Een nieuw Mengelwerk PAULA Théatre de Lille 25-11-1933 Het Ypersche - 2e Bijvoegsel - Ljöl JFteqion. d'Ypres N° 3 4 Muzikale Kring Ypriana t KOSMOS - TOURISME VRIEMDENSCHIETINQ Reklame Almanakken Calendriers Réclame Onze medewerker, heer Arth. BRULEZ, waarvan wij reeds twee boeiende werken Te Velde en In den Storm aan onze lezers mochten aanbieden, komt een nieuwen roman te schrijven voor Het Ypersche Dit werk zal nog verre de twee eerste overtreffen, en wij twijfelen niet of het zal met steeds klimmende belangstelling, tot het einde, door onze lezers gevolgd wor den. Wij beginnen het aanstaande week. Abonneert onmiddellijk op «Het Ypersche* om dit mooi verhaal niet te missen. Het Sinte Ceciliafeest Het Kinderfeest La Fête Enfantine Prijsuitdeeling aan de leerlingen der Muziekschool fous les Dimanches de la saison hivernale a partir de Dimanche dernier. Koninklijke Handboogmaatsch?ppij SI-Sebastiaar» Alwie 18 fr. stort ten onzen bureele, Boterstraat, 34, of op postcheckrekening 46.173 (Dumortier Yper) voor een abonnement gedurende het jaar 1934, ontvangt ons blad GR A TIS vanaf ln December tot einde 't jaar. Zooals vroeger jaren richt de Muzikale Kring Ypriana een reeks feestelijkheden in ter gelegenheid van het naamfeest van Sinte Cecilia, patrones der muzikanten. Op Zondag 26 November, om n u. 1/2, wordt in St Maartenskathedraal een MIS gelezen ter nagedachtenis der Ypersche muzi kanten gesnt uveld voor 't Vaderland en der overleden werkende leden van de afdeelingen Harmonie en Symphonie. Deze Mis zal opge luisterd worden door de Symphonie Ypriana die, onder de leiding van haar bestuurder, M. G. Van Egroo, en met de medewerking van M. Hanoulle, orgelist der Kathedraal, de volgende stukken zal uitvoeren 1) Invocation (gebed) H. Moerman 2) Andante de la Sym phonie Italienne F. Mendelssohn 3) Marche Religieuse (Alceste) C.W. Gluck Na die plechtigheid, Optocht door de stad en, om i3.3o u Banket voor de eere en werkende leden. Op Maandag 27 November, om 4 uur namiddag, in de Cinemazaal Oud Yper R. Colaertplaats, prachtig KINDERFEEST, de kleine lievelingen van de eere- en werkende leden aangeboden. Dit feest zal bestaan uit een komieke cinemafilm, aaagebolen dco- M. Brussin, uitbater der Cinema, en een ver tooning van goochelaa'stoeren uitgevoerd door professor Mainro, van Brussel. En eindelijk op Dinsdag 28 November, om 8 u zeer stipt, in de zaal van «Oud Yper», prachtig BAL met groot orkest en kostelooze tombola. De prijzen voor deze tombola worden met dank aanvaard door den Heer Aimé Gruwez, voorzitter der Harmonie, of mogen ook aan een der leden vin het Bestuur ovèrhandigd worden. Het groot Kuns'corcert der Harmonie zal plaats hebben in December, vóór Kerstdag. De tabagie-avond, door de Symphonie inge richt, is bepaald op Donderdag 7 December aanstaande. Alwie nog wenscht eer» lid te worden van den Muzikalen Kring Ypriana, gelieve zich bij den Heer Aimè Gruwez te laten inschrij ven. De jaailijksche bijdrage is als volgt vast gesteld 25 fr. voor een persoonlijke kaart en 35 fr. voor een familiekaart. De eereleden van den Muz k den Kring Ypriana die, bij gebeuilrken misslag, geen uitnoodiging voor het Ral en het Kinderfeest zouden ontvangen hebben, worden vriendelijk verzocht zich tot den heer Voorzitter der Harmonie te wenden- Les membres honoraires du Cercle Musical Ypriana qui n'auraient pas rt gu d'invitation pour la iete enfaniine et le ba), sont priés de s'adresser au président de t'Haimonie. Prachtig gedacht, de mama's kunnen nu ook eens van de Sinte Ceciliafeesten genieten en met haar lievelingen eenige aangename ston den overbrengen. De heer Voorzitter der Harmonie komt zooeven het programma te ontvangen van M. Mainro, den vermaarden Goochelaar, en hij is zoo goed geweest ons toe te laten dit in ons weekblad over te druk ken. Men zal zich alzoo van nu reeds een gedacht kunnen maken van de belangrijkheid van het feest en ook van de belangstelling welke het zonder twijfel zal verwekken. Eerste Deül Première Partie 8 Vingerhoeden spel. Manipulation 8 dés i coudre. De groote K«oi en de Vogel. La grande Cage et l'Oiseau. Wonderbare parasol. L'Ombrelle merveilleuse. Het ei van Monte Christo. L'CEuf de Monte Christo. Tooverachtige ververij. Teinturerie Magique Het sprekende laken. Le drap révélateur. De vliegende kaart La Carte volante. Indiaansche Ringen. Les Anneaux lndiens. Een reizende vingerhoed. Le gros dé voyageur. De onuitputbare doos. La boite inépuisable. Tweede Defl Deuxièms Partie 8 Biilardballen spel. Manipulation de 8 billes de billard. De betooverde Ster. L'Étoile enchantée. Het wonderbaar zakuurwerk. La montre mystérieuse. Keers en halsdoek. La bougie et le foulard. De betooverde bal. La balie enchantée. Herstelling bij tooversiag. Raccommodage magique. De halsdoeken Caméleon. Les foulards Caméleon. De Ring en de Doos. La boite et l'anneau. Een tooverachtig stokje. La baguette enchantée. Sprekende kandelaar. Le chandelier révélateur. De onuitputbare Tamboerijn. Le Tambourin inépuisable. Dan nog in de. tusschenpoos een klucht film, beweegbare tetkeniogen. Met zoo een programma is men verzekerd een ongehoorden bijval te oogsten. Ci - devant le programme du professeur Mainro. Pendant le repos de la séance de prestidi gitation, il sera projeté sur l'écran un film pour enfants, dessins animés Zondag t2 dezer, om i5 u had in de stem mige -zaal van d^n Stadsschouwburg en in tegenwoordigheid van een talrijk en uitge lezen publiek, de schoone plechtigheid plaats der overhandiging van de diploma's aan de laureaten onzer stedelijke Muziekschool. Een dreunende Brabargmne door al de aanw-z:gen rechtstaande aanhoord, be groette tie overheden bij hunne intrede. Onder deze laatsten bemerkten wij de heeren Schepenen Van der Mersch, voorzitter van den Beheerraad der school, en Delahaye de heeren Antony, Rouquet, Castel, vrederech ter, Gruwtz en Weckesser, leden van den Beheeiraad de heeren Tordeur, schoolopzie ner, Oorts, bes.uurder der Staatsmiddeloare School, Sobry, gewezen burgemeester en voorzitter van den Beheerraad, Masschelein, Ommtslagh, D' Hu vettere en Deroo. De uitvoering van een keurig programma, waaraan een puik orkest en de beste leerlin gen der school hunne medewerking verleen den, ging de eigenlijke prijsuitdeeling vooraf. Zoo hoorden wij achtereenvolgens Le Préluie van de opera Loh.mgrin van Wagner, een uiterst moeilijke brok die door het oikcst meesterlijk werd weergegeven en dank zij de bevoegde leiding van den talent vollen bestuurder der Muziekschool M. Blomme, tot haar vollï waarde kwam Air Varié voor viool, van Ch. De Bé riot, uitgevoerd door een veelbelovende leetlinge v. M. Decock, Mej. Iv Baliinck, die dit jaar een te accessiet behaalde Air des Bijoux uit Faust het meesterwerk van Gounod, en vervolgens Herbergprinsesvan J. Biockx, gezongen door Mej. Gërmaine Van Caeyseele (leerlinge der klas van Mevr. Vangheluwe), wier aangename, zoete cn levens zoo klare en zuivere stem alle toehoorders bekoort en die zonder overdrijving een ware artiste mag ge noemd worden Papillonsvan R. Schumann en Bourrée Fantasque van Chabrier, twee klaviers'ukken die met een waar gevoel en een verbazende zekerheid op onverbeterlijke wijze werden uitgevoerd door Mejuffer Bea trice Souvage, 2d prijs met onderscheiding, en Mejuffer Madeleine De Jonghe, irt' prijs, beiden uitmuntende en zeer begaafde leerlin gen van M vr. Debacker die tot eer strekken onzer stedelijke Muziekschool. Na de overhandiging der diploma's hield de heer Schepen Van der Maisch een korte gelegenheidsaanspraak. Hij verontschuldigde vooreerst den heer Van der Ghote, burge meester, die de s'ad Yper op de feestelijkhe den der i5de verjaring van den Wapenstil stand te Londen vertegenwoordigde, en wenschte daarna den bevoegden heer B stuur- der en zijn verdienstelijk Leeraarskorps als mede de bekroonde leerlingen van harte geluk om de prachtige uitslagen die ze beko men hadden. Hij herinnerde eveneers den bijval dien de oud leerlingen, Jufvrouwen Mdleville en Duporselle, en de heeren Os- sieur, Coffyn en Legley aan het Conserva- toiium van B ugge, en de heer Decadt aan hei Conservatorium van Gent behaald hadden, en stuurde hen zijn beste gelukwenschen toe. Om te eindigen zegde hij uiterst gelukkig te zijn aan de drie beste leerlingen, Jufvrouwen Bultinck en De Jonghe, en heer Legley, een medaille te mogen overhandigen die hen. het geen hier te Yper nog nooit gebeurde, als be looning door de Regeering werd geschonken. Dit welgeslaagd feest sloot met de uitvoe ring van het openingsstuk Egmont van L. van Beethoven, dat met veel samenhang door hst orkesb onder leiding van M. Blomme, werd vertolkt. Aan de leden van den Beheerraad, aan den heer Bestuurder, aan gansch het Leeraars korps, aan de bekroonde leerlingen en hunne gtlukkige ouders sturen wij eveneens een welgemeend prcficiat. A la demande et pour la facilité des habi tants de la ville un autocar Minerva muni de chaeffage se rend au DEPART a i3 heures devant les bureaux du Kosmos Tout isme avec un minimum de l5 personnes. PRIX: 16 fr (aller et retour). INSCRIPTIONS jusqu'au Samedi a midi. De leden der drie Ypersche Handboog maatschappijen worden uitgenoodigd tot de AAN DE LIGGENDE PERS die zal plaats hebben in de zaal van het lokaal «AU MIROIR op Zaterdag 25 Novem ber 1933, om 5 1/2 uur zeer stipt 's avonds. Inschrijving om 5 uur. Inleg 5 fr. 5o te verschieten in vogels van 2 fr. 5o na aftrek van pijlrapersgeld. ten bureile van dit blad 34, Boterstraat, 34, Yper. au bureau de ce journal 34, Rue au Beurre, 34, Ypres.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 9