BELLE MAISON FOOTBALL Meubels 8 Werkmanshuizen Belle Maison Mise-d-PfixVendredi 15 Décembra AdjudicationVendredi 22 Décembre 1933 Openbare Verkooping Dinsdag 26 December 1933 Openbare Verkooping Dinsdag 5 December 1933 Uit ter hand te koop A vendre de gré k gré Zondag 26 November 1933 Q Éiude du Notaire G. Devos a Wervicq. Vente Publiqu© D'UNE avec jardin et dépendances d'une conté- nance de 277 m2 sise et située a Comines SÉANCES au café Due de Brabant chez M. Auguste Vanslimbroeck, rue de Ten Brielen Comines, chaque fois a 2 heures de relevée. 1/2 de mise a-prix. Pour tous renseignements s'adresser en l'étude du Notaire DEVOS. Studiën van de Notarissen De vos te Wervick en De Tavernler te Langemarck. van schoone en mobilaire voorwerpen t© QHELUWE-Plaats om 9 r/2 ure stipt, ten sterf huize van heer Charles Mahieu. Gheluwe-Plaats, zal er door bovengenoemde notarissen overgegaan worden tot de open bare veiling van allerhande meubelen en mobilaire voorwerpen, waaronder slaapkamer in eikenhout, buffetten in acajou, tapijten, tafels, stoelen, eDZ. Gewone voorwaarden. Gereed geld. Kantoor Roesbrugge om 2 ure namiddag, in 't Gasthof De Gouden Arend te ROES BRUGGE, van 2 9 OLMEN EN 2 EIKEN wassende langs den linkerkant der baan Yper-Roesbrugge. op grondgebied Proven en Haringe. Gereed geld - l5 */0 verhooging. Studie van den Notaris D U p O n t te Gheluwe. gelegen te Yper dicht den Veurnesteenweg. Vrij van pacht. (garnie ou non) avec porte cochère et dépen dances, (construction récente), avec jardin, en tout 3oo m.c., bien située le long de la grande route de Ploegsteert au Bizet (a quel- ques minutes de la Frontière Fran^aise). Libre d'occupation Pour visite et renseignements s'adresser en l'étude du Notaire Emile Louis DECOCK. S, rue d'Ypres, a Neuve Eglise. K. m. V. B. C. S. Y. Ypersch Stadium Om 2 uur namiddag C. S. Yper - Juniors R. S. Waereghem Ingang i fr. 5o. TRABOLSPEL Kampioenschap 1933-34 Woensdag 22° laatst was er een ware ver rassing weggelegd voor de vele supporters en bolspelliefhebbers die aanwezig waren in den Katholieken Kring om de match te zien Cercle- Bascule. Bascule is er in geslaagd Cercle te kloppen in eigen tra, zeggen we onmiddellijk dat Cercle met eere verloren heeft met 24 punten. Scheidsrechters hh. Noyez en Devos stel den de ongewijzigde ploegen met haar gewone spelleiders tegenover elkander, even na 6 uur. Hier volgt een kort overzicht van 't spel Cercle op Bascule haalde 2 punten. Cercle volgde met 3. Bascule met 4. Cercle liet 2 maal 2 punten. Stand 10 tegen 3 gebracht op 10 Bascule 6 Cercle. Volgden nu 11 6 en 12 6 voor Bascule. Dan 12 tegen 10. Bas cule liet t. Stand Bascule 12 Cercle 11. Bascule teekende nu 3 en Cercle volgde met 6. Bascule i5 tegen Cercle 17. Dan volgde 17 gelijk gebracht op 20 voor Cercle. Bascule liet 1 en haalde 2. Cercle liet 2. De stand was nu gelijk op 2t. Cercle keerde 3 maar kon 't vierde punt niet halm, en dat was zijn ver lies want Bascule speelde de partij uit op 25 punten. Dat deze partij aantrekkelijk was voor velen hoeft niet gezegd. Het is zeker een der schoonste matchen die we ooit gezien hebben. De Basculemannen en inzonder hun leider werden opgemerkt om de schoone opzetten en het prachtige samenspel dat ze leverden. De Cerclemannen waren er in 't begin niet te best bij. De opzet wilde niet vlotten maar later af begonnen ze in volle vuur te geraken en kwamen zeer gevaarlijk opdtingen om jle leiding te nemen. Iedereen dacht dat de over winning voor hen was. De kans was hen nogal redelijk mee geweest. Doch voor één maal dat ze moesten kans hebben om de par tij te winnen, ging 't niet met de laatste bolle die te spelen was. Ze waren even verrast om de prachtige wijze waarop Bascule 't laatste ende keerde en de partij won. Zeker iemand moet winnen. Spijtig voor de Cercle mannen dat ze verloren maar 'k geloof, en velen met mij, dat de Basculemannen de besten waren. Eigenaardig dat ieder peloton 'n match ver loren heeft in eigen tra De overwinning van de Bascule brengt weer hoop in de verschil lende maatschappijen. Immers veor hen ligt een kampioenschap nog voor 't gri;pen. Dat de strijd met nieuwen moed wordt aangevat is zeker. Immers had Cercle moeten winnen dan was 't weeral zoo goed als geloopen. Maar.... we zijn nog maar 'n 3 tal matchen ver, en andere verrassingen kunnen nog komen. Woensdag 29 in de Co®, match Coo-Statie. Zal de Statie erin gelukken bij de leiders te geraken, of zullen ze de mannen van de Coo op hun weg vinden Dat zal de match van Woensdag uitwijzen. RANGSCHIKKING Gespeelde Matchen Punten Katholieke Kring 3 2 Bascule 3 2 Statie 2 1 Postje 2 1 Coo 2 o KRABBER. Ligue des Poilus de France La Ligue des Poilus de France a l'honneur de prévenir les intéressés que son siège est transféré a l'Hotel du Nord, rue de la Gare. Un grand Gala artistique sera donné par le Cercle Botrel de Lille, le Diaanche 24 Dé cembre 1933, en la Salle Lapiere, rue des Chiens, iYpres. Willemsfonds - Afdeeling Yper De eerste algemeene vergadering van de herstichte afdeeling van het Willems Fonds is prachtig geslaagd. Ruim 25a man waren op gekomen om te luisteren naar de voordracht van Professor Dr. Hegmans van de Gentsche Universiteit. De spreker deed als tolk dienst bij het Engelsch leger, kent de streek op zijn duimpje en is uiterst geschikt om een over zicht te geven van de liederen en de muziek stukken die binst den oorlog naar hier werden geïmporteerd, vanaf Tipperary tot de Made- Ion de la Victoire. De voordracht van den heer Hegmans die een zijde de zang en de klai k van de ver bondenen heeft opgeteekend en vastgelegd, vertegenwoordigt een document van blijvende waarde en het ware te wenschen dat ze te boek werd gesteld om aldus voor het nage slacht te worden bewaard. Wij willen dit kort verslag niet besluiten zonder een hartelijk woordje dank aan den spreker zelf en aan de muzikanten die zich geen moeite hebben ontzien om de eerste ver gadering op te luisteren. Op 3 December aanstaande zullen de ledea opnieuw worden opgeroepen tot een huldi ging van den grootmeester der Vlaarr.sche muziek Peter Benoit, den schepper van het onsterfelijke Mijn Moederspraak. Zooals men ziet verricht het Willemfonds cultureel werk van eerste gehalte en verdient het ieders steun. Gevonden en Verloren Voorwerpen Gevonden Zondag ig November, een autowiel, door M. Vandermeersch André, 12 St Janstraat, die het ter beschikking van den eigenaar houdt. Lederen zakje met 2 paternosters en geld op i3 November in de Rijselstraat. Terug halen bij Mauice Verkouter, Tegelstraat, 59. Yper. Vrijdag 24 Nov., om 8 uur 's morgens,werd in onzen boek- en papierwinkel, Boterstraat, 34, opnieuw een som geld gevonden. Ten on zen bureele terug te vragen. Verloren Dinsdag 21 Nsvember, door Mm! Delhem, de Stuersstraat, een kleinen sleutel. Allerhande Nieuws Yper. Rijwieldiefstal De genaam de Behaghel Julien, van Vlamertinghe, was Zondag avond in een herberg der Groote- Markt een glas gaan diinken en had de on voorzichtigheid begaan zijn rijwiel eenigen tijd onbewaakt buiten aan den gevel der her berg te laten staan- Toen hij wat later terug; wilde vertrekken, bestatigde hij dat zijn rij wiel verdwenen was, gelijk het reeds met zoo veel anderen gebeurde die dezelfde onvoor zichtigheid begingen, 's Anderendaags 's mor gens echter werd het rijwiel teruggevonden te St-Jan, waar de eigenaar het mocht gaan. terughalen. Landlooper. De 60 jarige Goossens Jean, afkomstig van Letterhautem, ihans zon der vaste woonst en zonder geldmiddelen, is- zich Woensdag avond, niet meer wetende- noch waarin noch waaruit, op het politiebu- reel komen aangeven. De Rechtbank veroor deelde hem Donderdag morgen, wegens land- looperij, om voor onbepaalden tijd naar Merx- pl.as gezonden te worden Brielen. Auto in de Gracht. Zon dag voormiddag is een fransche auto, die van Yper in de richting van Veurne reed, nabijs Brielen dorp, tengevolge van een plotselinge zwenking van den rechterkant naar de linker zijde der baan,al over de tramlijn in de gracht gebold en omgekeerd. De inzittenden een dame, die aan het stuur zat en een heer kwamen er gelukkiglijk met eenige lichte verwondingen van af. Waasten. Onrustwekkende verdwij ninfi. Terwijl Camiel Bardyn, Maandag avond bij het lijk van zijn vader was gaan waken, heeft zijne vrouw, geboren Zoë Ney- ens, 37 jaar oud, samen met haar 8 jarig doch tertje de echtelijke woning verlaten en is er sedertdien niet meer teruggekeerd. De vrouw had vroeger reeds het inzicht te kennen gege ven zelfmoord te plegen, zoodat men thans het ergste vreest. Dinsdag werden peilingen in de Leie gedaan, doch zQnder uitslag. Don derdag echter werd het lijk der arme vrouw te Komen uit de Leie opgehaald. Dit van het kind werd nog niet teruggevonden. Passchend aele. Veroordeeiing. Cnockaert Henri, de moordenaar van vrouw Doolaeghe Emilie, werd Donderdag door het: Assisenhof van West-Vlaanderen, tot zes jaar. opsluiting veroordeeld. Registratie en Domtinen Inlichtingen ten kaDtore van voornoemden Notaris.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 14