Middelbare Staatsschool 6 Ypersche Voetbalkroniek Nijverheidsschool te Yper sfffen, welk eene ijdele plaats de duurbare af gestorvene in den huiskring zal laten. Alhoe wel ODze bond door menschen werd gemaakt, toch mag hij aanzien worden als eene Godde lijke instelling. Inderdaadnergens meer dan in onze rangen zijn bijeen geschaard de vaders en moeders die, niet terugdeinzend voor den last van het leven, in volle bewustzijn van hun plicht de Goddelijke Wet hebben begrepen Groeit op tot een sterk volken vermenigvul digt u. En moest het soms gebeuren dat toch hier of daar nog onkruid woedt en mede op groeit tot den oogst, toch kunnen wij met volle fierheid zeggen dat niemand beter dan onze afgestorvene de voortreffelijkheid van het huwelijk had begrepen de kinderzegen de huwelijkstrouw het Sacrament Inder daad ons lid, heer Marcel D'Haeyere, heeft zijn vollen plicht gedaan. Bij menscben die niet gelooven is voor de overblijvenden de slag ondraaglijk doch gij die hooger opziet en boven de aarde een hemel aanschouwt, waar nevens den Gever van alle goed ook de afgestorvene reeds rust. gij zijt ervan overtuigd dat aan de diepgetroffene echtgenoote, aan de kleine kinders die den slag althans riet begrijpen, aan de ouders, broers, zusters en familieleden, die hunne tranen wegduiken om min te doen lijden, sterkte zal worden gegeven om den last op te nemen en te leven. Is het niet vooral in de kroostrijke gezin nen dat men de Goddelijke Voorzienigheid het meest gewaar is Zoo het nu den Heer behaagde onze dierbare afgestorvene tot zich te roepen, heel en al tegen de berekening van ons allen, mogen wij dan niet hopen dat Hij zoo een goed beoogde dat heilvol over de meest getroffene zal nederdalen. Onze Vriend en Medelid Marcel, thans staan wij bij uw stoffelijk overschot dat, pas van het leven beroofd, ons boeken spreekt. Harten bloeden omdat gij niet meer zijt, doch met het geloof dat u bezielde willen wij sterk blijven en elkander steunen. Blikt van daar boven op ons neer, doch stut vooral uwe trouwe gemalin, uwe onschuldige kinders. »Dan komt de dag waarop wij,na een aardsch vaarwel dat wij u heden toesturen, wij u met een hemelsch goed wederzien, begroeten. Juniors Yper i Meenen 2 De eerste schermutseling van het seizoen is voor de juniors op eene nederlaag uitgeloo- pen. Z.-ggen dat dit puntenverlies verdiend is, ware overdreven daar onze jeugdige spelers minstens het gelijk spel verdienden, zooveel te meer dat het elftal uit acht juniors, twee scholieren en één kadet samengesteld was. De ploeg zag er namelijk als volgt uit Wolff Claeys Pomeroy Vandamme Alb. Versailles Depuydt Notebaert Debuyser R. Ossieur Segers Versaevel. Meenen kon het eerste doel aanteekenen op misverstand der achterhoede en vermeer derde vervolgens zijn voorsprong door toe doen van een onzer spelers. In de tweede speelhelft deden de rood-witten de meeste aanvallen, doch moeder kans was thuis ge bleven en Notebaert kon eindelijk op doel worsteling de eer voor Yper redden. Voor een begin en gezien de huidige opstelling van het juniors elftal, is het nog zoo slecht niet en indien onze spelers volharden dan zal de puntenoogst niet lang uitblijven- Tegen R. S. Waereghem dus heftig ge kampt om niet ijdelhands naar huis te keeren. III' Spec. St. Moescroen 4 C. S. Yper 6 Voor een eerste match deed III' Speciaal de gevaarlijke verplaatsing naar Stade Moes croen, die verleden jaar een geducht elftal in deze reeks bezat, 't Was met een beetje vrees voor slagen, maar niettemin met de vaste overtuiging van zich hardnekkig te verdedigen, dat de specialers afreisden, 't Moet zijn dat het beter is voor een klopping te vreezen dan met te veel vertrouwen een match aan te pak ken, want 't is met een onverwachte maar mooie overwinning dat onze mannen huis waarts keerden en aldus twee kostelijke pun ten In de wacht slepen. De ploeg was als volgt opgesteld Marfonneau Sampers Callens Onraet Dumortier Vercouter Rotru ;Cnockaert Vandamme Coene Alleman In de eerste helft doelde Coene driemaal en Vandamme éénmaal Back Callens gaf de Sta- disten een eerste goaltje cadeau, wijl zij daar na nog tweemaal den weg der netten vonden. Na de rust brachten Vandamme en Coene opvolgenlijk den stand tot 3-5 en 3 6, maar Moescroen lukte er even later in zijn achter stal met een doeltje te verminderen. Verleden jaar verloor speciaal zijn twee eerste matchen, maar werd daarna geen en kele maal meer geslagen en eindigde als kam pioen zijner reeks Dit jaar is het seizoen voor hen dus beter ingezet, en de uitslag van verle den Zondag boezemt vertrouwen in voor de komende ontmoetingen De leuze weze nu voortdoen. Morgen ontvangen de specialers het bezoek van R. C. Bisseghem, die verleden Zondag, op eigen veld met 12 van U. S. Dottignies veiloor. Indien onze mannen de partij serieus aanpakken, is er kans om een schoone score te verwezenlijken en 't ware jammer de gelegenheid te laten voorbijgaan. Daarom van den beginne af goed door werken zonder verslappen. II' Afdeeling Bevordering Uitslagen der Matchen van 3 Sept. 1933 C. S. Yper. 3 R. C. Bisseghem 1 S. K. Sweveghem 5 S. K. Heule 1 Wevelghem Sp 1 R. S. Waereghem T R. S. C. Meenen o S. K. Roeselaere 1 F. C. Thielt 1 Stade Moescroen 6 A. A. Moescroen o Dar. ölankenberghe. 3 F. C. Roeselaere 1 F. C. Iseghem o IIe Afd. Yper 3 R. C. Bisseghem 1 De eerste ontmoeting heeft ons dus de twee eerste punten voor het seizoen bezorgd en alhoewel het vertoonde spel enkel als bevre digend mag doorgaan, is dat eenigszins toe te wijten aan de opstelling van het elftal, die door sommige omstandigheden, fel gewijzigd werd. Niettemin hebben wij op sommige oogenblikken kunnen bestatigen dat de rood- witten niets van hun spel verloren hebben en dat alleenlijk het geluk wat tekort schoot om betere spelphasen te zien te krijgen. In alle geval was het bezoekend elftal vol bedrijvig heid en beschikte daarbij over een goed uit houdings vermogen. De ploegen waren als volgt opgesteld R. C. Bisseghem Ghekiere Dorny Verleden Debackere Ameye U. Degryse Vandenbulcke, Vandenabeele, Ameye F., Coolzaet, Verhelst C. S. Yper Ollevier, Vanlimburg, Verleure Ev., Cberchye, Vansevenant Verleure Aug. Bourdeau Molein Deplancke Dechièvre Messelis. In de eerste speelhelft doelde Verleure Ev. na 12 minuten spel op overzet van Mo lein. Vansevenant kopte naar de kooi en Risten zond het leder verder de netten in. Bisseghem stelde gelijk met een verrassend schieten van Ameye die veeleer wilde inzen den dan doelmatig naar Messelis heiligdom mikken. Risten gaf ons vervolgens den voor sprong na samenspel met Vansevenant en Cherchye. Ieder kamp bakwam twee corners. Na de rust waren de onzen het meerendeel ten aanval maar te weinig doordrijvend. De tegenstrevers deden gevaarlijke spelverplaat- singen die Messelis en bijzonderlijk onze backs aan het werk stelden. Yper dwong acht hoekschoppen af, terwijl onze verdediging er enkel één toestond. Halfback Debackere van Bisseghem bezorgde ons het derde doel na kopstoot vari Ollevier die de goede richting aan het leder gegeven had. In een woord dus een moeilijke zege die nochtans als verdiend mag aangestipt worden. Morgen trekken onze mannen naar het geduchte Heule, dat ver leden jaar al de groote tenors van de reeks in bedwang gehouden heeft. Mijn inziens is er op zijn uitslag van verleden Zondag geen rekening te maken en zal er moeten goed ge speeld worden, willen de Yperlingen hun puntental aandikken. Nochtans met den moed en den wil die onze spelers kunnen aan den dag leggen, kan er en moet er iets bewerk stelligd worden. Supporters Eerst en vooral dient er een woord van dank uitgedrukt aan den voorzitter van C.S. Y. heer V. Seys, en aan de talrijke voetballief hebbers, die er aan gehouden hebben ons vlaggefeest van verleden Zondag met hunne tegenwoordigheid te vereeren. Moge deze nieuwe vlag dikwijls de zege van onze kleu ren begroeten. Vervolgens is er te melden dat de eerste verplaatsing naar Heule ingericht wordt en iedereen is er van overtuigd dat de strijd ongemeen hard zal zijn. Daarom zal het noodig zijn dat een groote schaar supporters de reis medemaken om onze ploeg aan te moe digen. Men vertrekt om i3V* u. uit het lokaal bij Albert Blootacker, waar men zich op tijds moet aangeven indien men zijne plaats wil zeker zijn. Prijs 4 fr. voor de leden, 8 fr. voor de niet leden. Naar Heule is het ordewoord. Supporters allen op post NEMO. VOOR JONGENS en BESTUURLIJKE AFDEELING TE I E F» E R De Middelbare Staatsschool bevat drie ajdee- lingen a) Een voorbereidende Afdeeling. Om in de voorbereidende afdeeling aangenomen te worden moet het kind noch lezen, noch schrijven kunnen, het is voldoende ten volle zes jaar oud te zijn vóór 1 Januari 1934. b) Een Middelbare Afdeeling. Het toe latingsexamen tot het ie jaar der middelbare afdeeling loapt over de twee voornaamste vakken van het programma der lagere school moedertaal en rekenen. c) Een Bestuurlijke Afdeeling. Zij be reidt de leerlingen voor tot de examens voor de Ministeries en Hooge Besturen, de Ver keerswegen, Posterijen, Telegrafen en Tele fonen, Financiën, Bruggen en Wegen, Rechts wezen, Spaarkas, Banken, enz. Juffrouwen worden toegelaten tot de Middelbare en Best uur lijke A fdeelir gen- Lessen in Snel- en Machienschrijven zijn ingericht voor de leerlingen van het 3e studiejaar der middelbare afdeeling en die der bestuurlijke afdeeling. De lessen herbeginnen den MAAN DAG 18 SEPTEMBER 1933, om 9 uur- De ingangs- en overgangsexamen zullen den zelfden dag plaats hebben. De nieuwe leerlingen kunnen zich in de school laten inschrijven den i5n, l6n en vol gende dagen, telkens van 9 tot 12 uur. Voor de inschrijving is vereischt a) Het trouwboekje der ouders b) Een bewijs van koepokinenting. c) Een getuigschrift van den bestuurder der laatst bezochte schools Op Maandag 2 October a s. hernemen de Winterleergangen in de Nijverheidsschool. Deze zeer belangrijke lessen zijn alle kosteloos. Zij hebben plaats op de weekdagen van 6 tot 8 uur 's avonds, van October tot einde Maart (den Zaterdag uitgezonderd). 's Zondags van 8 tot 10 uur vóórmiddag voor schilders alleen. Alwie uit deze kostelooze lessen nut kan trekken, aarzele dus niet zich te laten in schrijven, op Zondag I October, van 10 tot 12 uur vóórmiddag, in de Nijverheidsschool,. nr 8, Onze Lieve Vrouwstraat. Voorwaarden Veertien jaar oud zijn en een lagere school gevolgd hebben. De Nijverheidsschool omvat ™i°) Een Voorbereidende afdeeling met 2 studiejaren ie Studiejaar Meetkundig 1 eekenen. 2' Projectie teekenen. 2°) Vier bijzondere afdeelingen Afdeeling Mekaniek, met 3 studiejaren Bouwkunde, met 3 studiejaren Schilderen, (hout, marmer, ver gulden, letters, enz Afdeeling Boetseeren, mét 3 studiejaren. Elke afdeeling beschikt over veel én prak tisch aanschouwingsmateriaal. Gedurende de Win erlessen volgen de leer lingen, buiten het teekenen, pok. uiterst nut tige lessen in het rekenen, meetkunde, enz. aangepast aan de verschillende ambachten en bedrijven. Alle inlichtingen worden gaarne, verstrekt door de HH. van den Beheerraad, den- Heer Bestuurder en de HH. Leeraars. Te koop Drukkerij DUMORTIER*. 34, Boterstraat, Yper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 6