Willemsfonds Afd. Yper Lijst der Boeken Verslag der Algemeene Vergadering van 1 October 1933 4) Beoordeeling der aanbrengsten. C. Lamps. V. Vanbeselaere. Duitsche Bedevaart te Yper a S 66 MAATSCHAPPIJ Vereenigde Hofbouwliefhebbers Landbouw, Bijen, Neerhof van het Arrondissement Yper Gesticht in 1894 Lokaal Drie Koningen Groote Markt De algemeene vergadering wordt te i5 uur, •onder het voorzitterschap van den heer Van beselaere V.,voorzitter, geopend. De heer Ver savel Andté, Bchrijver, doet zich verontschul digen zijner afwezigheid in deze vergadering en wordt vervangen door den heer Lamps, bestuurslid. Mijnheer Lamps geeft lezing van bet verslag van 3 September 1.1. Dit verslag wordt met eenparige stemmen aangenomen. De heer Voorzitter geeft kennis aan de leden wan het afsterven van Mijnheer Ficher, lid der Maatschappij. Een brief van rouwbetuiging zal aan de Familie gestuurd worden, daar de Maatschappij, niet tijdig verwittigd zijnde, geen deel heeft kunnen nemen aan de teraard bestelling van het afgestorven lid. De heer Voorzitter noodigt de leden uit zich aan te sluiten in de deelneming der Maatschappij aan den jaarlijkschen stoet op iNovember aan staande. Eentiieuw lid wordt voorgesteld door Mijn heer Vanbeselaere, te weten heer De Jonghe Maurice, beschermend lid. Dit nieuw lid wordt met eenparige stemmen aangenomen. De voordracht gegeven door Mijnheer Van beselaere, Voorzitter, nopens het kleuren der bloemen en het bewaren van het tafelfruit, wordt met aandacht gevolgd. Worden als Juryleden gekozen de heeren Hooge Th H. Balduck, H. Beyens en Mijn heer Lamps, secretaris. Deze heeren overhan digen vervolgens den uitslag hunner werking. Heer Verwarde C. behaalt 4 punten heer Verwarde Henri 5 p. heer Veiminck E. 2 p. heer Th. Uekeerschmaker 3 p. heer J. Lecluse 1 p. heer Deruyter 2 p. heer Bu- seyne 3 p heer Witdock 2 p. De tombola wordt vervolgens onder de tegenwoordige leden verloot. Mijnheer Van beselaere, voorzitter, bedankt de leden voor hunne tegenwoordigheid en de algemeene -vergadering wordt om 17 uur gesloten Algemeene Vergadering en Tentoonstelling OP ZONDAG 5 NOVEMBER 1933 Om i5 uur DAGORDE 1) Verslag der voorgaande vergadering. 2) Mededeelingen. 3) Aanvaarden van nieuwe leden. 5) Voordracht. *6) Prijsloterij. De d. d. Schrijver, De Voorzitter, Woenslag morgen is er hier, te 6 u ter -statie van V per een speciale trein toegek >men met een zeven honderdtal Duitsche bedevaar ders die, ter gelegenheid van Allerheiligen, de graven hunner Dooden, die hier rond Yper ge vallen en begraven zijn, kwamen bezoeken en bebloemen. Een zangkoor uit Aken vergezel de deze bezoekers. De katholieke deelnemers van deze bede vaart woonden, te 7 u., de H. Mis bij in S* Maartenskathedraal waar het vermaard mannenkoor en Mejufler Miserez, soliste, de kerkelijke plechtigheid door eenige mooie geestelijke gezangen, op meesterlijke wijze vertolkt, opluisterden. De protestantsche be devaarders woonden op hetzelfde uur den Dienst bij in de Anglikaansche S' Joriskerk. Nadien begaven de Duitsche bezoekers zich in groep naar het Ypersch gedenkteeken waar zij bloemen neerlegden als hulde aan de Bel gische gesneuvelden. Vervolgens stapten zij in de talrijke hun voorbehouden autocars, die hen naar het groet duitsch kerkhof van Langemarck voer den, waar een grootsche plechtigheid plaats had. Vandaar gingen zij nog andere plaatsen van het gewezen slagveld bezoeken en legden eveneens bloemen neer op het engelsch kerk hof Tyne Cot te Passchendaele. In den loop van den namiddag kwamen zij hier in stad terug en bezochten er de ver scheidene merkwaardigheden, 's Avonds, te 8 u., vertrokken zij opnieuw per specialen trein naar hun land. 01. 02. 03. 04. 05. 06. 07. 08. 09. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17- 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34 35. 36. 37. 38. 39 - 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 5t 52 53 54 55 56 57 58 59 60 6t 62 63 64 65 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 Lode Zielens. Het duistere bloed. Reoks A. (Vervolg). Maurits Sabbe. De Muziek in Vlaanderen. Maurice Roelants. Komen en Gaan. Het Leven dat wij droomden. Silvio Pellico. Mijn Gevangenissen. Nestor De Tière. Pietje. Comedie in verzen. Een bedrijf. F. M. Dostojewskie. Herinneringen uit het Ondergrondsche. Antoon Coolen. Het donkere Licht. Nestor De Tière. Gedichten. Willem Elsschot. Villa des Roses. Nestor De Tière. Bloemeken. Drama in drie bedrijven. Roze Kate. Het Treurspel der Smeden. Vier bedrijven. Elza. Tooneelspel in vier bedrijven. Victor De Meyere. Voor Jong en Oud. Sprookjes. Nestor De Tière. De Grolpot. Comedie in een bedrijf. Liefdevonkjes. Tooneelspel in een bedrijf. Marita De Vries. Matthys. Marie Huige. Nestor De Tière. Belsama. Treurspel tijdens den ondergang van het Druidendom. In 5 bedrijven en 6 tafereelen. Carl Ewald. De Vorsten der vier Jaargetijden. Het Stille Meer. Hendrik Conscience. Baas Gansendonck. Johanna Diepenhorst van Lockhorst. In en om de Mierennesten. Gaston Renée. Noodlottige Liefde. ie Deel. Lodewijk Scheltjens. Beroemde Mannen uit het Waasland. Edgard Tinei. Een beroemd Toonkundige. Laatste Nieuws. (Aflevering). De Jacht op het Milliard. J Pierre. De Club der Zwarte Ridders met Vacantie. Gaston Renée. Noodlottige Liefde. 2e Deel. Van Brabant Jan. De Bedelgravin Arth. Tervooren. Oude Sprookjes uit het Land der Grieken. Edgar Kroneck. De Jacht op het Milliard. Nestor De Tière. Een spiegel. Drama in drie bedrijven. Belsama. Treurspel tijdens den ondergang van het Druidendom. In 5 bedrijven en 6 tafereelen. Karei Jonckheere. Brozen's Anny Nestor De Tière. Eene Misdadige. Drama in vier bedrijven. Nestor Da Tière. Raymond Van Alten. Drama in drie bedrijven. F De Pillecyn. Styn Streuvels en zijn Werk. Ilja Ehrenburg. De Steeg aan de Moskwa. Julien De Geyter. Keizer Karei en het Rijk der Nederlanden in middeleeuw- schen versbouw. Nestor De Tière. Roosje van den Veldwachter. Dramatisch spel in drie bedrijven. Nestor De Tière. God zegent de wapens. Spel in één bedrijf. J. Vuylsteke. Bloemlezing uit Jan Van Rijswijck's Werken. De Schoolstrijd in ons Land. De Schoolverwoesting in België V. Geervliet. Iedereen Radio Reparateur. (2 boeken). Cseiar Gezelle. Vier Lessen over Nederlandsche Letterkundige Geschiedenis. J H. Aves. De practische Vogelvriend. Nestor De Tière. Zieleketens. Tooneelspel in één bedrijf. De Holblokken. Tooneelspel in één bedrijf. (2 boeken). Liefdedrift Drama in vier bedrijven. Hermina. Drama in vijf bedrijven en zes tafereelen. Willemsfonds. Tijdschiiit. 5' Jaargang. ie Deel. Nestor De Tière. - Op de Vroegmaikt. Tooneelspel in één bedrijf. Bonpapa. Blijspel in drie bedrijven. W. Schippers. Vaders Jongen. Antoon Thiry. - In 'T Hofken van Oliveten en VII andore verhalen van. simpele menschen. Lode Monteyne. Kritische Bijdragen over Tooneel. A. I I. Delen. De Ontwikkelingsgang der Schilderkunst te Antwerpen. Herman Robbers. Redding J. J. A. Goeverneur. - De Wilddooder. De Stiikkenzetter. De Padvinder en Lederkous, -r- De Roode Vrijbuiter. J. J. A. Goeverneur. Conanchel. Hector Balmès. Wolken. Scheltjens. Album. Dr Rob. Roemans. Het Weik van Lodewijk Scheltjens. Anton Van Duinkerken. De Ravenzwarte. Selma Lagerlöf. Christuslegenden. Naar het Zweedsch, door Margaretha Meyboem. T. I. Janssens Zonen. Spreekuur van den dokter. Blijspel in een bedrijf. A. J. Ham. Spertfamilie. Kluchtspel in vier bedrijven. Walter Christmas. Koning Yloet. Naar het Deensch, door Mevr. D. Logeman- Van der Willigen. Andreas Latzko. In het verloren Paradijs. Vertaald door P. Van Dillen. Hector Malot. Alleen op de wereld. Jacob Van Lennep. Keurbladzijden uit Nederlandsche Schrijvers. Rafsêl Verhulst. - Lar.gs groene Hagen. Fritz Francken. Legenden. Leonhard Frank. De Mensch is goed. Silvio Pellico. Mijn Gevangenissen. Lodewijk Dosfel. Schets van eene Geschiedenis van de Vlaamsche Studenten beweging. A. Bras J. Cornillie. Sint-Maartenskerk van Yper. Vóór, onder en na de* wereldoorlog. Achilles Mussche. Cyriel Buysse. Jos. Witlox. Ons Vorstenhuis Leopold I, stichter van de Belgische Dynastie. L. Opdebeek - i83o- 1930 Albert I. Ad. Duclos. Aanwijs tot den stoet, ingericht te Kortrijk, ter gelegenheid van het 6ooe verjaren van de Zege der Gulden Sporen. Willemsfonds. (Uitgave) Uit Noord en Zuid. De Geyter Julien. Keizer Karei en het Rijk der Nederlanden. Willy Karemont. De Gong van den Strijd. Carmen Maerten. De Tocht. Marita De Vries - Matthys. Marie Huige. Virginie Loveling. Van hier en elders. Leo Raekelboom. Doornen krone. Oorlogsgedichten. Arth. Tervooren. Oude Sprookjes uit het land der Grieken. H. Grosemans. Het Technisch Onderwijs in Vlaanderen en in 't Walenland. Louis Franck en Edouard Pecher. De Financieele Crisis. Prosper Arents. Het geheimzinnig Kastje. 0* Vervolgt).

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 5