De Harmonie Ypriana Hofbouwtentoonstelling 4 naar De Panne Vereenigde Hofbouwliefhebbers Verslag der Algemsene Vergadering van 13 Augustus 1933 V. Vanbeselaere. A. Veisavel. TELEFOON Verleden Zondag deed de Harmonie Ypriana haar jaarlijksch uitstapje naar De Panne. Het mooi weder der laatste dagen had zoodanig veel deelnemers uitgelokt, dat de inrichters spijtig genoeg verplicht waren, bij gemis aan plaatsen, nog verscheidene inschrijvingen te weigeren na de 6o5d* aangifte. Reeds vroeg in den morgen was iedereen te been en bij het vertrek, om 7 uur, ontbrak er niemand. Alleen de sympathieke Voorzitter, heer Aimé Gruwez, kon dit jaar zijn leden niet vergezellen. Het was dan ook niet te verwonderen dat de eerst gevoerde gesprek ken op de tram over den geliefden afwezi ge liepen. Maar weldra vernam men met innige voldoening dat de gezondheidstoestand van den heer Aimé Gruwez jiiet de minste onrust meer baarce, en dat het nog enkel kwestie was eenig geduld te hebben om hem weer gaaf en gezond in ons midden terug te zien. Na een paar uren reis werd De Panne bereikt. De maatschappij werd, bij het af stappen van de tram, ontvangen door eene afvaardiging der feestcommissie en van den plaatselijken Nation alen Oudstrijdersbond. Onder het spelen van opwekkende stap- marschen, begaf de Harmonie, gevolgd door al de meereizende eereleden, zich naar het gedenkteeken der gesneuvelden van den oor log, waar bloemen door den heer Onder voorzitter werden neeigelegd, terwijl de Harmonie het indrukwekkend stuk Judex van Gounod uitvoerde. Een dreunende Bra- bangonne sloot deze huldebetooging In een korte rede wist een lid der feestcommissie van De Panne al zijn dank tot de Yperlingen te sturen voor de eer welke zij aan de gesneuvel den van den wereldooi log kwamen te bewij zen Verder trok het muziek naar het gasthof St Andrée, waar een lekker glas bier van de Brasserie Centrale Yproise werd genut. Om 11 uur moest het concert uitgevoerd worden. Wat was het de muzikanten aange naam uit den mond van hunnen chef te mogen vernemen dat hij zooeven van den heer Voorzitter een telegram kwam te ontvargen, waarin hij te kennen gaf dat hij met hart en ziel bij hen was, dat ze zich mochten gerust stellen over zijn toestand en dat hij de hoop koesterde dat ze hun best zouden doen opdat allts goed zou bfloopen. De woorden van het hoofd der maatschappij werden beseft, want nooit heeft de Harmonie tot nog toe de moeilijke stukken als Déja nire Sémiramis Les Deux Pigeons La Dernière Sé énade en de Rapsodie Hongroise van Liszt met zooveel talent weten te vertolken Het concert werd gesloten met den marsch Salut au 85m die een onbeschrijfl ijken bijval genoot. Onder het herhaald roepen van bis moest de Harmonie een nieuwe marsch aanvatten. De feestcom missie bedankte den chef en de leden voor de prachtige uitvoering en drukte den wersch uit nog vele jaren de Harmonie Ypriana te mogen ontvangen. Groot was het aantal vreemdelingen die met aandacht het concert hadden bijgewoond en met verwondering moesten vaststellen dat een klein stadje als Yper zulk een machtige muziekmaatschappij bezat. Daarna begaf de Harmonie zich naar haar lokaal, het Hotel de la Digue waar het Ypersch lied werd uitgevoerd terwijl een lieflijk juffertje aan den talentvollen bestuur der Hr F. Deridder een prachtigen bloemen tuil overhandigde. Gedurende den namiddag wist eenieder zich wel te verzetten. Lang zal dit aangenaam reisje in 't geheugen der deelnemers geprent blijven. Een bijzonder woordje van dank dient terecht gericht aan de leiders der Harmonie, die waarlijk geen moeite hebben gespaard om de reis zoo gezellig en aangenaam moge lijk te maken. Tot toekomende jaar 1 De engelsche hofbouwmaatschappij, af dee ling van het British Legion van Yper, hield Zaterdag 19 Oogst 11. voor de vierde maal haar jaarlijksche tentoonstelling. Ingericht in de lokalen der britsche school, Elverdinghestraat, die door den heer P. L. Allen, hoofdonderwijzer, welwillend ter be schikking der hofbouwmaatschappij gesteld werd, was deze tentoonstelling zooals de vorige jaren een uiterst aangenaam en leerrijk bewijs van wat er met een kleinen hof en de begeerte zijn levensstandaard te verbeteren, kan gedaan worden. Allen die de tentoonstelling bezochten zul len bekennen dat het een moeilijke taak zou zijn al de groenten en andere uit te kiezen die meldenswaardig waren, doch de verzameling ajuinen, tomaten, selderij, prei en wortels was waarlijk merkwaardig, terwijl de aange brachte aardappelen van zulkdanige grootte en vormen waren dat zij eenieders bewonde ring afdwongen. De afdeeling fruit was natuurlijk zoo be langrijk niet, doch eens dat de boomgaarden, die na de oorlog herplant werden, opnieuw in volle opbrengst zullen zijn. twijfelen wij er niet aan dat zij ook zoo in belangrijkheid als in verscheidenheid zal toenemen. Een prach tige tros druiven,die een eersten prijs bekwam, zal de oude bezoekers ongetwijfeld de drui venserren, voor dewelke Yper vóór den oor log reeds vermaard was, herinnerd hebben. Onder de bloemen dienen vermeld de asters, tinnias, zwaardleliën en rozen die al len even merkwaardig waren ook de dahlia's verdienen een bijzondere melding. De ten toonstelling, die den eersten prijs behaalde, vertoonde bloemen waardig om in de Gent- sche Floraliên te prijken. In de afdeeling voor vrouwen kon men een allersmakelijkste verzameling van verschei dene soorten gebakken, jam, gelei en marme lade zien, terwijl een aantal taartestukken het water in den mond ded< n komen van allen die ze zagen. Benevens de eigenlijke tentoonstelling wa ren er nog etn aantal bijkomende aantrekke likhedén, waarvan een dei verimkelijkste bestond in een wedstrijd onder de kinderen voor het elen van krentebroodjes. Deze waien aan een koord gehangen en velen dachten daar alzoo een vernieuwing van de fabel van Tantalus te zien. In de breede hal der school werd thee opgediend en de vrouwen der Engelsche kolonie van Yper hadden er ook mild voor gezorgd dat er een overvloedige voorraad van allerhande verfrisschingen voor handen was. De tentoonstelling werd geopend door Mevr. Higginson, vrouw van den kolonel Higginson, bestuurder der Keizerlijke Com missie van militaire grafsteden voor Midden Europa. Deze was daar ook tegenwoordig, alsmede de heeren W. P. Spens. Esq., K. C., O. B. E., M. P. kapitein Parker, overste van den hofbouwkundigen dienst der I. W. G. C., en Mevr. Paiker de heeren A. B. Melles, Prinn, Hobbs en Maclean, die als juryleden aangesteld waren. De heeren Vanderghote, burgemeester, Clinckemaille, arrondissementscommissaris, Vandenbraambussche, politiecommissaris, ad- vokaat Arthur Butaye, voorzitter van de Amitiés Framjaises en Fl. Vandevoorde, secretaris van het Last Post Comiteit, vereer der insgelijks de openingsplechtigheid door hunne tegenwoordigheid. De heer Thomson won den zilveren beker, geschonken door Mevr. Higginson, alsmede de zilveren medaille van de Koninklijke Hofbouw maatschappij en de Banksian medaille. De heer C. Welton wonde zilveren vaas, gift van den heer A. E. Piper, en de heeren Casier, Lauwers en Vervaele bekwamen elk de bij zondere bronzen medaille voor de aangesloten maatschappijen der Koninklijke Hofbouw maatschappij van Engeland voor hunne merk waardige en rijke verzameling van bloemen. De heer Simmons, van de Statiestraat, had er welwillend een pick up en eenige luidspre kers aangebracht, zoodat het bezoek dezer schoone tentoonstelling nog door muziek ver aangenaamd werd. Toekomende jaar zullen deleden der Engel sche kolonie van Yper andermaal een tentoon stelling inrichten, en het ware te hopen dat al wie in den hofbouw belang stelt deze gele genheid zal te baat nemen om er eens de pro ducten onzer engelsche hoveniers te gaan be wonderen en ze met de onze te vergelijken. MAATSCHAPPIJ DÉ Landbouw, Bijen, Neerhof van het Arrondissement Yper Geslicht in 1894 Lokaal Drie Koningen Groote Markt De algemeene veigadering wordt te i5 uur, onder het voorzitterschap van den heer Van- beselaere, Voorzitter, geopend. De schrijver geeft lezing van het verslag van 2 Juli 1. 1. Dit verslag wordt met eenparige stemmen aange nomen. De heer Voorzitter geeft kennis aan de leden dat er heden geen voordracht zal gegeven worden, ten einde den tijd te beperken en de leden toe te laten de feestelijkheden, die in stad plaats grijper, bij te wonen. De heer Voorzitter doet de leden ook opmeiken dat de algemeene vergaderingen in het vervolg stipt om d?ie uur zullen beginnen, en vraagt aan de leden zoo goed te willen zijn hunne aanbreng- sten vóór de opening der vergadering te willen indienen. Een nieuw lid wordt voorgesteld, te weten Mijnheer Vandenabeele Jean, voorgesteld door den heer Voorzitter. Dit nieuwlid wordt met eenparige stemmen aangenomen. Worden als Juryleden aangeduid heer Vanbeselaere, heer Lecluse, heer Nouwiock en heer Lamps, secretaris. Deze heeren over handigen vervolgens den uitslag hunner wei king de heer Sinaevejuks behaalt 5 p. met toejuiching der Jury voor zijne verzame ling bloemen, heer Nouwinck J. 3 p., heer Witdock 2 p. en heer Lamps 1 p. Een schoone tombola, samengesteld uit een lot uitgekozene bioemenplanten, geschonken door den heer Sinaeve J., wordt alsdan onder de tegenwoordige leden verloot. De heer Voorzitter bedankt de leden voor hunne tegenwoordigheid alsook voor hunne aanbrengsten, en de algemeene vergadering wordt te 17 uur gesloten. Algemeene Vergadering Op bondag 3 September 1933 Om i5 uur DAGORDE 1) Verslag der voorgaande vergadering. 2) Mededeelingen. 3) Aan veerden van nieuwe leden. 4) Beoordeelingen der aanbrengsten. 5) Voordracht. 6) Prijsloterij. De VoorzitterDe Schrijver, De werken van het nieuw telefoonmidden- kantoor vorderen snel, en alles laat voorzien dat de indienststelling niet lang meer zal uit blijven. Van deze week af worden al de telefoonlij nen in den onderaardschen kabel samen ge bracht en dat werk zal naar alle waarschijn lijkheid tijdelijke storingen veroorzaken. Nuchtanszal alles in 't werk gesteld worden om de telefoonabonnenten met de meeste vol doening te bedienen en de storingen zullen zoo spoedig mogelijk geheven worden, leper, den 3i Oogst ig33. Ontvanger det telegrafen en telefonen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 4