RADIO TELEFUNKEN E. Christiaen, 51, Rijsselstraat, YPER - Tel, 301. La Lettre Anonyme Ypersche Voetbalkroniek leperschs Fotoclub Groot Appelsienen Bal EINDE SEIZOEN Agentschap voor Yper en omliggende "JL~ Hfe JSk, 23 O SUt Siü X?' XIb 2E# op Zondag 7 Januari 1934 La lettre anonyme est la chose la plus vul gaire et la plus basse, la chose la plus lache et la plus honteuse dont est capable le cceur humain. Rien n'est la fois plus odieux et plus triste que ces épitres, oeuvre de couaras et de fourbes, qui, outils incenscients, passent en froissant et en poignardant les coeurs sur leur route c'est le coup de couteau porté dans le dos par le spadassin, c'est la ruade de l'ane a l'adresse du lion terrassé. Conserver l'ano nymat dans une lettre c'est faire aveu devant soi même et en regard du reste de l'humanité de la honte que l'on a de son propre écrit et de sa propre parole. Pourquoi se cacher Autant demander pourquoi craindre de voir dévoiler un men- songe Car si on manque de franchise pour reconnaitre ses paroles, c'est qu'elles sont fausses ou que Tame qui les a congues et les a exhalées est vile et basse, deux choses qui dans le fond se relient intensément. L'heure des ténèbres a de tous temps été l'heure des crimes et les malfaiteurs ont toujours recher ché Tobscuriié pour perpétrer leurs forfaits. Ainsi celui qui veut souiller Thenneur et le nom de son frère se cache pour lui décocher ses traits envenimés, sachant bien qui celui ci se trouvera désarmé et impuissant devant son attaque et ne pourra ni y répondre ni se défen dre. La tiiste véri'.Voltaiiienne prend ici toute sa tragique importance mentez, mentez sans cesse, il en restera toujours quelque chose Pourquoi mentir Peut-on jamais pénétrer jusqu'aux profonds replis du coeur cü se cachent la jalousie et la haine Peut-on jamais entrevoir dans leur plénilude les motifs qui poussent l'homme a Taction bestiale de salir, de meurtrir et de blesser a mort son senr.- blable La lettre anonyme porte toujours le signe de la faiblesse et de Timpuissance, elle porte toujours la marque de la haine et de la mau vaise foi, elle doit rester pour les ames fran ches et loyales le triste emblème du men songe et de la fraude et c'est pourquoi tous les coeurs bien nés ont pour devoir de la hair et de la mépriser comme ils en haïraient et en mépri seraient les auteurs. Juniors C. S. Yper 8 R S. Waereghem o De eenige sfficieele wedstrijd, die Zondag laatst op ons terrein doorging, mag als een schoone overwinning onzer juniors geboekt worden. De vooilijn was bijzonderlijk bij schot en de overige lijnen hebben bewezen dat zij vooruitgang maken en stillekens aan de goede forme verkrijgen. Scheidsrech ter Depauw, die aan zijn proelstuk was, stelde de volgende elftallen in lijn R. S. Waereghem De Bel Fourneau Balcaen Vermandei G. Verbaeghe Vander Cruyssen Berteyn Harrie Handhuyze Vermandei A. Timperman C. S. Yper Cnockaert Ossieur Segers Doolaeghe Versaevel Vandamme A. Versailles Depuydt Camerlynck Claeys Wolff Nauwelijks aan gang of de rood - witten dwingen twee hoekschoppen af die niets op brengen. Een schot van Segers wordt nadien moeilijk door De Bel bemeesterd Een derde corner blijft insgelijks onbenuttigd, terwijl vele schoten onschadelijk gemaakt worden. De Gaverbeekzonen hebben niet veel in de pap te brokkelen, want al hun pogingen wor den verijdeld. Nochtans vinden de Yperlingen de goede richting niet en men moet de 25e minuut afwachten om Segers, gedurende een geharrewar, het eerste doel te zien aanteeke- nen. Waereghem schiet daarop wakker en dwingt corner af. Deze wordt ontzet. Segers geeft aan Cnockaert over die overzendt eu Versaevel doelt voor de tweede maal aan de 28e minuut. De onzen willen nog meer, en een hunner aanvallen wordt gestuit voor hands in de gevaarlijke zone. De strafschop wordt door Segers in doel omgezet aan de 3i' minuut 3-o voor Yper en na den vierden hoekschop treedt de rust in. Na de koffie is Waereghem eerst ten aanval en de rood-witten geraken niet weg. De halflijn heeft goed haar weik, maar de voorwaartsen kunnen niets benuttigen. Einde lijk vlucht Versaevel weg en Segers neemt de gelegenheid te baat om nummer vier in de vijandelijke netten te zenden aan de i5e minuut. Nu zullen de overige doelen elkander snel opvolgen. Op persoonlijke poging net Cnoc kaert voor de vijfde maal aan de i8f minuut. Op schieten van Ossieur, weert De Bel onvol doende af en Segers maakt er nummer zes van aan de 2te minuut. Op samenspel met Ossieur, wordt zeven geboren door toedoen van Cnoc kaert En tot slot neemt Doolaeghe het acht ste punt voor zijne rekening en het mag als he* schoonste der partij aangestipt worden. Jongens, gij hebt u waarlijk overtroffen en indien gij het verder goed meent dan zullen de talrijke komende verplaatsingen (ie juniors spelen tot 21 Januari 1934 niet meer thuis) u veel genoegen verschaffen alswanneer gij uwe stede met punten zult vervoegen. JUNIORS Waereghem Sp. 9 8 1 O 44 9 16 S C Meenen 10 7 2 1 22 16 15 Kortrijk Sp 9 5 3 1 36 15 11 C S YPER 10 5 5 25 17 10 St Moescroen 10 5 5 0 33 26 10 S K. Heule 10 3 4 3 13 29 9 Wevelghem Sp. 9 3 5 1 15 28 7 S. V. Kortrijk 10 2 5 3 18 30 6 R. S Waereghem 9 0 7 2 9 43 2 Tweede afieeling C. S. Yper Thielt Na de rust van Zondag laagst vangen de reod witten de twee laatste ontmoetingen van de heenmafchen aan, namelijk Thielt en R. S. Waereghem. In den schijn zien het er twee gemakkelijke wedstrijden uit en nochtans zal er door onze spelers goed moeten gespeeld worden om die matchen tol een goed einde te brengen. Thielt vooral heeft in den laatsten tijd groote vorderingen gemaakt en heeft Zon dag laatst nog Iseghem in bedwang gehouden. Er zal zooveel te meer dienen opgelet, daar de laatst geklasseerde ploegen alles in 't weik stellen om punten te bemachtigen die haar van de afdaling moeten bevrijden. Van den ande ren kant moeten wij, bij deze gelegenheid, trachten ons puntental te vermeerderen^ om onze rangschikking vóór de terugmatchen nog wat te verbeteren. Spelers, aan u het woord en de daad en ziet dat gij uw talrijke bewon deraars morgen met eene flinke zege tevreden stelt. Derde Spec C. S. Yper Stade Moescroen De specialers ondernemen reeds den terug weg aan en iedereen is benieuwd om te weten of de rood witten met evenveel succes de tweede ronde zullen ten einde brengen. 72 vóór en enkel 12 tegen stelt een doelgehalte daar dat weinige ploegen zullen bewerkstel ligen. Ook is het te voorzien dat de komende ontmoetingen zeer belangwekkend zullen zijn en een tweestrijd tusschen Yper en Meenen daarstellen. Daarom is het aan speciaal aan te raden, zich niet te bogen over den uitslag van de heenmatchen of in andere woorden met geen zelfbetrouwen te werk te gaan en den tegenstrever niet te onderschatten. Morgen vooral moet gij op uwe hoede wezen en Stade Moescroen duchtig aanvallen om zekeren vast de twee punten te bemachtigen en de 6 4 van 3 September te bekrachtigen. Kampioenschap 1933-34 Op 29° November laatst gingen de mannen van de Statie naar de Coo. met de hoop daar een punt voor de rangschikking w e? te kapen. Die hoop is echter voor hen een teleurstelling geworden. De mannen van spelleider heer Vandenbussche zijn er in geslaagd de bolders van heer Vierstraete te verslaan na een lange partij. Talrijke toeschouwers waren opgekomen. Zooals de Statiemannen het in het begin aan legden dachten velen dat ze 't gauw zouden klaar spelen met de tbuisspelers. Immers d^; punten tabelle toonde verschillende standen in hun voordeel, 8 tegen 2, dan 8tegen 6 gebracht op 12 tegen 6. Nu kwamen de Coomannen gevaarlek aandringen en na een drietal spelen brachten ze hun stand op li tegen 12 om het dan verder te brengen tot 16 om dan volgden 17 voor Statie, 16 voor Coo en dezen namen nu een voorsprong tot 20. Nu volgden van weerszijden enkele punten en de Coo won de partij met 25 tegen 22 voor de Statie. Deze laatsten hadden genoeg gelegenheid om even goed te kunnen winnen. Ze lieten in gansch 't spel 6 punten ten voordeele van de Coo en dat is misschien wel een oorzaak van hun verlies. Voeg daarbij dat ze spel leverden dat we niet gewoon zijn te zien van hen. Ze schenen niet te best in forme en hadden nogal veelcommande Dit laatste zouden we ook kunnen aanwrijven aan de Coo. Één spelleider, mannen, en 'k geloof dat g'er beter zult bij varen. De mannen van de Coo waren blijgezind om 't eerste punt dat ze in de wacht sleepten dat was in lange niet gebeurd. Proficiat en volhouden. Bij de Statie speelde heer Van Compernolle in plaats van heer Samoye en bij de Cóo heer Benoot in plaats van heer Fr. Van Ouden- hove. Verders gewone spelleiders en spelers. Scheidsrechters heeren Salomé Rod. en Ver verken Heet. Op Woensdag 6n Dec mbergaat de Katho lieke Kring naar 't Postje. Een harde strijd in 't verschiet, zullen de^ bolders van 't Postje zich laten kloppen in eigen tra 'k Betwijfel het. Maar de Cercle- mannen zijn ook een beetje daar hoor RANGSCHIKKING Gespeelde Matchen Punten Katholieke Kring 3 2 Bascule 3 2 Postje 2 1 Statie 3 1 Coo 3 r KRABBER. Verslag der zitting van 22 Nov. 1933. De toelating werd ons onlangs gegeven practische oefeningen te doen in de donkere kamer van de StadsjnngensSchool en heden hebben we daar onze eerste zitting gehouden tot aanleeren van ontwikkelen, enz. van pla ten en films. De zitting werd wat laat aangevangen daar een geval van overmacht een onzer bestuurs leden wat opgehouden hal. Het was 20 u. 3o- toen de vergadering geopend werd. Veel be langstelling 25 leden waren tegenwoordig een bewijs dat velen werschen zich te ver trouwen met de ontwikkeling van platen en films. Het is ten andere ons doel zooveel mo gelijk allen in te wijden in de bijzonderheden van de fotografische kunst. Ieder lid werd in het bezit gesteld van een korten inhoud van de les. M. Vandromme had zich gelast met het geven van deze les drie platen werden ontwikkeld en de wijze van- ontwikkeling was een toepassing van een nieuwe methode die zeer goede uitslagen op-- leverde. De aanwezige leden hadden zich rond de tafel geschaard waar de oefening plaats had en hebhen zoo de verschillende phasen van de ontwikkeling kunnen volgen. Er was nog een film die hoefde onderzocht: te worden doch het was te laat en we besloten in de volgende vergadering de leden op de hoogte te brengen van de methode toegepast tot het ontwikkelen van films. De zitting werd om 22 u. 3o gesloten. met prachtige prijzen voor de Vrouwen gegeven door de Ware Trachterscbutters om 6 uur 's avonds, in LAPIERE's ZAAL.. Ingang 3 fr. De Voorzitter H. MAHIEU Groote vermindering van prijs op" Modes MARGUERITE, Veemarkt, 5,I/S„

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 6