Ypersche Voetbalkroniek Fête cl'Aviation a Bailleul 8 Tuindag feesten - Lijnvisschen Uitslag Prijskamp van 20 Oogst 1933 Allerhande Nieuws L. Monkerhey - Van Neste, handel in alle Bouwstoffen, is insgelijks alleenverkoo- per voor Yper en omstreken van de echte ceramo-laitier tegels van La Louvière. FOIRE DE LILLE Burgerlijke Stand van leper MARKTEN MARCHÉS Markten van Andi irlecht Verleden Zondag is onze tweede afdeeling naar Le Bizet het elftal van Pérenchies gaan bekampen en heeft dit laatste met 4 1 kunnen overwinnen. Vansevenant belet, werd op den linkervleu gel door Molein vervangen, wijl Cherchye als inside-links optrad. Het vertoonde spel stond een trapje lager dan dat van voorgaanden Zondag, maar het slechte terrein een stop pelveld in voetbalplein herschapen had daar wel eenigszins schuld aan. In de eerste helft kon Verleure Ev. de score voor Yper openen. Na de rust doelden Vandenbouw- hede, Verleure Ev. en Cherchye nog elk een maal, wijl Pérenchies de eer redde. Zondag a. s., om 4 uur, ontmoet onze tweede afdeeling thuis het reserve-elftal van A. S. Oostende. Te hopen dat het voor ODze mannen een goede oefening weze opdat ze daarna strijdvaardig de reeks wedstrijden voor het kampioenschap zouden kunnen aan vangen. De mannen van derde traden Zondag voor de eerste maal in oefeningsmatch op tegen het derde van F. C. Rousselare. Ongelukkig lijk konden zij slechts een tiental in lijn stel len, en alhoewel zij zich dapper verdedigden en de rust met 10 in hun voordeel bereikten, moesten zij toch aan de meerderheid hunner tegenstrevers gelooven en ten slotte met 4 2 bezwijken. Spijtig dat het telkenjare moeilijk is die mannen in het begin van het seizoen samen te krijgen, eerst zijn ze te wei nig en op het einde geraken ze dan met te velen. Morgen spelen ze de terugmatch te F. C. Rousselare. Het ware wenschelijk dat ze ditmaal voltallig optraden en een goede oefening namen hunne reeks officieele mat chen begint immers met de verplaatsing naar Stade Moescroen... Gedenkt! mannen dat de eerste punten voor de algemeene klasseering dikwijls kostelijk zijn. (40 deelnemers) Gitil VisschtR Guicht Decheiver Maurice 12 333 gr. Majoorvisschers Davos Gustave 5 100 gr. id. Verschoore Jules 25 70 gr. Afzonderlijk Picket Albert 2 67 gr. Majoorvisschers Baetens Louis 3 46 gr. Afzonderlijk Bertier Arthur 5 43 gr. id. Michiel Louis 11 39 gr. Majoorvisschers Wallaert Vital 1 25 gr. id. Debrouwer Daniel 1 25 gr. Afzonderlijk Vandenberghe Ferd. 5 23 gr. Majoorvisschers Creupelandt Willem 1 23 gr. id. Clarysse Camille 1 22 gr. Front Hengelaars Cottignies Georges 7 19 gr. id. Mulle Albert 2 16 gr. ld. Vancampen Jean 1 8 gr. id. Totaal 82 859 gr. Le dimanche 10 Septembre, sur le terrain habituel, offert gracieusement par M. de Cas sessus, directeur de la Maison de Santé de Bailleul, les Bailleulois auront l'occasion d'as- sister a une superbe fête aérienne organisée par le sympathique président des Amis des Ailes M. Georges Baillon, propriétaire de 1' Epi de Blé a Bailleul. Rien n'a été négligé pour assurer le succès de cette fête. La Société Nord-Aviation que dirige l'as Marchesseau, prêtera sonjconcours a cette manifestation aérienne. Ce dernier viendra en; compagnie de son escadrille de cinq avions, et, indépendamment des vols en groupe, baptêmes de l'air, des- truction de ballonnets, etc., les Bailleulois et les nombreux visiteurs, assisteront pour la première fois 4 des descentes en parachute faitespar des acrobates professionnels et bé- névoles. Le clou de cette réunion, dont le suc cès est d'ores et 1 éji assuré si le temps lui prête son concours, consistera en une démon stration d'acrobaties aériennes, a bord d'un avion spécial, qui seront effectuées par M. Marchesseau avec, comme passager, M Georges Baillon. Nul doute que nombreux seront ceux qui répondront a l'invitation. Yper. Landlooper. Zekere Cys Emiel, 45 jaar oud, metser van beroep en gehuisvest te Seraing, die hier zonder midde len van bestaan rondliep, werd Maandag laatst door de Rechtbank verwezen om voor twee jaar naar Merxplas gezonden te worden. Erge val. Gustaaf Staelens, 70 jaar oud, landbouwer wonende langs den Kemmel- steenweg, begaf zich Zaterdag namiddag, rond 5 u., samen met zijn zoon, met paard en wagen naar het veld om nog eenige oogst vruchten in te halen. De man, die op den wagen was gezeten, is ervan op zeker oogen- blik, ten gevolge van een hevigen schok, afgevallen en wel zoo ongelukkig dat hij met eigen krachten niet meer kon rechtstaan. Met behulp van eenige geburen droeg de zoon zijn vader naar huis. De ongelukkige klaagt van inwendige pijnen. BERICHT Ten einde alle mogelijke vergissingen te vermijden, brengen wij ter herinnering aan onze geachte klienteel uit de streek van Yper, dat het huis L. Monkerhey- Van Neste, 9, Koeimarkt, Yper, sedert X Januari ig33, de depothouder is voor Yper en omstreken van al onze verscheidene Eternitproducten, zoowel der golfplaten, vlakke platen, schaliën, buizen, enz., als van den geémailleerden Eternit en Elo, voor de lambriseeringen. Tevens steunen wij op het feit dat de ECHTE ETERNIT alleenlijk door ons gefabriceerd wordt. Hoogachtend, N. V. Eternit, Kapelle op den Bosch. Er is ook maar ÉÉN ECHTEN CERA- MOTEGEL deze van LA LOUVIÈRE. Oostvleteren. DoodeHjk verkeers ongeval. De 44 jarige franschman Jules Debuire, van Lens, kwam Zaterdag morgen, rond 9 uur, per auto van Veurne gereden, toen hij nabij de Lion Beige opeens tegen een aldaar stilstaanden autokamion der brouwerij Vandenbroecke, van Ghyverinchove, botste, op het oogenblik dat de stoomtram, die insge lijks van Veurne kwam, daar voorbijreed. De schok was geweldig, de auto was gansch ver brijzeld en de voerder lag bewusteloos in zijn auto, van waar hij door de toegesnelde geburen uitgenomen werd. Dokter en priester werden in allerijl bij den gekwetste geroepen, en na een eerste verband ter plaats werd hij naar het hospitaal van Yper overgebracht. Daar echter is hij, een uur na zijne aankomst, aan de gevolgen zijner bekomen verwondingen bezweken. Wervick. Verkeersongeval. De werkman Arseen Heze kwam 's avonds na 6 u per rijwiel van zijn werk gereden, toen hij opeens gegrepen werd door een wiel dat van een voorbijrijdende vrachtauto, toebe hoorende aan de fabriek Dalle, was afgeloo pen. De wielrijder werd omvergeworpen en in zijn val nog al erg gekwetst. Ook de velo was huiten dienst. Diamanten Bruiloft. Maandag vier den de echtgenooten Demaret - Braem hun diamanten bruiloft. In de Nieuwstraat, waar de jubilarissen wonen en waar ze door gansch de gebuurte geacht en bemind zijn, waren zegepoorten opgericht en alle huizen versierd. Om 9 uur wérden de gevierde oudjes aan hunne woning per rijtuig afgehaald en, voor afgegaan door de Koninklijke Fanfare De Vereenigde Vrienden naar de kerk gevoerd om er, in aanwezigheid van hun kinderen, kleinkinderen, familieleden en geburen, een mis van dankzegging bij te wonen. Daarna werden de jubilarissen op het stadhuis ont vangen, met bloemen en geschenken over- laden, en in hartelijke woorden gelukge- wenscht. Om 1 u., greep er een banket plaatsr en deze heuglijke gebeurtenis werd tot laat in den avond gevierd. Moorslede.Inhuldiging Burgemees ter. Zondag werd Senator Lammertyn plechtig ingehuldigd als burgemeester der gemeente. Te dier gelegenheid waren vele huizen en tal van straten mooi versierd en grepen er verscheidene feestelijkheden plaats. Te 3 u. 3o 's namiddags doortrok een feest stoet, waaraan niet minder dan 27 groepen deelnamen, de bijzonderste straten der ge meente. Rloemen werden neergelegd aan het gederkteeken der gesneuvelden van den oorlog en aan het standbeeld van Pater Lievens. Daarna werd er den heer burgemeester een banket aangeboden, en 's avonds werden er versehillige concerten ui grvoerd door de muziekmaatschappijen van Ledeghem, Dadi- zeelè en Moeskroen. Hooglede. Doodelijk ongeval. De 66 jarige leurder Verslype tl., van Clercken,. is Maandag alhier nabij den Vergeldermolett, van zijn woonwagen gevallen le.wijl deze voort reed. De ongelukkige kwam onder de- wielen terecht en werd in erbarmlijken toe stand opgenomen. Naar een heelkundig ge sticht van Rousselare overgebracht, is hij er korts nadien bezweken. Het slachtoffer was de borstkas ingedrukt Komen. Botsing. De lastauto van den aannemer Ch. Despature, wonende Sta tiestraat, is aldaar in botsing gekomen met een auto van den vervoerdienst Van Thou- rout, van Rozendaal. De voerders werden, gelukkiglijk niet gekwetst, dcch beide voer tuigen werden deerlijk beschadigd. De rijks wacht stelde een onderzoek in om de ver antwoordelijkheden vast te stellen. La section d'Ypres des Poilus de France organise pour le Lundi 4 Septembre une: excursion a la braderie de Lille. Les person- nes qui voudraient les accompagner peuvent. sejaire inscrire au Local, rue Jansénius N° 9,. derrière la Cathédrale ou chez M. Claeys, rue de Lille, N° 36. Quelques places sont encore libres. Prix 10 fr., départ a 6 h. 3o. Verklaringen van ig tot 25 Oogst ig33 Geboorten Decroos Simonne, Recollettenpoort. 5. - Vanderhaeghe Jacques, Dehaernestraat, 38.Tytgat Esther*,. M. Frenchlaan, 32. Fagoo Rolande, Recollettenpoort, 5. Bonduwe Denise, Lombaardstraat, 7. Minne Paul, Dickebuschsteenweg. Overlijdens Durnez Emilius, 88 j., z b. wedr Berten Eugenia, Dixmudestwg, 40. Debuire Jules, 44 j., Radio- graaf, echt. Lesaint Mathilde, Lange Thouroutstr., 25. Willimet Amandus, 84 j., z b. wedr Clarys Ida, wedr Baelden Maria, Rijsselstraat, 133. Dedeurwaerder Arthur, 61 j* dagbladverkooper, echt. Mote Octavie, Eigen Heerdstraat,25_ Huwelijk Cornette Leopold, autogeleider te Rousbrugge,- en De Jonckheere Margarita, modenwerkster te leper. Huwelijksbeloften Urbanus Maelstaf, gareelmaker, te Leysele en Magdalena Pinkel, winkeljuffer te leper Julien Tyberghein, paardengelelder te Hooglede en Maria Tiber- ghein, huishoudster, te leper. MIDDELPRIJZEN PRIX MOYENS Yper 19 Oogst Kortrijk 21 Oogst Rousselare 22 Oogst Veurne 23 Oogst 0» S- B 0 5 O- Q. 10 6 Tarwe de 100 kllogr. Proment les 100 kilos 71,00 68 65 63 80 Rogge ld. telgle ld. 48,00 43 40 47 58 Haver ld. Kvoine td. 71,00 55 52 53 66 Aardappelen, 100 kil. Pommes de Terre 15,00 13 14 13 8 Boter de kilogram Starre le kilo 20,75 21,50 22,50 22,00 22,50 Eieren het stuk CBafs la pièce 0,53 0,48 0,49 0,54 0,50 Hoppe de 50 kllogr. Hoablons les50 kilos 1075 iaaa 22 Oogst Varkensmarkt te koop gesteld 3363 stuks. Gemiddelde prqs> per kilo op voet 4,75 5,35 fr. 23 Oogst Veemarkt te koop gesteld: 558 ossen aan 4,25 6,40 fr. io5 stieren aan 3,00 5,2ofr., 1279 koeien aan 3,70 5,3o fr. Totaal 1942 stuks. 24 Oogst Kalvermarkt te koop gesteld 1763 stuks. Gemiddelde prijs per kilo op voet 4,3o 7*80 fr. Aangekomen gedurende de week 2044 stuks

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 8