KOFFIES en CHICOREI met PREMIEN Christiaens Devolder KortrijK Te koop in allo goede winkels. - PremiedepotG. Laroye, 20, Boomgaardstraat, Yper. EISCHT ALTIJD EN OVERAL DE 6 UITSLAGEN Voorbereidende Sectie Theoretische Leergangen Sectie der Metaalbewerkers Sectie der Bouwkunde Hoogere Afdeeling van Bouwkunde 1. Casier Henri, Eereprijs (eeremetaal). Hout- en Marmer Schilderklas IIe Afdeeling Schrijn - en Meubelwerk: IIIC Afdeeling Coupe en Confectie Met voldoeningVerfaillie Oscar van Komen- Ten Brialen Vanraes Marcel van Wervick en Morlion André van Langemarck. St-Jozefs Vrije Beroepschool 18, Meenenstraat, te leper Wie heeft Beelden uit het Westland9 gelezen leper - Vrije Beroepschool UITSLAGEN Ie Afdeeling Pas- en Mekaniekwerk Met voldoening Thorre André van Vla- op 8 Oogst 11., met de opbrengst der fonda- tiên van de heeren Ceriez, Merghelynck en Vandenbussche, een reis ondernomen werd naar de stad Gent wandeling door Oud- Gent, bezoek aan de bezienswaardigheden der stad, waarvan de bijzonderste 't Belfort, St-Baafs Kathedraal, 't Stadhuis, St-Niklaas- kerk, de Post, St-Michielskerk, Hotel De Coninck, Museum van Nijverheids- en Ver sieringskunst, een tal van mooie gevels, 's Gravensteen, Het Park, Museum van Schoone Kunsten, enz. enz. Verders bedankte de heer Bestuurder ons Stadsbestuur dat zoo gewetensvol, door zijne geldelijke hulp, de Nijverheidsschool steunt, en derwijze medehelpt tot het verheffen onzer volksjongens met hun een deftige levenshaan te verzekeren. Vu Leerjaar 20 ingeschreven leerlingen Meetkundig Teekenen Leeraar M' Salomé Honoré Uitmuntendheid I. Mahieu Octaaf, (eeremetaal) 2. Leleu Albert 3. Deruddere Lucien 4. Lauwers Henri 5. Vergauwen Georges 6. Mailliard Roland 7. Kerrinckx Omer 8. Cochonneau Norbert. 2** Leerjaar 13 ingeschreven leerlingen Projectie Leeraar Mr Serryn Hugo. U itmuntendheid i. Rubben Frans (eeremetaal) 2. Hardy Pierre 3. Ingels Henri; 4. Trooster Camiel. Leeraars Mr Gisquière Robert, M' Gheerardyn Ch. 14 ingeschreven leerlingen Theoretische Praktische Leergangen Leeraar Mr Van Hee Alfons 3d< Leerjaar Ist' Bijzonder jaar Uitmuntendheid 1. Samyn Roger (eeremetaal) 2. Barbery Jules (eeremetaal) 3. Duprez Albert. 4dt Leerjaar 2d' Bijzonder jaar Uitmuntendheid i. Clarys Georges (eeremetaal) 2. Van Campen André (eeremetaal) 3. Tegethoff Georges 4. Bolle Emile. 27 ingeschreven leerlingen Leeraar M' Landtsheere Hubert 3de Leerjaar V" Bijzonder jaar Uitmuntendheid 1. Vandenberghe M. (eeremetaal) 2. Du prez André (eeremetaal)3. Duprez Clement. 4dt Leerjaar 2Bijzonder jaar Uitmuntendheid Meubelleer 1. Sapijn Willy, (le prijs eeremetaal) 2. Gillebert Daniël (2' prijs). Glaswerk Baelen Eric (3* prijs). 13 ingeschreven leerlingen Leeraar Mr Degroote Prosper Eerste Afdeeling I. Goemaere Camiel (ie prijs). Tweede Afdeeling I. DupreeuwCh. (eeremetaal); 2. Cherchye Henri3. Maes Lucien 4. Deconinck Julien. Hoogere Afdeeling 1. Gouwy Julien (eeremetaal) 2. Hoflack Michel (eeremetaal). Hoogste Afdeeling i. Beirnaert Leon, Eereprijs (eeremetaal). Praktische Leergang voor Hout- en Steenbewerkers l3 ingeschreven leerlingen v Leeraar Mr Cornlllie Camiel Modeleering Tweede Afdeeling 1. Kools Alfons (ie prijs). Hoogere Afdeeling 1. Ryckelynck Elie, Eereprijs (eeremetaal). Bijzondere Afdeeling (Graphische Oefeningen) Eerste Afdeeling 1. Vandamme André. Tweede Afdeeling 1. Timmerman Roger. Heogere Afdeeling i. Pottel Leonard, Bijzondere prijs (eere metaal) 2. Coffyn Fernand, (ie prijs eerem.). De inschrijving van nieuwe leerlingen, in de lokalen der Nijverheidsschool, O. L. Vrouwstraat, 8, op Zondag 1 October van 10 tot 12 uur. Aanvang der lessen Maandag 2 October 1933. Na afloop der prijsuitdeeling kwam de heer Delahaye, schepen, nogmaals aan het woord. Hij gaf zijne tevredenheid te kennen over de feestelijkheid, wenschte de ouders der leerlin gen proficiat over de bekomen uitslagen bedankte de overheden, de andere personali teiten en de vrienden, voor hunne aanmoedi gende tegenwoordigheid bij deze plechtigheid, en drukte den wensch uit met den 2 October aanstaande, nog een veel grooter getal leer lingen naar de Nijverheidsschool te zien komen. Deze schoone plechtigheid werd daarop met het Tuindaglied gesloten. mertinghe Dervaux Albert van Zillebeke Belpaire Joseph van Houthem Volcke Mar cel van Wervick Merlevede Kamiel van Reninghe Lapere Albert van Becelaere Vanhollebeke Robert van Komen Blomme Albert van Langemarck St Juliaan en Deraedt Albert van Zonnebeke. Met onderscheiding Victoor Sylvere van Kemmel Samyn Roger van leper en Blon- deel Albert van Poperinghe. Met groote onderscheiding Lefever Albert van Wytschaete en Debreuck Albert van El- verdinghe. Met voldoening Druelle Gerard van Eher- dinghe Vandenberghe Joseph van Hopthem en Vanthorre Daniel van Wytschaete. Met onderscheidingVandenberghe Maurice van Houthem. Met onderscheiding Thorez Georges van Poelcapelle en Cruydt Hector van Zonnebeke» Met groote onderscheiding Vandenbulcke Germain van leper en Coulier Hubert van» Ghyverinchove. (Onder toezicht van den Staat, de Provincie en de Stad>„ Bestuur St Jacobsstraat, 5, leper. Bnreel en ingang der leergasten Bellewaer■- destraat, 5, leper. A) Op Maandag 18 September, te 8 uur.» hernemen de kostelooze theoretische en prac- tiscïTe DAGLEERGANGEN (van 8 tot 18 u.)? voor het schooljaar 19331934. i° Voor Houtbewerkers (duur 3 jaar) schetsen-vakteekenen, timmeren, meubelma ken, schrijnwerk, modelmaken, enz. De leergasten houtbewerkers ontvangen maandelijks, na hun eerste leerjaar, een gel delijke premie als belooning en aanmoediging: volgens werk en gedrag. Die premie kan in. het derde jaar reeds hoog zijn. 20 Voor Metaalbewerkers ('duur 3 jaar) schetsen - vakteekenen, paswerk, draaien,, mecaniek, electriciteit, enz. De leergasten metaalbewerkers ontvangen maandelijks na hun tweede leerjaar een gelde lijke premie als belooning voor hun werk eife gedrag. B) Op Zondag 1 October, te 9 1/2 uur,, hernemen de kostelooze theoretische en practische ZONDAGLEERGANGEN voor coupe en confectie (vaH 8 tot i3 uur, duur 2r- jaar) kleermaken, snijden, schetsen, patroon- teekenen, aanpassen, enz. Voor verdere inlichtingen en voorwaarden alsook voor de inschrijving, wende men zich tot den E. H. Bestuurder der Beroepschoolr. Nr 5, St Jacobsstraat, óf 5, Bellewaerdestraatr te leper, bij voorkeur den Zaterdag of den Zondag voormiddag tusschen 10 en 12 uur. Een bundeltje puike gedichten door LEO RAEKELBOOM, te koop ten bureele dezer aan den prijs van 5 Ir. I. Casier André (eeremetaal) 2. Vanden bussche Gerard (eeremetaal) 3. Van Huffel Michel 4. De Beir Leon 5. Snick Albert 6. Vandeputte André. V Leerjaar 3de Bijzonder jaar Eerste Jaar Plans I. Delahaye Emile (*)ze prijs; 1. Vanden berghe Georges 2' prijs. Hebben niet aan al de wedstrijden kun nen deelnemen. Met het einde van het schooljaar 1932-1933, op 14 Augustus laatst, bekwamen in de Vrije Beroepschool, ter stede, de volgende leer gasten hun uitgangsdiploma.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 6