Aankomst der eerste Klok van ons Belfort BIJ DE FOTOGRAAF PACHA Hulde aan Commandant Vergracht ZIELEKETENS IS DAT KOMEDIE Snelheid in Openbare WerKen Un Conseil aux Futurs Epoux Koninhlijhe TooneelKring DE VLAAM5CHE STEK - Yper In d) Faestzaal C0NC03DIA Seminariestraat Woenscag laatst is de eerste klc k van ons Belfort hier toegekomen. Deze klok, de stormklok genaamd, weegt i860 kgr. en draagt het vol gend opschrift lk zing Yper's blijde Verrijzenis. Ten jare 1933, 550e verjaring van den eere- dienst van O.L.V. van Tuine, patrones der stad. Werd ik onder het burgemeesterschap van Jan Van der Ghote geplaatst in het Belfort door den wereldoorlog 1914-1918 vernield, en uit zijne puinen herrezen. Daarbij prijken op die klok ock nog langs de eene zijde het wapen van België en langs den andeten kant de beeltenis van O. L. Vrcuw met daaronder de woorden O L. V. van Tuine De klok werd te Doorni k door het huis Michiels gegoten. Naar wij vernemen zal het nog eenige dagen duren vooral-er die zware klok in de campanile opge hangen wordt daar, tengevolge van z.keie verandenrgen ie nadien werden aangebracht, die klok langs buiten den toren zal moeten opgetrokken en ook. nog een der pi Iers zal moeten doorgezaagd worden om aan de klok doortocht te kunnen leveren. Laat ons hopen dat dit gevaarlijk werk ten b. ste mogelijk zal gelukken en dat de klokken van onzen beiaard ook weldra zullen volgen. Donderdag avond gingen onze pompiers, vergezeld van de heeren Burgemeester, Sche penen en Secretaris van de stad alsook van eene afvaardiging van de Harmonie Ypriana, den heer bevelhebber Vergracht geluk wen schen over zijne benoeming als Ridder in de Leopoldsorde Mevrouw Vergracht en de Commandant, als gewoonte, ontvinger» met de grootste gul hartigheid hunne vrienden pompiers en de vrienden van het korps dat hun zoo nauw aan 't herte ligt. In wel gepaste woorden bracht de heer Burgemeester hulde aan de zelfopoffering van den gevierde. H j schetste de bijzonderste feiten van zijne loopbaan en namelijk de manier waarop hij na den oorlog het pom pierskorps herinrichte, korps, dat tot voor beeld mag dienen aan veel korpsen van steden van grooter belang dan onze geliefde moederstad. «Zijne Majesteit de Koning», zegde hij, heeft u, heer Commandant, zijne dankbaarheid willen betuigen met u tot Ridder in de Leopoldsorde te benoemen, en 't is omdat deze benaming zoowelverdiend is, 't is omdat gij de vriendschap en de genegen heid van de gansche Ypersche bevolking hebt weten te veroveren, dat wij allen uiterst ge lukkig zijn aver deze benaming Daarna nam luitenant geneesheer Dochy het woord in naam van al de mannen onder de orders van bevelhebber Vergracht. Hij drukte zich uit in deze voege Zeer Beminde Commandant In name van de officieren, onder officieren 1 en al de mannen van het Pompieiskórps, zoo wel werkende als rustende leden, want allen zijn hier vandaag als een man rond u ge schaard, in name van allen heb ik 't groot ge noegen u onze innigste en hertelijkste geluk- wenschen aan te bieden ter gelegenheid van de groote en buitengewone onderscheiding die Zi'ne Majesteit den Koning u komt te schen ken met u ridder te benoemen in de Leopold's orde. Het is het schoonste bewijs, hoe zeer Hij u als burger waardeert en hoe hoog Hij uwe verdiensten schat. Onnoodig te zeggen hoe groot ons verlan gen was, wanneer wij Zondag reeds dit groot nieuws mochten vernemen om u ons harteover van blijdschap te laten spreken, om nieuwe blijkente geven van de groote genegenheid en oprfchte getrouwheid die wij u steeds meer en meer toedragen. Het is niet zonder ontroering dat wij als verkleefde en getrouwe onderdanen al de hul de komen aanbieden die wij u verschuldigd z jn. Diepgetroffen zijn wij door de algemeene giestdrift die de gansche bevolking bezielt en door de groote achting en de eerbetuiging welke het stadsbestuur en al uwe vrienden u komen te bewijzen. Wij twijfelen er niet aan dat voorwaar die manifestatie heden voor u de grootste voldoe ning moet zijn van uwe zoo lange en verdien- s'elijke loopbaan. Die voldoening deelen wij allen mede want wij zijn fier over onzen commandant. Hoe kan het immers anders zijn in ons korps dat enkel een groote familie uitmaakt en waarvan gij de beminde en voorbeeldigste der hoofdmannen zijt, aan wien wij zooveel te danken hebben. Onze vurigste wersch is ook dat gij die zoete voldoening van uw schoon werk, de voldoening van den gekweten plicht nog vele jaren mochtet genieten, en dat gij met ons en wij met u nog lange mochten gelukkig zijn In de afwezigheid van M. Aimé Gruwez, Voorzitter der Harmonie Ypriana, door een treinontriggeling bij Kortrijk weerhouden, bracht de Ondervoorzitter M. Weckesser hulde aan den bevelhebber Vergracht en in korte woorden sloot hij zich, in naam der maatschappij welke hij vertegenwoordigde, aan bij de woorden door de vorige sprekers uitgedrukt. Deze redevoeringen werden met de groot ste aandacht aanhoord en het applaus dat volgde betuigdé wel hoezeer bevelhebber Vergracht gewaardeerd en geliefd is onder zijne mannen. Diep bewogen bedankte de heer Comman dant in zijn naam enin den naam van Mevrouw Vergracht voor de hulde hem toegebracht. Het feest eindigde met eenen heildronk aan den nieuwen Ridder der Leopoldsorde. Het is omtrent een maand geleden da' men een klein gedeelte van de Rijsselstraat en een van de B >te:straat opengelegd heeft Om aldaar de kasseien ie verbeteren. Elke stiopk is geen 25 meters lang. Nadat de kasseien epen waren, heeft men daar, veertitn dagen later, wat geel zandach- t g 1 md gevoerd. Dan, nog tien dagen later, ee ige steer.en werden er gelost, en sedert dien alles blijft stil. Daarmede, in die 2 straten, waar het ver keer in onze stad het diukst is, is alle door ging onmogelijk voor het getij. Zal dien erbat melijken staat r.og lang duren Zulke kleine karweitjes hoeven in de acht dage n gedaan te zijn. Avant de vous marier, mettez vous bien d'accord sur le 1 égime matrimonial que vous allez choisir, e'est a dire sur les droits que chacun de s epoux aura sur ce qu'il possède et sur les biens de son conjoint. Beaucoup de gens croient qu'en ne faisant pas de contrat de mariage avant de se marier, chacun des époux restera propriétaire de ce qu'il possède et de ce qu'il possè iera par son travail ou par héritage et que l'autre époux n'aura aucun droit sur ces biens. Or e'est tout juste le contraire qui se passé et après le mariage il sera trop tard de chan ger. Les futurs épcux qui avant le mariage ne sont pas allés chez un noiaire pour fixer quel sera le sort de tous leurs biens présents on futurs sont considéiés par la loi comme ma- riés sous le régime de la communauté légale. En résumé tout appartient en commun aux deux époux, sauf les immeubles (maisons, ter- res) qu'ils avaient avant leurmariage ou qu'ils re901 vent pendant celui ci par testament ou par donation. A l'opposé vous avez la séparation de biens, régime dans lequt-1 chaque époux reste sOul propriétaire de tous ses biens et en touche les revenus. Quelques semaines avant votre ma riage, allez done trouver un notaire et deman- dez lui conseil. Réfléchissez bien, avant de prendre une décision, a toutes les conséquen- ces de votre choix afin d'éviter après le mafia- ge de mauvaises surpriseset dis disputes de ménage. En terminant, je vous ié,ète qu'il ne faut pas oublier que si vous vous mariez sans con trat, la loi choisira pour vous et qu'après le mariage il sera trop tard pour changer. MAiNDAG 18 DECEMBER 1933 Bureelem 71/2 uur Gordijn om 8 uur OPVOERING VAN Blijspel in één bedrijf door Eugeen Deraedt GEVOLGD VAN Toonecl pel in één bedrijf door Nestor Detière en van Blijspel met zang in één bedrijf door Pr. Van Langendovck. Prijzen der Plaatsen 2® Rang 4 fr. 5o ie Rang 6 frank 3® Rang 3 fr. 5o. Naar ten te bekomen in het lokaal Concordia Seminariestraxt, alle dagen van g tot 11 uur 's morgens en van 2 tot 4 uur 's namiddagï. sedert zijn geboorte (1825), heeft nooit anders dan droge chicorei geleverd.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 3