wijk montmartre Gustave Neirynck UURWERKEN JUWEELEN 8 Heropening der Scholen Maandag 11" September Stadsjongensschool (Looie), St-Niklaasstraat, 2. Inschrijving voor de nieuwe leerlingen Zaterdag 9* en Maandag 11" September. Geestelijk College, Bollingstraat, (Lag. Afd.) Sint Aloysiusschool, Hondstraat. Sint Micbielsschool, Elverdinghestraat. Stadsmeisjesschool iFricadellen), Rijsselstraat Stadsmeisjesschool (Justice) Sint Jansstraat. Zusters Lamotte, Rijsselstraat. O. L. Vrouw van Thuyneschool, Beluikstraat. Dinsdag 12° September Sint Jozefsschool, Meenensteenweg, Kalfvaart en Potyze Maandag 18" September Middelbare Staatsschool, Mondstraat. Inschrijving van de nieuwe leerlingen op Vrij dag 15° en Zaterdag 16° September, alsook op volgende dagen van 9 tot 12 uur. Dinsdag 19° September Geestelijk College, Bollingstraat, (Hoog Afd Zusters der H Familie, de Stuersstraat. Rousbrugge Damen, Maloulaan. Bij de inschrijving worden de ouders verzocht hun trouwboekje mede te dragen. STAD YRER ZONDAG 10 SEPTEMBER 1933 Om 14 uur Trottinetteokoers. Om i5 uur Groote Velokoers voor beginnelingen, 60 km., 700 fr. prijzen, premiën en palm. Om 17 uur Prijskamp van Tra&Bollen, in de herberg De Bascule. Om 18 uur Groot Concert, gegeven door de Fanfare de Trompettes «Les Enfants du Nord van Roubaix. PROGRAMMA X. Gai Luron, marche de XX... 3. La Romaine, par V. Boulnois 1. Carlovia, mazurka pour 10 trompettes par H. Gadenne 2. Coxide, valse de concert Gevaert 3. Polka Marche, variation polka pour 1 trompette. 5. En Ballademarche de Vanderherten Om 19 uur Prijskamp in het Kaarten, in de herberg Montmartre. Om 19 u 3o Prijskamp van Vogelpik, in de herberg Rust der Wielrijders. Om 20 uur Prijskamp op den Russischen Biljard, in de h.erberg Het Hof van Com merce. Om 20 u. 3o Prijskamp in het Kaarten, in de herberg 't Pauwtje. MAANDAG 11 SEPTEMBER 1933 Om i5 uur Groote Trachterschieting aan 2 persen, aan de herberg De Vicinal, 300 fr prijzen. Om 16 uur: Velokoers voor beginnelingen, 5o km., 450 fr. prijzen, premiën en palm. Om 18 uur Berdklimming naar konij- mem. Om 18 u. 3o Prijskamp in de Trou Madame, in de herberg De Steenhouwerij. Om 19 u. 3o Prijskamp van Vogelpik, in de herberg Au Repos des Voyageurs. Om 20 uur Prijskamp op den Biljard, in de herberg A la Bonne Espérance. Om 20 u 3o Volksconcei t gegeven door de Harmonie Ypriana. PROGRAMMA 2. Semiramis Rossini 3. Phi - Phi Cristine 5. De Lustige Boer Fall 7. Le Centenaire, Vercauteren Marche avec Tambours et Clairons. Om 20 u. 3o Prijskamp in 't Kaarten, in de herberg Breda. Om 22 uur Prijskamp in het Schoonste Zingen, in de herberg De Rozeboom. Met Peeetcomltelt. De Provinciale Tentoonstelling van Het werk van den Akker TE BRUGGE Wij vernemen met genoegen dat Het Werk van den Akker afdeeling van onze Koninklijke Hof bouwmaatschappij op deze provinciale tentoonstelling, op Zondag 27 Oogst te Brugge gehouden ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan van het Comiteit van Brugge, volgende onderscheidingen bekomen heeft i* prijs, en het kunstwerk geschonken door het Werk van den Akker van Brugge, voor de grootste en schoonste verzameling groenten. i' prijs, en het kunstwerk geschonken door Senator Van Becelaere, voor de grootste en schoonste verzameling fruit en bloemen. 4e prijs voor de opschikking van groenten. Aan het Werk van den Akker een har telijk proficiat voor deze prachtige onder scheidingen die het ter eere strekken. Vereerende Onderscheiding Wij vernemen met innige voldoening dat de heer André Verstraete, van het reeds zoo gun stig en wijdvermaard reisagentschap Kos mos Toerisme van Yper, door Zijne Heilig heid den Paus, in datum van 2° dezer, komt benoemd te worden tot Ridder in de Orde van Latranen, als belooning voor bewe zen diensten en voor de verschillige reizen die hij met zooveel zorg en zooveel welslagen ter gelegenheid van het Heilig Jaar naar Rome ondernomen heeft. Deze vereerende onderscheiding strekt de Firma Kosmos ter eere en bewijst hoe zeer hare diensten gewaardeerd worden. Het Ypersche wenscht den heer André Verstraete van ganscher herte geluk om üe hooge onderscheiding waarmede hij vereere- meTkt komt te wo-tden. De DUURTE der goede eischt een zorgvuldige en vertrouwbare HERSTELLING, hetgeen dikwijls te wen- schen laat. Gevolg aan het vertrouwen van vroeger en op aanvraag zijner talrijke oude kalanten komt een Werktafel te plaatsen in zijne woning Maarschalk Fochlaan, 15 (bij de Statie) 1EPER waar hij zich, van heden af, met alle herstel lingen en veranderingen gelast. Levering van nieuwe stukken op aanvraag. Aankoop van oud goud en zilver. Tegen de overdreven Taksen op het Vervoer De Nationale Bond van Autobus en Auto car uitbaters, Afdeeling Provincie West- Vlaanderen richt op Dinsdag 12 Septem ber e. k., te i5 uur zeer stipt, op het Secretariaat, Statieplaats, 4, Roeselare, een Algemeene Vergadering in, waartoe alle be zitters en voerders van auto's dringend uitge noodigd worden. DAGORDE: De belangrijkheid van de dagorde moet niemand verwonderen. Het is tijd en meer dan tijd van te handelen. Het is niet met afzonderlijk te preutelen tegen de taksen, dat men iets bekomen zal. 't Is met de vereenigde krachten van eenieder dat de Nationale bond zal kunnen strijden tegen de klare uitschijnende loensche werking van het gouvernement om het vervoer op de baan te dooden. Alle autobedrijven zijn bedreigd. Daarom allen naar die beslissende vergadering. Die zich nu niet te weer stelt en onverschillig blijft, begaat eene lafheid tegenover zich zelf en zijn werkbroeders en collegas. Dus allen op post. Allerhande Nieuws Yper. Twist. Dinsdag laatst, korts- na den middag, werd een zekeren Tyberghein bedreigd door beschonken en twistzieke arbei ders die aan een in opbouw zijnde huis nabifj Yper Hoekje gebezigd zijn doch, in plaats van te gaan werken, gansch den voormiddag had den gedronken. De politie, die van het voor val was verwittigd geweest, kwam ter plaats en leidde een der dicv ken ruziemakers, den genaamde Matton Jules, van Dickebusch, mede naar het politiebureel waar hij voor* eenigen tijd in den amigo werd opgesloten. Erge feiten. De 65 jar ge daglooner Hullaert Henri, die over enkelen tijd aange houden werd onder betichting van erge feiten, is door de Kamei van inbeschuldigingstelling, van het Beroepshof van Gent verzon len voor het Assisenhof van West-Vlaanderen. BERICHT Ten einde alle mogelijke vergissingen te vermijden, brengen wij ter herinneiing aa» onze geachte klienteel uit de streek van /per, dat het huis L. Monkerhey - Van Neste, 9, Koeimarkt. Yper, sedert x Januari 1933, de depothouder is voor Yper en omstreken^ van al onze verscheidene Eteinitproducten, zoowel der golfplaten, vlakke platen, schaliën, buizen, enz., als van den ge émail leefden: Eternit en Elo, voor de lambriseeringen. Tevens steunen wij op het feit dat de ECHTE ETERNIT alleenlijk door 'ons- gefabriceerd wordt. L. Monkerhey - Van Neste, handel irr- alle Bouwstoffen, is insgelijks alleenverkoo- per voor Yper en omstreken van de echte- ceramo laitier tegels van La Louvière. Er is ook maar ÉÉN ECHTEN CERA- MOTEGEL deze van LA LOUVIÈRE. Meessen. Noodlottige val. De^ echtgenoote Ghekiere, 45 jaar oud, was Vrij dag namiddag, rond 3 uur, bezig met de ven sters te wasschen toeD zij, op zeker oogen- blik, het evenwicht verloor en ten gronde- stuikte. In haar val had zij een gapende won de aan het hoofd opgeloopen en werd zij de beide handgewrichten gebroken. Na een eer ste verzorging ter plaats werd zij naar het hospitaal van Yper overgebracht. Gheluoelt.In een dotschmachine ge vat. Bij landbouwer Scheppers was ment Vrijdag bezig met den oogst te dorschen, toen, rond 4 uur namiddag, een der werklieden, de^ genaamde Sylvère Deseyne, van Becelaere,. met den linker voorarm in de machine gevat werd. Dit lichaamsdeel werd afgrijselijk ver pletterd en de ongelukkige arbeider moest in-. allerijlnaar het hospitaal van Yper gevoerd worden, waar men dadelijk tot een heelkun dige bewerking moest overgaan. Niettegen staande de erghtid der bekomen verwondin gen hoopt men dat het slachtoffer het gebruik van zijn arm zal kunnen behouden. Een gelukkige winnaar Wij vernemen dat een landbouwer uit het omliggende tijdens de laatste trekking van Oogst der Belgische lotenleening 5 1932, een lot van 25.000 fr. komt te winnen. Hij had zijne obligatie in het agentschap der Bank Crédit Anversois te ïper gekocht. Burgerlijke Stand van leper 1* Deel 2 Aidade Verdi arr. de F. Leroy SolistesC. Delmée, G. Etienne. 4. A Cheval. polka marche de R Soliste C. Delmée. 2* Deel Soliste M. Delmée. 4. Fantaisie Brillante, arr. de H. Delaonoy Solistes C. Delmée, Braed Noel,|Etienne. 1. Merckem Hupperman 4. Gracieux Sourire F. Deridder 6. Pot Pourri Renaud 3e prijs voor de opschikking van bloemen en fruit. Verslag der bestuursvergadering van den 6 l.l. te Brussel. Protesten, voetstappen, audiencen aangaande de nieuwe taksen. Te nemen maatregelen voor de monsterbetoo- ging te Brussel op 24 September. Aanduiding van afgevaardigden voor de af deeling WestVlaanderen. Hoogachtend, N. V. Eternit, Kapelle op den Boschs Verklaringen van 2 tot 8 September iq33. Geboorten Coffyn Jeannine, Lindendreef, 71. Arits- Nicole. Hondstraat, 13. Wybo Roger, Zonnebekesteen- weg, 180. Roose Erva, Meenensteenweg, 47. Desmit Cyrille, Mondstraat, 36. Huwelijken: Tyberghein Julien, paardengeleider te Hoogh. lede en Tibergheln Maria, huishoudster te leper. Vair- Damme Gaston, mekaniekwerker en Hoornaert Georgetta, naaister, beiden te leper. Vermeersch André, diamant bewerker en Matton Maria, naaister, beiden te leper, Maelstaf Urbanus, gareelmaker te Leysele en Pinket Magda- lena, winkeljuffer te leper. Neels Achille, hovenier eir- Claus Joanna, z. b., beiden te leper. Overlijdens Gillebett Philomena. 70 j'., z. b.( onge huwd. Rijsselstraat, 38. Vlaemynck Lucie, 84 j., z. b.,. wed. Viaene Henri, Rijsselstraat, 38. Vercouter Valeria, 81 j z. b., wed. Kerrinckx Gerardus, St-Janshospitaalstraat. Versavel Karei, 77 j., z. b., echtg. Kesteloot Emilia^ Pannenhulsstraat, 36. Pauwels Julie, 68 j., z. b., ecbtg. Roosebeke Henti, Bruggesteenweg, 20. Francis Annie, 6 j. 8 m., Elverdinghestraat, 31. Huwelijksbeloften Emile Denaegel, mekaniekwerker te leper en Solange Allemon, z. b., te Meessen. Aloisius Philips, z. b., en Prudencia Peperstraete, z. b,, beiden te- leper. Gaspard Debacker, z. b., en Malhllde Mattys,. z. b., beiden te leper. Leopoldus Leupe, rijwielmaker ei*. Victorine Packet, z. b., beiden te leper.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 8