PRICHTI6E OVERWINNING «in LIEVENS Ypèrsche Voetbalkroniek IS OOGST 1933 GROOTE PRIJS VAN 135 Km. YPER Kalender der Footballmatchen 2dt Afdeeling Bevordering S. K. Roeselaere Stade Mouscron R. C. Bisseghem Daring Blankenberghe F. C Iseghem Te l3 a. 10 werd de, start gegeven aan de volgende renners Dermaux, Vandenberghe, Lievens, Meys man, Deprest, Constant, De- croix, Vanhee, Beckaert, Pincket, Van Iseghem, Sanc torum, Hespeel, France, Decappelle, Degraeve, De- waele, Vlerick, Lefevre, De smet, Vellemans, Maertens en 't Jonck. Van begin af wordt rap gereden, Hespeel neemt sef fens 3o m. maar wordt bijge haald. In groep komen de renners aan den Kemmel berg tijdens de bestijging lossen Vellemans en Decap pelle. De premie wordt hier gewonnen door Remi De- croix, die in den afzink weg loopt gevolgd door Vanden berghe en France. Alzoo geraken wij aan de harde beklimming van den Rooden- berg waar Remi Decroix we derom eerst boven komt met l5 meters voorsprong op Vandenberghe en France en wederom hier de premie in de wacht sleept. Pincket die voeling verloren had, zit hier reeds in 4' positie, die kerel zit vandaag in prachtform en zal nog schoon sport te zien geven. Op den Zwartenberg valt Desmet, gelukkig zonder erg en kan dadelijk voort zetten. Te Westoutre passeeren Decroix, Vandenberghe en France te zamen, de ande ren velgen in kleine groepjes gescheiden. Hier vallen 't Jonck, Dermaux en Desmet plat, deze laatste heeft waarlijk geen geluk. Pope- ringhe na den rug komt een groep van 3 man de leiders vervoegen, daarna een van 4 man en alzoo komt de hoofdgroep, bestaande uit 10 man, te Yper, waarin Decroix, France, Vandenberghe, Vlerick, Meysman, Hespeel, Lievens, Pincket, Vanhee en Beckaert, de eerste 48 km. afleggende in 1 u. 20 m. In de tweede ronde valt Hespeel plat te Wytschaete Vandenberghe, Vlerick en Meysman verliezen voeling. Tusschen den Zandberg en Zonnebeke moeten Decroix en France afstappen. Te Yper passeeren de vier leiders, bestaande uit Lievens, Beckaert, Pincket en Vanhee, gevolgd op 3 min. van Decroix, France en Vlerick op 5 min. Van denberghe en Meysman op 7 min. Dermaux en Degraeve op 9 min. Decappelle, Desmet en Constant. In de volgende ronde valt Decroix wederom plat, buiten Yper heeft France een lekken band Lievens, Beckaert, Pincket en Vanhee De Overwinnaar LIEVENS bij zijn aankomst zijn nog steeds bijeen. Op 3 km. van de aan komst schiet Lievens opeens uit, de anderen kunnen zijn wiel niet nemen en hij komt tusschen een massa volk de lijn over met 100 m. voorsprong. De uitslag 1) LIEVENS, 135 km. in 4 u. i5 2) Beckaert, op 100 m 3) Pincket, op 3 1. 4) Vanhee, op 25 sec. 5) Vlerick, op 5 m. 6) Decroix, op 6 m. 7) France, op 7 min. 3o sec. 8) Dermaux, op ro m. 5o sec.; 9) Degraeve 10) Meysman 11) Vanden berghe 12) Sanctorum i3) Decappelle 14) Hespeel t5) Desmet. Aan al dezen die tot dit welgeslaagd sport feest steun en medewerking verleend hebben, besten dank alsook een woordje lof voor de politie die, gedurende den koers en aan de aankomst, in die menschenzee van kijklusti- gen orde heeft weten te houden. De Ypersche Wielrijdersclub, Lokaal bij Jos. Debeer, Rijselstraat, 52, Yper. Onze tweede afdeeling heeft alreeds hare reeks oefenwedstrijden ingezet en ontmoette Zondag laatst het reserve-elftal van C. S. Brugge. Om 4 uur stelde Yper volgende ploeg in lijn Messelis Dechièvre Deplancke Bourdeaux Ververeken VerleureA. Ollevier, V.d.bouwhede, VerleureE., Molein, Vansevenant Alhoewel de Bruggelingen met invallers optraden, stelden zij niettemin een elftal in lijn dat goed ineensloot en uit goed gevormde elementen samengesteld was. Spijtig dat het publiek niet talrijker was opgekomen. De thuisblijvers, die misschien vreesden dat deze oefenwedstrijd in een futlooze partij ging verloopen, hebben in alle geval ongelijk gebad, want gansch de match door werd een snel tem po volgehouden. Van beide zijden werd vlug en schoon spel vertoond en met overtuiging gestreden. Het is een belang wekkende en evenwichtige partij geweest waren de Yperlingen een weinig de meerdere, toch gaven de Bruggelingen hun goed de repliek en hadden met een beetje meer be sluitvaardigheid voor doel, het wel tot een goal meer kunnen brengen. In de eerste helft kon Vandenbouwhede de score voor Yper openen en Verleure Ev. kogelde onhoudbaar nummer twee binnen. Na de rust lukte Verleure Ev., die bijzonder bij shot scheen nog twee prachtige doelen, wijl Brugge de eer kon redden. In de tweede speelhelft bekwamen de Bruggelingen twee penalty's den eersten gaven zij sportief in de handen van onzen keeper, den tweeden wilden zij binnenkogelen, maar Jules liet zich niet verschalken en kon op mooie wijze hunne poging verijdelen. De toeschouwers hebben zich kunnen over tuigen van de vorderingen door sommige spelers gemaakt, vorderingen die het gevolg zijn van een doelmatige training. Te hopen dat ze op den ingeslagen weg volharden en dat hun voorbeeld, zoo mogelijk, nog door anderen moge gevolgd worden. Naar gelang het vertoonde spel van verleden Zondag, mogen we nochtans verklaren dat we gansch de ploeg in goede conditie hebben terug ge vonden en dat we, na nog een paar oefenings matchen met vertrouwen de opening der kampioenschappen zullen mogen tegemoet zien. Morgen trekt onze tweede afdeeling naar Le Bizet en ontmoet er Pérenchies. Onze derde afdeeling komt, om 4 uur, op ons plein voor de eerste maal uit in vriendenmatch tegen F. C. Rousselare. 3 September S. K. Sweveghem 24. December S. K. Heule Wevelghem sp. R. S. d. Meenen F. C. Thielt. C. S. Yper A. A. Mouscron F. C. Roeselaere 10 Sept. Daring Blankenberghe R. C. Bisseghem R. S. Waereghem S K. Heule F. C. Iseghem Stade Mouscron S. K. Roeselaere 17 September Wevelghem sp. F. C. Thielt Stade Mouscron F C. Roeselaere R. S. C. Meenen S. K. Sweveghem C. S. Yper 24 Sept. R C. Bisseghem R. S. Waereghem Daring Blankenberghe A. A. Mouscron F. C. Iseghem S. K. Heule S. K. Roeselaere 1 Oct. Stade Mouscron F. C. Roeselaere C. S. Yper S. K. Heule S K. Sweveghem R S Waereghem Wevelghem sp. 8 October Daring Blankenberghe R. S. C. Meenen F. C. Iseghem R. C», Bisseghem A. A Mouscron S K. Roeselaere F._C. Thielt i5 Oct. S. K. Sweveghem Wevelghem sp. R. S. Waereghem Stade Mouscron F. C Roeselaere S. K. Heule F. C. Iseghem 29 Oct. A. A. Mouscron Daring Blankenberghe C. S. Yper S. K. Roeselaere R. S. C. Meenen R. C. Bisseghem F. C. Thielt 5 November Stade Mouscron F. C. Roeselaere F. C. Thielt S. K. Sweveghem R. S. Waereghem F. C. Iseghem R. C. Bisseghem 12 Nov. A. A. Mouscron C S. Yper S. K. Roeselaere Wevelghem sp. R. S. C. Meenen S K. Heule Daring Blankenberghe tq Nov. R. C. Bisseghem F. C. Roeselaere Stade Mouscron S. K. Sweveghem R. S. Waereghem F. C. Thielt F. C. Iseghem 3 December S. K. Heule Daring Blankenberghe F. C. Roeselaere A. A. Mouscron C. S. Yper R. S. C. Meenen Wevelghem sp. 10 Dec Stade Mouscron F. C. Iseghem S. K Roeselaere S. K. Sweveghem F. C. Thielt R. S. Waereghem R. C. Bisseghem R. S Waereghem 3i Dec. a - R. S. C. Meenen F C. Thielt F. C. Roeselaere C. S' Yper Wevelghem sp S. K. Sweveghem A. A. Mouscron 7 Januari S. K. Heule F. C Iseghem S. K Roeselaere R. C. Bisseghem A. A. Mouscron R S. Waereghem Daring Blankenberghe- 14 Jan. R. S. C Meenen Stade Mouscron F. C Thielt C. S. Yper S. K. Sweveghem. F. C. Roeselaere Wevelghem sp. 28 Jan. F. C. Iseghem S. K. Roeselaere R. S. C Meenen Daring Blankenberghe- R. C. Bisseghem F. C. Thielt A. A. Mouscron 4 Februari Wevelghem sp S K. Heule R S. Waereghem Stade Mouscron F C. Roeselaere C. S. Yper S K. Sweveghem xi Febr. Daring Blankenberghe C. S. Yper R. C. Bisseghem R. S. C. Meenen F. C. Thielt A. A. Mouscron S. K. Roeselaere 18 Febr. R S. Waereghemi Stade Mouscron F. C. Roeselaere S. K. Sweveghem Wevelghem sp. F. C. Iseghem S. K. Heule 4 Maart A. A. Mouscron Daring Blankenberghe^ S. K. Roeselaere C. S. Yper R. S. C. Meenen S. K. Heule Wevelghem sp. 18 Maart F. C. Thielt Stade Mouscron .R. S. Waereghem. F. C Roeselaere S. K. Sweveghem R. C. Bisseghem F. C. Iseghem 25 Maart S. K. Roeselaere R. S. C. Meenen S. K. Heule A. A Mouscron Daring Blankenberghe Wevelghem sp. C. S. Yper 8 April R. S. Waereghem S. K. Roeselaere Stade Mouscron R. C. Bisseghem F. C. Thielt F. C. Iseghem S. K. Sweveghem i5 April Wevelghem sp. A. A. Mouscron S. K. Heule F. C. Roeselaere R. S C. Meenen C. S. Yper Daring Blankenberghe:

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 8