^Willemsfonds Afd. Yper Lijst der Boeken TEN MINUTE ALIBI 3. - 30. - :3i. - 33. 34- - 35. - 36 - 50. 66. 68. 86. 88. Reeks A. M. Edward Stirling ia Ten Hinnte Alibi i. - - 4- 5. -6. - :7- - 8. - 9- ;io- - ai. - 12. 13. - 14 :l5. - 16. - 17. - 18. - 19. - 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. - 28. 29. 32. 37. 38. 39. - 40. 41- 42. - 43. 44 - 45. 46. 47- 48. 49 51. 52. 53. 54. 55. 56. 57. 58. 5g. 60. 61. 62. 63. 64. 65. 67. 69. 70. 7l- 72. 73. 74- 75. 76. 77- 78. 79- 80. 81. 82. 83. 84. 85. 87. 89. go. 91. 92. 93. 94. 95. 96. 97- 98. 99- aoo. Cyrille Buysse. Het leven van Rozeke van Dalen, ie Deel. 2' Deel. Het Ezelken. De Nachtelijke Aanranding. Per Auto. 't Bolleken. Dokter Wilfried Broeckaert. -- Kwajongen. Gustave Aimard. Edelhart. Maurits Basse. - Het aandeel der Vrouw in de Nederlandsche Letterkunde. ie Deel. Raymond Brulez. Sheherazade of Literatuur als Losprijs. Theo Bogaerts. Het oog op den Heuvel. Dokter Frank Baur. Uit Gezelle's Leven en Werk. Maurits Basse. De Vlaamsche Beweging van igo5 tot ig3o. le Deel. 2e Deel. Dr P. Bierens De Haan. Misdadige Kinderen. Maurits Basse. Het aandeel der Vrouw in de Nederlandsche Letterkunde. 2e Deel. Willemsfonds. Vlaamsch België. 4e Deel. Laatste Nieuws (Aflevering). De Bedelgravin. 2e Deel. A. Hans. De Tweede Moeder. Lode Zielens. De Roep. Laatste Nieuws (Aflevering). Rinaldo Rinaldini. A. Hans. De Heks van den Kemmelberg. Willemsfonds. Vlaamsch België 3e Deel, 1' Stuk. Knut Hamsen. De Ontwrichten. A. Holm. De Bedelprinses Regina. 2® Deel. i.e Deel. A. Hans. Het Spook uit de Duinen. De Strandloopster. De Heks van den Kemmelberg. Willemsfonds Vlaamsch België sedert i83o. 6e Deel. 3e Deel. 2e Stuk. Herman Heijermans. Droomkoninkje. A. Hans Het Spook uit de Duinen. Laatste Nieuws (Yfleveiing). Rinaldo Rinaldini. A. Hans. De Schoone Kantwerkster. De Strandloopster. De Schoone Kantwe; kster. Mevr. Fleming. De Waarzegster. Paul Fredericq. Zuid-Afrika. Verspreide Schetsen. Schets eener Geschiedenis der Vlaamsche Beweging. 2e Deel. G. Ferry. De Woudlooper. Victor Fris. 't Jaar 3o. Een Volksboek. Vlaanderen omstreeks i53o. Mevr. Fleming. De Waarzegster. Paul Fredericq. Schets eener Geschiedenis der Vlaamsche Beweging. ie Deel. 3e Deel. G. Feriy. De Woudlooper. Maxim Gorki. Zomer. Vrouw Courtmans, geboren Bergmans. Genoveva van Brabant. Willy Karemont. De Gong van den Strijd Carmen Maerten. De Tocht. Maurits Sabbe. De Fifosoof van 't Sashuis Aan 't Minnewater. Alfcemetn Nederlandsch Verbond. Vobrtrekkers van den Nederlandschen Stam, Edward Vermeulen. - De Dieperik Jef Schirs. Het Einde der Wereld. Arthur Van Schendel. Florentijnsche Verhalen. F. V. Toussaint Van Boelaere. Landelijk Minnespel. De Bloeiende Verwachting. Willemsfonds. Tijdschiift. 5* Jaargang. 2e Deel. (Uitgave). Uit Noord en Zuid. J. Vuylsteke. Klauwaard en Geus. Willemsfonds. (Uitgave). Nederlandsch Liederboek. Virginie Loveling. Van Hier en Elders. Willemsfonds. Vlaamsch België sedert i83o. 2e Deel. Trader Horn. Mijn Zwerftochten langs Afrika's Kusten en Tropische Wateren. R. W. R. Verdeyen. België en Nederland 1914-19:9. Jo Weve. Gestilde Passie. - J. Vuylsteke. Historiebladen. - Anna Van Gogh-Kaulbach Het rijke Leven. Cyriel Verschaeve. Philips Van Artevelde. Jacob Van Artevelde. Maurits Sabbe. De Nood der Bariseele's. ie Deel. 2e Deel. 't Pastoiken van Schaerdycke. - P. V. Toussaint Van Boelaere. De Zilveren Vruchtenschaal. - Alfons Van Werveke. Bijdragen tot de Geschiedenis en de Oudheidkunde van Vlaanderen. - Top Nat ff. Offers. - Aart van der Leeuw. De Kleine Rudolf. - Jozef Simons. Heirslucht. - Dr Selma Lagerlof. Herinneringen van een Kind. - Andreas Latzko. De Roman van een Liefde. - Virginie Loveling. Idonia. - Emil Ludwig. Mussolini's Gesprekken. - N. W. C. Kuyk'. Uit de Vlegeljaren van Henkie Snip. - Antoon Thiry. De Hoorn schalt. - Nestor De Tière. Seva Rutsaert. Volksdrama in 5 bedrijven en 7 tafereelen. - Felix Timmermans. Pieter Bruegel. - Dr Frans M. Olbrechts. Kunst van Vroeg en van Verre. - J. Vuylsteke. Het Volksonderwijs in België tot onder de wet van 1879. - fules Verne. Hektor Servadac. - Herman Roelvink. Freultken. Komedie in drie bedrijven. - J. Vuylsteke. Activisten. - Gerard Walschap. Volk. - Willemsfonds. Vlaamsch België sedert i83o. ie Deel. - Gerard Walschap. Eric. - G. D. Minnaert. Vlaamsch België in Vogelvlucht. - E. M®lt. De Page van Gravin Hilswinde. Historisch Verhaal. - G. D. Minnaert. Geestesleven en Schoonheidszin. Vervolgt) - Melati Van Java. Miss Campbell en Andere Verhalen. Het is wel een eenige gelegenheid die aan de kenners der Engelsche taal en aan de lief hebbers van moei tooneel geboden wordt op 5 November te 7 uur 's avonds komt de groep van Edward Stirling en de English Players in de zaal Majestic een vertooning geven. Die English Players zijn het mag wel gezegd wellicht de beste hedendaagsche Engelsche groep. Zij zijn de eenige continentale groep en spelen permanent in het Theater Albert I® van Parijs. Jaarlijks doen ze een tocht rond Europa, en nu ook kemt leper eens aan de beurt. Ten Minute Alibi wordt reeds sedert 10 maanden in Haymarket (Londen) gespeeld en trekt er dagelijks volle zalen. Het is een der groote successen van dezen tijd. Het is een echt detectievenspel waarvan de Engelschen zooveel houden en dat ons doet denken aan Conan Doyle, Edward Wal lace en Maurice Leblanc. INHOUD Philip Sevilla speelt een belangrijke rol in den handel in blanke slavinnen. Hij troont de slachtoffers mee naar Parijs om ze vandaar naar Buenos Aires mee te voeren. Colin Derwent echter, een jong advocaat, ziet klaar in zijn spel en hij verijdelt het plan van Sevilla op de meest kordate wijse name lijk door den revolver te laten werken. De voorwaarden waarin hij Sevilla moet een kogel door het lijf jagen werden hem tijdens een droom duidelijk gemaakt ook de alibi van tien minuten die hij neodig heeft om te ontsnappen. Allerhande complicaties komen erbij zoedat de toeschouwer hier drie uren in de meeste spanning leeft. Het heeft wellicht zijn belang dat mede te deelen dat de intrigue zoo flink ineen zit, en dat de jorge advocaat moorc enaar in zulk warnet verstrikt zit dat het hem schier onmo gelijk is er nog ooit uit te geraken. Hier toont zich ten volle het talent van den schrijver. Het is ook niet te verwonderen dat heel de Londonsche magistratuur eraan heeft gehou den dit stuk te zien. Het stuk werd reeds in de meeste Europeesche landen vertoond en bekwam overal een reuzensuccis. Wij geven hierbij een pakkende beeld uit het stuk de jonge advocaat versteekt zijn horloge van 10 mi; uten om z ch een alibi te verschaff -n. Kaarten zijn op voorhand te bekomen bij Mr Murphy, Neermarkt, en in dë Sritish Club. Wij voegen er nog bij dat de groep van Edward Stilling onder de hooge bescherming staat van den Britschen Ambassadeur van Parijs en van Brussel en de hooge bescher ming geniet van de Sorbonne te Parijs. De groep trad reeds in niet miader dan 25 landen op. Prijzen der plaatsen l5 fr. en 10 fr.hetzij de helft van den prijs dien men te Londen betaalt om een stuk van dit gehalte te zien.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 5