-HET YPERSCh 1E- LA RÉGION D'YPRES A la Société Royale Saint-Sébastien Joseph - Leonaid - Leopold VIN GAVEREN 14* Jaargang, N' 2 4 16 September 1933 14" Année, N" 24 16 Septembre 1933 Bijvoegsel Supplement Burger lij lie Stand van leper LANSEMARCK - KERMIS Bedankingen Heer CYRILLE DELIE Hêer Frans - Lodewijk VERMEERSCH Necrologie Sterfgeval Heer ISIDORE DEWILDE zielmissen Ouderdomspensioenen Zondagrust Repos dominical Le Jubilé du Vice - Président Monsieur l'Avocat Afthur BUTAYE. Une h-mreuse circonstance, bien rare dans les annales d'une scciété d'agiément, a réuci dimanchfr dei nier la plupart des membres de notre vieille gilde. Une iête intime avait organisée en l'honneur du plus ancien de nos confrères, Monsieur Arthur Butaye. sociétaire de Saint Sébastien depuis cinquante aas. Cette fête débuta vers ri h. 1/2, au pavilion de tir, par une manifestation de haute sym pathie au cou s de laquelle notre actif et dé /oué Président, Monsieur R Ommeslagh, entouié des nombreux et sincères amis de Monsieur Butaye, congratula le jubilaire en termes tiès heureux, communiquant a tous son émotion circonstancielle. et aussi sa fierté d'avoir a présider notre inté essant groupe ment en telle cccurrerce. Une mignonne fillette. Mademoiselle Thé rèse De Cock, s'avar.qa également vers le héros de la journée, lui présentant, en même temps que les accents d'un gentil compliment, une magnifique gerbe de fleuTS toutes fraichrs. M. Butaye se vit ensuite remettre, au nom de tous les membres de la Socié'é Royale de Saint Sébastien, un tiès beau souvenir, gravé dans son or d'un texte commémoratif et des armoiries de l'antique gilde. La tradition voulut encore que la cérémonie fut suivie d'un copieux et fi.i banquet. Celui ci eut lieu a l3 h. 1/2, a l'Hótel Continental, cü la bonne chère et les vins délicats reiinrent jusque vers les 20 heures les francs aichers de Saint-Sébastien. Notons que le sympathique jubilaire ne se laissa pas distar.cer, a table, par les autres convives. II fit grand honneur aux mets et aux nectars, corfirmant de faqon magistrale qu'il est bien réJIement aussi étonnamment jeune que nous Ie montre son aspect, et con solidant ainsi l'espoir émis par notre attaché Président, de pouvoir têter dans dix ans son Jubilé de Diamant R. D. Rechterlijke Benoemingen Bij Koninklijke Besluiten van 8 Sep'ember laatstleden zijn benoemd tot Rechter in de Rechtbank van Eersten Aanleg te Yper, de heer Van de Vliedt, E. N R., advokaat te Yper, in vervanging van den heer Matton, die tot een ander ambt geroepen is tot Deurwaarder bij genoemde Rechtbank, de heer Van Wittenberghe, A. Ch candidaat- deurwaarder te Ledeberg, in vervanging van wijlen den heer Van der Schueren. Aan beiden onze beste gelukwenschen. Verklaringen van g tot i5 September iq33. Geboorten Leclercq Etlenne, M. Haiglaan, 108. Vel- ghe Acbille, Lindendreef, 20. Flamand Micbel, Kalfvaart, 67. De Meulenaere Louis, Dixmudesteenweg, 41. Beun Maurice, Klaverstraat, 22. Doolaeghe Simonne, Neerstraat, 9. Clarisse Albert, Canonweg, 3. Huwelijk Debacker Gaspar, z b. en Mattys Mathilde, z.b. beiden te leper. Overlijdens Lebon Evelina, 76 J., z. b., weduwe bau wen Petrus, Rijsselstraat, 38. Dewilde Isidorus, 83 j., gepensionneerde brievenbesteller, wedr, Vandaele Leonie, Tempelstraat, 27. Boudry Germaine, 28 j., naaister, echtg. Huyghebaert Georgius, Zonnebekesteenweg, 85. Lahaye Maria, 57 j.huishoudster, echtg. Decrock Achillus, Kalf vaart, 01. Carlier Emma, 78 j., z. b ongehuwd, Poperin- gbesteenweg, 8. Huwelijksbeloften Benenl Daelman, betonbewerker, en Irma Milleville, fabriekwerkster, beiden te leper. Camille Decoene, handelsbediende, te Voormezeele en Albertlna Beun, z. b., te leper. Andréas Saesen, bediende, te leper en Jeanne De Corte, z b., te Poperinghe. Lionel Mönteyne, fabriekwerker, en Antonia Talon, z. b., beiden te leper. Paulus Loyson, timmerman, te Brielen en Maria Donck, z.b te leper. Jules Mertens, nijveraar, te Ledeberg en Jeanne Eeckbout, z. b., te Yper. Henri Vanelslande, autogeleider, te Wervick en Christina Casteleyn, fabriekwerksttr, te leper. Charles Sonnevllle, metserdiener, te leper en Simonne Gryson, fabriekwerkster te Houthem. Op 24n dezer wordt hier de jaarlijksche kermis gevierd. Op Kermis Zo"daf, om 3 ure, komt de vermaarde Turaclub van Blankenberghe, hier hare schoonste oefeningen uitvoeren. Sedert den oorlog werd deze prachtige aan trekkeltjkhei'l hier niet meer gezien. Ook zul len alle sportvrienden van Langemarck en omliggende er aan houden, stipt op uur tegen woordig te z in. Op de tweede plaats hebben wij het vielen van de Gouden Bruiloft van Th. Vanden- broucke-Vandccasteele, op Dinsdag 26" dezer, om 9 uur. Geheel de .Gemeente zal meêhelpen om deze brave werkmenschen eer aan tc doen, want zij verdienen het ten volle. Vrouw Weduwe Cyrille Deiie-Mylle Heer Daniel Delie Vrouw Weduwe Henri Mylle- Bogaert De familiën Delie en Mylle, danken inniglijk, langs dezen weg, de vrienden en kennissen voor de talrijke blijken van genegenheid hen betuigd tijdens het afsterven van hun teerbeminden echtgenoot, vader, schoonzoon en bloed verwant, en voor hunne tegenwoordigheid op de begrafenis. Mevrouw Frans Vermeersch, geboren Idalie De Clercq Juffrouw Maria Vermeersch, (E Z. Théodosie in 'f klooster der Joséphinen te Oostende) Juffrouw Alice Vermeersch De familiën Vermeersch en De Clercq bedanken, langs dezen weg. de vrienden en kennissen, voor de menigvuldige blijken van genegenheid hen betuigd tijdens het afsterven van hun teerbeminden echtgenoot, vader en bloedverwant, en voor hunne tegenwoordigheid op de begrafenis. Les families Van Gaveren-Coene nous prient d'annoncer le deces de MONSIEUR Ancien Combattant Titu'aire des décorations mi itaires Propriétaire de l'Hötel de la Digue Epoux de Dame RACHEL COENE né a Ypres, le 6 Juillet 1885, pieuseinent décédé La Panne, le 10 Septembre 1933, muni des Secours de Notre Mère la Sainte Eglise, Le service funèbre, suivi de l'inhumation, ont eu lieu le Mercredi 13 Septembre, a 10 heures. Les amis et connaissances qui par oubli, n'auraient pas re?u de lettre de faire part, sont priés de considérer le présent avis comme en tenant tieu. La Panne, 172, Avenue de la Mer. Heer Julien Deprost, weduwnaar in le huwelijk van Vrouw Fèlicie Dewilde Vrouw Julien Deprost Debrouwer Jufvrouw Marguerite Deprost Heer en Vrouw Louis Deprost-Dewilde en zoon Heer en Vrouw Charles Dewiide-Coache en kinders Heer Isidore Dewilde-Dewulf en zoon Heer en Vrouw Vanexem-Geldof, kinders en kleinkinders Heer Emile Geldhof Jufvrouw Euphrasie Vandaele Heer Jules Vanuxem Jufvrouw Félicie Vanuxem Jufvrouw Pharailde Vanuxem Heer en Vrouw Haes-Vanuxem, kinders en kleinkind Heer Arthur Vanuxem De kinders en kleinkinders van wijlen Heer Menu-Vanuxem; De familiën Dewilde, Vandaele, Vanuxem en Menu, melden met droefheid het pijnlijk verlies dat zij komen te ondergaan door het afsterven van hunnen teergeliefden oom, grootoom en bloedverwant Weduwnaar van Vrouw Leenia VANDAELE geboren te Yper, den 17 Februari 1850, en er godvruchtig overleden den 8 September 1933. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouw brief zouden ontvangen hebben, worden verzoebt dit bericht als dusdanig te aanzien. 27, Tbmpelstraat. De Weduwe Ambrcsius Maes en kinders noodigen vrienden en kennissen uit tot de JAARMIS die zal gedaan worden in Sint- Niklaasketk, op Zondag 17 September aanstaande, om 8 ure, voor heer Ambrosia* MAES. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 17 September, om 8 y« uur, in St Jacobskerk, tot zielelatenis van Vrouw Leoo DEVOS geboren Iiène Dewanckel. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 17 September, om 9 uur, in St Niklaaskerk, tot zielelafenis van Vrouw Jeanne COUTREZ Echtgenoote van Hr Hector Vande-marliere. Vrienden en kennissen woruen uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 17 September, om gu., in de Kerk der E E. P.P. Capucienen, Kruis straat, tot zielelafenis van Heer Achille VERBEKE Echtgenoot van Vrouw Marie Devos. Vanwege de Vrije Bolders Herberg De Statie Offerande na de H. Mis. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 17 September, om 11 y» uur, in St Maartens Kathedraal, tot zielelafenis van Heer Louis DELAERE Echtgenoot van Vrouw Eugenie Grymonprez en Zoon Arthur, gesneuveld. Les amis et connaissances sont priés d'assister a la MESSE DE REQUIEM qui seracéléoiée le Dimanche 24 Septembre, a 8 y» heures, en 1 église St-Pierre, pour le repos de l'ame de Monsieur Albert BOONE décédé le 24 Septembre ig3o. Vrienden en kennissen worden ungenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op £ondag 24 September, om 8 3o uur, in St Pieterskerk, tot zielelatenis van Mijnheer Albert BOONE overleden den 24 September ig3o. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 24 Septembercm 11 y« uur, in St Maarlens Kathedraal, tot zielela fenis van Hr en Vw Emile DURNEZ BESTEN. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 1" October, om 9 uur, in St-Niklaaskeik, tot zielelafenis van Heer Théophile HERREMaN. De ouderlingen der stad Yper, dragers der pensioentitels met beginletters hunner familie namen van A tot en met K en die reeds voor Augustus betaald werden, mogen zich ten stadhuize aanbieden den Vrijdag 22 Sep tember om hun pensioen voor de maand September te ontvangen. Deze met beginletter vanaf L mogen er zich aanbieden op Dinsdag 26°, telkens van 2 tot 5 uur. De Ontvanger der Belasiingen. De Apotheek van La Pharmacie de Mr S N O E C K Groote Markt o— Grand'Place is alleen open op II reste seule ouverte ie Zondag 17 Sept. Dimanche 17 Sept. van 8 tot 12, ure en van 1 tot 7 ure. de 8 a 12 heures et de 1 a 7 htures.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 11