WOONHUIS De Gebouwen Maandag 20 November 1933 OVEBSLAQ Een Bouwgrond Openbare Verkooping van een Hofstedeke BERICHT Uit ter hand te koop Uit ter hand te koop Chronique Financière Willems-Fends - Meeting leper KOSMOS-TOERISME Onkerzeele en Etichove 8 Gemeente POELCAPELLE, Plaats Koop één Een zeer goed Koop twee Vrijdag 1 December 1933 GEMEENTE VLAMERTINGHE Schoonen welgelegen Bouwgrond te HOOGLEDE, Plaats. Gevonden Voorwerpen Allerhande Nieuws Yper. Terug aangehouden. Zekere Platteeuw Leon, afkomstig van Clercken, die sedert de maand Oogst de strafkolonie van Merxplas ontvlucht was, werd verleden week Vrijdag, rond 10 u. 's avonds, alhier door de politie aangetroffen en dadelijk in hechtenis genomen. Des nachts kreeg hij kosteloos logement in het politiebureel, en daar zorgde men er ook voor hem 's anderendaags terug naar Merxplas te doen overbrengen. Landlooper. De 57 jarige Marteel Edmond, van Bray-Dunes, die, zonder mid delen van bestaan zijnde, den 3° dezer te Oostvleteren door de Rijkswacht werd aange houden, verschten alhier verleden Zaterdag voor de politierechtbank en werd er, uit hoofde van landlooperij, veroordeeld om voor twee jaar en half naar Merxplaste gaan wonen. Verkeersongeval. Vrijdag morgen, rond 10 u., is een fransche auto, die uit de Pennestraat kwam gereden, in botsing geko men met een zware vrachtauto, die van de Kalfvaart naar de richting van de Thourout straat reed. Alles bepaalt zich gelukkiglijk bij eenige stoffelijke schade. Een onderzoek werd ingesteld. Vlamertinghe. Veroordeeling. Sylvère V. E., wiens aftruggelarijen wij hier vroeger vermeldden,komt door de Rechtbank veroordeeld te worden tot 100 fr. boete of 1 maand gevang wegens aftruggelarij, tot 26 gulden boete wegens het onwettig uitoefenen der geneeskunde en tot 26 fr. boete of 8 dagen gevaDg wegens een tweede feit van aftrugge larij. Al deze straffen zijn niet voorwaardelijk, daar de betichte vroeger reeds wegens derge lijke feiten veroordeeld werd. Aangereden door den trein. Verleden Zaterdag omstreeks 9 u. 20 's morgens werd een torpedo bestuurd door Vandewynckel Al- bert van Yper, bij het overrijden der spoor- weglijn op de groote baan tusschen Yper en Vlamertinghe (grooten traveer) waarvan de barreelen niet neder gelaten waren, dooreen trein die uit Vlamertinghe naar Yper vertrok ken was, aangereden. Alles bepaalt zich ge- lukk glijk bij eenige stoffelijke schade het achteideel van de torpedo werd ingedrukt maar de geleider bekwam geen letsel. Komen. Aanhouding. De landbou wer Lesaffre Alfred had over enkele dagen zijn moto velo onbewaakt aan den gevel eener herberg laten staan en een onbekende had daarvan gebruik gemaakt om met de machine op den loop te gaan. De politie opende hier over een onderzoek dat aanleiding gaf tot de aanhouding van den 22 jarigen Catry Paul, zonder beroep en zonder vaste woonst, op wien zware vermoedens wegen dezen diefstal gepleegd te hebben. Wervick. Duurbetaalde nalatigheid. De landbouwer Roodhuis Cyriel, wonende alhier in de Komenstraat, had verzuimd kalk te strooien rond zijn hoeve waar de muilplaag heerschte en werd daarvoor, den 23 en 28 Juni laatstleden, in overtreding genomen op de wet tegen de veeziekten. Onlangs had hij daarvoor voor de Rechtbank van Kortnjk te verantwoorden en werd er voorwaardelijk gestraft met twee maal acht dagen gevang en een geldboete van 182 fr. Brand. Zaterdag laatst is er brand uit gebroken in een huis der Molenstraat, be woond door Vervaecke Marcel. Het vuur dat aan het dak begonnen was, deelde zich wel dra mede aan de aanpalende woning van Kerkhove Jerome, papierbewerker. De pom piers, die spoedig ter plaats waren, konden met behulp van eenige geburen den brand overmeesteren. Van het eerste huis werd het bovenste gedeelte vernield terwijl van het tweede de zoldering werd uitgebrand. Eerste Algemeene Vergadering KOSMOS TOERISME Groote Markt, 4, Yper - Telef. 515 in Salon Autocar Kantoor van den Notaris Dm Tavernler te Langemarck. •m 2 Vi uur stipt namiddag, te POELCAPELLE, Markt, ter herberg van h. Cyrille Develter van ten dienste van WINKEL, met afhankelijkheden, drie bovenkamers, en 2 aren 20 ca. erf. Bewoond door h. Cyrille Swaenepoel tot bij eenige maanden. van 10 aren 70 ca., gelegen te Poelcapelle, Plaats, tusschen de huizen der h h Louis Vandamme en Charles Vulsteke. Onmiddellijke ingebruiktreding van koop 2. Studie van den Notaris Vande Lanoltte, te Vlamertinghe. om 2 ure en half stipt namiddag, ter gewone gehoorzaal des Vredegerechts, ten Gerechtshove, Groote Markt, Yper in een enkelen zitdag, van Langs de Staatsbaan Yper-Poperinghe Nabij het Hoekske bestaande uit woonhuis, schuur, stallingen, ovenbuur en bergplaats, gesticht op grond der Kerkfabriek van Vlamertinghe, met recht van pacht aan 92 aren 26 centiaren land en gras tot 1 October 1936. Laatst gebruikt door Maurice Vandamme- Duflouck seffens handslag. Met tusschenkomst van den heer Vrede rechter van het 2dt Kanton Yper. Schoon en welgelegen nieuwgebouwen HUIS met stalling en vele gerieven, staande langs de Elzendammestraat, niet ver van de dorp plaats van Woesten, nabij de Wup. Gebruikt door de Weduwe Verly-Dehouck. Seffens handslag. Inlichtingen bij genoemden Notaris Vande Laaoitte. Studie van den Notaris VAN /SSACKER te Hooglede. Verschillige perceelen Voor alle inlichtingen zich wenden ter studie van boven genoemden Notaris. Zaterdag 4 November, omstreeks 9 1/2 u. voormiddag, in onzen papier- en boekwinkel, Boterstraat, 34, een som geld die er ter be schikking van den verliezer wordt gehouden. Maandag 6, door den heer Louis Maerten, politiebrigadier, een dameshandschoen. Dinsdag 7, door M. Vanuxem Arthur, een sleutel. Denzelfden dag, door M. Delmotte Jules, een dameshandschoen. Een regenscherm werd achtergelaten bij M. Breyne, Groote Markt, 2t, Yper, waar de eigenaar hem mag gaan terughalen. La bourse reste calme avec une certaine note de fermeté et de resistance on remarque même du mieax en certains groupes seutenus par des demandes de l'arbitrage. L'élément professionnel seul travaille car le public reste toujours découragé et s'abstient un tour d'horizon nous indique bien vite les causes instabilité des changes anglais et américains, faiblesse politique du gouvernement frangais, échec des négociations sur les dettes de guerre anglo américaines, incertitude sur la politique extérieure allemande et italienne. Tramways de Buenos-Ayres le bénéfice net de l'exercice clóturé le 3o juin ig33 s'établit a frs 45.758 contre frs 34.841. II ne sera évidemment pas distribué de dividende aux actions tant de capital que de dividende ou fondateur. Ateliers de Construction de Boussu le bilan se solde par une perte accrue a i.5oo.ooo frs> environ contre frs 950.000 pour l'exercice précédent. Compagnie Générale des Mines tenant: compte de la perte p-écédente de 48 millions- la perte totale de l'éxercice au 3o juin s'élève a 48.935.187 frs. Fours a Coke de Douai le bilan se cloture sans pertes ni profits le déficit de frs i3o 000 est amorti par un pré'èvement sur le report des bénéfices des exercices antérieurs. Eaux de Vienne bien que les comptes se clötureront en bénéfice il ne pourra être dis tribué de dividendes vu les restrictions de l'exportation des devises en Autriche. Jutoise Poularienne la perte s'élève au frs 170 000 qui ajoutée au solde déficitaire reporté porte le déficit total a frs 803.400. Sapec bénéfice net frs 4 158.695 contre une perte de frs 12.527 6°7- La répartition propo- sée sera la suivante 2.099.212 a des amor- tissements sur immobilisation, 5°/» a la résïrve légale, 290.714 frs pour intéréts aux actions privilégiées et frs i.oo5 gg5 aux actions de capital le solde de frs 59.798 sera reporté at nouveau. Le dividende sera done de frs i5 net. Comuele malgré la crise et la perte anté- rieure de 4 millions le bilan se soldera, après 1 million d'amortissement, par une perte du même ordre il semble done que l'exercice écoulé marque un revirement et s'est même clóturé en léger bénéfice. Gelsenkirchen aucun dividende ne sera payé le solde bénéficiaire de l'exercice qui se monte a plus de 5 millions de RMK sera affecté un payement de charges financières et a des amortissements sur matériel. Le q novembre iq33. Over enkele maanden pas hersticht, telt de- afdeeling van het Willems Fonds hier ter plaats reeds tegen de honderd leden. Het is- dus niet te vroeg om op te treden met een werking die meer in het daglicht komt. De eerste algemeene voordracht heeft plaats op Zaterdag 18 November, te 7 uur 's avonds zeer stipt, in de zaal Concordia Professor Hegmans van de Gentsche Uni versiteit treedt op met het onderwerp Klank en zang van de Verbondenen aan het Wester- fron t. De voordracht wordt opgeluisterd door aangepaste gramofoonplaten. Het mag hier gezegd dat professor Heg- mans geen droogstoppel is en dat naast het ernstige gedeelte van zijn voordracht, de lui mige kant altijd zijne ruime plaats heeft. Het bestuur van het WILLEMS FONDS,, dat geen moeite spaart om aan de leden zoo belangrijk mogelijke wintervoordrachten aan te bieden, verwacht dan ook voor dien avond- een groote belangstelling vanwtge de Ieper- sche bevolking. Deze vergadering is kosteloos en ook toe-- gankelijk voor de niet leden. Het Bestuur van de lepersche Afdeeling van het Willems Fonds— Men kan van nu af reeds zich laten inschrij ven voor de zeer gevraagde reizen per salon autocar voorzien van verwarmingstoestel naar I*) NICE Afreizen op 27 Januari, 6 Fe bruari, 27 Maart. PRIJS voor de I2daagsche reis 1800 fr.,. alle onkosten inbegrepen. 2*) NAAR DE WERELDBEROEMDE HANDELSFOOR VAN LEIPZIG met bezoek aan Berlijn. Afreis op tn Maart. PRIJS 1 75o fr. voor de r 1 daagsche reis, alle vervoerkosten, Hotel, drinkgeld en ingang tot de Handelsfoor inbegrepen. Onze firma heeft maar één prijs, dus geen verhooging veor de personen die begeeren alléén in een kamer te vernachten. Inlichtingen en prospectussen zijn gratis verkrijgbaar bij MET KOSMOS NAAR Afreis op i5 November, om 9 uur. PRIJS 25 fr. Inschrijving te Yper, in het KOSMOS BUREEL, Groote Markt, Telef. N° 515. ■■H

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 8