4 D*-ze voorgestelde wijziging wordt alge meen goetgekeurd. 5) Vloesckhuis Standplaatsen Verpach ting VfVan der Ghjte. - Ik vraag aan den heer schepen Lemahieu hierover vei slag te willen geven. yi.Ltmahi.u. - De pachten der kramen in het vleeschhuis zijn ten einde sedert den i5 Mei, zoodat ze nu reeds eenige dagtn over het ge steld tijdstip zijn en wij dus verplicht zijn nieuwe pacht te miken. Na onderzoek der zaïk heeft het schepencollege het nuttig ge oordeeld deze pacht enkel te vernieuwen tot 3l December aanstaande op den instelprijs van 400 fr. per kraam. Vroeger bedroeg de pacht 800 Ir. voor een gansch jaar. Nu echter zijn er reeds eenige maanden verloopen, zoo dat wij daarvan bu het bepalen van den prijs moeten rtkening hou Jen, en er heerscht thans ook ciists voor de beenhouwers zoowel als voor de andere bedrijv.en. betekend aau 400 f. voor de nog overt l.jvt nde maanden, zou de pacht aan ongeveer 6co fr per jaar komen. Op het laatste van dit jaar zullen wij dan moeten zien wat er met de vleeschhalle zal gedaan word n en z*o de beenhouwets er zullen mogen -lijven ofwel indien wij ze een andere plaats zullen moeten geven, legen dan zullen wij ook misschien reeds weten wat er met den zuid-wistvleugel der Halle zal gedaan worden. M. Vau der Meiscli. Het is wel verslaan dat de nieuwe \eip-ch.ing van het vleesehtiuis slechts tot den 3i December 1933 zal geldig zijn Tegen dan zal de Commissie van het Museum misschien reeds een besluit genomen hebben aangaande het gebruik der vkesch halle. M. L, mihieu Ja, wij zijn wel l'akkoord dat de verpachting slechts toegestaan zal worden tot het einde van dit jaar op een instelprijs van 400 lr. M. Seys. Het zai nu wel nog een veer tien dagen of drie weken duren eer oie ver pachting plaats heelt. M. Lemahieu. De nieuwe pacht zal vanaf l5 Mei beginnen te loopen. M. Bonnet. De pacht gaat dus automa tisch voort en wij mogen de verzekering heb ben dat, van i5 Mei tot den dag der nieuwe verpachting, de beenhouwers niet zullen bui ten gezet wordtn. M. Lemahieu De beenhouwets, die er nu zijl, mogen blijven, doch de verp chiing zal toch openbaar geschieden. M. Bonnet. t'Akkoord. Ware er ook geen middel de zaak eeos ie oudei zoeken om, zoo- als ik het reeds vroeger gevraagd heb, de verpachting d--r vleeschkramsn meer te doen opbreng n Maakt de vlctschhalle vrij en laat de ueenbouwers toe op de maikt tc komen, dan zult gij alzoo een veel grooter opbrengst hebben. M. Van der Ghcte. Ik stel voor over het gedane vooistelle stemmen. Al de tegenwoordige raa Jsleden stemmen ja M. Leuridan. Mijnheer de vooizitter, ik vraag akie te willen nemen dat ik mij daar zocêven bij de stemming over punt vier hub willen onthouden. Met is in een oogenblik van verstrooidheid dat ik ja stemde. Ik ont houd mij dus over dit punt. M. Van der Ghote. Er wordt daarvan akte ger omen. 6) Vijver huis van Zilltbeke Lastenkohier Goedkeuring. VI. Van der Ghote. De pacht van den heer Mahieu is met i" October aanstaande teneinde. Dtze pacht behelst, benevens het gebruik van het vijverhuis, ook het recht van visschen in den vijver en de pacht van het maaigras op den binnenkant der oeveis van den vijver. Door het schepencollege werden er in het lastenkohier zekere nieuwe bepalin gen gebracht aangaande het recht van vis schen en het recht de vischvangst aan andere personen over te zetten. Ik heb echter sedertdien het bezoek ontvangen van een afgevaardigd» der visschersmaatschappijen vaa Ypvr, die mij zijne verwondering erover uitdrukte dat het lastenkohier aangaande de verpachting van Zilleb» kevijver opgemaakt werd zonder dat de visschersmaatschappijen gehoord of geraadpleegd werden. Naar het schijnt was dit vroeger beloofd geweest. Ik wist dit echter niet en daarom ben ik van oordeel dat het beter ware dit punt tot de volgende zitting te verdagen. M. Missiaen Ik geloof dat het zoo best ware. Ik ook heb het bezoek ontvangen van zelfden afgevaardigde die mij eenige geschre ven opmerkingen heeft overhandigd, waarvan vele gegrond zijn en die ook veel discussie zouden kunnen uitlokken M. Stys. Het ware goed dit door een commissie te laten onderzoeken. M. Van der Ghote. Ja, dit zal g-daan worden nadat de belanghebbende viischers maatschappijen in het schepencollege gehoord zijn geweest. Dit punt is dus verschoven. 7) Zwemkom Verordening Wijziging. M. Van der Ghote. De raad heeft vroe ger, namelijk den 24 Februari 1930, een ver ordening gestemd op de zwemkom, waaraan het schepencollege thans eenige wijzigingen aan voorstelt. Ik denk dat het best ware de vroegere verordening eens te herltzen en ter zelfderttjd de voorgi stelde veranderingen aan te duiden. Artikel een van het oud reglement bepialde dat de zwemkom onder eiks verant woordelijkheid, van 1 M> i tot 3j September, toegankelijk was voor iedereen van 6 tot i3 uur en van i5 uur tot zonsjndergar.g behalve de voorbi houutng-ui die in de volgende arti- k-len vermei 1 waren. Naderhand moet er btsloten geweest z.jn de zwemkom sl chts voor het pu lit-k toegankelijk te stellen van i5 Mei tot i5 September. Nu stelt het sche pencollege voor de zwemkom gedurende dezelfde maanden iederen dag open te laten vanaf 8 tol t3 en van i5 tot 20 uur, behalve de enk de uitzon Jei ingen die htrrna zullen aangeduid worden. Vroeger was het tot zons ondergang, maar ik rr.een dat zulks nog al oubepaald is. M. Missiaen. Ik vind dat 8 uur 's morgens wat laat is. M. S-ys. In den tijd gingen veel perso nen reeds om 6 uur 's morgens zwemmen. M. Delahaye V'eileden jaar zijn er, vol gens de getu'genis der in de zwen kom aange stel le personen, geen vijf menseden 's mor gens ooi 6 uur een ba 1 komen nemen, lu die voorwaarden kan het toch maar moeilijk ver rechtvaardigd worden voor vijf zwemmers daarvoor 's morgens gedurende geheel het seizoen twee person-n in ce zwemkom aan te stellen. M. L'Uridan. Deze statistiek is van beder.kelijken aard, daar zij u gegeven werd door personen die er voordeel bij hebben de zwemkom z >0 vroeg niet meer te opener. M Van der Ghote. Indien de heer Ltu liiau nu verinotdt dat de ons geg< ven inlich tirgm niet juist zi n, dan zal h'j mogelijks erover riet metr twijfelen wanneer hij ver neemt dat de opei ing der zwemkom om 8 uu' niet zal t-eletten dat de aangestelde persoon daar toch reeds om 6 uur ter plaats moet zijn. Hij zal zich alsdan iederen dag gedurende twee uren kun en bezighouden met het reii.i gen en opschikken der zwemkom, terwijl hij dit nu moet verwaarloozen gezien hij door zijn am'it van toezicht gebonden is doordat er nu en dan eens een zwemmer komt. M. Seys. - Wanneer gaat de z vemkom-ru open 's morgens M. Van der Ghote. VerU-den jaar om 6 u. M. M ssiatn. Er is een z«.kare tegenstiij dightid in hetgeen de heer Burgemets!er zegt, immers indien er in een garsch seizoen 's morgens vroeg slechts vijf zwemmers ko men, dan is de aangestelde persoon niet wel door het uit te oefenen tot zicht gehouden en kan hij nog al wat wetk verrichten. M. LewiJan. Dit maakt dan dat, nie' te genstaande hit publiek slechts c.m 8 u. zou toegelaten worden, de bewaker der zwemkom daar toch reeds om 6 u zou zijn. M. Delahaye. Ja, dit is omdat het water 's morgens inoet ve.rverscht en de kabier.en gereinigd worden Wanneer er vanaf de ope ning reeds baders komen, dan is er dan dien dag in de zwemkom niets gedaan. M. Missiaen. Ik kan het maar moeilijk gelooven dat er maar zooveel personen zijn die 's morgens om 6 uur een bad komen nemen. M. Lemahieu. Er is middel om iedereen tevreden te stelUn door het verschil te split sen en den stok in tweeën te doen. Indien de zwemkom voor het publi.k moest toegankelijk zijn om 7 uur 's morgens, dan komt dit door het vervroegd uur overeen met het openings uur van voor den ooi log, en dan ook heeft de aangestel ie persoon toch nog etn uur tijd om alles wat op te schikken. M. Seys. Ja, te meer dat hij ondertus schen, op sommige oogenblikken van den dag, ook iets kan doen. M. Van der Ghote. Wij zijn dus t'akkoord om in artikel een te bepalen dat de zwemkom open is van 7 tot i3 en van t5 tot 20 uur, behalve de nagemelde uitzonderingen en voor behoudingen. De raadsleden verklaren zich hiermede t'akkoord. M. Van der Ghote. Artikel twee luidde vroeger als volgt Den Dinsdag, van 8 tot 10 uur, alsook cle.n Woensdag van i5 tot 16 uur, is de zwemdok maar toegankelijk voor vrou wen, alleen. Leden van zwemscholen of ver- eenlingen zullen tot het verrichten hunner oefeningen alleen toegang tot de zwemkom hebben eiken Zondag van i5 tot 16 uur, en den Dinsdag en Donderdag van elke week binst een uur vóór zonsondergang. Nu stellen wij voor dit artikel alzoo te bepalen Den Dinsdag en Vrijdag, van 9 u. 3o tot ti u 3o, is de zwemkom maar toeganke lijk voor vrouwen alleen. De leden van de Ypres Swimming Cluo zullen tot het ver richten hunner oefeningen alleen toegang heb ben tot de zwemkom den Dinsdag en den DorrderJag van elke weck gedurende de Mei maand en de Septembermaand vanaf 17 u. 3o tot zonsondergang en gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus vanaf 18 ure tot zons ondergang. M. Delahaye. De scholen gaan mtest altijd om 11 uie. M. Bonnet Wij zouden hier dezelfde bemerking van daar zoeëven moeten maken betreffende het zoo onbepaald sluitingsuur, daar zonsondergang zoo elastiek is M Van der Ghote. Maar wanneer de leden van de club hunne oefeningen doen, dan moet er geen bewaking zijn. Artikel drie van het vroeger reglement was als volgt opgesteld Bij afwijking aan art. 1 zullen personen of ingerichte maatschappijen toegelaten kun nen worden baden te nemen, of van de zwem kom gebruik te maken, buiten de hierboven vastgestelde uren, mits een voorafgaande schuftelijke aanvraag ingediend te hebtoeu aan het Colbg i van bu gemeester en Schepenen, dat de voor waai den zai vaststellen, en in ge val van noodzikelijkhtid de dagen en uren zal mogen wijzigen, of de vergunning intrekken Dit artikel blijlt thans ongewijzigd behoudt n. Artikel 4, bepalende dat kinderen beneden de 12 jaar alleenlijk zuilen toegelaten wordtn indien zij vergezeld zijn dooreen bejaard fami lielid of iemand daartoe bemachtigd door over hen gezaghebbende personen, wordt ook niet veranderd. Aitikel 5 van vroeger luidde dat de ingang kosteloos was voor de mannen, den Zater dag van 's middags tot i3 uur en van ió uur tol het sluitingsuur, en deu Zondag van 6 tot HVi uur b) voor de vrouwen den Woens dag van t5 lot 16 uur. Nu zou de toegang lot de zwemkom kosteloos z jn den Zaterdag van i5 uur tot zonsondergang en ten laatste tot 20 uur, en den Zondag morgen van 7 tot 10 uur. Deheer Biei uyt k komt de raadszaal binnen- M. Missiaen Waarom die beperking voor de kosielooze baden M. Van der Ghote. Vroeger was dein gang kosteloos den Zaterdag van 's middags tot t uur en van t5 uur tot hetsluitingruur. Nu schaffen wij altten het uur van 's middags af. Den Zondag was de ingang kosteloos van 6 tot 11 u. 3o en nu stellen wij voor van 7 tot 10 uur en dit om de volgende reden. Volgens de inlichtingen die wij ontvangen hebben, zou de zwemkom 's Zondags vanaf 10 uur vol zitten van vreemdelingen die hier van uit de omlig gende gemeenten per auto ot moto toeko meu om kosteloos tc zwemmen. Wij zijn van oordeel dat de weiklieden en inwoners van Yper tot 10 uur 's moigens gelegenheid genoeg hebben om kosteloos te zwemmen en dat de vreemdelingen, die meest nadien komen, kun nen betalen. M. Bonnet. lk geloof dat het een veikeerd gedacht is op die manier te werk te gaan, im mers war neer wij door bemiddeling der zwem kom hier meer volk te Yper aantre kken, dan moeten wij dit nog bevoordeelig, n. Die men- schen komen hier over 't algemeen niet alleen een bad nemen, doch laten ook nog eenige centen achter en doen hier wat verteer dat aan de plaatselijke nering ten goede komt. Ik zou er aan houden het reglement van vroeger te behouden en zells te onderzot ken of het niet mogelijk ware nog meer volk aan te trek ken. De kosten zullen daardoor niet verhoo- gen en dezelfde blijven van voorheen. M. Delahaye. Eens dat het 10 uur is, dan zit de zwemkom vol en dit meest van vieem- delingen. M. Bonnet. Ik weet het, en gij zoudt er zelfs mogen bijvoegen dat de zwemkom vol bezet is door personen van Langemarck. M. Seys. Hoeveel betalen de baders nu Is het niet 1 frank Welnu, als die personen hier per auto of moto toekomen, dan kunnen

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 4