Pfijsuitdeelirgan der Lagere Stadsscholen 12-8-1933 tiet Yperache - 2e Bijvoegsel - tie ff ion d'Yprea N° 19 I. Stadsjongensschool BEKOMEN UITSLAGEN Stadsmeisjesschool der St Jansstraat 9 T A D I E P K A De prijsuitdeelingen grepen plaats voor A. De Stadsjongensschool op Maandag 3i Juliom io uur B. De Stadsmeisjesschool der St-Jans- straat, op Maandag 3i Juliom i5 u. C. De Stadsmeisjesschool der Riiselstraat, op Dinsdag i Augustus, om i5 uur. De overheidspersonen HH Burgemeester J. Van der GhoteSchepen J. Van der Mersch Volksvertegenwoordiger Missiaen Gemeen teraadsleden Van Alleynnes, Vergracht, Cou- telle Heer Secretaris G. Versailles Heer Schoolopziener Tordeur HH. R. Bouquet, H. Vermeulen, Masscheleyn, A. Gruwez HH. Eere Schoolhoofden Balduck en De vriendtHH. Lacante en Cordenier Mevr. Lamaire, enz. traden de zaal binnen, terwijl de kinderen het Vaderlandsch lied zongen dat door de volle zaal rechtstaande aanhoord en dapper toegejuicht werd. De HH. Arrondissementscommissaris en Schepen Delahaye deden zich verontschül digen. De leerlingen zongen alsdan Thuyndag- lied tweestemmig lied. Het werd met juist heid en samenhang, met uitdrukking en ge voel uitgevoerd. Hat werd onthaald met hand* geklap. De leerlingen van hut derde studiejaar voerden het tweestemmig lied De Morgend in de Lente flink uit. Hoe prachtig, hoe wonnig is alles Hoe lief is 't geschater Het Portret en Lachen en Weenen teekenlessen voor de eerste klassertjes werden knapen rap weergegeven en deden het publiek eens hartelijk lachen. Alsdan volgden drie voordrachtstukjes Heerlijk plekje midden Vlaanderen L'Hiver en <r 't Kotje vol Ze werden met veel gevoel, met nadruk en in zuivere taal opgezegd. Het Koren en O Denneboom twee stemmige liederen, gezongen door de leerlin gen van het 5' en het 6e studiejaar, waren ge heel lief en de bijval voorop verdiend. Vervolgens Daar is een lied tweestem mig lied, gezongen dooreen tiental leerlingen, werd uitmuntend uitgevoerd en... applaus 16 kleuters niet hooger dan dat tra den dan kranig op met i° Weet ge hoe de Boereman en De kleine Muzikanten Beide kluchtige brokjes werden flink voor gedragen en bevielen iedereen opperbest. De bijval was groot en wel verdiend. Na de uitreiking der prijzen volgde Naar Wijd en Zijd door al de leerlingen uitge voerd en door al de toehoorders rechtstaande aanhoord en toegejuicht. Het was een genotvol schoolfeestje, dat den besten indruk nagelaten heeft om de zoo kunstige uitvoeringen de aantrekkelijke opeenvolging der nummertjes. Iedereen is heengegaan uit den stedelijken schouwburg met de overtuiging dat de prijsuitdeeling het doel bereikt heeft de ouders aan te toonen dat de Stadsjongensschool aan de kinders een goede opvoeding en een degelijk onderwijs verschaft. De heeren Bestuurder en Onder wijzers verdienen de achting, den dank en den steun van alwie het goed onderwijs gè- negen is. Eerste Studiejaar. Bekwamen de 9/10 der punten Mens Roger, Coflyn Henri, Michiels Valeer, Lefevre Daniel, Deruyter Camiel, Gadeyne Charles. Bekwamen de 8/10 der punten Verbeke Roger, Therry Hector, Isaac Henri. Prijs van Godsdienst Mens Roger, 39/40. Tweede StudiejaarBekwamen de 9/10 der punten Deiuyter Maur.Benoit Georges. Bekwamen de 8/10 der punten Maillard Florent, Hollebeke Marcel, Gadeyne Gustaaf, Notebaert Daniel, Verschoore Leon, Concerc Joseph, Cardoen Cyrille, Demoor Roger. Prijs v. Godsdienst Gadryne Gust., 76/80. Derde. Studie jaar Bekwamen de 0/ ;o der punten Bouttelegier André, Verstraete Cyriel, Isaac Aimé, Vandenbilcke Frans, Andries Daniel, David Julien, Adam André, Wildemeersch Jozel, Ossieur Roger. Bekwamen de 8/10 der punten Verfaille Laurent, Impens Camiel, Flerackers Jan, Segier Camiel, Vanoverschelde Daniel, Le- sage André. Prijs van Godsdienst Verstraete Cyriel, 118/120. Vierde Studiejaar. Bekwamen de 9/10 der punten Riquiete Roger, Ingels Eugeen Claeys Roger. Bekwamen de 8/10 der punten Verheye Daniel, De Muyt Omer, Desmet Arthur, Ollivier Julien, Callandt Raymond, Moerman Camiel, Vanhoecke Arthur. Prijs van Godsdienst Ingels Eugeen en Riquiere Roger, 76/80. Vijfde Studiejaar. Bekwam de g5/ioo der punten Houart Joris. Bekwamen de 9/10 der punten Tant Jeroom, Devers Emiel. Bekwamen de 8/10 der punten Lelong Edward, Andries Roger, Breunin André, Velghe Gerard, Ameel Jozef, Boudry Albert, Ghys Lucien, Pollee Emiel. Prijs v. Godsdienst: Houart Joris, 117/120. Prijzen toegekend door den Bond ter ver dediging van het Officieel Onderwijs: Houart Joris, Tant Jeroom. Zesde Studiejaar. Bekwamen de 90/100 der punten Debeuf Daniel, Vandooren Gerard, Cardoen André, Berghman Roger, Hoornaeit Leon. Bekwamen de 8fio der punten Priem Benoni, Verstraete Valeer, Claeys Willy, Busschaert Albert, Kerrinck André, Tant Albert. e <j Prijs van Godsdienst Kerrinck André. Prijzen toegekend door den Bond ter ver dediging van het Officieel Onderwijs Debeuf Daniel en Vandooren Gerard. Zevende Studiejaar. Bekwam de 9/ro der punten Viaene Daniel. Bekwamen de 8/to der punten Denutte Luciaan, Sinaeve Adolf, Six André, Merlevede Fernand, Hondeghem Gust,, Decadt Raym., Desmadril Andié. Prijs v. Godsdienst Viaene Daniel, 76,80. Prijzen toegekend door den Bond ter ver dediging van het Officieel Onderwijs Viaene Daniel en Denutte Lucien. Prijs toegekend voor het best onderhouden der tuimjes Decadt Raymond. Achtste Studiejaar. Bekwamen de 9/10 der punten Dufour André, Segers Aimé, Hoornaert Gerard, Frantzen August, Hebben Leon. Bekwamen de 8/10 der punten Rubben Frans, Gisquière Odillon, Logie Leon, Ver heye Gustaaf, Ceuninck Albert. Prijs van Godsdienst Gisquière Odillon. Prijs Fiers toegekend aan den eersten van het vierde graads examen. De leerlingen van het 83'4 studiejaar hebben allen hun diploma behaald verleden jaar. Wanneer men reeds een diploma bezit mag men geen tweede maal het examen van den vierden graad afleggen. Alzoo is het dat we dit jaar de prijs Fiers toekennen aan de eerste van de klas Dufour André en Segers Aimé. Prijzen toegekend door den Bond ter ver dediging van het Officieel Onderwijs Dufour Andié, Segers Aimé, Hoornaert Gerard en Frantzen August. Prijzen toegekend door den Bond der Oud- Leerlingen van de Middelbare SchoolSegers Aimé, Hoornaert Gerard, Rubben Frans, Logie Leon; Ceuninck Albert, Decadt Emiel. Prijs toegekend voor het zwemmen Frans Rubben. Prijs toegekend voor het best onderhou den der tuintjes Verheye Gustaaf en Fierens Norbert. Bij de intrede der Overheid zongen de kin deren het Vaderlandsch lied en Thuyn- dagüed J. Calus nam aarstonds daarna plaats aan het klavier en speel le op meester lijke wijze Troisième Fantaisie door P. Benoit. Het koor Het Lied der Dennen werd op etn prachtige wijze uitgevoerd. De aantrtkkelijkste der feestnummertjes waren die der bewaarschool De eerste bewaar- schoolklasserijes kwamen op met «Klapdans» en Slofje-Slofje De tweede klas met Als mijn Moeder en m'n Vader naar de markt toegaan We staan in bewondering voor de dames Vandevivere en Tamboryn die met een engelachtig geduld moeten begaafd zijn om zulke gezamenlijke oefeningen aan de kleuters aan te leeren. En of de kleintjes te vreden waren met de giften 1 Nu kon je ze daar zien in hun spontaan gedoe Trompet, trommel, fluit en trein werden het centra der belangstelling. Na al de leute en het vermaak met de kleintjes moesten J. Calus en S. Dtleu de zaal bekoren met hun klavierspel La chasse du Roy door Destrelks. Grison D. droeg voer Le petit doigt qui dit tout klare en duidelijke uitspraak, schoone taal. Onder leiding van Mev. Denaegel, voerden de eersteklassertjes een groepderlamatie uit: Bruggetje eri Klein Hanske 't Waren stukjes gepast aan den bevorderingsgraad der kinderen en tevens leerzaam in zake gezond heidsleer, netheid en reinheid. De liedjes Wateike en 't Rokje slo ten aan bij voorgaande voordrachtstukjes en hadden evenveel bijval. Yolande Gaimant droeg toen vóór Ypres gedicht door haar vader. Aan vader en dochter onze beste ge- lukwenschen, èn voor het kunstwerk èn voor de uitvoeiing. Wat de lagere school maar al te dikwijls veronachtzaamt is het aanleeren van de oude liederen, die maar al te vaak vol melodij ste ken. Hier was het niet het geval, want het wiegelied Moederke alleen door E. Hulle- brotck en gezongen door M. Van Omme- slaege werd onthaald met langdurig handge klap. De voordracht van 3. Gruwez Het Ouderlijk Huis was gepast en werd voorge dragen met juiste dictie en klemtoon. De reidansen aangeleerd door juffrouwen Delahaye en Merlevede werden uitgevoerd met zwier en op maat. M. Van Ommeslaege moest ons nog Roodkapke voordragen. Al kent ge, kind, het sprookje, Hebt gij den zin verstaan Met een onachtzaam kindje, Kan 't wel eens slecht vergaan En of we jawel, ook de groote menschen dien zin verstaan hebben 1 Na het hooren van Chantons com me les Oiseaux gezongen door Yolande Gaimant. Moeder en Les Genéts en fleurs be sluiten we met te verklaren Puike prijsuit deeling 1 De heer Burgemeester wenschte de ouders geluk met de bekomen uitslagen en vooral met de reinheid en de orde, d e de kinderen van de Justice kenmerkt. Na het zingen van Naar Wijd en Zijd eindigde het schoon schoolfeestje. BEKOMEN UITSLAGEN Eerste Studiejaar. Bekwamen de 9/10 der punten Irène Salomé, Thérèse Vinde- vogel, Clara Geerardyn, Suzanne Banckaert. Bekwamen de 8/10 der punten Thérèse Coflyn, Georgette Anne, Rika Strumane, Irène Vandamme. Prijs van GodsdienstThérèse Vindevogel- Tweede Studiejaar. Bekwamen de 9/10 der punten Denise Jael, Marcella Van Ommeslaeghe, Denise Van Holst. Bekwamen de 8/10 der punten Simonne Barbez, Agcès Coffyn, Julienne Debuygne, Rachel Riquière. Prijs van Godsdienst Denise Jael. Derde Studiejaar. Bekwam de 9/10 der

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 9