K3RTRIJKSCHF ONDERLINGE Gemeenteraad van Yper Brand - Leven Ongevallen 3 Terslag der Zitting van 9 October 1933 Waar zijt gij hel ZEKERST en V00RDEELIG5T verzekerd NATUURLIJK bij de Naaralooze Maatschappij, de TE KORTRIJK Voor alle ialicktiigen weide nea zich tet het Bijkantoor te Vper Algemeen Opziener OMERr ROBYN. De zitting wordt te 18 u. geopend. Zijn tegenwoordig de heeren Van der Ghote, bur gemeester voorzitter Lemahieu, Delahaye en Van der Mersch, schepenen Pattyn, Jufvr. Cornillie, de heeren Seys, Biebuyck, M issiaen, Bonnet, Vergracht, Van Alleyones en Verbeke, raadsleden Versailles, secretaris. 1. Proces vei baal der zitting van li Sip tember iq33. De heer secretaris geeft lezing van dff pro ces verDaal, waarna het zonder opmeikingen wordt goedgekeurd. 2. Openbare Onderstand Knechten Weezen school IJzeren omheining langs den steenweg van Yper naar Poperinghe Plans Bestek en lastenkohier. M. Van der Ghote. De Commissie van Openbaren Onderstand vraagt ons een gun stig advies nopens het bestek en lastenkohier voor de ijzeren omheining welke zij van zin is te doen plaatsen aan de Knechten Weezen school langs den Vlamertinghesteenweg. De plans der omheining bevinden zich in den bundel. Ik denk dat er geen bezwaar tegen deze vraag bestaat en ik stel dus voor een gunstig advies te willen verleenen. Al de tegenwoordige raadsleden stemmen ja, uitgenomen de heer Missiaen die zich, als lid der Commissie van Openbaren Onder stand, onthoudt. 3. Openbare Onderstand Openbare ver- kooping van twee partijen taillie. M. Van der Ghote. De Commissie van Openbaren Onderstand heeft besloten aan de hoogere overheid de toelating te vragen om te mogen overgaan tot de openbare verkuo- ping van twee partijen, gelegen de eene te Voormezeele en een grootte hebbende van I ha 62 aen de andere te Yper eener grootte van omtrent 3o aren. De taillie dezer beide partijen is geschat op een gezamenlijke waar de van 1800 fr. Uit de beraadslaging, door den Openbaren Onderstand genomen en waarvan de heer Burgemeester lezing geeft, blijkt dat de taillie dezer bosschen, welke aan het toezicht van het woudbeheer niet onderworpen zijn, dient gekapt te worden en dat de gestichten ze voor hun gebruik niet noodig hebDen. De raad brengt hierop dezelfce stemming uit als zooeven. 4. Nijverheidsschool a) Rekening over het dienstjaar iq32. M. Van der Mersch. Deze rekening sluit met een overschot van 2216 Ir. 18. Al de raadsleden stemmen ja. b) Begrooting voor het jaar iq34. M. Van der Mersch. De begrooting voor het dienstjaar 1934 voorziet de som van 67.238 fr. in ontvangsten en 67.213 fr. in uit gaven. Hier dient opgemerkt te worden dat een vermindering van 5 op de wedden werd toegepast en anderzijds dat de wedden van sommige leeraren met de tweejaarlijksche verhooging vermeerderd werden. De begrooting wordt hierop zonder opmer kingen goedgekeurd. De heer Leuridan treedt de raadszaal binnen. 5. Stedelijke huishoudschool Begrooting 1934. M. Van der Mersch. De begrootiag dezer school voorziet voor het jaar 1984 de som van 20.215 fr. in ontvangsten en uitgaven. M. Van Alleynnes. Deze school bestaat uit twee afdeelingen, te weten de kant- en de naai afdeeling. In de begrooting zie ik dat er alleen spraak is van de naai afdeeling. Wat is er dan voor de kantschool voorzien M. Van der Mersch. Er is hier slechts spraak van de huishoudschool. De andere be grooting is nog niet gereed. De voorgestelde begrooting wordt.eenparig gestemd. 6. Beroepshuishoudschool der H. Familie- Begrooting voor 1934. M. Van der Ghote. Wij dienen deze begrooting goed te keuren alleen voor wat betreft de toelage van 1000 fr. die door de stad aan die school verleend wordt. Stemmen ja de heeren Lemahieu, Dela haye, Van der Mersch, Pattyn, Jvr. Cornillie, de heeren Seys, Biebuyck, Leuridan, Verbeke en Van der Ghoteneen de heeren Missiaen, Bonnet, Vergrachten Van Alleynnes. De heer Coutelle komt op zijne beurt de de raadszaal binnen. 7. Vrije huishoudklas Lamotte Be grooting voor 1934. M. Van der Ghote. Wij hoeven dit nog maals slechts goed te keuren voor wat betreft alleen de som van 25oo fr., toelage der ge meente. M. Missiaen. Is deze tor lage dan ver hoogd geworden M. Van der G'iote. Neen, zij is dezelfde van vroeger. De begrooting wordt goedg' k urd met tien stemmen tegen viif(3sociaüsten en 2 liberalen). 8 St Joz"f's beroepsschool Begrooting voor 1934 M. Van der Ghote. Wij dienen slechts onze goeckeuring te geven voor wat betreft de som van 10.000 fr. die als toelage der ge meente in de begrooting begrepen is. M. Missiaen. Zou It gij mij willen zeggen hoeveel hat werk van de leerlingen dier school opbrengt M. Van der Ghote. Dit is niet voorzien in de begrooting. M. Missiaen. Ik vind dit zonderling, immers voor gelijk welke school moeten al de uitgaven en al de inkomsten in de begroo ting voorzien worden. Ik stel hier deze vraag omdat ik met zekerheid weet dat er daar be taald wetk wordt uitgevoerd, en ik kan niet anders dan hier mijne verwondering uitdruk ken dat zulks in de begrooting niet voorzien is. In den bundel heb ik gezien dat de heer Bestuurder in een nota ons vraagt wat toe gevend te zijn. daar hij nog maar pas nieuw is en daar or k sommige leden van den be heerraad onlangs nieuw werden aangesteld. Ik wil op deze vraag wel ingaan, maar ik zou er toch aanhouden dat mijn gedane bemer king aan den beheerraad dier school overge maakt worde. M. Van der Ghote. Wij zullen eens zien of dit in de begrooting niet voorzien is. M. Missiaen. Ik heb in alle geval ernaar gezocht en niets gevonden. De heer burgemeester en na hem de heer schepen Delahaye doorbladeren de begroo ting, doch zonder uitslag. M. Van der Ghote. Wij zouden dit punt misschien tot de naaste zitting kunnen ver schuiven en intusschen den gewenschten uit leg vragen Al de raadsleden verklaren zich met dit voorstel t'akkoord. 9. Brandweer schadevergoeding over eenkomst. M. Van der Ghote. Het schepencollege heeft die zaak nog niet kunnen onderzoeken. De heer schepen Delahaye had beloofd over die zaak een verslag aan het schepencollege voor te leggen, en dit werd nog niet gedaan. Het ware dus best de zaak tot de volgende zitting te verdagen. 10. Stedelijke Muziikschool Begrooting Handelsregister Kortrijk g52 Onderneming gemachtigd bij Koninklijk Besluit van 23 December 1932, in uitvoering van de wei van 25 Juni 1930. Hare werking uitstrekkende over gansch het land, worden er nog ernstige Vertegenwoor digers gevraagd. 8, Msndstraat - Tet. 1S9 1934. M. Van der Mersch. De begrooting voor het jaar 1934 voorziet de som van 5g 415 fr. in ontvangsten en uitgaven. Hierop echter zijn er een drietal bemerkingen te maken. Vooreerst voorziet die begrooting nog een som van 1200 fr. voor den leergang van vlaam- sche voordracht. Verleden jaar was er daar voor een leerling en nu is er geen enkel meer irgeschi even. Het is dus voor dit jaar niet mogelijk die som te betalen gezien er geen lceriii gen zijn om die lessen te volgen. Die leergang wordt niet afgeschaft, doch alleen tijdthk geschorst en zal hernomen worden van zoodra er leerlingen zijn. Ten tweede, wordt er een vergoeding afgeschaft die vroeger aan een leeraar betaald werd, daar deze thaos in stad woont. En ten derde, wordt het kre diet voorzien voor het onderhoud en herstel len der instrumenten van 4000 fr. tot op 3ooo frank verminderd, daar men van oordeel is dat deze som da.rvoor voldoende is. Verders, voor wat de klas van harmonie betreft, zijn er daarvoor slechts drie leerlingen ingeschre ven. Naar hetgeen men mij komt te zeggen, is er vandaag nog een leerling bijgekomen. Voor dien leergang wordt er 4000 fr. betaald. In de klas van zang zijn er slechts twee leer lingen, en daarvoor wordt er i8i5 fr. betaald. Dit belet echter niet de begrooting thans goed te keuren en wij zouden dit kunnen doen op voorwaarde een deel der voorziene wedden af te schaffen zoo er geen voldoende getal leerlingen de lessen volgt. M. Seys. Ik begrijp niet zeer goed. Men zou nu de btgrooting goeGkeuren mits voor behoud de voorziene uitgaven later te ver minderen zoo er niet meer leerlingen zijn M. Missiaen. Een begrooting is alleen maar een vooruitzicht, een ontwerp. M. Seys. Gij zoudt de cursussen laten beginnen en dan later, wanneer ze in gang zijn, de vastgestelde wedden verminderen. Dit is niet aannemelijk en het ware beter van nu reeds de professors van die mogeli kheid te verwittigen en met hen seffens een akkoord te treffen. M. Van der Mersch. - De leeraars zijn be taald tot den 3l December van dit jaar, zoodat hun wedden dit jaar niet meer kunnen veran derd worden. Zij zijn echter verwittigd dat, zoo er met den 1 Januari 1934 niet meer leer lingen ingeschreven zijn, een deel hunner wedde zal verminderd'worden. M. V an Alleynnes. Welk deel? M. Van der Mersch - De Commissie zal daarover dan moeten beslissen. M. Van der Ghote. Het is de gemeente raad die zulks moet stemmen. M. Missiaen Ik heb in het verslag, dat bij de begrooting gevoegd is, gezien dat de heer Bestuurder klaagt dat de klassen van piano overlast zijn. Ware er geen middel een of twee der leeraars, die thans geen leerlingen genoeg hebben, met die overbevolkte klassen van piano te gelasten Dit ware misschien een middel om hei overeengekomen bedrag der wedde niet te moeten verminderen. M. Van der Mersch. Ja, dit ware mis schien mogelijk. Er moet ook nog opgemerkt worden dat veel leerlingen zich slechts later,' rond de maand November, laten inschrijven, zoodat het dus voor het oogenblik nog niét mogelijk is een definitieve beslissing te nemen. M. Lemahieu. Zou de heer schepen Van der Mersch, gezien hij zich met de uiteenzet ting gtlast, niet kunnen zeggefi welke de toe lagen zijn van Staat, provincie en stad voor de Muziekschool M. Van der Mersch. De ontvangsten be dragen de som van 59.415 fr. en verdeelenzicl} als volgt tusschenkomst der stad 43.415'fr. inschrijvingsrecht der leerlingen 7000 fr. toelage der provincie 3ooo fr., en toelage van den staat 600e fr. M, Lemahieu. lk heb hier vroeger, ter gelegenheid van de bespreking der vorige be grootingen, reeds gezegd dat de toelage van den Staat veel te gering is in verhouding vap het deel dat de stad voor de muziekschool be taalt. Bij de stemming heb ik mij vroeger ont houden en ik zal thans het zelfde doen, ©mdat: ik niet aanvaarden kan dat geheel dien zwa- ren last op de stad alleen weegt. M. Missiaen. In plaats van te verhoogen zullen de toelagen thans eerder nog vermin deren. M. Van der Mersch. De wedden werden ook verminderd. M. LemahieuLaat mij voortgaan met spreken. Vroeger, wanneer ik die bemerking miek, werd er mij geantwoord dat dis toela gen zoo klein waren «mdat de muziekschool niet beantwoorde aan de begeerte van Staat

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 3