echtgenoote Louis Lisen, van Bisseghem, werd aan haar rechterbeen gekwetst. Een bijgeroepen geneesheer diende haar de noodige zorgen toe Omvergereden. Zaterdag namiddag, Rijwieldiefstal. Zondag avond, rond xo u., had de genaamde Six Louis, van Voor- mezeele, zijn velo aan den gevel eener herberg op de Groote Markt geplaatst en was er slechts binnen gebleven juist den tijd noodig om een glas bier te drinken, doch toen hij te rug buiten kwam was het rijwiel nergens meer te ontwaren. Hij diende een klacht in bij de politie. Landlocper. De 29 jarige Platteeuw Leon, van Langemarck, zonder middelen van bestaan zijnde, is zich Maandag laatst op het politiebureel komen aangeven en werd, uit hoofde van landlooperij, denzelfden dag nog door de Rechtbank veroordeeld om voor twee jaar en zes maanden te Merxplas te gaan in wonen. Schielijk overlijden. Maandag laatst, korts voor den middag, was M. Leon Jonck- heere, handelaar in bouwstoffen en wonende alhier in de Elverdinghestraat, met paard en k'r naar Locre gereden, doch gekomen te Reninghelst voelde hij zich plots onpasselijk en ging een huis binnen om wat uit te rusten. Daar zijn toestand echter zoo rap verergerde en de dichtstbij wonende geneesheer juist niet thuis was, deed men hem per auto naar het hospitaal overbrengen, waar hij korts nadien, na het H. Oliesel ontvangen te hebben, over leed. M. Jonckheere, die 55 jaar oud was is aan de gevolgen eener hartaderbreuk bezwe ken. Verkeersongeval. Woensdag, om 8 u. 's avonds, had op den hoek der Doorgang en der de Stuersstraat een botsing plaats tus schen de auto gevoerd door M. Goetgheluck Paul, van Yper, die van uit de richting der Maloulaan kwam, en de auto van M. Silvert, van Poperinghe, die uit de Doorgangstraat kwam gereden. De geleiders werden niet ge kwetst, maar hun voertuigen hadden toch nog al eenige schade ondergaan, die gelukkiglijk door verzekering gedekt is. Poperinghe. - Begin van Brand. In de vakschool der Zusters Benedictijnen had een leerlinge verleden week Woensdag, 's avonds bij het verlaten der werkkamer, verge ten de electrische stroom af te sluiten van het strijkijzer. Dit laatste was plat blijven staan op de strijkplank, zoodat het dwars er door was gebrand en vandaar op den plankenvloer gevallen die op zijn beurt eveneens doorbrand werd. Het is alleen 's anderdaags 's morgens dat de ramp ontdekt werd. Ook de te bewer ken kleerstoffen waren door het onder stroo ming gebleven en gloeiend strijkijzer bescha digd, doch men mag van geluk spreken dat het onheil geen erger gevolgen had. Gheluvelt. - Verkeersongeval. De echtgenoote Vanhalewijn Jerome die, na een boodschap gedaan te hebben, terug op haar rijwiel wilde springen om de baan over te ste ken, werd opeens verrast door een aanrijden de auto die gelukkiglijk de vrouw kon vermij den, doch het voorwiel van de velo aanhaakte. Alles bepaalt zich bij eenige stoffelijke schade. Bedrieger. Een autovoerder kwam bij Lenoir Emiel een kruik naphte vragen en be stelde nog een glas bier tegen hij met de ledi ge kruik terugkwam. Het was echter te ver. geefs dat men op zijn terugkeer wachtte en de oneerlijke vreemdeling was er van door ge reden zonder te betalen. Diefstal. Bij landbouwer Taillieu Jero me, zi;n dieven 's nachts op de hofstede ge drongen en hebben er in een stal een vijftal konijnen weggenomen. Gheluwe. Vlaginhuldiging. Mor gen, Zondag 21 Mei, wordt het vaandel van de plaatselijke afdeeling van den Nationalen Strijdersbond plechtig ingehuldigd. Om 9 u. 3o 's morgens, overhandiging der vlag ten gemeentehuize door den heer Burgemeester. Gevangen. Zekere Vanhoutte Arthur, van Becelaere, die reeds verscheidene malea veroordeeld werd en om zijn sltcht gedrag algemeen bekendis, werd Donderdag morgenr rond 6 u., door den veldwachter in de Kou- terstraat aangetroffen terwijl hij twee zakken op den rug droeg. Daar zulks hem verdacht vooikwam, deed de veldwachter hem stil staan en bij onderzoek der zakken vond hij er vijf doode hennen en een engelschen haan in. Vanhoutte weigerde de heikomst ervan aan te duiden. Daarop werd hij met zijn buit naar het gemeentehuis geleid en 's namiddags brachten de gendarmen van Wervick hem naar het gevang van Kortrijk over. Wervick. Akelige vondst. Een landbouwer ontdekte alhier, bij het bewerken van zijn land, het lijk van een duitsch soldaat,, dat nog de gordelriem en de eenzelvigheids plaat met stamboeknummer droeg. De over heid werd daarvan verwittigd en het stoffelijk overschot werd alhier op het duitsch kerkhof begraven. BurgerüjBe Stand van leper MARKTEN MARCHÊS MIDDELPRIJZEN PRIX MOYENS Markten van Anderlecht B m Kar.teor van den Notaris F. J. Baart te Dixmude. om 11 uur voormiddag, in't Vredegerecht te DIXMUDE, ten over staan van den heer Vrederechter van 't kanton Dixmude, zal Notaris BAERT. verkoopen krachtens bevelschrift van den heer Mest- dagh. rechter-commissaris der faling Camiel Nachtegaele, in date 20 April ig33 gekend bij kadaster sectie B, Nr 4f voor eene grootte van 97 centiaren. Bewoond door Madame Paula Geerinck voor 3-6 of 9 jaar, mits 200 fr. per maand. Prijzie voor gas en electriciteit 5oo fr. In eenen enkelen zitdag. Maandag avond, om 6 uur, is het schip Souvenir van schipper A. Dobbelaere, van Veurne, hier toegekomen geladen met om trent 85 ton hout voor de firma Vergracht, van Yper. Verleden week is dit schip van hier vertrok ken met een lading kasseisteenen ter bestem ming van Oostende. Donderdag namiddag is het schip Deux Frères schipper J. Lahaye, aangekomen in plaats van de wekelijksche beurt. Het was ge laden met 20 ton allerhande waren voor ver scheidene en is vertrokken naar Antwerpen met 25 ton haver van M. Vandevelde. MAATSCHAPPIJ Op de Algemeene Vergadering van 7 Mei 11., heeft de Maatschappij besloten stappen aan te wenden bij de bevoegde overheid om de belangen der hengelaars te verdedigen, ter gelegenheid van de aanstaande verpachting der stadsvijvers. De leden die tot heden hunne bijdrage voor het loopende jaar niet betaald hebben, worden vriendelijk verzocht zich onverwijld in regel te stellen en het bedrag ervan, ten allerlaatste tegen den 3o Juni a s., te laten geworden aan den kasmeester, M. Firmin Lebbe, Guido Gezelleplein, leper. Zondag 14, door m. Haghebaert Firmin, Yperleestraat, 2, een handzak. Maandag 15, door M. Kerrinckx Urbain, Bruggesteenweg, 40, een brieventasch. op 26 April Bmche van camion 5 x 7 m., tusschen Poperinghe en Poelcapelle langs Elverdinghe, Yper, St Jan. Terugbrengen t. g. bel. aan het adres op de bache vermeld. rond 3 u 3o, werd de 41 jarige Meul Damien, herbergier in de Rijselstraat, die per velo van uit de Rijke Klarenstraat kwam gereden, gevat en omvergeworpen door een auto die van de Rijselpoort kwam en naar de Bukkerstraat toereed. De wielrijder liep verschillige kneu zingen op en moest zich door een dokter laten verzorgen. Een onderzoek is ingesteld. Wat wij beweren, kunnen wij bewijzen Er is maar EEN echt merk van ceranto vloertegels, bekend om hunne hoogstaande kwaliteiten, 't is dit van La Louvière. Er is maar EEN echt merk van Eternit, wereldberoemd en door iedereen gekend, 't is dit van Kapelle-op den Bosch Er is maar EEN rechtstreeksche depot houder voor Yper en omstreken, van de echte ceramotegels en den echten Eter nit, en 't is het huis L. MONKERHEY- VAN NESTE, handel in alle bouwstoffen, 9, Koeimarkt, Yper. Om 10 u., Mis waaronder wijding der vlag.. Om 14 u. 3o, groote stoet daarna om i5 u- aanspraak door m. Depraetere en om 16 u- concerten door de deelnemende muziekmaat schappijen. Doortocht van de Ronde van België Zondag aanstaande, 21 Mei, zullen de ren ners die den 5° rit, Kortrijk - Brussel, van de^ Ronde van Belgiè betwisten, onze stad door trekken. Zij worden 's morgens om 8 3/4 uur verwacht komende van Meenen en zullen in-, stad den volgenden weg volgen Meenen» steenweg, Maarschalk Frenchlaan, Meenen- straat, Groote Markt, Boterstraat, De Stuers straat, Maloulaan, Veurnesteenweg naar Veurne. Doorto ht van De Ster der Juniors *-■ Donderdag aanstaande, O. H. Hemelvaart, omstreeks 10 u. voormiddag, zal de 2' rit van De Ster der Juniors Deerlnk Wettere» hier aan de Bascule voorbijtrekken. De renners komen van Meenen en gaan langs "den Meenensteenweg en Zonnebekesteenweg naar Rousselare. Verklaringen van den i3 tot den iq Mei iq33. Geboorten Lepercq Daniel, Zonnebekesteenweg Verleure Martha, Poperinghesteenweg, 24. Tresy Huguette, Rijsselstraat, 137. Debreyer Jeannine, Zonne bekesteenweg, 50.Sercu Adolf, Zonnebekesteenweg, 306. Leconte Jacqueline, Poperinghesteenweg, 109. Clabau Adrien, Groote Markt, 30. Overlijdens Himpe Julia, 30 j., z. b., ongehuwd, Pope ringhesteenweg, 8 Decaestecker Henricus, 71 j., z. b.,. echtg. Luyssaert Maria, Lange Thouroutstraat, 25. Jonckheere Leo, 55 j., handelaar in bouwstoffen, wed,. Boulanger Gabrielle, Elverdinghestr. Matthys Mathilde, 70j.,z. b, echtg. D'haeye Theophile, Poperinghesteen weg, 8 Ceuninck Camillus, 50 j., marmerpolierder, echtg. Goethals Leonie, Lange Thouroutstraat, 25. Huwelijksbeloften Adrien Reuse, mekaniekwerker te Knocke/aan/Zee en Ivonna Buseyne, z. b. te Yper. Gerard Dehouck, aannemer te Zonnebeke en Joanaa Deknudt, z. b. te Yper. Lucianus Denoyelle, bediende te Yper en Rachel Blaes, dienstmeid te Steene, voorheen te Yper. Henricus Lemay, handelsreiziger te Voormezeele en Marie Willemet, z. b. te Yper. Frederic Demunck, advokaat te Wevelghem en Esther Vandenbulcke z. b. te Yper. Remi Gryson, werkman en Emma Tailly, dienst meid, beiden te Yper. Mauritius Jacques, fabriekwerket en Estella Nuytten, fabriekwerkster, beiden te Yper. Yper 13 Mei Kortrijk 15 Mei Rousselare 16 Mei Veurne 17 Mei tu a - II 2 0 o. Tarwe de 100 kllogr. Froment les 100 kilos 71,00 78 75 78 78 Rogge ld. lelgle id. 51,00 58 53 56 78 Haver ld. kwint ld. 70,00 74 73 71 75 Aardappelen, 100 kil. Pommts de Terre 11,00 10 7 15 10 Boter de kilogram Beurre le kilo 15,50 16,00 15,50 15,50 15.0C Eieren het stuk Qlaft la pltce 0,31 0,29 0,28 0,28 0,26 Hoppe de 50 kllogr. Honklont let 50 kllot 129* isaa 16 Mei Varkensmarkt te koop gesteld 2608 stuks. Gemiddelde prij per kilo op voet 4,00 5,00 fr.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 8