Gemeenteraad van Yper lie don a la Gathédiale de St-Maitln 8 Zitting vao M«aadt| 31 Juli 1933, 3. Openbare Onderstand Begrooting 1933. 5. Openbare Onderstand. A/stand van grond aan den Belgischen Staat. 6. Openbare Onderstand. Verwisseling van gronden. 8. Mededeelingen. Een Beiaard voor de Wereldtentoonstelling van Chicago Amerika Gemeente Boesinghe Allerhande Nieuws 1 Yper. Aanrijdingen. Verleden Zaterdag, rond 4 u namiddag, had er op den Dickebuschsteenweg,nabij den spooroverweg, een botsing plaats tusschen den wielrijder Martein Charles, spoorwegarbeider te Yper, en de auto van M. Vandecasteele Valère, van Wytschaete, juist op het ©ogenblik dat de gesloten barreel geopend werd en de auto,die daar een oogenblik had moeten wachten, op nieuw ging aanzetten. Gezien de auto geluk- kiglijk nog geen groote snelheid genomen had, bepaalt alles zich bij eenige stoffelijke schade. Rijwiel verdwenen. De genaamde Denys René had Maandag avond, rond 10 u., zijn rijwiel aan den gevel van het Vlaamsch Huis geplaatst, doch, toen hij om 11 u. 3o terug wilde vertrekken, bestatigde hij dat het zijn velo niet was waarmede hij op het punt stond weg te rijden. De eenige velo die daar was blijven staan droeg de taksplaat Nr 157,787, doch het rijwiel van Denys was nergens meer te vinden. Klacht werd inge diend- Een gestolen tijwiel. Zekere Verleure Louis, steenkapper had onlangs een velo gekocht voor de som van 75 fr. aan den ge naamden Jules Defevre, doch het kwam wel dra uit dat deze velo vroeger nabij een her berg op de Statieplaats gestolen was geweest en toebehoorde aan Pieter Dassonville. Een ondeizoek werd dadelijk ingesteld en het bleek weldra dat Defevre dit rijwiel aan zeke ren Devocht Cyr. van Voormezeele had ge kocht. Deze ingewikkelde zaak zal wel klaar getrokken worden en in alle geval worden er vervolgingen ingespannen wegens verheling van gestolen goed. Aftruggelaar. De genaamde Van Els lande Sylvère, van Vlamertinghe, een gewezen bankbediende, bood zich hier ten huize der inwoners aan en gaf zich als backbestuurder uit. Op deze wijze gelukte hij erin verschei dene personen te bedriegen en waardelorze titels aan de hand te doen Doch zoolang gaat de kruik te water...., en hier ook kwam het bedrog weldra uit. De kerel, die aan zijn eerste veroordeeling niet is, zal vervolgd wor den wegens aftruggelarij, schriitvervalsching en gebruik ervan. Aanhouding. Dinsdag morgen, om 11 u., werd de genaamde Garreyn Achiel, van Zillebeke, die nog zeven maanden gevang te goed had voor misbruik van vertrouwen, al hier door de politie aangehouden en onder goedgeleide naar zijn nieuwen thuis gebracht. Gheluwe Twee wielrijders door een autobus omvergereden. Een doode, een gekwetste. Vrijdag morgen, omstreeks 4 uur, werden op de groote baan Gheluwe - Meenen, nabij Gheluwe dorp, twee werklieden, die zich per rijwiel naar hun werk begaven door een autobus van de We Baelde-Gryson van Crombeke omvergereden. De autovoerder, Firmin Baelde, die met be devaarders van Beauraing terugkwam, en van den vorigen dag 's morgens vroeg vertrokken was, had nog van geen rust kunnen genieten. Men veronderstelt dat hij door den vaak over- Poperinghe. Brand Dinsdag nacht,, rond 2 u is er brand ontstaan in de pannenfa- briek van M. Vereist Dupont, gelegen op de Kleine Markt en langs achter aan het college palende. De pompiers waren spoedig ter plaats en, na een uur en half werken, slaag den zij erin het vernielend element meester te worden en de aanpalende gebouwen te vrij waren, De schade is zeer aanzienlijk doch: door verzekering gedekt. Gevonden en Verloren Voorwerpem Gevonden. Zondag 23 Juli, door M- Baert Arthur, een sleutel. Verloren. Maandag 24 Juli, door M.. Hauspie Florent, een sleutel. AAN DE KAAI LOG IQUE om 18 uur. DAGORDE: l. Pracrs-verbaal der zitting van 3 Juli 1933. 7. StadseigendcmmenZillebeke Jacht recht Verpachting. Wijziging en inschrijving van nieuwe kre dieten. b) Inschrijving van krediet. 4. Openbare Onderstand Openbare ver- hooping van een perceel land. 7. Gascontract. Wijzigingen. Door de dagbladen vernemen wij dat men, verleden week Dinsdag, te Mechelen, een nieuwe beiaard van belgisch fabrikaat heeft opgesteld en beproefd, alvorens hem naar Chicago te verzenden waar hij in het schilder achtig België, een afdeeling der Wereldten toonstelling, zal geplaatst worden. Deze proefnemieg werd bijgewoond door den vermaarden Mechelschen beiaardier en andere personen en onder meer door den heer Jan Van der Ghote, burgemeester van Yper. Dit bewijst dat men zich thans bezig houdt met de kwestie van den beiaard die in ons Belfort moet geplaatst worden, doch het ware voorzeker veel Yperlingen zeer aangenaam eens te mogen vernemen hoever die kwestie gevorderd is en wanneer omtrent ze mogen verhopen den nieuwen beiaard voor de eerste maal te hooren. Mogen we daarover eenige ophelderingen van ons Stadsbestuur verwachten Nous apprenons que la Douairière de Saulcy et sa fille Mademoiselle Léonie Keingiaert de Gheluvelt, Bourgmestre de cette Commune, viennent d'ofïrir a la Cathé drale de St-Martin, un vitrail qui est l'ceuvre du peintre verrier M. Ladon a Gand. Ce vitrail sera placé dans la lancette du milieu de l'Abside et aura pour motif central le Christ en Croix. II portera également les armes des Keingiaert de Saulcy et des Kein giaert de Gheluvelt qui est une de nos an ciennes families Yproises. La familie Keingiaert est venue a Ypres au XVe siècle, de Zonnebeke, oü elle devait être en rapports d'affaires avec l'Abbaye de ce lieu. Parmi les représentants de cette familie dans notre magistrat, nous citons Jean Keingiaert, receveur du Cloitre de Ste Claire d'Ypres 1469, puis de la Chatellenie d'Ypres 1472 Frartjois Keingiaert, clerc de la Weeserie du Comptoir d'en haut de la ville d'Ypres i5o3; Maitre Fran<;ois Keingiaert, échevin \5oj. Jean Keingiaert, tué au siège d'Ostende en 1604, le premier qualifié d'écuyer. Charles Winnoc Keingiaert, membre du Collége des Bourgeois notables en 167 a et qui est l'auteur de la branche noble encore existante. Ce généreux don a été obtenu par l'inter médiaire du Président de la fabrique d'église de la Cathédrale de St-Martin, M. Georges Tack. Het rs dus morgen, Zondag 3o Juli, dat de groote kermisstoet, ingericht door de maat schappij De Gezworen Vrienden van Boesinghe met de medehulp van den Welede len Heet Burgemeester en van het gemeente bestuur, de bijzonderste straten der gemeente doortrekt. Dat Boesinghe iets puiks kan inrichten, is reeds verre en na geweten. Ze hebben daar mannen als Fiel en Maurice, die er een handje van hebben om feestjes op touw te zetten. Ook zal het er dien dag te Boesinghe aan volk, en bijzonderlijk aan leute en vermaak, niet ontbreken. Ziehier de orde van den stoet die om 14 u. 3oaande Kapellestraat vertrtkt 1. Ruiters. 2Vliegende kanonniers. 3. Muziek van Merckem. 4. De Gezworen Vrienden. 5. Staden De Reuze met zijn gevolg. 6. Wytschaete Wondergreep. 7. Komen De Clowns. 8. Poperinghe Een man zoekt zijn wo ning. 9 Hollebeke Montenegro. 10. Chariot Chaplin. 11. Ypersche Schotten. 12. Zillebeke Jan Komiek en zijn gevolg. 13. Ypersche aantrekkelijkheden. 14. Meessen Herders en Herderinnen. 15. Gaston van 't Hooge met zijn gouden bruiloft. 16. Jan Komiek en zijn echtgenoote. 17. Een buitengewone doop St-Jan. De inrichtende Maatschappij en de Gemeen te zijn niet verantwoordelijk voor de ongeval len. De heeren herbergiers worden ook aange maand aan de deelnemers van den stoet geen drank te bestellen zonder geld of kaartjes. Het Comiteit Zondag morgen, om 8 u. 3o, werd de 14 jarige wielrijder Tyberghien Julien, die van uit de Dixmudestraat naar de Rijselstraat gereden kwam, op den hoek dezer laatste straat omvergereden door een auto, gevoerd door M. Legrand Julien en die de Rijselstraat verliet. De jongen had eenige kleine verwon dingen aan de beenen, doch zijn velo was buiten gebruik. 1 "I vallen het stuur niet meer meester zal geweest zijn, want de auto volgde een heel eind de lin kerzijde der baan. De wielrijders,die iq tegen overgestelde richting rechts op de velobaan reden, werden des te meer verrast, daar slechts de rechterlantaarn van de autobus aangesto ken was. De genaamde Desmedt van Bece- laere werd door den linkerslijkweerder gevat en omvergeworpen, doch bekwam gelukkiglijk. slechts eenige kleine verwondingen aan lin ker arm en been. Zijn gezel, Cyrille Vcrschaeve,. jongman, 22 jaar, van Becelaere, werd door den schokbreker gevat en bleef op den slag dood. De autobusvoerder werd in hechtenis ge nomen en ter beschikking van het gerecht ge houden. In den voormiddag is het parket van Yper ter plaats geweest om er de noodige vaststel lingen te doen. Donderdag 27, door Mevr. Breyne Felix,., ook een sleutel. Donderdag 27. door M. Davis Lucien, eert kleinen strooien hoed. Het Ypersche kondigt regelmatig sedert e^nigen tijd reeds de gevonden en verloren voorwerpen aan die op het politiebureel wor den aangegeven, en door ziin toedeen kon: _j;eedé meermalen een of ander voorwerp aan.' zijnen eigenaar terug gegeven worden. Doch het gebeurt ook dikwijls dat vreemde bezoekers of reizigers iets vergeten in het hotel waar zij tijdens hun verblijf hier hun intrek namen en zich nadien soms, uit hoofde hunner onvoldoende kennis van de stad, niet:- meer goed herinneren in welk hotel zij ver bleven hebben. Om de regelmatigheid, om het gemak der opzoekingen en vooral ook om de- goede faam van hun hotel zelf, worden alle hotelhouders dringend aangemaand alle voor werpen, die de klienten bij hen zouden mogen vergeten, op het politiebureel aan te geven. Veileden week is de wekelijksche beurt tot- aan leper niet gekomen, doch heeft van uit Dixmude toch den vervoerdienst der koop waren naar en van leper bij middel van een auto camion doen verzekeren. Deze week is de beurt terug zooals ge woonte hier te leper komen aanleggen. Twee andere schepen kwamen hier ook nog toe. Woensdag was het de boot Leona van G. Delooz, van leper, met een lading van 100 ton tarwe voor M. Hollebeke, graan handelaar te leper, en Donderdag het schip Souvenir van Dobbelaere, gtladen met- 100 ton kolen voor de steenbakkerij Vander- ghote C." te leper. Ten gevolge echter van het laag waterpeil hebben beide schepen een deel hunner lading te Boesinghe moeten lossen. Si une hésitation pouvait peser sur l'ache- teur au moment de choisir une automobile, les formidables performancrs de Petite Rosalie» suffiraient amplement k la lever. Sur la piste de l'autodrome de Montlhéry, une 8 CV Citroen, que ses conducteurs dé» nomment amicalement Petite Rosalie »r vient de couvrir 295.000 kilomètres k 93 de moyenne sous le controle officiel de J'A.C.F.^ avec utilisation constante d'huile Yacco du commerce. Quand on songe a l'effort demaadé a un chassis pour couvrir nuit et jour, sans arrêt, une telle distance, on res te littéralement émerveillé de sa résistance. Et lorsque l'ache- teur saura que la 8 CV Citroën, maintenant détentrice du record du monde de la plus grande distance (sous réserve d'homologa- tion), possèdeun chassis strictement de série, rigoureusement semblable a ceux livrés a la clientèle; c'est uniquement une Citroën qu'il voudra acheter. 1

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 8