KORTRIJKSCHF ONDERLINGE 19-8-1933 Het Ypersche - 2e Bijvoegsel - JLa Hé ff ion d'Ypres N° 20 Brand - Leven Ongevallen Prijsuitdeelingen Uitslagen van hal Schooljaar 1932-1933 Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper Verslag der Algemeene Vergadering op ZONDAG 16 JULI 1933 ZONDAG 20 OOGST 1933 om i5 uur Algemeene Vergadering Ferd. Dethoor. Hector Casier. Inschrijvingsboekjes voor VEE ten bureele dezer, 34, Boterstraat, 34. Het Werk van den Akker Hoekje Grond Op Zondag 27 Augustus 1933 Waar zijt gij het ZEKERST en YOORDEELIGST verzekerd NATUURLIJK bij de Naamlooze Maatschappij, de TE KORTRIÜK Ywr alle ialichtiigei wende men zich tot het Bijkantoor te Yper Algemeen OpzienerOMER RQBYN. Sint Michielsschool (Elverdinghestraat) Sint Aloysiusschool, Hondstraat Matia-school (Zusters Lamotte) Rijselstraat H. Harteschool, Capucienenstraat gehouden t« Yper, in het lokaal Hotel Continental De heer Firmin Lepercq, Onder Voorzitter, opent de vergadering om i5 uur, en veront schuldigt de heeren Casier Hector, Voorzitter, en Lauwers Marcel, Onder-Voorzitter, die belet zijnde de vergadering van heden niet kunnen bijwonen. Daarna verleent hij het woord aan den secretaris, die lezing geeft van het verslag der vorige vergadering. Dit ver slag wordt zonder opmerkingen goedgekeurd. Voordracht De heer Lagast Arthur, voor drachthouder te Korcrijk, geeft eene wei- uiteengezette en tevens klare en leerzame les over fruitteelt, namelijk over het innijpen, schildgriffclen, bespuiten en onderhoudszor- gen der boomen. Hij wordt gedurende eene lange uur in zijne aangename les gevolgd en ten slotte met luidruchtig handgeklap begroet. De Voorzitter bedankt den gevierden spre ker en drukt den wensch uit dat de leden groot nut zouden trekken uit zijne wijze wenken. Mededeelingen De Voorzitter verontschul digt nog den heer Clinckemaille die belet is de vergadering van heden bij te wonen. Ver ders laat hij aan de leden nog weten dat deze die begeeren mede te dingen in den wedstrijd voor versierde vensters en balkons, zich zonder uitstel bij den secretaris dienen aan te geven. Aanbrengsten Verscheidene schoone aan brengsten overdekken de tafels en worden als volgt bekroond 6 punten aan Seynave Jules, hovenier op het Kasteel te Elverdinghe, voor zijne vijf uitgelezen soorten perzikken Waterloo Rouge de Mai Amsden Vainqueur en Impériale 6 punten aan Neels Jules, voor zijne twee- prachtige bloemkoolen De verbeterde vier jaargetijden 4 punten aan Pauwelyn Félicie, voor hare aanbrengst van fruit perzikken Le Vain queur en Reine du Verger noordkriek Criotte du Nord en appels Transparente Blanche 4 punten aan Hebben Henri, voor zijne aangebrachte groenten: Witte Tuinbeet roode beeten Platte d'Egypte Ronde Vermilion en Crapaudine longue 3 punten aan Vandenbriele Cyrille, voor zijne groenten sjalotten, witte ajuinen voor den opleg en ook voor zijne aardappelen zaailingen van een, twee en drie jaar en heete zaaiers van het vierde jaar. 2 punten aan Pattyn Emile, voor zijne inlandsche sjalotten en vroege suikerboonen. Tombola Een prachtige tombola, samen gesteld uit sieraad en bloemplanten en gele verd door het huis Casier Hector, wordt vervolgens onder de aanwezige leden uitgeloot en de vergadering sluit om 17 uur. DAGORDE 1) Lezing van het verslag der vorige ver gadering 2) Mededeelingen 3) Voordracht 4) BeoordeeliDg der aanbrengsten 5) Aanvaarding van nieuwe leden 6) Tombola. Namens het Bestuur De Secretaris, De V oor sitter, te Brugge, in de Stadshallen Groote Provinciale Tentoonstelling van de voortbrengsels der Volkstuinen XXV' verjaring van het Comiteit van Brugge en Congres van het Nationaal Ver bond van Volkstuinen. Programma Om 10 uur Vergadering in de Stadshallen. Opening der Tentoonstelling. Welkomgroet door M. Van Hoestenberghe, Burgemeester, Senator, voorzitter van het provinciaal Verbond van West Vlaanderen. Bezoek aan de Tentoonstelling. Om 11 uur Zitting van het Congres in de Gothieke zaal van het Stadhuis. Onderscheidene aanspraken onder meer deze van: Mijnheer de Baron Tibbaut,Staats minister, voorzitter van het Nationaal Ver bond van Volkstuinen van België Mijnheer Baels, gewezen minister van landbouw, Gou verneur der provincie West-Vlaanderen. Om i5 uur In de Stadshallen Slotvergadering. Plechtige uitreiking van de prijzen aan de tentoonstellers. De toegang tot de tentoonstelling en het congres is vrij en kosteloos. Handelsregister Kortrijk g52 Onderneming gemachtigd bij Koninklijk Besluit van 23 December ig3i, 'in uitvoering van de wet van 25 Juni ig3o. Hare werking uitstrekkende over gansch het land, worden er nog ernstige Vertegenwoor digers gevraagd. 8, Mondstraat - Tel* 189 Behaalden het meest punten Eerste Studiejaar. Dassonneville Raphael, Vancayseele Willy, Cocle Pieter, Dewilde Etienne. Tweede Studiejaar. Blanckaert Roger en Moerman André, Dumont Albert, Devogel Julien. Derde Studiejaar. Cocle Jan, Mus Octaaf, Vandenberghe Benoni, Boerave Jozef. Vierde Studiejaar. Hoedt Maurice, Baert André en Vanhullebus Gaston, Willaert Mar cel. Vijfde Studiejaar. Herreman Roger, Lampaert Georges, Vandeplassche Marcel, Vandecastelle Gaston. Zesde Studiejaar. Ryckaert André, De- wilde André, Dehollander André, Wydhooge Gérard. Zevende Studiejaar. Lampaert Henri, Verhaeghe Maurice, Stals Willy, Devaux Jean en Vergauwen Jeróme. Achtste Studiejaar. Dubois Maurice, Sonck Alfons, Bertier Laurent, Vanhoorne Marcel. Eerste Studiejaar. Bekwamen de 9/ to der punten Ronse Gilbert, Vandemaele Pol. Bekwam de 8,5/ro der p Cornillie Hendrik. Tweede StudiejaarBekwamen de g/io der punten Desramault Gilbert en Minne keer Marcel. Bekwamen de 8/10 der p. Vanhee Gaston en Cooren Henri. Derde Studiejaar. Bekwamen de 9/10 der punten Desramault Jozef, Baelen Roger, Vanbfsien Werner. Vierde Studiejaar. Bekwamen de 9/10 der punten Coussement Gustaaf, Garain Daniel, Beele Roger. Vijjde Studiejaar. Bekwam de 9/10 der punten Bayens Lucien. Bekwamen de 8,5/io der punten Beele Albert, Degroote Georges. Zesde StudiejaarBekwamen de 9/10 der p. Roelynck Julien, Debrouwere Maurice. Bekwam de 8/10 der p. Vanhee Julien. Vierde Graad, Zevende jaar. - Carton René, 253,5 p. op 275 Minnekeer Gaston, 252,5 op 275 Jacques Achiel, 252 op 275. Achtste jaar. Bekwamen de 9/10 der punten Geudens Aimé, Vuylsteker Camiel, Minnekeer Jozef. Eerste Studiejaar. Bekwam de 8,5/co der punten Bonduwelle Simone. Tweede Studiejaar. Bekwamen de 9,5/io der puntenArfeuille Marie Antoinette, Hoedt Diana. Derde Studiejaar. Bekwamen de 9/10 der punten Bollingier Marie José, Verkou- ter Jeanne. Vierde Studiejaar. Bekwamen de 9,5/io der puntenDewulf Laura, Kerrinckx Denise, Verhaeghe Maria. Vijfde Studiejaar. Bekwam de 9,5/io der punten Verschoore Marie-Louise. Zesde Studiejaar. Bekwam de 8,5/io der punten Van Caemelbeke Maria. Vierde Graad, Zevende Studiejaar. Be kwamen de 9,5/10 der punten Bollingier Esther, Hoedt Irène. Achtste Studiejaar, Eerste Af deeling. Bekwam de 9/10 der punten Bollingier Marie-Henriette. Bekwamen de 8,5/lo der punten Vanbe- sien Elza, Haezebrouck Rosa. Huishoudklas Eerste Jaar. Bekwamen de 8,5/io der punten Cocle Raymonde, Bosmans Marie- José. Tweede Jaar. Een getuigschrift van bekwaamheid werd gegeven aan vier leerlin gen, die gedurende twee volle jaren de huis houdklas gevolgd hebben en geslaagd zijn in de eindproeven. Bekwamen de 8 5/10 der punten Deknudt Marie-Madeleine, Logie Elisabeth. Bekwam de 8/10 der punten Soenen Elisabeth. Bekwam de 7/10 der punten Lemay Godelieve. Eerste Studiejaar. Bekwam de 9/10 der punten Boeraeve Maria. Tweede Studiejaar. Bekwam de 9,5/io der punten Tancré Simone. Derde Studiejaar. Bekwam de 8,5/iq d<r punten Vandenabeele Marie-Louise. Vierde Studiejaar. Bekwam de 9/10 der punten Billiauw Agnes. Vijfde Studiejaar. Bekwam de 9/10 der

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 9