H. HARTEFEESTEN AAN DE KAAI Ligue des Poilus de France Avis tres important Examen Uilslagen Hoogeschool van Leuven Uil Million de Francs Non lleclamé Burger lijKe Stand van leper Zijdepapier Crepepapier Guirlanden C ld ff onnet ten ter Druhkerij DUMORTIER 34, Boterstraat, YPER. Plechtigheid der Vorming Allerhande Nieuws Yper. Verloren. M. Vanderbouw- hede Michel, garagist te Yper, Hondstraat,, heeft Maandag ion dezer langs de baan tus schen Ichteghem en Yper de achterplaat, dra gende het nummer i3 661, van een auto ver loren. Landlooper. Donderdag namiddag,, werd de 54 jarige Coppens Albert, van Bece- laere, die zich zonder middelen van bestaan bevond, door de Rechtbank veroordeeld onr. wegens landlooperij voor twee jaar te Merx- plas opgesloten te worden. Ocze Reinigheidsdienst. Dinsdag 1.1. hebben de vuilbakken vruchteloos naar de komst der vuilkar staan wachten en zijner nog maals den ganschen dag op de voorlanden- blijven staan. Afgevallen. Vrijdag voormiddag, rond 9 u. 3o. werd de groote electrische lamp, een gewicht hebbende van 7 kg. en die nabij den Vijthoek hoog in 't midden der straat hangt, opeens door een rukwind afgeslegen. Ze viel met een helsch gedmischen gansch verbrijzeld neer juist achter de hielen van den aldaar dienstdoenden agent die, ge ziet van hier, niet weinig verschoot. Dit is nu de tweedemaal dat deze lamp daar afvalt, en de politieagent zal van nu voortaan daar voorzeker niet meet met een gerust herte onder staan. Het is volstrekt noodig oat er een middel gevonden worde om de lamp beter vast te maken, of zooniet moet men den politieagent daar een beschutting ge ven, wil men alle orgelukken vermijden. Vlamertinghe. Doodelijk werkon geval. Vrijdag namiddag, omstreeks 3 u bevond de 45 jarige Hilaire Decap zich aan het werk op den Vlamertinghesteenweg, half weg den grooten spooroverweg en het dorp, op de plaats waar de baan rechtgetrokken en een nieuwen du ker over de beek gemaakt werd, en was er bezig met den ouden duiker af te breken, toen hij opeens het evenwicht verloor en achterover van de stelling viel. De man kwam zoo ongelukkig met het hoofd op den grond terecht, dat hij erg aan den nek gekwetst en om zeggens op den slag gedood werd. Zijne vrouw werd met de noo dige omzichtigheid van het droevig voorval, verwittigd. Het lijk van den ongelukkige werd naderhand naar zijn huis gedragen. Verkeersongeval. Nabij den draai der Kasteelstraat greep er een aanrijding plaat» tusschen de autobus van M. Dekimpe Desmet, van Rousbrugge.en een zwaar geladen vracht auto van M. Vereecke Florent, van Kemmel. De inzittende personen kwamen er met de», schrik van af, doch beide voertuigen werde». eenigszins beschadigd. 8 m Maandag laatst werden hier twee schepen gelost, het eerste, de Irène van E. Pau wels, uit Dendermonde, geladen met graan voor rekening van den heer A. Vandeputte, graanhandelaar Je Yper, en het ander, de Stad Lokeren I van Ad. Vermoens, uit Lokeren, geladen met hout voor den heer René Schmidt, houthandelaar te Yper. Naar we vernamen hebben beide schippers nogmaals bittere klachten geuit over de en- voldoende bevaarbaarheid der vaart, name lijk over het einde van Hoesinghe naar Yper, waar reeds zoovelen de grootste moeilijkheden ontmoet hebben. We weten dat, sedert de ontploffing die zich onlangs tijdens het bagge ren voordeed en waarbij een gedeelte van het materiaal buiten gebruik werd gesteld, dat zeggen wij, de baggerwerken slechts traag en op onvoldoende om niet te zeggen op gebrek* kige wijze vooruitgaan. Ons dunkens zou de aannemer wat meer spoed moeten aan den dag leggen. De machine, die beschadigd werd, is zeker de eenigste niet van dien aard die be staat en kan toch wel door een andere ver vangen worden. Zoo we aandringen opdat de werken bespoedigd worden, danmagdit noch tans niet geschieden ten nadeele van de deug delijkheid van het werk, hetgeen helaas zeer dikwijls uit het oog verloren wordt. Hoorden we overlaatst niet een schipper vertellen dat, wanneer hij de plaats voorbij vaarde waar de werken aan gang zijn en aan een der werklie den eenige bemerkingen miek, deze hem voor antwoord gaf dat zij later ook nog moesten leven wanneer het werk hier gedaan was en dat, indien het goed uitgevoerd ware, zij dan niet meer zouden mogen terugkeeren. Wij staan geenszins in voor de echtheiddezertaal, wij kunnen ze zelfs moeilijk aannemen omdat ze wat te erg, watte wraakroepend is.Immers, wanneer men een werk aanvaardt en ervoor betaald wordt, dan moet men ten minste ook nog wat eergevoel bezitten om het goed te doen. Wij durven de hoop koesteren dat alles zal in 't werk gesteld worden opdat w.ij voortaan geen klachten meer zouden moeten hooren,en dat het thans de laatste maal is dat wij daarop moeten terugkomen. Dinsdag kwam hier nog een tweede schip toe voor den heer A. Vandeputte, namelijk het schip Julia van T. De Dobbelaere, uit Evergem.met een lading van n5ton maïs. Woensdag kregen wij, benevens de weke lijksche beurt, het bezoek van het schip «Leo- na van G. Déloz, uit Yper, geladen met 60 ton maïs voor rekening van den heer A. Hol lebeke, en 5o ton maïs voor den heer Th. Blootacker, beiden graanhandelaars te Yper. Wij bestatigen metgroote voldoening dat de scheepvaart hier van langs om meer uitbreiding neemt, en daarom vragen wij dat men niets onverlet zou laten om ze door alle mogelijke middelen te vergemakkelijken en te bevoor- deeligen, en bijzonderlijk door een onberispe lijke en spoedige uitvoering der noodige bag gerwerken. II reste quelques places disponibles pour la grande Excursion de Dimanche 23 juillel, a Anvers, au prix de 3o fr. par personne. Les personnes désirant profiler de cette occasion sont priées de se faire inscrire d'ur- gence Aux Artne3 de France rue Jansé nius, derrière la cathédrale le départ aura lieu k 6 heures. Les Volontaires de Guerre 1914 1918, habi tant Ypres ou les environs, sont amicalement priés de donner leurs noms et adresses k la Rédaction de ce journal, ou k 1'Hotel Regina, ou Chateau de Couthove Proven, dans le but de constituer d'urgence une section de la Fédération. Baron d'Udekem d'Acoz, Vice Président d'honneur de la Section de la Flandre Oriëntale. Faculteit der Wijsbegeerte en Lette ren. Candidatuur voorbereidend tot de Rechten en het Notariaat1' proef, met vol doening M. Versailles André, van Yper en M. Beernaert Jules, van Poperinghe. Faculteit der Geneeskunde. Graad van Candidaat in natuurlijke wetenschappen voorbereidend tot de artsenij 0/ tot de veeartse nijkunde, 2' proef, met onderscheiding M. Dereckx Oscar, van Poperinghe Met voldoening M. Vinken Paul, van Moorslede. Faculteit der Rechten. ie proef (nieuw regime), met voldoening M. Ghestem Jean, van Waasten. Aan allen onze beste gelukwensohen. Que nos lecteurs se rassurent II ne s'agit ni de la Loterie Espagnole, ni du dernier Grand National d'Angleterre, ni même d'un tirage de bons a lots. Ce million de francs, c'est Citroëa tou- jrurs lui qui l'avait mis en compétition l'année dernière, lorsque sa voiture Rosalie II établissait, avec 136.000 kilomètres a 104 de moyenne, des records mondiaux de dis tance et de durée. Comme il fallait s'y attendre, personne n'a relevé le defi, la performance étant trop diffi cile k tenter. II est cependant quelqu'un capable de battre Citrcên c'est Citroen lui même. II vient de réaliser ce tour de force avec sa petite 8 CV qui, en 90 jours, vient de parvenir a son 200.00ce kilomètre a g3 de moyenne horaire, avec utilisation constante d'huile Yacco du commerce, ceci sous le controle de 1'Automobile Club de France. Cette performance paraitra encore plus extraordinaire lorsqu'on saura que, nullement fatiguée par cette formidable ronde, la 8 CV continue sa course. Oü s'arrêtera-t elle II est intéressant de signaler que pendant la ronde de Petite Rosalie une autre Citroen une i5 CV légère de série, apparte nant également a la Sociéié Yacco, léalisait une performance impressionnante en parcou rant 80.000 kilomètres ea 38 jours, battant (sous réserve d'homologation) 78 records, dont 28 records du monde. Verklaringen van den 8 tot den 14 Juli ig33. Geboorten Faes Altna, Recollettenpoort, 5. Stalpaert Etienne, Lindendreel, 41. Dewaele Marie Henrietta, Lindendreef, 89. Dezitter Rosanne, A. Merghelynck- straat. 2. Deweerdt Etienne, Canonweg. Huwelijken Reuse Adrien, mekaniekwerker te Knocke a/'Zee en Buseyne Ivonna, z. b. te Yper.—Philippo Maurice, plafonneerder en Vandamme Maria, fabriekwerkster, beiden te Yper. Wittevrongel Gerard, fabriekwerker te Zillebeke en Lemiegre Estelta, z. b. te Yper. Overlijdens Coudron Jeanne, 6 j., schoolierster, Wen- ninckstraat, 9. Jennes Maria, 85 j kloosterlinge, Pope- ringhesteenweg, 8.—Dezutter Bertha, 51 j echtg. Caenepeel Henri-Edmond, Slachthuisstraat, 42. Huwelijksbeloften Acbille Durnez, daglooner te Mous croen en Lucienne Muylie, fabriekwerkster te Mouscroen, voorheen te Yper. Victor Maes, werkman en Margareta Verhaeghe, fabriekwerkster, beiden te Yper. Urbain Oehaene, diamantbewerker en Elisabeth Vanderhaeghe, fabriekwerkster, beiden te Yper. Lucianus De Saedeleire, steenbakker en Aline Moerman, z. b., beiden te Yper. Valerius Talon, meester-loodgieter en Bertha Prum, z. b., beiden te Yper. Raphael Coulier, z. b. te Boesinghe en Simonna Jonckheere, handelaarster te Yper. Mauritius Vandepitte, briefdrager te Yper en Maria Houck, z. b. te Boesinghe. GROOTE KEUS Maandag ion dezer hadden hier de schoone plechtigheden plaats van het H. Vormsel, dat" door Z E. Mgr. Lamiroy, bisschop van Brug ge, werd toegediend aan de kinders die dit jaar en ook verleden jaar hunne Eere Communie gedaan hebben. 's Morgens, om 7u., droeg Z Ex. Mgr. La miroy de H. Mis op in de kapel van St Vin centscollege, tijdens dewelke een aantal leer lingen van dit College hun Eere Communie deden en gevormd werden. Om 10 u., had in St Jacobskerk de vor mingsplechtigheid plaats voor de kinderen van St Pieters en St Jacobs parochies, en em nu. in St-Maartens kathedraal voer deze van St Niklaas en St-Maartens parochies. Voor de vormelingen waren peter en meter: in St Jacobs, M. Ernest Seys en Jvr. Matie Donck in St-Maartens, M. J. Van der Ghote, burgemeester, en Mw M. Vergracht Gillioen- Botsing. Dinsdag avond, rond 6 u., greep er omtrent rechtover het vleeschhuis een botsing plaats tusschen twee autos, waar van de eene, een autocamion gevoerd door M. Vandelanotte Henri, van Woesten, van d& Groote Markt naar de Boterstraat reed, en de andere, gevoerd door M. Montignjr Edouard van Rijsel, van de Vandenpeere- boomplaats kwam en de richting der Groote Markt insloeg. De schok was zoo geweldige dat een der luchtbanden van den camion sprong. Alles bepaalt zich gelukkiglijk bij eenige stoffelijke schade. De mannen met dezen dienst belast vier den, naar het schijnt, het nationaal feest 1 't Is- heel wel en mooi, maar waarom, wanneer de dienst een dag onderbreken wordt, de bevol king daarvan niet verwittigen

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 8