- HET VPERSCHE- LA RÉQION D' Zondagrost - Repos dominical Bijvoegsel Supplément 11e November 14" Jaargang, Nr 3 -1 4 November 1933 14 \nnée, N° 2-1 4 Novembre 1933 Nieuwe Bankbrieven van 100 fr. De Intrehtting der 2 franksuifthen La Missiën de l'Année Sainte La Plaque du Beffroi GfootscliB Puchiigh^id der H. Z«nding Sterfgevallen Mevrouw Ernest SE VS Madame Léa Camilla-MariaThëys ledankingen Heer Isidoor DEWILDE ZIELMISSEN Daar er Zaterdag a.s. enkel een distributie is, zal ons blad overal Zaterdag morgen per post besteld worden. Binnen kort zal de Nationale Bank over gaan tot de uitgifte van nieuwe bankbrieven van honderd frank, waarvan de teekening, de Schelde en de Maas verbeeldende, het werk is van M. Vloors, bestuurder der Koninklijke Academie van Schoone Kunsten te Antwer pen. De opvatting ervan heeft een langdurige studie gevergd en om de namaking ervan nog te vermoeilijken zijn er, in dit nieu w bankbil jet, talrijke tinten verwerkt. Een Koninklijk Besluit, in het Staatsblad verschenen, verlengt den termijn van uitwisse ling der huidige tweefrankstukken, die uit den omloop teruggetrokken worden, tot i5 No vember aanstaande. De uitwisseling dezer stukken mag dus nog geschieden, tot op voormelden datum, in al de officieele diensten, zooals postbureel, bu reelen der belastingen, enz. voor zooveel nochtans er in de gemeente geen agentschap der Nationale Bank bestaat. Daar waar een dergelijk agentschap is, zijn de officieele dien sten niet meer gemachtigd de tweefrankstuk ken te aanvaarden. La Grande Mission prêchée a Ypres, par les Pères Rédemptoristes, du 22 Octobre au 1" Novembre, a produit des résultats spiri- tuels trés consolants. Aux quatre paroisses, ainsi qu'a l'église extra muros des Pères Capucins, ce fut chaque jour, la grande foule des fidèles. Les sermons francais, a la Cathédrale, eurent aussi un nombreux public. Dés le pre mier soir la vaste chapelle du St Sacrement était trop petite et il fallut déménager dans la grande nef. La manifestation religieuse de Dimanche, fête du Christ Roi, k la Grand'Place, fut grandiose. Réplique édifiante de l'inoubliable Journée Jubilaire du 6 Aoüt dernier, ede se clötura par la bénédiction liturgique, par M. le Doyen Vermaut, de la Plaque Commé morative de la Consecration Officielle de la Ville au SacréCceur, fixée au Beffroi, en presence du Magistrat d'Vpres et d'une foule immense. A cóté du beau monument du Sacré Coeur édifié par la population Yproise a la place d'honneur de notre Cathédrale, utie superbe plaque en bronze commémorant la Consécra- tion Officielle de la Ville au Christ Roi, a été placéeau Beffroi, a cóté de la «Donkerpoort». Congue en style médiéval par l'ingénieur Coomans, exécutée par le sculpteur De Beule, elle porte aux quatre angles les images en médaillon des patrons des paroisses de la ville. Sous l'antique chiffre Yprois figure le texte de Thcmmage reconnaissant de la cité reconstruite au Christ et a sa divine Mère Notre Dame de Tuine, patronne de la Ville. En bas l'écu armorié de la Ville d'Ypres, qui ne porte pas, ce que d'aucuns regrettent, les décorations de la glorieuse Ville-Martyre. L'ceuvre artistique est digne du Beffroi d'Ypres. Puisse t elle être admiiée durant de longs sièctes pour l'édification de tous. De Apotheek van La Pharmacie de Mr S N O E C K Groote Markt o— Grand'Place is alleen open op II reste seule ouverte li Zondag 5 Nov. Dimanche 5 Nov. van 8 tot 12 ure en van 1 tot 7 ure. de 8 a 12 heures et de 1 a 7 heures. Zondag laatst, zijnde het feest van Christus Koning, werd er hier op de Groote Markt, ter gelegenheid van de H. Zending, een open bare en grootsche hulde gebracht aan Christus Koning. Na de oefeningen der H. Zending, vertrok er uit de vier verschillige parochiekerken een stoet waaraan talrijke geloovigen deelnamen, en begaf zich naar de Groote Markt waar, te 3 u. 3o, op het aldaar opgetimmerd altaar aan den voet van het Belfort, de plechtigheid plaats greep. Inden groep van St-Maartenskathedraal, waarin eenige lieve meisjes de opschriften droegen met de beloften van het H. Hart, werd ook het prachtig Missiekruis door de Kajotters gedragen. De plechtigheid, die door den heer Burge meester, r'e heeren Schepenen, verschei dene katholieke gemeenteraadsleden en een groote menigte werd bijgewoond, bestond in het uitvoeren van eenige geestelijke liederen, door het volk gezongen, in de hernieuwing van de belofte van getrouwheid aan het H Hart, en in een indrukwekkende gelegen heidsaanspraak door Eerw. Pater Desmytter gehouden. Zij eindigde met den zegen van het Allerheiligste, terwijl de klaroenen het «Te Velde bliezen. Daarna werd door Z E. Heer Vermaut, pastor deken, de gedenkplaat gewijd der officieele toewijding van de stad Yperaan het H. Hart, die op 6 Oogst 11. plaats had. Deze mooie bronzen gedenkplaat, die toen nog niet gereed was en pas in den loop van verleden week in de muren van het Belfort, nevens den ingang der Donkerpoort, werd aangebracht, draagt in ieder der hoeken de beeltenis van de patronen onzer vier parochiekerken, langs onder het wapen der stad en in 't midden het volgend opschrift Ten jare des Heeren ig33 6 Oogst, jubel feest van O. L. Vrouw van Tuin i383 1933, werd het heropgebouwde leper plechtig toegewijd aan het H. Hart. De H. Missie, die nog voorts ging tot ln November, werd op de vier parochiën met bewonderenswaardigenzielenijver gevolgd,tot meerderen troost onzer geestelijke overheid. De plechtige sluiting op Allerheiligen was een schitterende godvruchtige betooging van het Christen Yper. Op in November (Allerheiligen) is alhier overleden, in den ouderdom van 84 jaar, geboren Sidonie-Rosalie STAELENS Het Ypersche biedt aan de heeren Ernest en Va'ère Seys en aan gansch de familie de verzekering zijner oprechte rouw betuiging aan. Mijnheer Maurice Braems en zijn dochtertje Rosine Madame Weduwe Leopold Souxdorf-Cbristiaens Mijnheer en Madame Pierre Braems Meyers Mijnheer en Madame Henri Milio-Theys De familiën Theys, Braems. Milio en Souxdorf, melden met diepe droefheid het afsterven van hunne teerge liefde echtgenaote, moeder, kleindochter, schoondochter, zuster, schoonzuster en bloedverwante geboren te Yper. den 6 November 1902, en zacht in den Heer ontslapen te Brugge, op 25 October 1933. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouw brief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Brugge, 10, St-Jacobstraat. Mevrouw René Bryxis, geboren Marie-Louise Joos Mijnheer en Mevrouw Robert Bryxis-lndervuyst Mijnheer en Mevrouw André Bryxis-Philip Mijnheer Urbain Bryxis De familiën Bryxis. Lombaerd, Joos en Gheerardyn. melden met diepe droefheid het pijnlijk verlies dat zij komen te ondergaan door het afsterven van Heer René Amand - Olivier BRYXIS Vereerd mei het Burgerlijk Eereteeken van 1® Klas hun teergeliefden echtgenoot, vader, schoonvader en bloed verwant, geboren te Yper, den 25 Januari 1862, en aldaar overleden, den 30 October 1933. De personen die, bij vergetelheid, geen rouwbrief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Beluikstraat, 7. Jufvrouw Colette Debreuck Jufvrouw Elise Debreuck Jufvrouw Madeleine Debreuck Jufvrouw Germaine Debreuck, danken, langs dezen weg, de vrienden en kennissen voor de talrijke blijken van genegenheid hen betuigd tijdens het afsterven van hun teergeliefden vader, Heer Julien - René DEBREUCK Weduwnaar van Vrouw Renilde-Marie-Colette LENOIR en voor hunne tegenwoordigheid op de begrafenis. De familie Isidoor Dewilde Dewulf dankt, langs dezen weg, de vrienden en kennissen voor de blijken van genegen- beid haar betuigd tijdens het afsterven van Weduwnaar van Vrouw Mariha DEWULF en voor hunne tegenwoordigheid op de begrafenis. Heer en Vrouw Maurice Van Hulle Pattyn, smid, Meenen- steenweg, bedanken bij deze de talrijke vrienden en kennis sen voor hunne tegenwoordigheid Woensdag 1. 1 op de Zielmis voor hunne overleden familie. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS hii te wonen die zal gelezen worden op Zondag 5 Novembercm 11 y» uur, in St Maartens Kathedraal, tot zielela- fenis van Heer Alfons VFRFAILLIE Vrienden enkennissen worden uitgenoodigd het Ph chtig JAARGETIJDE te widen hij wonen, dat op Dinsdag 7 November, om g y« u., in St Jacobskerk zal gezongen worden tot zielelafenis van den Heer Karei - Lodewijk HALLAERT Eere-Opziener van 'tVrlj Onderwijs en zijne Zonen Louis en Joseph Iiallaert, beiden gesneuveld op 't Vel i van Eere. N. B. Er zullen geene uitnoodigingen gezonden Vrienden en kennissm worden uitgenoodigd de ZIELMISSEN bij te wonen die zullen gezongen worden op Donderdag 9 en Vrijdag 10 Novtmber, telkens om 7 uur, in St-Maar tenskerk, tot zielelafenis van Heer Alphonse SANTY Bruggesteenweg. i Het nationaal verbond der oorlogsinva liden. afdeeling Yper, noodigt de bevolking uit, het plechtig JAARGETIJDE te willen bijwonen in St Maartens Kathedraal, op Zaterdag 11 November, om 10 ure, ter nagedachtenis van de gesneuvelde en over ledene makkers van den oorlog. Namens het Bestuur De Schrijver, Osctr Molein. De Voorzitter, Isa! Gtuwez.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 9