Faillite Extrait Openbare Aanbesteding. Adjudication Publique 8) Mit.neplein Verzaking. Zitting van Maandag 29 Mei 1933, om 1$ nor Provincie West-Vlaanderen - Arrondissement Yper Gemeente Boesingtie Electrische Energie op het gebied der gemeente. A. LEPERCQUE. R. de THIBAULT de BOESINGHE.. Commune de Bas-Warnêton 'Energie Electrique sur le territoire de la Commune de Bas Warnêton. drankslijters tot het uitoefenen van hun bedrijf. Art. li. De baders zijn gthouden te gehoorzamen aan alle bevelen van den bewa- ker of der aangestelde hulppersonen der zwemkom, daar zij belast zijn met het hand haven der orde, het verzekeren van iedereens veiligheid en de uitvoering der bovenstaande schikkingen. Art. 14. Het sluiten der zwemkom zal aangekondigd worden een kwart vóór het sluitingsuur, door het luiden van een klokje. Onvoorziene ordemaatregelen kunnen door het schepencollege genomen werden. Art. l5. Deze die aan de bepalingen van tegenwoordige verordening te kort blijft, zal verplicht zijn de zwemkom te verlaten op het eerste aanzoek van den bewaker daartoe aangesteld. Art. 16. Deze die de voorschriften van artikelen 8, 9, 10 of tl zal overtreden, zal politiestraffen oploopen. Het schepencollege stelt voor dit te vervan gen door de overtredingen aan de voorschrif ten dezer verordening zullen met politiestraf fen gestraft worden. En eindelijk artikel 17 Alle voorgaande verordeningen worden ingetrokken. Willen wij thans over het geheel reglement stemmen De raadsleden brengen eenparig een goed keurende stem uit. M. Van der Ghote. Het schepencollege stelt voor af te zien van den aankoop van het Minneplein, waarvoor er een som van 700.000 fr., die aan de stad als oorlogsschade voor de ruiterijkazerne toegestaan werd, door den Staat weerhouden is als aankoopprijs van het Minneplein. Aangezien den ongunstigen finan cieelen toestand der stad en de inrichting van een sportplein als een luxe moet aanzien wor den, en daar er anderzijds werken aan Dicke- buschvijver noodig moeten uitgevoerd wor den, is het schepencollege van oordeel aan den aankoop van het Minneplein te verzaken en het vraagt aan den raad in dien zin een beraadslaging te willen stemmen. De heer Voorzitter leest hierop een voor stel van beraadslaging, waarin onder meer het volgende voorkomt Aangezien er geen nood wendigheid bestaat voor het inrichten van een sportplein, aangezien de financieele toestand der stad de bekostiging van dergelijke inrich ting niet toelaat, aangezien het wenschelijk is aan den vijver van Dickebusch de noodige gezondheidswerken uit te voeren om de bevol king van drinkbaar water te voorzien, aange zien het wenschelijk is de som, voor den aan koop van het Minneplein voorzien, voor het uitvoeren dezer noodige werken aan Dicke- buschvijver te gebruiken, besluit de raad aan de vroeger genomen beraadslaging van i5 Juli 1923 geen gevolg te geven. M. Missiaen. Het verwondert mij dat, wanneer ik het dossier ben komen nazien, de bundel zoo maagdelijk was als maar mogelijk is. Nochtans is dit een belangrijke zaak die een grondig onderzoek waard is en waarin ik zooveel te meer belang stel, daar ik voor die zaak vroeger nog, samen met den hr schepen Dtlahaye, voetstappen in het ministerie heb aangewend. Ik had gaarne vernomen welke de gevolgen van dit besluit zullen zijn en indien er daar voor de stad geen andere nadeelen aan dien afstand verbonden zijn. T e Staat heeft reeds zich zelf betaald en hebt gij thans de zekerheid dat gij dit geld zult terugkrijgen Zal de Staat die scm terugbetalen in papier of in geld Indien dit in obligaties betaald wordt waarop de stad 2# moet verliezen, dan zijn wij nogmaals even ver als vroeger. Ik vind dat wij dit zouden moeten weten en ik zou wenschen dat er stappen aangewend worden om die zekerheid te bekomen. Eens dat wij de zekerheid der terugbetaling hebben en weten op welke manier zij zal geschieden, dan beu ik t'akkoord om de werken aan Dicke- buschvijver te doen uitvoeren en ik zou zelfs aandringen om de studies voor dit werk te bespoedigen. Om de heerschende werkloos heid te verminderen, ware het van het aller groots e belang deze werken uit te voeren. Indien wij de som van 700.000 fr. terug ont vangen, dan kan er met het reinigen van Dickebuschvijver reeds een schoon begin gemaakt worden, doch dit is niet voldoende. Vroeger reeds werd er in het parlement opge worpen de groote openbare werken van ste den of provtncièn door de wetkloozen te doen uitvoeren die dan voorts hunne vergoeding zouden ontvangen veihjogd met een bijleg voor het werk dat zij verrichten. Dus in plaats van niets te doen en een steun te ontvangen, zouden zij een loon trekken. Ik vraag dat er stappen zouden aangewend worden ten einde de toelating te bekomen om de werkloozen op die manier te mogen gebruiken. Zij zouden aldus voorts door het crisisfonds gesteund worden en de steun door de stad gegeven zou aangevuld worden met die som van 700.000 fr. die voor het weik besteed is. Mislukt die poging, dan bestaat er nog een reserve van 3o millioen voor het uitvoeren van groote werken, en er zou bij de regeering kunnen aangedrongen worden opdat zij in het kui- schen van Dickebuschvijver breed zou tus schenkomen ten einde alzoo aan onze werk loozen werk te kunnen verschaffen. Wij ver hopen dus dat de stad die som van 700.000 fr. in geld zal ontvangen, wat haar toelaten zal een zeer nuttig werk met weinig kosten te doen uitvoeren. M. Leuridan. Indien er twijfel bestaat over de terugbetaling der som, hebt gij dan niet getracht te wete te komen wat de Staat zal doen met het Minneplein M. Missiaen. Verkoopen in loten als bouwgrond. M. Leuridan. Is dit een gissing M. Missiaen. Neen, het is zeker, er zul len zelfs straten door het Minneplein getrok ken worden. M. Van der Ghote. Ik dring aan opdat de raad thans de voorgestelde beraadslaging zou stemmen, want het is lastig om bij de regeering stappen aan te wenden zonder dat het voorstel door een beraadslaging van den raad bevestigd is. Het ware dus goed nu onze stelling nopens het plein te bevestigen, zoodat wij daarvoor op doelmatige wijze met den Staat zouden kunnen onderhandelen en onder meer zouden kunnen doen gelden dat de nieuwe gemeenteraad de vroegere zienswijze niet deelt. M. Van der Mersch.— De Staat zal ons die som, zooals alle andere oorlogsschade, in titels uitbetalen, maar dan moet hij ofwel het verschil der waardevermindering ©fwel de verloopen interesten betalen, hetgeen omtrent overeen uitkomt. M. Missiaen. Ik ben t'akkoord gevolg te geven aan het ons gedane voorstel op voor waarde dat het hier enkel de princiepskwestie nopens het verzaken aan het Minneplein geldt, om het schepencollege voor de te voeren on derhandelingen te wapenen. Later, wanneer het er zal op aankomen de beslissing uit te voeren, zal de raad dit nog eerst moeten onderzoeken. M. Van der Ghote. Indien het moest noodig blijken, kunnen de werken van Dicke buschvijver ook nog met kredieten uitgevoerd worden. Ik stel thans voor de beraadslaging te stemmen. Dit voorstel wordt eenparig gfstemd. 9) Staatsmiddelbare school Rekening over het dienstjaar 1927. M. Van der Ghote. Het betreft hier een eenvoudige regularisatie, daar een som, die nog door ie stad verschuldigd was, thans in die rekening moet gebracht worden. Algemeen goedgekeurd. 10) Brandweer Rekening over het dienstjaar iq32. De rekening van ig32, betrekkelijk het on derhoud van het materiaal, de diensten, als mede debijstandskas, wordt zonder opmerkin gen goedgekeurd. Alleen de heer schepen Dtlahaye, als lid van het brandweerkorps, onthoudt zich. 11) Brandweer Legaat. M. Van der Ghote. Er werd ten voor deele van het pompierskorps den 24 Februari 1933 door wijlen den heer August Coutrez, gewezen wachtmeester der pompiers, een legaat gedaan ten bedrage van 2.000 fr. in geld. De heer Commandant stelt voor deze som in de bijstandskas van het korps te storten. Al de raadsleden brengen een goedkeuren de stem uit. ('t Vervolg dezer zitting in ons a.s. nummer). DAGORDE 1) Zwemkom Verordening Wijziging. 2) Tuindagfoor Lastkohier. 3Openbare Onderstand Begrooting voor 1933 Krediet Inschrijving. 4) Openbare Onderstand Openbare ver- keoping van een perceeltje land. 5) Kaai Rechttrekking van rooilijn Voorwaarden. 6) Mededeelingen. Par iugement rendu le 24 Mai ig33, le Tribunal de Première Instance d'Ypres, sié- geant consulairement, a prononcé la résolution du concordat préventif de la faillite, obtenu le 11 Juillet 1932 et homologué le 17 Aoüt suivant, au profit de DEMAN Maurice, ci-devant entrepreneur Vlamertinghe, actu- ellement domicilié et demeurant a Poperinghe, et par le même jugement, l'a déclaré en état de faillite. Le Tribunal a déterminé au 11 Juillet ig3zr l'époque de la cessation de ses paiements nommé Juge Commissaire de la faillite, Mon sieur le Juge HEYVAERT désigné comme curateur, Maitre Achille VERSTRAETE, avocat a Ypres, rue de Haerne, 4, ordonné aux créanciers du failli de faire au Greffe du dit Tribunal, la declaration de leurs créances avant le 14 Juin 1933 fixé au Mercredi 28 Juin 1933, a 3 heures de relevée, en l'audi- toire de ce Tribunal, Palais de Justice, Grand'' Place a Ypres, pour procéder a la vérification des crétnces et au Mercredi 12 Juillet 1933,. a 10 heures du matin au même lieu, pour les- débats sur les contestations a naitre de cette. vérification. Le Tribunal a ordonné la gratuité de lai procédure. Pour extrait Le Curateur, A. VERSTRAETE^ Avocat, rue de Haerne, 4. van de vergunning voor het uitdeelen van de Het College van Burgemeester en Sche~ penen der gemeente Boesinghe maakt bekend dat op Woensdag 7 Juni 1933, om 11 uur voormiddag ten gemeentehuize zal overge gaan worden, onder nadere goedkeuring door de Bestendige Deputatie, tot de openbare^ aanbesteding der uitdeeling der electrische energie in de gemeente. De aanbieding, opgesteld op zegel en vol gens het voorgeschreven model, moet per aangeteekenden brief aan den heer Burge meester gezonden worden. Zij moet ter post: afgezonden worden ten laatste twee dagen, voor den dag der opening hierboven vermeld.. Lastenkohier en plans liggen ter inzage alle werkdagen van 9 tot 12 uur in het ge meente secretariaat zij kunnen tegen storting; van fr. 100 op postcheckrekening 19811 wor den verzonden. Boesinghe, 17 Mei 1933. Namens het College Bij Bevel De Secretaris, De Burgemeester, de la concession pour la distribution de Le Collége des Bourgmestre et Echevins de la Commune de Bas Warnêton, fait con- naitre qu'en date du IS «Juin 1933, a onze heures du matin, il sera procédé a la. Maison Communale, sous réserve d'approba- tion par la Députation Permanente, a l'adju- dication publique de la distribution de l'éner- gie électrique dans la commune. La soumission établie sur timbre et suivant le modèle prescrit, doit être envoyée a M. le Bourgmestre sous pli recommandé. Elle doit être expédiée par la poste au plus tard deux jours avant la date d'ouverture mentionnée ci-dessus. Le cahier des charges et les plans sont visibles tous les jours ouvrables de 9 heures st midi, au Secretariat communal ils peuvent être envoyés contre versement de 5o fr. au. compte chèques postaux n* 2532?. Par le Collége Le Secrétaire, Le Bourgmestre, J. Deprez. D. Pillaert.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 6