FOOTBALL HET YPERSCHE LA RÉQION D'YPRES Bijvoegsel z Supplément C. S. Yper - III Sp. - F. C. Roussilari Harmonie Ypriana KUNSTCONCERT 14' Jaargang, N' 20 19 Oogst 1933 14 Année. N' 20 - 19 Aoüt 1933 OUDERDOMSPENSIOENEN De ouderlingen der stad Yper dragers der pensioentitels met beginletters hunner familie namen van A tot en met J', die voor de maand Juli betaald werden, mogen zich ten stad- huize aanbieden op Dinsdag 22dezer om hun pensioen voor de maand Augustus te ont vangen. Deze met beginletter vanaf K mogen zich aanbieden op Donderdag 24.", telkens van 2 tot 5 u. De Ontvanger der Belastingen, De Tuindag feesten Voor het openluchtfeest dat Zondag laatst, om 3 u. namiddag, op de Vandenpeereboom- plaats gegeven werd, was de opkomst zooals telken jare uiterst talrijk. Onder de verschil- lige nummers van het varieteitsprogramma waren er enkele zeer mooie die een verdien den bijval behaalden. Ook de balletten, door de jeugdige leerlingen van Mevrouw Karsa- kowa uitgevoerd, waren heel lief en de "sym pathieke kleintjes werdén meermalen luid ruchtig toegejuicht. Naar het oordeel van veel toeschouwers was dit nummer echter wat te langdradig, het miek het grootste deel van gansch het programma uit en zoo komt het dat dit doorgaans minder in den smaak viel van het publiek dan de gelijkaardige feesten die ons de vorige jaren gegeven werden. 's Avonds om 9 u. had in de Halle het jaar- lijksch volksbal plaats. De muzikanten der Harmonie Ypriana voerden er tot zeer laat in den avond den eenen dans na den anderen uit, tot groot genoegen der talrijke koppeltjes die onvermoeibaar en vroolijk rondzwierden onder het belangstellend oog der honderden omstaanders, die in dit aangenaam schouwspel behagen vonden en er een uiterst gezelligen avond doorbrachten. Tot opsluit van de Tuindag- en Ypersche jubelfeesten werd op O. L. Vrouw Hemel- vaartdag, om 10 u. 's avonds, een prachtig vuurwerk afgeschoten op den Boterplas, boven op de vestingen nabij de statie. De keus der plaats mag uiterst gelukkig genoemd worden. Immers, daar het vuurwerk van ep een zekere hoogte wordt afgeschoten, kunnen de toeschouwers, hoe ver ze er ook van ver wijderd staan, het aller even goed zien, en daarbij de nabijheid van het water, waarin het helder licht der vuurpijlen weerkaatst wordt, verhoogt nog de schoonheid en de aantrekkelijkheid van dergelijk feest. Die plaats echter is, zooals men het heeft kunnen bestatigen, ook niet van gevaar ontbloot, want een der vuurpijlen kwam neer op het dak van het oud poedermagazijn en stak er het verdroogd gras en onkruid, waarmede dit dak sedert jaren en jaren overgroeid is, in brand. Niettegenstaande de vlammen, die op zeker oogenblik nog al hoog opsloegen, daar weinig schade konden verrichten, bleven eenige pompiers ter plaats uit voorzorg en vooral om desgevallend het daar dicht bij gelegen gebouw der handboogmaatschappij St-Sebastiaan te vrijwaren. Dit incident, dat op het programma niet was voorzien gewor den, belette toch den regel matigen gang niet van het vuurwerk dat, onder een steeds aan groeiende belangstelling werd afgeschoten en dat eindigde met een prachtigen bouquet voorstellende Tuindag i383 - 1933 terwijl on telbare kanonschoten door de lucht dreunden. Exposition Hortlcole C'est aujourd'hui, Samedi 19 Aoüt, a 14 h. 3o, et non Samedi dernier, 12 Aoüt, comme nous l'annoncions par erreur dans notre dernier numéro, que s'ouvre l'exposi- tion horticole annuelle, organisée par les membres de la Colonie Anglaise d'Ypres, dans les locaux de l'école anglaise de la rue d'Elverdinghe. K. B. V. B. C. S. Y. om Zondag 20 Oogst 16 uur, op het Ypersch Stadium Ingang i fr. 5o. Lidkaarten niet geldig. De Tuindag - Concerten De Yperlingen zijn altijd even groote lief hebbers van schoon muziek en het is dus ook niet te verwonderen dat de verschillige Con certen, die hier met den Tuindag gegeven werden, veel bijval genoten. Den Zaterdag, als inzet van het Tuindag feest, gal de Harmonie Ypriana een prachtigen muziekavond, die ten vollen in den smaak der talrijke toehoorders viel. De oude Yper lingen, die van alle hoeken van 't land en zelfs van 't buitenland eens terug naar Yper waren gekomen om er de feestelijkheden van Tuindag te komen bewonderen, waren ge lukkig de Harmonie Ypriana te mogen toe juichen en te bestatigen dat, onder opzicht van muzikale kunst, Yper zijne plaats her nomen heeft. Den Zondag van Tuindag was het de beurt aan de Koninklijke Harmonie van Waasten, een puike maatschappij die ons volgens ge woonte op een schoon en goed verzorgd Concert vergastte. Den Maandag waren de bewoners van de Oude Botermarkt ten volle verheugd. Hun kermisdag is hersteld. De Harmonie Ypriana gaf er een schoon volksconcert dat druk werd bijgewoond en de luidruchtigste toejuichingen uitlokte. Den Dinsdag werd het Statiekwartier ver gast op een Concert dat allerbest door de Symphonie Ypriana werd uitgevoerd. De Colaertplaats schikt ten zeerste voor het uit voeren van dergelijke Concerten. Het publiek was zeer talrijk opgekomen en de Symphonie behaalde een welverdienden bijval. Donderdag avond was het de Liberale Harmonie die zich op de Veemarkt liet hooren. Het Concert liep goed van stapel en de talrijke toehoorders spaarden hunne toejuichingen niet. Op Zondag i3 Oogst, om n u gaf de Socialistische Harmonie, op de Groote Markt, een wel uitgevoerd Concert, dat niettegen staande het ongepast uur zijn verdiend deel in den bijval genoot. 's Namiddags, om 5 uur, hadden wij het groot genoegen het goed muziek van Toufflers (Noord Frankrijk), dat ons op een schoon programma vergastte, te mogen toejuichen. De Ballet Egypiien vooral behaalde veel bijval, en deze muziekmaatschappij heeft hier den besten indruk nagelaten. Om de reeks Concerten te sluiten, gaf de Vlaamsche Harmonie Dinsdag laatst, i50ogst, op de Statieplaats, een Concert waarvan de verschillige nummers eveneens om hunne verzorgde uitvoering herhaaldelijk werden toegejuicht. Dit muziekkorps bezit verschei dene goede elementen en onder meer een jongen knaap die zich bijzonder deed opmer ken en voor de toekomst veel belooft. De Harmonie Ypriana zal op ZONDAG 27 OOGST aanstaande, haar jaarlijksch uitstapje naar DE PANNE doen. De eere-leden en hunne familie, de familie der werkende-leden, worden vriendelijk uit- genoodigd de Harmonie te vergezellen. De reis zal geschieden per tram zonder stilhouden in de tusschenstatiên. Vertrek uit Yper Statie te 7 u. 's morgens en 's avonds uit De Panne te 7 u., om te Yper te 8 u. 40 aan te komen. De prijs heen en terug is vast gesteld op 10 fr. De genummerde kaarten dienende als reis- bewijs zijn te bekomen bij Aimé Gruwez, Voorzitter, bij wien men zich van heden af mag laten inschrijven. De betaling geschiedt bij de inschrijving. Voor de kinderen beneden de 4 jaar is het vervoer kosteloos. Voor alle ingeschrevenen zullen er zittende plaatsen zijn, en de betaalde kaarten worden om geen enkele reden nog teruggenomen. Te De Panne zal het Concert der Harmonie plaats hebhen om II uur. De personen die dezen uitstap medemaken worden vriendelijk verzocht de Harmonie te volgen bij hare intrede in De Panne tot aan het gedenkteeken der gesneuvelden, waar hulde zal gebracht worden aan de slachtoffers van De Panne gestorven voor 't Vaderland. Poperinghi GASTHOF SKINDLES OP 2 OIN DAQ 20 OOG8T 1933 om 16 uur, in Skindies Park uitgevoerd door de HARMONIE YPRIANA onder de leiding van M. Fracqois Deridder. PROGRAMMA 1) Florentiner Marsch Fucik arr. de Coninck 3) Une Soirée prés du Lac Leroux 5) La Dernière Sérénade F. VandeWalle 6) Rhapsodie Hongroise N" II Liszt arr. Bury VRIJE INGANG. - De Harmonie Ypriana vertrekt uit Yper met trein van 14 u. 42. Notariaat Bij Koninklijk Besluit van 8 Augustus laatst is benoemd tot Notaris ter standplaats Wou men, de heer Delahaye F. P. D., doctor in de rechten, kandidaat notaris te Woumen, ter vervanging van den heer Delahaye O., die als zoodanig aftreedt. ZIELMISSEN Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 20 Oogst, om 8 V4 Uur, in St-Maartens Kathedraal,tot zielelafenis van Vrouw Elisabeth GILLIS gewezen Echtge van Hr Charles Verplancke. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 20 Oogstom 8 1/2 uur, in St Jacobskerk, tot zielelafenis van Heer August VERMEERSCH, invalide Zonnebekesteenweg, 123. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 20 Oogst, om 9 uur, in de Kerk der E. E. P. P. Carmelieten, tot zielelafenis van Heer Leon Jonckheere. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 20 Oogst, om 11 V» u., in St Maartens Kathedraal, tot zielelafenis van Mevrouw Edmond CAENEPEEL Les amis et connaissances sont priés de bien vouloir assister au SERVICE ANNI- VERS AIRE qui sera célébré en la Cathédrale St- Martin, le Jeudi 31 Aoüt, a 11 heures, pour le repos de l'ame de Monsieur André VERGRACHT décédé le 3i Acüt 1927. N. B. II ne sera pas envoyd'invitations particulier es. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd het JAARGETIJDE bij te wonen dat zal gezongen worden op Donderdag 31 Oogst, cm 11 uur, in St Maartens Kathedraal, tot zielelafenis van Heer André VERGRACHT overleden te Yper, den 3l Oogst 1927. N. B. Er zullen geen afzonderlijke uitnoodigin- gen verzonden worden. Zondagrust Repos dominical De Apotheek van La Pharmacie de Mr HOUTEKIER Meen enstvaat oRue de Mecin is alleen open op II reste seule ouverte le Zondag 20 Oogst Dimanche 20 Aoüt van 8 tot 12 ure en van 1 tot 7 ure. de 8 a 12 heures et de 1 7 heures. Vanlandschoot. Het Bestuur. 2) MorgenMiddag, Avond te Weenen, openingstuk von Suppé voor hobo. Solist M. Maurice Ossieur. 4) Ballet des Deux Pigeons Messager voor saxoDhone alto. Solist M. Robert Verdoene. geboren Bertha-ntphonsina-Henrica DEZUTTER.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 11