Muziekschool van Yper Een Fiansch Muzitk op bezoek te Ypsr De Harmonie Ypriana te Dlckebusch - Vijver Froni ciaai Bestuur m West-Vlaanderen Bijgevoegde StierenKeuringen Autobussen op de Rechtbank Tentoonstelling EX A MEN UITSLA GEN Hoogeschool van Leuven Beroepshnishoodschool der H. Familie te Yper Aanstaande Prijsuitdeelingen Niettegenstaande het dreigend weder, dat tot laat in den morgen aanhield, is het toch met een deugddoe»d zonnetje begunstigd dat de Yprianisten Zondag laatst om 2 u 40 naar den vijver van Dickebusch vertrokken. Het was een uitgekozen weder dat dit uit stapje aangenaam mitk. Gulhertig ontvangen, kwam de Harmonie den oever op, onder 't spelen van een schoonen stapmarsch. Om 3 1/2 u. werd het concert aangevangen, dat op prachtige wijze uitgevoerd werd. Bewijs dat het onophoudend weik van bestuurder en werkende leden met grooten bijval is be kroond. Hoe meer men dergelijke maatschap pij kan bewonderen, hoe meer men zoekt om hare concerten bij te wonen en toe te juichen, want ieder uitvoering is onder alle oogpunten verzorgd en mag iedermaal als onberispelijk aanzien worden. De Gasthofhouder vin het vijverhuis had voor een schoone en aangename verrassing gezorgd. Twee knoddige juffertjes boden bloemen aan den chef en den voorzitter, en ge kunt wel denken dat zulks in den smaak viel zoo van het talrijk publiek als van de muzikanten, die voor zulk gebaar hunne toe juichingen niet spaarden. Het feestje eindigde met een lekkeren pa lingdans, in de beste voorwaarden opgediend. Iedereen deed eere aan den tafel, en drukte den wensch uit geen acht jaar meer te wach ten om dergelijk uitstapje te vernieuwen. Door de zorgen van de Nationale Buurt spoorwegmaatschappij kwamen de wande laars om 7 1/2 u. het station van Yper binnen gereden, uiterst tevreden van dit kort maar pleizierig reisje. Een liefhebber van Koekestuiten. Tijdens het laatste schoolbezoek door den Heer Opziener der Muziekscholen, mocht de Beheerraad vernemen dat de Muziekschool van Yper in ls,e Categorie gerangschikt wordt. Deze beslissing alsmtde de eervolle onder scheidingen, door oud leerlingen onzer mu ziekschool aan het Stedelijk Muziekconser vatorium te Brugge en aan het Koninklijk Muziekconservatorium te Gent behaald, strek ken tot eer van de school, van haar onder wijzend personeel, van hare vlijtige leerlingen. De inschrijvingen voor het schooljaar ig33- 1934 zullen plaats hebben in de Muziekschool den 13, 11 en 13 September aanstaande, telkens om 6 uur 's avonds. De leergangen hernemen den Maandag 2 October. De Beheerraad vestigt de aandacht op den leergang van Vlaamsche Voordracht. Deze cursus kan gemakkelijk gevolgd worden door de jongelingen en juffrouwen die hunne lagere of middelbare studiën geëindigd hebben. De Heer Bestuurder en de Heer G. De cruyenaere, leeraar, zijn altijd ter beschikking der belanghebbenden voor het geven van alle nuttige inlichtingen. De stierenhouders die wenschen een bijge voegde stierenkeuring te bekomen worden verzocht onmiddellijk hunne aanvraag in te dienen bij het gemeentebestuur hunner woon plaats. De aanvraag zal het getal en de beschrijving der dieren moeten vermelden. De Gemeentebesturen zullen de aanvragen verzamelen en ze uiterlijk tegen I Augustus a. s. aan het Provinciaal Bestuur, Bureel Nr 7, laten geworden. Datum en plaats der bijgevoegde keuring zullen naderhand vastgesteld en bekend ge maakt worden. Wij vernemen uit goede bron dat Zondag 23° dezer, om 12 u., op de Groote Markt, een Concert zal plaats grijpen, uitgevoerd door La Musique Municipale van Aiques bij St Omer. Het is zeker 11 jaar geleden dat onze toen malige Burgemeester, wijlen Heer Colaert, te Arques uitgenoodigd werd om er een groot feest bij te wonen, namelijk de overhandiging van 't oorlogskruis aan deze stad. De stad Yper stuurde er de Harmonie Ypriana naar toe, die vergezeld was van de Invaliden, de V. O. S. en de F. N. C. Allen die er aan deelnamen, herinneren zich nog dit schoon uitstapje, de prachtige ontvangst die ons ginder te beurt viel, en den stoet schier zonder einde, berg op, berg neer. Men kwam terug al leute en pleizier maken langs den schoonen waterloop, en men zong van Men zag Cecilia komen al langs den waterkantEen die ntée was. Autobusuitbaters tegen wien proces - ver baal opgemaakt werd, omdat ze de wet van 21-3 32 overtraden, verschenen voor de recht bank van Kortrijk. Wat zegt de wet Dat alwie een openbaren dienst met Autobussen wil uitbaten de toela ting moet hebben van de bevoegde overheid. Enkel twee uitzonderingen worden toe gelaten 1) De georganiseerde diensten van een werkgever uitsluitend voor zijn personeel of zijne familie 2) Naar aanleiding van onvoorziene ge beurtenissen of om te voorzien in de tijdelijke ontoereikendheid of de voorloopige of toeval lige schorsing van openbare vervoerdiensten. De rechtbank was van oordeel dat het ver voer van werklieden en het vervoer van per sonen naar de marktefl als een openbare dienst aanzien wordt en onder toepassing valt van de wet van 21-3 32. Aangezien de wetsbepalingen dienen toege licht door de verslagen en de besprekingen die de wet voorafgaan of vergezellen dat in het verslag van den heer Graaf de la Barre d'Erquelines neerschreef (Senaat pari, be scheiden n° 6 vergadering van den 25 Febru ari 1932 bl. 47) De zoogezegde arbeiders en markldiensten vallen natuurlijk onder de toepas sing van de wet. Om aan de wet te ontsnappen leggen de uitbaters dier diensten een lijst voor van per sonen, beweren dat deze de autobussen heb ben gehuurd om zich naar hun arbeid of markt te begeven men staat hier voor een verzonnen middel om de wet te ontduiken. Zekeren bekwamen eene regelmatige machti ging, zij zijn onderworpen aan alle technische en verzekeringsvoorwaarden, doch anderen gaan schuil zoeken achter een schijnbaar privaat karakter om zich aan alle reglemen teering te onttrekken en daar ze aan geen last onderworpen zijn, kunnen zij voordeeliger voorwaarden aanbieden dan de andere aan wien zij de bestaansmogelijkheid ontnemen. Aangezien de Minister van Verkeer in Senaat vergadering van 3 Maart ig32 (anna len pari. 3 Maart [932 bl. 871) deze zienswijze volkomen bijtrad Aangezien het spruit uit het onderzoek der zaak dat de betichte zich heeft plichtig ge maakt aan het misdrijf hem ten laste gelegd om deze redenen hervormt het vonnis waar van beroep, veroordeelt den betichte tot eene geldboete van 10 fr. Burgerlijke partij Ex aequo et bono 25 fr. De handwerken der leerlingen van de Stadsmeisjesschool der Rijselstraat, 58, zullen er mogen bezichtigd worden op Zondag 23, Maandag 24 en Dinsdag 25 Juli, van 8 u. tot II 1/2 u. en van I u. tot 6 1/2 u. De ingang is vrij en kosteloos. a—aaas—B 3 De heer V. De Bijser, regent aan de Middel bare School, heeft met onderscheiding zijn Tweede candidatuur examen argelegd aan het Hooger Instituut voor Opvoedkunde van de Rijksuniversiteit te Gent. Heer Walter Landtsheere van Yper, zoon van den geachten Bestuurder onzer Stads- nijverheidsschool, bekomt een Eerste Prijs met groote onderscheiding aan het Hooger Instituut voor Kunst- en Beroepsonderwijs der St Lukasschool, te Gent. Faculteit der Rechten. Eerste Docto raat in de Rechten, nieuw regime, met voldoe ning MM. Debyser Albert, van Oostvleteren, en Hellebuyck Antoine, van Gheluwe. Tweede Doctoraat in de Rechtenie onder- proef, met voldoening MM. Breyne Antoine, van Yper, en Beck Robert, van Poperinghe. Faculteit der IVijs begeer te en Letteren Candidatuur voorbereidend tot de Rechten en tot het Notariaat, 2' proef, mt t voldoening MM. Boone Joseph, van Yper, en Ghesquiere Baudouin, van Gheluwe. Faculteit der Geneeskunde. Gtaad van Dokter in genees heelen vroedkunde, ie proef, met groote onderscheiding M. Beek Pierre, van Poperinghe. Met onderscheiding M. Roussel Albert, van Komen ten Brielen. 2e proef, vlaamsch regime, met groote onderscheiding MM. Dieryck Marcel, van Yper, en Hardeman Michel, van Rousbrugge. Met voldoening M. Vankan Joseph, Yper. Candidatuur in natuurlijke en geneeskundige wetenschappen, i' proef, met onderscheiding M. De Vloo Etienne, van Oostvleteren. 2' proef, met onderscheiding: M. Peene Hector, van Bixschote. Candidatuur in wetenschappen voorbereidend tot de artsenij- of tot de veeartsenijkunde, 2' proef, met voldoening: MM. Castel Robert, van Yper Plaitin Albert, van Komen, en Leplat Roger, van Watou. Bijzondere ScholenGraad van candi- daat burgerlijk ingenieur, 2' proef, met onder scheiding M. De Berdt Marcel, van Staden. In de officieele examens, bekomen de leer lingen van de Middelbare Beroepshuishoud school der H. Familie te Yper, merkwaardige uitslagen, die tot eere strekken van leerlingen en meesteressen. 3e Studiejaar Jufvr. Lucie Bouve. leper, onderscheiding. Germaine Dave, Langemarck, Maria Debruyne, Oostvleteren, Anna Delva, Vlamertinghe, voldoening. Marcella Mortier, leper, onderscheiding. Lia Verhelst, Oudenburg, 4' Studiejaar Jufvr. GhislaineVan Massenhove, Oudenburg, onderscheiding. Denise De Beir, leper, Madeleine De Jonghe, leper, voldoening. Elisabeth Janssens, Sint-Jan, Felicie Mortier, leper, Antoinette Vlaemynck, Isenberghe, onderscheiding. Aan allen onze beste gelukwenschen. Donderdag 27 Juli, te 9 u. 3o, voor de leerlingen van het S* Vincentiuscollege, in de feestzaal van genoemd college (ingang langs de Bollingstraat). Maandag 3i Juli, om 10 u., voor de leer lingen der stadsjongensschool, in den stede lijken schouwburg. Dinsdag 1 Oogst, om i5 u voor de kinde ren der stadsmeisjesschool (Rijselstraat), ins gelijks in den stedelijken schouwburg.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 3