FOOTBALL C. S. Yper - II O. S. Brugge (reserve) Onze Prijsuitdeelingen KUNSTCONCERT Zondag 13 Oogst Het Vervoer van Kolen Gouden Bruiloftsfeest Allerhande Nieuws Gevonden en Verloren Voorwerpen Bezoek aan de Tentoonstelling van Handwerken» Middelbare Beroepsschool der Heilige Familie Priesterlijke Benoemingen Poperirtghe om 16 uur, op het Ypersch Stadium Ingang 3 fr. Lidkaarten niet geldig Op een aanvraag door de Handels- en Nijverheidskamer van Yper tot den heer Minister van Vervoer gericht, ten einde te bekomen dat het verminderde tarief 907. voor het vervoer van kolen per groote hoeveelheid, ook voor Yper zou toepasselijk zijn, komt de heer Minister volgend antwoord te geven Ministerie v. Verkeerswezen Brussel, 10 Augustus 1933. Algemeen Secretariaat Mijne Heer en, In antwoord op uw schrijven van 29 Juni 1.1., heb ik de eer u te melden dat het bijzon der tarief nr 907 in voege werd gebracht met het doel de Nationale Industrie te helpen om te concurreeren met de vreemde kolen die in groote hoeveelheid in de in het tarief aange haalde gemeente aanlanden. Er kan dus niet gezegd worden dat de be trokken instellingen een bijzonder voorrecht hebben verkregen vermits zij reeds over vreemde brandstof beschikten die tegen zeer lage prijzen per schip aankwamen. De beschouwde maatregel is, ten andere, slechts een proefneming en de Nationale Maatschappij oordeelt dat het thans niet mo gelijk is het voordeel er van tot andere locali- teiten uit te breiden. Zij verkiest eerst volle dig ingelicht te zijn nopens de uitslagen der proefneming die tot het einde van dit jaar moet doorgaan. Hoogachtend. De Minister, P. Forthomme. Aan de Handels- en Nijverheidskamer van leper Hotel du SultanGroote Marktte leper. Woensdag laatst, 9 Augustus, vierden de echtgenooten Heer en Vrouw Jozef Moulaert M artin, gevestigd te Yper sedert 1887, de vijftigste verjaring van hun huwelijk Heer Moulaert thans rustend eerste hoofdwach ter, na 5o jaren dienst bij den ijzerweg werd geboren te Brugge, den 29 Juli i863 zijne vrouw Pétronille Martin, werd geboren te Mont St Jean (Waterloo), den 9 Juni i863 en hun huwelijk te Waterloo, den 9 Oogst l883, ingezegend. De inwoners der Korte Meersch en Walle straat, die op 6 Oogst, ter gelegenheid van de toewijding der stad aan het Heilig Hart en der Jubelprocessie 1383-1933, O. L. Vrouw van Tuine ter eere, hun straten zoo prachtig en kunstvol versierd hadden en welke als van de schoonste aanzien werden, hielden eraan de zoo mooie versiering te blijven behouden als blijk van innige genegenheid en groote achting die zij de deftige, minzame en geachte jubilarissen toedragen. Een solemneele mis van dankzegging werd om 7 y. u. in St-M aartenskathedraal opge dragen door Z. E. H. Deken die, aan den ingang der kerk, de jubilarissen verwelkomde en gelukwenschte en vervolgens de gevierde echtelingen, gevolgd door hun kinderen en kleinkinderen, tot in het koor opleidde Al de geburen hadden eraan gehouden de heilige mis bij te wonen en zoo het feest mee te vie ren. Na de mis waren ze dan ook de eersten om hen aan den uitgang der kerk hun recht zinnige gevoelens uit te drukken. Een afvaar diging wist de jubilarissen ten huize te ver rassen een gepast gelegenheidsdichtje werd door een bevallig knaapje opgezegd, terwijl andere lieve kleinen mooie bloemtuilen en een prachtig, kostbaar geschenk aanboden. Hoe diep getroffen waren de gelukkige ech telingen door al die rechtzinnige genegen heidsblijken, welke bun zoo spontaan en algemeen betoond werden Den ganschen dag door was het een opeen volging van telegrammen en gelukwenschen en bloemtuilen door verschillige maatschap pijen der stad en vrienden aan de jubilarissen toegestuurd. Moge de goede God Heer en Vrouw Mou laert-Martin nog lange jaren aan de teeder- heid hunner familie blijven behouden Yper. Omvergereden. Zondag avond, rond 9 u. 3o, werd de heer schepen Lemahieu, die per rijwiel naar huis terugkeer de, op den Zonnebekesteenweg, nabij het fransch kerkhof, juist toen hij den steenweg overstak om de Wieltjesstraat in te rijden, door een auto gevat en ten gronde geworpen. De heer Cyr. Lemahieu werd met gebroken rechterschouder opgenomen en dadelijk naar zijne woning gebracht Wij wenschen hem een spoedige en alge heele herstelling. Aanhouding. Een persoon afkomstig van Ronse,die vroeger nogin een seminarie gestu deerd had doch om redenen die wij niet ken nen zijne studiëa niet had voortgezet en dus niet gerechtigd was priesterkleederen te dra gen, kwam hier Zondag laatst alzoo gekleed per rijwiel toe en begaf zich bij verscheidene personen om er het een of ander voorwerp in leening te vragen. Tengevolge echter eener klacht van twee personen uit Moescroen, bij wien deze valsche priester verleden Vrij dag een rijwiel had geleend en vergeten had het hen terug te bezorgen, werd dit heerschap onder betichting van misbruik van vertrou wen hier Dinsdag namiddag door de rijks wacht aangehouden. Na zijne eenzelvigheid onderzocht te hebben, werd hij echter korts nadien weer losgelaten. Herbergtwist. Als gevolg op ons arti kel van verleden week schrijft Meulewaeter August ons dat hij op bedoelden Zondag niet, en nog minder op dien avond, den genaamde Angillis gezien heeft en dus ver is van hem slagen en verwondingen te hebben toege bracht. Naar zijne verklaring bracht hij heel den Zondag door in de omgeving van zijn familiekring en kan hij desnoods beroep doen op getuigenissen om dat te bevestigen. Wij verleenen hem volgaarne akte zijner terechtwijzing. Meessen. Kiodje wordt de voetjes afgepikt. Het driejarig meisje Georgette Delmotte was verleden week Donderdag namiddag met haar vader naar het veld mee gegaan, doch liep er in het koren spelen waar het door de werklieden niet opgemerkt werd en door de in werking zijnde pikmachien ge grepen en beide voetjes afgeslagen werd. Het ongelukkig kindje werd dadelijk naar de kliniek van Yper gevoerd. Brielen. Verkeersongeval. Een auto die nog al snel reed, is aan den draai van den Veurnesteenweg, nabij de herberg De Rustplaats ten gevolge van het hevig rem men, omgekanteld. De kap van de auto was beschadigd en al de ruiten gebroken. Ook de geleider had een diepe wonde aan het voor hoofd opgeloopen. Wytschaete. Aan de beterhand. - Wij vernemen met genoegen dat de heer Cyriel Maerten. die tijdens het schrikkelijk ongeluk aan den onbewaakten spooroverweg te Vlamertinghe erg gekwetst werd, Donder dag namiddag het hospitaal heeft mogen ver laten en naar zijn woning overgebracht werd. Mocht hij weldra volledig hersteld zijn. Gevonden. Vrijdag 4 Oogst,.- door M. Derudder Roger, een kinderkleedje in een papier ingepakt. Zondag 6, door M. Bostyn Joseph, een mansvest Maandag 7, coor M. Gryffon Emile, een handschoen. Dinsdag 8, door M. Dedecker Gabriel, een paar handschoenen. Denzelfden dag, twee kleine sleutels die op het politiebureel werden afgegeven. Ook nog den Dinsdag, door M. Francis James, een klein kinder handzakje. Verloren. Zondag 6 Oogst, door M. Hardy Raymond, een porte monnaie eenig geld bevattende. Denzelfden dag, door M. Vandeplancke Charles, een fototoestel. Woensdag 9, een pels met drie koppen gegarnierd. De plechtige prijsuitdeelingen onzer Yper- sche Scholen en Onderwijsgestichten werden door de Overheid en een talrijk publiek met belangstelling gevolgd, terwijl de gewaar deerde uitvoering der afwisselende spelwij zers met bijval werd begunstigd. Op muzikaal gebied verdient de Stads meisjesschool, bestuurd door Jufvrouw Wae- les, eene bijzondere melding. Prachtige uit voering voorwaar die tot eere strekt van en- zen verdienstelijken Yperschen muziekmeester heer Ernest Wenes. Ook dient er een prachtbloempje gevest op de Mariaschool der zusters Lamotfen voor de kunstrijke Hulde aan Christus Koning e» aan O. L. Vrouw van Tuine ter gelegenheid der Ypersche Jubelfeesten. Aan ons bevoegd leeraarskorps, aan de be kroonde leerlingen en hunne ouders, onze beste gelukwenschen. Wie binst de Thuindagen de kans had de laatste tentoonstelling in bovengenoemde inrichting te bezichtigen heeft zich een duide lijk gedacht kunnen vormen van de harmo nische ontwikkeling der leerlingen. De prachtige uitstalling van de handwerken der lagere maar vooral die van de professio- neele sectie is het welsprekendste bewijs voor de degelijkheid van het onderwijs dat daar wordt verstrekt. Zulk een school is een zegen voor de stad en het omliggende, want het meisje krijgt er nevens de wetenschappelijke ook een prak tische ontwikkeling lichaam en ziel worde» er geleidelijk opgevoerd tot een mooi geheel, tot het vormen eener verstandige, handige- en bekwame vrouw. Zoo verstond ik uit de- uitleggingen eener leerares die ons, bij ons bezoek aldaar, zoo welwillend te woord stond en iedere verklaring staafde door ons te wijze» op een prachtigen exaamuitslag, een ingewik keld en fijn afgewerkt patroon, een bekoorlijke versiering, het effect eener kleurenharmonie,. de uitbeelding van het esthetische in de sier lijke lijnen en vormen eener teekening. We waren getuige van de bewondering, de belangstelling en de waardeering der vele bezoekers en van de loftuigingen en geluk wenschen die leerkrachten en leerlingen in grootfi^mate ten deel vielen dat schijnt ons de rechtzinnigste getuigenis der voortreffe lijkheid van het onderwijs dat de leerlinge» in het gesticht der H. Familie genieten. Zijn onderpastoor benoemd te Yper, op St Pieters E. H. Van Isacker,, onderpastoor te Westnieuwkerke. Komen E H. Gryspeerdt, S. T. B., stu dent aan de Hoogeschool.te Leuven. PloegsteertE H.Van Hoenackere, leeraar aan het College te Kortrijk. Zonnebeke E. H. Butaye, leeraar in 't Pensionnaat te Avelghem. Le TuquetE. H. Mullier, onderpastoor te Waasten. Waasten E. H. Landrieux, onderpastoor- te Le Tuquet. West Nieuwkerke: E.H. D'Hondt, leeraar aan het college te Waereghem. Wordt benoemd tot bestuurder der St-Jo- zef's Beroepsschool te Yper, de E. H. Soc- quet, leeraar aan genoemde school en onder pastoor op St Pieters, in vervanging van E. H. Bouteca. die tot pastoor van Zantvoor- de benoemd werd en wiens plechtige aanstel ling aldaar morgen, Zondag i3 Oogst, om 14 u. 3o, zal plaats hebben. GASTHOF SKINDLES OP 2 3INDAO 20 0008T 1933- om 16 uur, in Skindies Park uitgevoerd door de HARMONIE YPRIANA onder de leiding van M. Frart^ois Deridder, - PROGRAMMA 1) Florentiner Marsch Fucik arr. de Coninck 2) Morgen, M'ddag, Avond te IVeenen, openingstuk von Suppé 3) Une Soiree prés du Lac Leroux voor hobo.' Solist M. Maurice Ossieur. 4) Ballet de$ Deux Pigeons Messager 5) La Dernièrl Séréuade F. Van de Walle vor saxopbone-alto. Solisi M Robert Verdoene. 6) Rhapsodie Hongroise N° II Liszt arr. Bury VRIJE INGANG. - De Harmonie Ypriana vertrekt uit Ypec met trein van 14 u. 42.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 8