LUISTERRIJK BAL lepersche Fotoclub FOTOTENTOONSTELLING Waarom nog zeif WASSCHIN aan Fr. 2.75 de kilo L. Knockaert - Joos 6 Stad Yper - Muziekschool Op ZONDAG 12 NOVEMBER 1933, om 3 uur namiddag, in de Feestzaal der School, Hondstraat CONCERT en PRIJSUITDEELING INGANG VRIJ. De Beheerraad. op 29 October 1933, in het lokaal Hotel Excelsior Groote Markt. Vrije ingang. Open van II tot i3 en van 14 tot 17 uur. Ypersche Voetbalkreniek Morgen is het groote gala op het stadium der Augustinestraat. De voetballiefhebbers zullen hun hartje mogen ophalen, want er wordt hun gelegenheid verschaft van 's mor gens vroeg reeds hunne lievelingen op het groene veld te zien optreden. Wij hebben na melijk Juniors, Derde Speciaal en Tweede afdeeling die thuis aan den slag gaan na een veei tiendaagsche opgelegde rust. Tweede afdeeling Yper - Roeselaere De eerste ploeg heeft van de gedwongen rust gebruik gemaakt om de vrienden van Poperinghe een bezoek te brengen en tevens mede te helpen aan een liefdadig doel den ge kwetsten kapitein der bezochten ten bate. De roed witten hebben er den palm met 6-3 weg gehaald na een match die in de beste verstand houding verloopen is. Alhoewel ons elftal met plaatsvervangers optrad, heeft het niettemin bewezen dat het stillekens aan de goede«form» aan 't verkrijgen is, wat belooft voor de toe komende ontmoetingen. Want 't zal voortaan met de beste schoenen moeten uitpakken, om de overige te bekampen ploegen te keer te gaan. Morgen reeds staan zij voor F. C. Roe selaere die voor het oogenblik op dreef is en de tweede plaats der rangschikking bekleedt. Tot nu toe hebben de rood-witten thuis immer schoone uitslagen tegen de Mandelzonen ge boekt en 't is te hopen dat zij de reeks over winningen niet zullen laten onderbreken. Maar daarom zal er moeten gestreden worden. Jongens, wij vergen morgen een dubbele krachtontplooiïog, want 't gaat er om de eer ste plaatsen te vervoegen of voor goed los te geraken. Daarom eens gespeeld gelijk tegen Meenen op den man om zijn gedacht niet te laten doorvoeren, den bal niet afwachten, maar zelf alle onderneming bedenken om den tegenstrever te verschalken. Zoo die speelwij ze in praktijk gesteld wordt, te zamen met de luidruchtige aanwakkeringen der supporters, dan lijdt het geen twijfel of de twee punten blijven thuis. Derde Speciaal Yper U. S. Dottenijs 'k Geloof dat de speeialers wederom in de gelegenheid gesteld zijn om hun goal ave rage wat te vermeerderen. Immers zij krij gen de mannen van het zuidelijk Dottenijs op bezoek, waarvan de uitslagen tot nu toe maar weinig schitterend geweest zijn. Steekt u nu maar niet in 't hoofd dat gij zeker gewonnen zijt en verkoopt het vel van den beer niet vooraleer gij hem geschoten hebt, want 't is dan juist dat alles verkeerd uitvalt. De leuze weze dus opgelet voor den bec de gaz geeft goed door en boekt uw zesde zege. Juniors Yper Wevelghem Sp. Na de prachtige, overwinning op KortrQk Sport, zullen onze jeugdige voetballers in hun streven willen volharden en de groentjes van de Leieboorden eveneens de twee punten af nemen. Daarom zal er moeten goed gespeeld en van in het begin duchtig doorgegeven wor den. Morgen moet gij dus twee punten meer tellen, als gij de taak ernstig opneemt zooals gij dat ten andere kunt. Scholieren Yper 3 Poperinghe 6 Voor een eerste ontmoeting hebben de Ypersche scholieren het zoo slecht niet ge daan en ware het niet dat de achterhoede meermalen gefaald heeft, dan ware het doel verschil zoo groot niet geweest. Dit zij gezegd zonder daarom de verdiende zege van Pope ringhe te willen verminderen. Want rechtuit gesproken, de hoppeplukkers bezitten in hun elftal goede jonge krachten, waaronder Des marets en Dewulf te vermelden zijn. De eer ste speelhelft kwam goed verdeeld voor en Versaevel teekende het eerste doel voor Yper aan, maar de gelijkmaker bleef niet lang uit langs Dewulf. Doolaeghe gaf ons wederom den voorsprong, doch Desmarets beschikte er anders over en teekende nummer twee en drie aan. Aan de rust 2 3 voor Poperinghe. Na de herneming leidden de bezoekers de meeste aavallen, alhoewel het twintig minu ten duurde vooraleer het vierde doel door Desmarets binnengezonden werd. Op per soonlijke poging doelde Camerlynck voor Yper, terwijl Desmarets en Dejaegher den stand op 6 3 brachten. Daarmede hebben onze scholieren zich toch eens kunnen opstellen en het is betreurenswaardig dat die elf spelers in 't begin van 't seizoen zich in lijn niet konden stellen em officieel hun optreden te doen door gaan. Wij verhopen dat het toekomende jaar anders zal zijn en dat wij ditmaal de Yperlin- gen in de scholierenreeks zullen aantreffen. NEMO. TRÜB Kampioenschap 1933-34 Woensdag 25" 1.1. werd het punt voor de rangschikking betwist tusschen Postje en Bas cule in 't Postje. Voor 't Postje speelden de h h. Noyez L., spelleider, Tavernier Cyr., Rosez Hil., Soete Jules, Deknudt Georges, Baekelandt Pol, Vandenbusch Clément, Van Coillie Henri. Voor de Bascule h.h. Salomé Rod., spel leider, Maddens, Vasseur Elie, Norman Od., Devos Ach., Declercq Jér.Deceuninck Al., Missy Jér. Scheidsrechters h h. Ververken en Devos Rich. Het spel vlotte van eerst af goed van weers zijden. De toeschouwers, die talrijk opgeko men waren, mochten een schoone partij be wonderen. Postje en Bascule speelden sterk om van 't begin tot 't einde, bewijs het pun- tenaantal. De partij kampte fel Bascule 6 Postje 4, dan 6 tegen 7, 9 tegen 7, 9 tegen 8, 10 tegen 8. Nu nam 't Postje een voorsprong met 5 punten 10 tegen i3, dan gelijk spel i3 om, 14 om. Nu nam de Bascule 7 punten met maat op 't 8e, stand 21 tegen 14. Postje liet 1 punt, 22 14. De stand werd 22-16, 2416, 24 19 en de Bascule eindigde met 25 tegen ig voor 't Pos'je. Hieruit blijkt dat er hard spel werd gele verd. De 7 punten van de Bascule gaven den doorslag en volgens menig oordeel was 't ge wonnen partij. Het Postje bleek goed in for me te zijn veel eenheid en goed kommando ze zullen nog van zich laten hooren, en het verlies behaald in hun tra breekt niets af van hun waarde. RANGSCHIKKING Katholieken Kring 1 1 Statie r 1 Bascule 2 1 Coo 1 o Postje 1 o- Boldersnieuws In de Bascule Koning heer Van der Helst Alphonse. Prins heer Declercq, Jérome. Aan beide heeren een hartelijk proficiat, KRABBER. STAD YPER Op ZONDAG 29 OCTOBER 1933 te 6 uur 's avonds, IN LAPIERE'S ZAAL EN KIEZING VAN DE SP08TK0NINGIN REGLEMENT Art. 1. De wedstrijd is voorbehouden aan ongehuwde mededingsters. (Eenzelvig- heidskaart vereischt). Art. 2. De Jury wordt samengesteld bij helften van de Ypersche Wielrijdersclub »r bij helften uit het publiek. Art. 3. De mededingsters moeten zedig aangekleed zijn. Art 4. Al de mededingsters die op het podium verschijnen krijgen een prachtig ge schenk. Art 5. Buiten de schoonheidskoningin worden 2 eere dames verkozen. Art. 6. Aan de schoonheidskoningin wordt er een BEKER «Ypersche Wielrijders club een Bloemtuil, een prachtig geschenk, alsook een prijs van het Huis Gerard, Boter- straat, aangeboden. Art. 7. De uitspraak van de Jury is?- onwederroepelijk. Algemeene ingangsprijs 3 Frank. Gemeente Qheluvelt Woensdag 1 November 1933 (Allerheiligen) ter herberg De Congo Tramstatie, bij Groote PRIJSKAAliTING in het BIEDEN, man tegen min, aangeboden aan alle eerlijke liefhebbers. 550 Fr. Prijzen vooruit gewaarborgd. verdeeld als volgt Fr. 100 90 80 70 60 5o 40 3o 20 10 fr. Inleg 5 fr. 5o. Boven het getal kaarters, bijgevoegde prijzen van 25 fr. Begin om 2 uur zeer siipt. De Commissie. II alswannaer wij het voor U kunnen doen Het linnen wordt gewasschen, gesteven en gedroogd te huis gebracht. Lakens, servietten en handdoeken worden gestreken. Minimum sleet Steeds helder wit Wacht niet langer U van dien lastigen waschdag te verlossen. Laat U nog heden inschrijven bij de alomgekende BLEEKERIJ en VERVERIJ FILIAAL TE YPER Dixmudestraat, Toekomende Woensdag rustdag. Op Woensdag 8" November, in de Sta tie match Statie Katholieken Kring. Het gaar hier om de i' plaats in te nemen in de rang schikking. Aan wie de eer Dat er een hard nekkige partij zal gespeeld worden moet niet gezegd. Gaan kijken is de boodschap. Gespreide Matchen Punteir ingericht door de Ypersche Wielrijdersclub Het Bestuur August Pauwels,

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 6