HARMONIE YPRIANA L'ARMISTICE Wapenstilstand ARMISTICE DAY On Saturday IIth of November 1933 Zaterdag 11 November 1933 Teraardbestelling van den Heer RENÉ BRYXIS Samedi 11 Novembre 1933 Prière d arborer les drapeau/c 4 - 15de VERJAARDAG van den Het Bestuur der Harmonie YpriaNa heeft besloten dien heuglijken dag op plech tige wijze te vieren. Het noodigt al de maatschappijen met vaandels, vlaggen en kartels uit aan die be tooging deel te nemen. te 18 ure, vergadering op de René Colaertplaats (Statieplaats), r m 18 u. 15 vertrek. De Maatschappijen plaatsen zich achter de Harmonie Ypriana» in de volgorde die ze verkiezen. In de rerste reek plaatsen zich de vlaggen der Invaliden, Oudstrijders en Ypriana. Vandaar gaat de stoet langs Statie Tem pel- en Boterstraat, naar het gederkteeken der Ypersche Gesneuvelden waar de Harmo nie Ypriana volgende stukken uitvoert l) De Brabanponne z) Aan de Gesneuvelden (Fr. Deridder). De klaroenen blazen de Taptoe. Vervolgens trekt de stoet naar het Britsch Gedenkteeken der M eenenpoort waar de Har monie Ypriana volgende stukken uit voert 1) Het God save the King. 2) Aan de Gesneuvelden (Fr. Deridder). De klaroenen blazen The Last Post. Ten slotte Optocht door de stad langs de Meenen-, Hond-, Merghelynck en Rijssel- straat tot aan de Groote Markt uitvoering door de Harmonie Ypriana» van.het God save the Kingde Marseillaise en de Braban ponne, als blijk van erkentelijkheid tegenover de Engelschen, Franschen en Belgen als helden gesneuveld voor de verdediging van onzen geboortegrond. Het Bestuur der Harmonie Ypriana rekent op de medewerking van gansch de bevolking. Beleefd vei zoek de huizen te bevlaggen Het Bestuur Dinsdag morgen verspreidde zich in stad de droeve mare dat de heer René Bryxis, gepensicmeerde brievenbesteller, den Maan dag avond n» een kortstondige onpasselijkheid overleden was. Dit zoo schieli k en or.verwacht heengaan heeft allen die 1 ïm kenden en die dair ook dien eerlijken, gedienstigen en doorbraven man de grootste achting toedroegen, uiterst pijnlijk verrast en dit zooveel te meer dat hij, niettegenstaande zijri 71 jaren, ouderdom die schier niemand vermoedde, deze laatste dagen nog voor zijne bezigbeden bijna altijd op gang was en er nog waarlijk flink en goed uitzag. Na 35 jaren dienst als postbode, ambt dat hij steeds vol plichtbesef en ter eenieders vol doening waarnam, en na opvolgenlijk met het Burgerlijk eereteeken van 3e, 2' en i' klas vereerd te zijn geworden, was hij over enkele jaren, den ouderdom bereikt hebbende, op rustgeld gesteld geworden. Doch nauwelijks had hij zijn dienst verlaten en meende hij eea welverdiende rust te genie ten, of verscheidene plaatselijke maa'schap pijen, waaronder de Harmonie Ypriana, waar van de heer Bryxis medestichter, bestuurs en ook werkend lid was, de Handelskamer, het Comiteit der Handelsfoor en de Amitiés Francises drongen bij hem aan om zijne medehulp te bekomen en gelastten hem met tal van kleine boodschappen, innen van bij- 15 ANNIVERSAIRE de Le Comité de 1'Harmonie Ypriana a décidé de fêter solennellement cette journée memorable. II invite toutes les Sociétés a participer a cette manifestation avec drapeaux, étendards et cartels. 18 heures, reunion Place R. Colacrt (Place de la Station), départ a 18 h. 15 précises. Les Socié'és occupent la place qui leur convient derrière 1'Harmonie Ypriana Prennent place au premier rang les drapeaux des Invalides, Anc. Combattants et Ypriana. Le cortège se rend par les rues de la Sta tion, du Temple et la rue au Beurre au Monu ment aux Enfants d'Ypres morts pour la Pa trie, cü l'Harmonie Ypriana execute les morceaux suivants 1°) La Brabanponne. 2') A ceux qui sont tombés (Fr. Deridder) Les clairons sonnent La Retraite. Le conège se rend ensuite au Memorial Britannique de la Porte de Menin on 1 Har monie Ypriana exécute les mo ceaux sui vants i°) Le God save the King 2") A ceux qui sont tombés (Fr. Deridder). Les clairons sonnent The Last Post. Pour terminer Défilé en ville par les rues de Menin, des Chiens, Merghelynck et la rue de Lille jusqu'a la Grand'Place oü 1' Harmonie Ypriana exécute le God save the KingLa Marseillaise et La Brabanponne. en hommage de reconnaissance envers les Anglais, Fran cais et Beiges tom! és pour la défense du sol natal. Le Comité de i'Harmonie Ypriana comptesur la participation de toute la popu lation. Le Comité dragen en andere vertrouwenspostjes die hij steeds met de meeste s iptheid en de grootste toewijding volbracht. De begrafenis had plaats op Allerzielendag, zijnde Donderdag 2 November. Het lijk werd ten huize afgehaald door de Harmonie Ypriana met de heeren A. Donck-Vermeulen, eere voorzitter R. Bouquet, onder-eere- voorzitter A. Gruwez, voorzitter Arthur Weckesser, onder voorzitter, en N. D'Hu vettere, voorzitter der afdeeling Symphonie, en door een afvaardiging van het stedelijk brandweerkorps met de heeren M. Vergracht, bevelhebber, en G. Delahaye, adjudant. Toen het lijk het sterfhuis verliet werd er den betreurden afgestorvene door de klaroe nen van Ypriana de eer bewezen door het blazen van het Te Velde De plechtige lijkdienst, die te 9 uur in de parochiale kerk van St- Niklaas plaats had, werd door een overgroote schaar vrienden en kennissen bijgewoond, en zeer velen hebben er zelfs aangehouden dien goeden vriend tot aan zijn laatste rustplaats te vergezellen. In den lijkstoet ging de Harmonie, die enkele treurmarschen uitvoerde, voorop sa men met een afvaardiging van het brandweer korps. Na de familie volgden afvaardigingen van de Amitiés Franchises van de Han dels- en Nijverheidskamer. Daarna kwam het postpersoneel en een talrijke vriendenschaar. Op het kerkhof werden er namens de Har monie Ypriana en de Handelskamer bloemen op het graf gelegd. De klaroenen lieten er nogmaals het Te Velde hooren en de heer A. Gruwez, voorzitter der Harmonie Ypriana, sprak er de volgende lijkrede uit bestuur direction FRANQOIS DERIDDER The 15"> ANNIVERSARY of The Committee of the Ypriana Band has decided to form a Pilgrimage for the purpose of Honouring this Memorial day, And have the Honour of inviting all Socie ties, their Flags and Banners. at 6 p. m the Societies will meet in Station Square, start at 6.15 p. m. for the purpose of forming a Pilgrimage and will march behind the Ypriana Band Flags, etc. should be placed together The Flags of the Invalids Old Soldiers and Ypriana will have the first place The fi'st visit will be paid to the Ypres Memorial through the Station street, Temple street, Butter street and when there the Ypriana Band will first play. La Brabanponne then To the Fallen (Franpois Deridder). The Buglers will sound La Retraite The second visit will be to the British Memorial at the Menin Gate, where the Pil grimage will pay hommage to the Dead. The Ypriana Band will play God save the King then To the Fallen (Franpois Deridder) The Buglers will sound The Last Post. The Pilgrimage will then march through the Menin street, Hond Merghelynck-, Lille- street up to the Grand'Place, where the Ypriana Band will play God save the Kingt La Marseillaise and La Brabanponne in Honour of the British, French and Belgians, who have fallen in defence of our Country. The Committee of the Ypriana Band wishes that the whole Population of Ypres will take part in the Pilgrimage, it is also the wish of the Committee, that all Flags should bs hoisted on this occasion. The Committee. c Achtbare Familie, Waarde Vrienden, Als voorzitter der Harmonie Ypriana, heb ik vandaag een droevigen plicht te ver vullen. Met ontroering moet ik, in naam van al onze leden, een laatste vaarwel zeggen aan een onzer beste vrienden, Rer Bryxis. Rerié Bryxis was een onzer stichters, be stuurs- en werkend lid, en onder alle opzicht een echt voorbeeld voor allen. Stiptheid en viikleefdheid voor de maatschappij, vriend schap en broederlijkheid voor al zijne mede makkers, eerbied vooralle overheid, dat wa ren zooveel deugden waarmede hij- bezield was. Altijd was hij bereid dienst te bewijzen daar waar hij kon nuttig zijn, en hij bewerkte maar een doel den bloei en den groei van onze schoone maatschappij. Zijn plotseling heengaan is voor ons allen als een donderslag overgekomen. Ter ntêrgeslagen staan wij hier aan den boord van zijn graf, beseffende het groot ver lies welke wij komen te ondergaan. Heb dank, beste vriend René, voor al het goede, door U te weeg gebracht, ten voor- deele van ons gezelschap. Wij allen, verzekeren U, uw dierbaar aan denken zorgvuldig in ons midden te bewaren. Mochte onze tegenwoordigheid op deze droevige plechtigheid, eenigen troost verlee- nen aan zijne bedrukte vrouw, aan zijne be droefde kinders. Vaarwel, René, vaarwel. Het Ypersche biedt aan Mevr. Bryxis- Jeos en hare familie zijne oprechte deelne ming aan.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 4