Geede Vertegenwoordiger Le Royal Amen et le Bitter Zigomar 6 Ypersche Voetbalkreniek II' Af deeling Bevordering Uitdagen der Matchen van 15 10 1933 TRABOLSPEL ont toujours 616 et nestent les mellleurs» des APÉRITIFS Wevelghem Sp. I C. S. Yper o S. K aweveghem i Dar. Blankenberghe 5 R. S. Waereghem 4 R. C. Bisseghem 2 Stade Moescroen t R. S. C. Meenen 3 F. C. Roeselaere 4 F. C. Thielt o S. K. Heule 7 A A. Moescroen o F. C. Iseghem 1 S. K. Roeselaere 2 2' Afd. Wevelghem Sport. 1 C. S. Yper o Onze rood witten zijn verleden Zondag naar Wevelghem opgetrokken en werden er door het supportersmuziek ontvangen en naar het plein geleid. Het onthaal was allervrien delijkst en de match ging door in een spor tieve atmosfeer waarvoor bestuur, spelers en supporters te loven zijn. Om 3 uur stelt scheidsrechter Bil volgende ploegen in lijn Wevelghem Malfait Vansleenkiste Galle Vanderzwalm Dermaux P Gbeldof Delrut Windels Jonckheere T. Gheldof Parmentier C. S. Yper Van Sevenant Molein Verleure Ev. Vanlimburg Verleure A. Bourdeau Ververeken Veys Th. Deplancke Dechièvre Messelis Wevelghem wint den toss. Yper zet op en is dadelijk ten aanval. Op een mooien aanval van onzen linkervleugel, ontvangt Ev. Verleu re het leder, maar zijn schieten gaat te hoog. Een vrije sch^p, voor hands van Ververeken juist voor ons gevaarlijk gebied, wordt door Deplancke afgeweerd. Wevelghem leidt een paar gevaarlijke aanvallen en Messelis moet tusschenkomen. Yper reageert en bekomt opvolgenlijk twee corners die niets opleveren. Een vrije schop voor Wevelghem, nogmaals voor hands nabij onze penaltyarea, wordt door Messelis opgevangen. Een corner voor Yper wordt door Van Sevenant achter gege ven. Ververeken plaatst een lang snot, dat boven gaat. Het spel is zeer verdeeld en de beide ploegen zijn om de beurt ten aanval. Wevelghtm valt herhaalde malen gevaarlijk aan langs zijn rechtervleugel, en Dechièvre en Messelis hebben gelegenheid zich te onder scheiden. Aan de overzijde gaan schotten van Verleure A. en van Ververeken nevens de kooi. Yper bekomt free-kick voor foul tegen Ververeken. Door dezen laatsten gegeven, wordt het schot door den Wevelghemschen keeper met moeite gestopt. Nog een corner voor Wevelghem die niets ople vert en de rust breekt aan met blanke score. Na de herneming, gaan de eerste oogen- blikken verdeeld op. Aan de 4dt minuut ont vangt de rechtsbinnen van Wevelghem, die achter onze backs staat (in buitenspel positief, den bal en kan met een kopstoot de score openen. De Wevelghemsche spelers geven lucht aan hunne vreugde en van blijdschap klampt hun keeper zich aan de dwarslat van zijn goal vast, die tot eenieders verwondering ten gronde stort Een niet alledaagsch voor val gedurende een voetbalpartij 1 Na herhaal de vruchtelooze pogingen, gelukt men er toch in, na een zevental minuten de bovenlat terug vast te maken en het spel wordt hernomen. De rood witten zettèn nu alle zeilen open om hun achterstal in te halen. Een schieten van Van Sevenant belandt tegen den tegeneverge- stelden zijpaal.... en komt terug in 't spel. De linksbinnen van Wevelghem moet, tengevolge van een botsing, het spel verlaten. Yper be komt free kick voor fout tegen Verleure Ev. Door dezen laatsten gegeven, wordt het har de shot door den vijandelijken keeper opge- vangtn Even later worat een kopstoot van Ververeken mee moeite gered. Yper is nu ver uit de meerdere, maar van tijd tot tijd zetten de groentjes gevaarlijke ontsnappingen in. Zij bekomen corner die evenwel niet beout wordt. Intusschen zijn onze voorwaartsen van plaats veranderd Molein speelt op den vleugel en Van Sevenant komt inside, terwijl Verleure E. met zijn broeder van plaats verwisselt. Een mooi inzenden van Mtlein wordt door Ver leure A. jammerlijk gemist. Onze mannen blijven ten aanval en de verdediging van We velghem heeft alle moeite om onze aanvallen af te weren. Naarmate het einde nadert, wordt onze meerderheid grooter en trekt Wevelghem zich meer en meer in verdediging terug. Niet- tègenstaande al hun pogen, gelukken onze voorwaartsen er niet in den vijandelijken deelbewaarder te vloeren en het einde wordt gefloten met een gevleide 10 overwinning voor Wevelghem, wanneer ten tegenoverge stelde score een juister spelweergave had geweest. Door die derde nederlaag verzeilen wij naar de zevende plaats met een achterstand van vijf punten op Daring-Blankenberghe, leider der reeks. Om in gezelschap te blijven van de kopploegen zal er düs moeten hard geweikt worden in de volgende matchen. Morgen zijn wij vrij, tengevolge van de inter nationale ontmoeting tegen Duitschland. Evenwel blijven wij niet werkloos en gaan een liefdadigheidsmatch betwisten te Pope ringhe, ten voordeele van den kapitein der hoppeplukkers, die in een der laatste matchen gekwetst werd. Wij rekenen op een fair playwat bij zulke wedstrijden het beste past. TWEEDE AFDEEL1NG D Blankenberghe 7 6 0 1 31 5 13 F. C. Roeselaere 7 6 1 0 17 8 12 St Moescroen 7 4 1 2 19 11 10 S. K. Roeselaere 7 5 2 0 17 10 10 R S C. Meenen 7 4 2 1 20 8 9 Wevelghem Sp. 7 4 2 1 16 15 9 C. S. YPER 7 4 3 0 12 11 8 S. K. Sweveghem 7 4 3 0 19 17 8 R. S. Waereghem 7 2 2 3 15 18 7 F. C. Iseghem 7 3 4 0 16 13 6 Thielt 7 1 5 1 7 27 3 S. K. Heule 7 1 6 0 13 22 2 R. C. Bisseghem 7 0 6 1 7 18 1 A. A Moescroen 7 0 7 0 8 32 0 Derde Sp. Wevelghem Sp. I - C. S. Yper 9 Wat de mannen van 't derde in 't schild voeren, dat is de hemel wijs. Zij hebben pas hun vijfde ontmoeting achter den rug of ze tellen reeds 45 doelen vóór en enkel 9 tegen, wat op een doelgemiddelde van 5 uit komt. Gezien de huidige uitslagen, lijdt het bijna geen twijfel meer dat kapitein Mar- ponneau en zijn medematen den titel der reeks beoogen. Te Wevelghem moesten de toe schouwers aardig staan opkijken, wanneer hunne mannen zulke davering opliepen. Im mers aan de rust wees het teekenbord reeds 4 1 voor de Yperlingen en na de rust vlogen er nog vijf doelen, van het speciaal merk, de vijandelijke kooi binnen, zoodat al de voor waartsen de gelegenheid kregen hun schutters- talent te toonen. Gadeyne nam het reuzen- gedeelte voor zich en scoorde driemaal, Van- damme tweemaal, Matton tweemaal, De- poortere en Cherchye elk éénmaal. Door deze zegepraal bekleeden de specialers de eerste plaats der rangschikking met één punt voorop. Van die plaats zullen zij moeilijk weg te kegelen zijn en na de veertiendaagsche gedwongen rust, zullen zij meer dan ooit ten strijde trekken om het beoogde doel te be reiken. DERDE SPECIAAL C. S. YPER 5 5 0 0 45 9 10 S. C. Meenen 5 4 0 1 16 7 9 St. Moescroen 6 4 1 1 24 9 9 A. A. Moescroen 4 3 0 1 14 5 7 Kortrijk Sp. 7 3 4 0 22 24 6 Wevelghem Sp. 5 2 3 0 14 22 4 U. S Dottignies 5 2 3 0 4 12 4 V. Wevelghem 6 2 4 0 6 17 4 S. V. Kortrijk 6 1 4 1 11 16 3 R. C. Bisseghem 7 0 7 0 5 40 0 Juniors C. S. Y. 3 Kortrijk Sp. 2 Zich laten kloppen van de laatst geplaatste en de «verwinning op den titelvoerder beha len, ziedaar de krachttoer die onze juniors ko men te verwezenlijken in veertien dagen tijds. Zonder de nederlaag tegen Stade Moescroen prijkten zij op heden aan de spits der klassee ring. La glorieuse incertitude du sport wordt dus nogmaals bewaarheid. Om op de ontmoeting tegen de Leiezonen terug te komen, mag men gerust zeggen dat de zege der juniors verdiend was, oischoon hun tegen strevers een betere speltechniek voor den dag haalden. Maar de moed der Yperlingen heeft van de kunde gezegevierd. Tegen lichten wind opgesteld, deden de rood witten de eer ste gevaarlijke aanvallen en op freekick, goed door Pomeroy genomen, geeft Ossieur gepast aan Segers en nummer één is geboren. Men speelt 11 minuten. Jammer genoeg doet het antwoord zich niet wachten. Op misverstand der achterhoede, zit de gelijkmaker twee mi nuten nadien reeds binnen. De eerste speel helft geelt vervolgens een meerderheid der Leiezonen weer, maar de stand zal niet meer veranderen en met i-i wordt gedraaid. Na de koffie vertoonen de onzen beter verstandhou ding, Cnockaert ontsnapt, zendt gepast in en Ossieur zet zijn voet tegen het leder en num mer twee zit in de kas aan de i3' minuut. K«rtrijk geeft zich niet verloren en Wolfl m«et dikwijls tusschenkomen. Hij doet zijn werk met ten sprekende kalmte, maar kan niet be letten dat de rechtsbuiten der bezoekers nog maals op prachtigen kopstoot gelijkstelt aan de 24' minuut. Yper gevoelt het gevaar en geeft nu goed door. In de halflijn verrichten Depuydt en Versailles paardenweik. Versae- vel zendt nipt nevens, terwijl Doolaeghe een reuzenkans mist. Doch 't is enkel uitgesteld. Op hotkschop, goed door Ossieur gegeven,, kopt Versailles mooi binnen en de Kortrijk- sche keeper is voor de derde maal geslagen. De stand 3 2 blijft vervolgens tot het inde be-' houden en de rood witte juniors bi halen een schoone zeee, waarover zij te gtlukwepscbn*, zijn. Jongens, maakt van de vceriiendaacsche rust gebruik om u gced te oefenen ten einde de komende matchen met wellukken aan te van gen. JUNIORS Kortrijk Sp. 5 4 1 26 8 8- Waereghem Sp. 5 4 1 0 24 5 8 S. C. Meenen 5 4 1 0 13 9 8 Wevelghem Sp. 5 3 1 1 13 13 T C S YPER 5 3 2 0 11 11 6 S K. Heule 5 2 3 0 7 21 4 S. V. Kortrijk 6 1 4 1 11 18 2 St Moescroen 6 1 5 0 11 21 2 R. S Waereghem 4 0 3 1 5 15 1 Scholieren C. S. Yper Poperinghe Gebruik makende van een algemeene rust,, heeft het bestuur besloten een oefeningswed-i strijd uit te schrijven tegen de scholieren van Poperinghe, die reeds menig mooi resultaat in hunne reeks verwezenlijkt hebben. Gezien er geen andere matchen te Yper gespeeld wor den, is het te hopen dat de voetballiefhebbers naar de Augustinestraat zullen optr< kken om. de kleine Yperlingen aan het werk te zien eni gade te slaan of er onder hen geen toekomen de sterren te ontwaren vallen, 't Is immers uit de scholieren en juniorsploegen dat spelers zich opwerken om later in het eerste elftal hun oudere broeders te vervangen- Voor uw eerste* optreden, jeugdige voetbalspelers, toont tot wat gij in staat zijt en geeft ons een mooie partij te zien. NÈMÖ. <MO «W Kampioenschap 1933-34 Woensdag 18° 11., kwamen de mannen van Coo en Cercle bijeen in 't lokaal van laatst genoemden. De Coo koos de bollen en de Cercle moest opzetten. Na een weinig be-, langrijke match wón de Cercle zeer afgetee- kend met 25 punten tegen 6 voor de Coo. Talrijke toeschouwers \olgden de wissel valligheden van het spel. Jamnier dat het spelgehalte niet hooger was. Cercle had de verdediging gemakkelijk en hun mannen ble ken, goed in forme te zijn om hardnekkiger, matchen te betwisten. We bewonderen even eens den moed van de Coo mannen die met iminer vernieuwden moed den kamp aangaan. Een match verloren, wil evenwel niets zeg-' gen. Den moed erin houden, mannen eens komt voor u wellicht ook de zege. Cercle speelde met hh. Verkinderen, spel leider Ververken, Storme H., Nevejans L.,^ Delahaye G., Versavel Fr., Santy L., Cu- velier Em. De Coo trad op met hh. Vandenbussche,'. spelleider Devos Richard, Janssens, Van' Oudenhove Fr., Vandepitte Alb., Warmoes Maur., Danschotter Cam,, Delecluyze. Scheidsrechters hh. Salome Rod. en Vierstraete Jei. In het lokaal van Cercle bewonderden we den 2° prijs van 't kampioenschap een prach tige beker, gift van heer Valère Seys, Eere- Voorzitter der Federatie. Waarlijk een prachtige keuze. Woensdag 25". in het Postje, match Postje-, Bascule. Allen daarheen, 't Zou er gunnen, spannen KRABBER bezittende auto of moto, wordt gevraagd: v®or Yper, Poperinghe, Veurne, Nieuwpoort, Dixmude en omliggende, voor den verkoop van automobieloliën. Zich uitsluitend aanbieden per brief onder de letters C. O. S. bureel van 't Ypersche.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 6