$TEIEFUNKEN Ten Minute Alibi E. Christiaen, 54, Rijsselstraat, YPER - Tel, 301, Hbt 6bdeiklteken der Gunadiets te Sleenstraete Majestic-Theatre, Ypres Sunday November 5>h, at 7 p.m. Ypersche Wielrijdersclub Agentschap voor Yper en omliggende 8 ii Latgemarck - Sterfgeval Allerhande Nieuws Burgerlijke Stand van leper Ten titel van Reblaam Permanenten met doom Huis Bollaert - Deyraeve Slachthuis van Yper Op Zondag 22 April 1934 zal het regiment der Grenadiers de 19* verjaring vieren der ge vechten van Steenstiaete, tijdens dewelke on ze troepen, voor de eerste maal door de Duit schers met stikgassen aangevallen, zich met roem hebben overladen door hunne stellingen volledig te behouden en dit ten koste van zwa re verliezen 21 officieren en 85o onder offi eieren, korporaals en soldaten van het regi ment werden gedurende dezen slag gedood of gekwetst. Ten einde de gedachtenis der gesneuvelde grenadiers te vet eeuwigen en het roemrijk wapenfeit, waar het regiment zoo een over wegend deel aan nam, te herdenken, zal er op de plaats zelf der gevechten een gedenkteeken opgericht worden. Men voorziet dat de inhul diging ervan den 22 April 1934 zal kunnen plaats grijpen. De bijdragen, bestemd om de oprichting van dit gederkteeken toe te laten, mogen ge stort worden op de postcheckrekening nr 185284 Gedenkteeken van Steenstraete kazerne der Grenadiers, tue des Petites Car- mes, te Brussel. Edward Stirling and Frank Reynolds will come to YPRES with THE ENGLISH PLAYERS (from The English Theatre Albert I® Paris) for a performance at the Majt stic - Theatre. They will present the LATEST LONDON SUCCESS (V The biggest thrill in London by Anthony ARMSTRONG. Book your seats early for it is a unique opportunity Booking Offices Mr. L.N. Murphy, Marché Bas, 3, Yprts Majestic-Theatre, Lillestreet. Reserved seats i5 frs. 10 frs. Half Price for children. Een uitstt kende gelegenheid wordt hier ge boden aan alwie Engelsch spreekt of verstaat om, tegen uiterst geringen prijs een prachtig Engelsch tooneelspel bij te wonen, opgevoerd door wellicht de beste Engelsche teoneelgroep Zoo een buitenkansje keert niet gauw weer; maak er gebruik van. Zondag laatst 29 October ig33 was het volop feest bij de Ypersche Wielrijdersclub. De opkomst van 't publiek was, buiten alle verwachting, een echt succes. Te 6 uur grootsch bal tijdens hetwelk de kiezing plaats had van de Ypersche Sport koningin en hare tweeeeredames. Twaalf meisjes boden zich voor deze gele genheid aan, het waren geen gepoederde, geverfde, internationale schoonheidskoningin nen, ncch Holly woodsche schoonheden, maar echt schoone en gezonde Vlaamsche meisjes, echte Ypersche kinders, hetgeen dan ook de taak van de juryleden vermoeilijkce. De keuze als Sportkoningin viel op Juf vrouw Antoinette Dehollander met 67 punten op 70. Op geringe punten irt' eeredame, Jufvrouw M aria Gouwy. 2d' eeredame, Jufvrouw Marguerite Van Uxem. Alle meisjes die zich aanboden ontvingen een prachtig geschenk. Daarna wierd menig dansje nog gedaan en glaasjts geledigd en 't feest ging uiteen om 11 uur met ieders voldoening en tot toeko mende jaar. Donderdag 26 October 11. is de h. Stanislas Demeulenaere, politiecommissaris alhier, na een kortstondige ziekte overleden, in den ouderdom van 5i jaar. De overledene, die afkomstig was van Merckem, was hier van eenieder geacht en bemind. De begrafenisplechtigheid had Dinsdag morgen, te 10 uur, plaats en in de kerk ver drong zich een overgroote menigte die eraan gehouden had den afgestorvene een laatste hulde te brengen en aan zijn beproefde familie een bewijs van genegenheid te geven. Op het kerkhof, bij het te vroeg geopend graf, werden er lijkreden uitgesproken door den Heer burgemeester Cotteau de Patin, namens de gemeente, door den Heer Deschre- vel, rechter bij de Rechtbank van ln Aanleg te Brugge, namens de oudstrijders, en door den Heer Vandenbraambussche. politiecom missaris van Yper, namens het Nationaal Verbond der Commissarissen en Adjunct- Commissarissen van politie van België. Gevmnden en Verleren Veorwerpen Gevonden. Zaterdag 28 October, door M Verminck Désiré, een auto wrang. Zondag 29, door Mevr. Doutrelandt, een engelsche sleutel Woensdag 1 November, door M. Vande putte Jules, een klak die op het politiebureel werd afgegeven. nenzelfden dag, op het stedelijk kerkhof, door M. Lemahieu Michel, een klein sleutel tje. Verloren. Zaterdag 28 October, door M. Tytgat Isidore, op de baan tusschen Brus sel en Gent, een auto taksplaat nr 217.223. Dinsdag 3t, is uit het slachthuis een klein rosharig, witgeplekt hondje weggeloopen. Denzelfden dag, door Mevr. Cuvelier, Hondstraat, een zilveren oorring met diaman ten bezet. Woensdag 2 November, door M. Lepla Camille, van Oostvleteren, tusschen deze ge meenteen Yper, een brieventasch een zekere som geld bevattende. Denzelféen dag, door M. Devos Jean, een paar handschoenen. Nog denzelfden dag, een kruisje in platina met diamanten steenen en ketting. De vinder, die gekend is, wordt aangeraden het aanstonds en tegen goede belooning terug te brengen op het volgend adres Maarschalk Haiglaan, nr 66, Yper. Yper. Aangeslagen. - Zaterdag laatst had een marktkramer van Kortrijk alhier op de wekelijksche markt een soort loterij inge richt. Daar zulks verboden is, sloeg de politie de koopwaar aan en maakte proces verbaal op. Nog al.ijd grafonteeringen. Naar een loffelijke gewoonte werden de graven onzer afgestorvenen, ter gelegenheid van Allerzielendag, dit jaar nogmaals mooi opge smukt en prachtig bebloemd. Dcch spijtig genoeg, z\jn ook weer gewetenlooze kerels op het kerkhof aan het werk geweest en hebben er, naar hetgeen wij vernemen, op verschilli ge graven bloemen weggenomen. Men moet waarlijk geen hart hebben om zulke laffe daad te plegen, en niet het minste gevoel van eerbied voor de dooden meer bezitten om hunne graven alzoo te onteeren. Het ware te hopen dat men eens de hand kon leggen op dergelijken grafschenner en dat hij voorbeel dig gestraft worde. Schoone >ischvan£8t. Verleden Vrij dag, in den morgen, heeft Eugène Coppens in de Majoorgracht een snoek gevangen die 8 kgr. 23o weegde. Het was nog geen gemak kelijke karwei zoo een beestje op 't droge te halen en het duurde omtrent een half uur vooraleer hij zijn schoone vangst veilig aan wal kon brengen. De kop van het dier is ten toongesteld bij Maurice Mailliard, vischver- kooper, Hondstraat, 20. Ploegsteert. Werkongeval Bij het lossen van een wagen riet, werd de 3o jarige vlechter Jules Vervicke nog al ernstig aan het oog gekwetst door een rietstokje dat hem op zeker «ogenblik in dit zintuig drong. Het slachtoffer moest zich door een geneesheer laten verzorgen en zal minstens voor een veertiental dagen moeten rusten. Langemarck. Verkeersongeval. Op den Boesinghesteenweg werd een koeir toebehoorende aan de landbouwster Weduwe Pallinck, door een auto aangereden. Het dier werd gekwetst doch moest niet afgemaakt worden. De auto ook werd nog al erg be schadigd. Staden. Brand. In de spinnerijs- door M. Lauwaert bestuurd, is er Vrijdag avond rond 10 u., toen de werklieden de fakriek reeds verlaten hadden, brand uitge broken. Dit werd gelukkiglijk spoedig opge merkt en het vuur kon overmeesterd worden vooraleer het een groote uitbreiding nam en veel schade aanrichtte. Wervick. Aanrijding. Donderdag avond, rond 6 uur, werd de genaamde Brysse, die een moto bestuurde waarop ook zijn vrouw gezeten was, aangereden en omvergeworpen coor de auto van den handelaar J. Boutouxr 5i jaar oud, op het oogenblik dat deze een stilstaand voertuig wilde voorbijsteken. De motorijder werd met gebroken linkerbeen opgenomen, terwijl zijn vrcuw er gelukkiger met enkele lichte kneuzingen van afkwam. Het slachtoffer van dit ongeval werd naar het hospitaal overgebracht, waar men het gebro ken been moest afzetten. Poperinghe. - Val. Een 12 jarige jongeling was Vrijdag morgen op het eerste verdiep zijner woning, in de Bruggestraat, bezig met een neergevallen stoor weer op te rollen, toen hij opeens het evenwicht verloor en door het openstaande venster viel. Hij werd door voorbijgangers opgenomen en in huis gedragen, waar men bestatigde dat hij zich gelukkiglijk niet erg bezeerd had. Diefstallen. Drie Polen, die alhier in een herberg op logement waren, sliepen in dezelfde kamer, 's Morgens verklaarde een dezer dat men hem de som van 800 fr. ont stolen had en dat hij vermoedde dat zulks door een zijner kameraden zou gedaan geweest zijn. Hij diende een klacht in bij de politie, die daarover een onderzoek instelde. In een der in opbouw zijnde huizen van M. Carpentier, Ypersteenweg, werden er ongeveer 8) tegels gestolen ten nadetle van den aannemer A. Laconte. Aanhouding Een 20 jarige jongeling,, die nog 68 dagen gevang moest zitten, wegens jachtmisdrijf is zich hier bij de Rijkswacht komen aanmelden. Hij werd aanstonds naar Kortrijk overgebracht. Verklaringen van 28 Oct. tot 3 Nov. iq33. Geboorten Dochy Suzanne, Eiverdinghestraat, 11. Castelein Willy, M. Haiglaan, 106. Angillis Urbain, Zonne- bekesteenweg, 52. Huwelijk Dewilde Lambert, werkman en Rhöse Josepha,. z.b. beiden te leper. Overlijdens Collick Cynthia, 4 j. 2 m Bruggestwg, 15. Callewaert Yvette, 1 j. 9 m., Zonnebekestwg. 162. Rof- fiaen Evelina, 64 j. huishoudster, echte Coppens Leopoldus,. Bruggestwg, 98. Bryxis Renatus, 71 j". gepensionneerde brievenbesteller, echt Joos Maria-Ludovica, Beluikstraat, 7. Devers Hélène, 66 j. zb ongehuwd, Rijsselstraat, 38. Mion Alice, 4j II in. Pennestraat, 43. Cleenewerck Flora, 33 j. zb. ongehuwd, Poperinghestwg, 8. Staelens Rosalie, 84 j. zb. weduwe Seys Ernest, Elverdinghestr., 46. Verkouter Carolus, 78 j. zb. wedr Michiels Maria, Rijs selstraat, 133. van 50 Fr. te beginnen Goede uitslag Verzorgd werk 45, Maloulaan, YPER. Vraagt rendez vous. Telefoon 498— Gedurende de maand October werden in 't stedelijk slachthuis 5o3 dieren geslacht, waaronder 2 Stieren 41 Vette Kalvers 26 Ossen 76 Schapen 77 Veerzen 224 Verkens 24 Koeien 5 Geiten 20 Nuchter Kalvers 8 Paarden

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 8