Radiosport - E. Christiaen Philips T elefunken J Bell Zenith Teraaidbésisllipg van H. Himi Wiliikens Willems-Foflds - Afdaelini Yper "PUROIL,, Nieuwe RADIOTOESTELLEN model 1934 I WIELRIJ DEN Uitslag tan den Koers voor Beginnelingen Allerhande Nieuws f AUTOMOAIELOLI& Minerale Oliën en Vetten voor alle Machienen en Motoren isrri RxnBsifflr- Dixmudesteenweg, 38 11 -^="="=g-- BEPROEFT bij U thuis, in stad of op den buiten, zonder KOSTEN noch VERBINTENIS, de Te beginnen van 1323 fr. Krediet van 12 tot 18 maanden. 0 Oude toestellen worden overgenomen. 0 54, Rijselstraat, YPER I— Woensdag had in de St Niklaaskerk, on der een g'ooten toeloep van volk, de plech tige begraving plaats van den heer Henri WILLEKEN S, staatsbaankantonnier. Hij was een gewetensvol ambtenaar en was ver eerd met de Overwinningsmedalie, de Herin neiingsmedalie 1914 1918, de Medalie van derde klas (moed en zelfopoffering), de bur gerlijke medalie van tweede klas en de Herin neringsmedalie van het Eeuwfeest van 's lands onaf hankelijkheid. De overledene was alom gekend en geacht. Ook hadden een talrijke schaar ambtgenooten en vrienden eraan gehouden zijn stoffelijk overschot naar de laatste rustplaats te ver gezellen. Aan den boord van het graf werd door den heer Amedée Dumon, Conducteur van Brug gen en Wegen, volgende lijkrede uitge sproken Dames, Heeren, Heden valt mij de droevige taak te beurt, in naam van het Beheer van Bruggen en Wegen, aan dm betreurden afgestorvene, kantonnier Hemi Willekens.een laatste woord en een laatste groet toe te brengen. Op het einde der maand Augustus werd Willekens, die gelast was met het toezicht der werken tot verbetering van een der bijzonder ste vakken van den doortocht Yper, verplicht door ziekte zijn werk te verlaten. Wie van ons, die hem dagelijks op de werven ont móette, had durven denken dat hij deze taak die hij zoo zeer ter harte nam nooit meer zou hernemen. De pijnlijke ziekte, waaraan hij gedurende enkele weken leed, heeft hem Ongelukkiglijk het leven ontrukt zonder hem Van een welverdiende rust te laten genieten. Henri Willekens werd op in September 1901 als kantonnier benoemd in het arrondis sement Yper, onder de bevelen van den heer Cyriel Jansens, alsdan Conducteur van Brug gen en Wegen in deze stad, tot korten tijd voor het uitbarsten van den wereldoorlog. Gedurende de beschieting der stad Yper, bleef Willekens op zijn post Het gevaar trot- seerende hielp hij zooveel het in zijne macht was zijne oversten in het verstrekken van allerlei inlichtingen nopens den dienst der nog vrij gebleven wegen. Zelfs werd hij op zekeren dag gekwetst en werd aldus verplicht met zijne familie de stad te verlaten. Voorloopig gehuisvest te Vlameitinghe, bleef hij steeds ter beschikking van zijne oversten die ook in de streek gebleven waren. Doch in 1916 werd hij met verschillende col lega's van het arrondissement Yper aan den wegendienst van het Belgisch leger gehecht, totdat de wapenstilstand toeliet de gewone diensten van ons Beheer herin te richten en aan Willekens, met de toestemming zijner oversten, den dienst van zijn vroeger kantOD te hernemen. Kantonnier Willekens heeft gedurende zijne meer dan dertigjarige loopbaan zijne taak met ijver en verkleefdheid volbrachthij werkte steeds om zijne oversten, die hij diep genegen was, onder alle opzichten te voldoen. Hij leverde bewijs van oprechte kennissen in de uitvoering der werken, hoe moeilijk ze ook waren, die hem toevertrouwd werden. De verschillende eereteekens die hem toege kend werden zijn er het bewijs van. Tot op de laatste stonden van zijn leven bekommerde hij zich met de werken die hij gedurende zoo veel maanden had toegezien en welke hij met diepen spijt had moeten verlaten. Kantonnier Willekens, uwe oversten en uwe collega's betreuren oprecht uw afsterven, uwe gedachtenis zal ons bijblijven, dit weze voor uwe geliefde echtgenoote en kinders, wiens diepe droefheid wij deelen, de zoetste vertroosting. Vaarwel Wili.ekens der Dixmudestraat Zondag 8 October ig33. 25 Vertrekkers l) Woets Albert, Yper 2) Vandaele, Steene 3) Üevos, Ardoye 4) Masschelein, Gheluvelt 5) Rouxhet, Esneux 6) Lacante, Yper 7) balomé, Yper 8) Degraeve, Yper g) Muylle, Yper 10) Cael, Kruiseecke, allen zelfden tijd. De premiën werden gewonnen door I Woets, 4 Masschelein, 2 Rouxhet, 1 Salo me, 1 Cael, 3 Notto, 2 Lefever, 1 Gouwy, I Tack. Yper. Socialisten en Dinaso's. De dagbladen meldden ons dezen laat- sten tijd bijna dageliiks relletjes die hier en daar tusschen socialisten en dinasomannen outstonden en zelfs zoo ver gingen dat te Gent en te Brussel bv. de dinasohuizen door de politie moesten bewaakt worden. Hier te Yper, een der weinige steden waar de dinaso's een eigen tehuis bezitten, ging het tot heden nog kalm. Een uithangbord, aan het Dietsch tehuis alhier geplaatst en waarop onlangs iets geschreven werd dat aan de socialisten voor zeker niet zeer aangenaam was, gaf deze week aanleiding tot het storen dezer rust. Misschien wel zijn de berichten in de groote pers ver schenen daar ook voor een de< 1 de oorzaak van, immers woorden wekken maar voorbeel den trekken. Wat men elders doet, moet men hier ook durven. Donderdag morgen dus, rond 9 u 3o, zijn een aantal socialisten, sommigen beweren dat ze bij de vijftig en voor het meerendeel dop pers waren, in groep en voorafgegaan van een opschrift opgetrokken naar het lokaal der dinaso's in de Tempelstraat. Onnoodig te zeggen dat er daar dadelijk een groot aantal nieuwsgierigen bij waren, die zich afvroegen wat er zooal wel zou gebeuren. Ook de lo kaalhouders van het dietsch tehuis moesten voorztk- r, bij het zien dezer bende, op hun gemak niet zijn. Doch alles verliep buitenge woon kalm. Het voorde socialisten tergend opschrift van 't dietsch huis werd uitgevaagd, het uithangbord werd in de poort Van gezegd huis geborgen en in de plaats ervan prijkte weldra het door de betoogers meegebracht opschrift, waarop aan het adres der dinaso's of hitlerianen allerhande van de uitgelezenste en allerliefste scheldwoorden te lezen stonden. De politie kwam weldra ter plaats doch moest niet ingrijpen. Zij verzocht alleen de betoogers en de nieuwsgierigen zich te ver spreiden, hetgeen dan ook nog al bereidwillig gedaan werd. Alleen een achttal mannen ble ven het opschrift gedurende eenigea tijd om ringen of liever bewaken. Die comedie heeft zoowat een half uur geduurd, en dan zijn de betoogers terug met hun opschrift naar he'. socialistisch lokaal vertrokken, preutsch lijk veertig over hun slag en luidop verklarende dat zij gereed waren nog te herbeginnen. Duizenden zijn de Natienale Auto-schaol Couvreur erkentelijk voor hunnen toestand. Volg dien autoleergang te Yper, Gr. Markt, IN DE TROMPET», Zondag van 10 1/2 tot 12 1/2 u. Poperinghe. De doodrijder gekend. Het onderzoek do jr de rijkswacht geopend om den autovoerder te ontdekken, die, zooals wij het verleden week meldden, op de groote baan naar Yper den genaamde Gustaaf De bruyne, van Vlameitinghe, doodreed en zijn weg vervolgd had zonder zich om zijn slacht offer te bekommerer, is met den gewerschten uitslag bekroond geworden. 8ij al de garagis ten en glazenbrt kers werd om inlichtingen ge gaan en zoo gelukte men erin op het spoor te komen van den dader, zekere Vandecasteele Valère, wonende te Wytschaete. Deze beke de dadelijk dat hij Debruyne had overreden doch zegde dat hij uit schrik voor de gevolgen van dit ongeluk, dat hem overkomen was niet had durven stoppen. De dader werd Zaterdag namiddag aange houden en ter beschikking van den heer on derzoeksrechter gesteld. Wytschaete. Brand. Het magazija. van den bierhandelaar Gaspard Pieren, waar in zich een aantal fLsschen en bierbakken alsook een onlangs nieuwe vrachtauto bevon den, is de prooi der vlammen geworden. Het onhril werd Zondag morgen coor de echtge- noote opgemerkt, doch aan blusschen viel er niet meer te derken. Alleen het woon huis kon gevrijwaa-d worden. Brielen. Aanrijding. Zondag na middag, rond 3 uur, kwam de genaam le Dur- nez julien, van Boesinghe, per moto naar Yper gereden toen hij, gekomen nabij de». Rooden Hert, langs achler gevat en omver geworpen werd door een auto die hem wilde voorbijsteken. De autovoerder, Dokter V.W. van Oostende, stopte dadelijk en verklaarde dat het niet erg was en dat zijn slachtoffer slech's een weinig erge vleeschwonde aan het achterhoofd droeg. Toegesnelde geburen verzorgden Durnez zoo goed zij konden en de Eerw. Heer Pas toor van Boesinghe, die van het ongeval ver wittigd was, kwam hem eveneens bijstaan en voerde hem daarna met zijn auto naar het hospitaal van Yper. Daar stelde men echter vast dat Durnez een schedelbreuk opgeloopea hid en ook nog het linkersleutelbeen gebro ken was. De Rijkswacht van Yper stelde een onderzoek in om de verantwoordelijkheden vast te stellen. BOEKERIJ Het bestuur van het Willems Fonds, af- deeling leper, heeft de eer aan de bevolking: mede te deelen dat de hier voor den oorlog bestaande boekerij van het Willems Fond? opnieuw ingericht werd. De boekerij omvat de allermoderr ste wer ken onzer Vlaamsche en Nederlandsche schrijvers en de beste vertalingen van moder ne meesterstukken in het Nederlandsch. De boekerij is open den Z mdag van 10 u. tot 11,3o u. in Concordia Seminariestraat,- leper. De boekerij is toegar.keliik voor iede reen en staat buiten alle partijpolitieke bedrij vigheid. Zulks is ook het geval met de afdeeling van het Willems Fonds dat als Vlaamschgezinde en Vrijzinnige vereeniging zijn werking uit sluitend tot het cul meele beperkt en tot welk lidmaatschap alle Ieperlirgen uitgenoodigd worden. Het bestuur Willems Fonds, leper. Gasoil Petrol Benzol AlccoB Creoline en Carbolineum Levertraanolie: Speciale Petrol voor Broeimachienen. Reumeensche Naphte "AVIATIC" gewaarborgd de beste. (Watermolen) YPER Tel. 446^.. Tel. 301

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 16