HOTEL EXCELSIOR Grondgoederen Burgerstrijd P. Thomas, Meessen Réveillon de Nouvel An Groot Appelsienen Bal He! 4e CotilMal der Coitfsurs Akkoord tot voorkoming van Faillissement VRIENDENSCHIETING Gev. goede Mekaniciens Openbare Verpachting Zondag 17 December 1933 Gevonden en Verloren Voorwerpen Kerstdag- Nieuwjaarsgift Allerhande Nieuws op Zondag 7 Januari 1934 Slachthuis Yper HOEFSUEUERIJ Gasthof De Zoo bij Arthur VAN WICHELEN; Statie* traat. BUITEN GEWONE van het Onderstandsbestuur. om 3 uur namiddag, in het Hotel Continental Statieplaats Groote Heeting van Burgerstrijd en stichting der Af deeling Yper en Omliggende. - Y P R E S - Passez y agréablement le Dès A présent on peut retenir ses tables. Gevonden Vrijdag 24 November, in on zen Boek en papierwinkel Boterstraat, 34, een som geld die ter beschikking van den ver liezer gehouden wordt. Vrijdag X December werd door M. Verwar de Achitl een rijwiel, met fransche taksplaat, uit het vestingwater nabij de Rijselpoort gehaald. Vrijdag 1, een zwart voorschoot door Mw Vlaemynck Gabrielle die het ten politie- bureele afgaf. Zaterdag 2, een dekkleed voor botermand, door Descamps Gentil. De eigenaar mag het ten politiebureele gaan terugvragen. Dinsdag 5, een diamant voor glas te snijden, door M. Bouwen Albert, Dickebuschstwg, 10 Yper, die het ter beschikking van den eigenaar houdt. Woensdag 6, een lederen handschoen door E. H. Deconinck, onderpastoor. Ten politie buretle terug te,bevragen. Denzelfden dag, een paternoster in een lederen zakje, door MBoudry Albert. Berust ten politiebureele. Donderdag 7 December, een dameshorloge bij M. A. Stevens-Vandermarliere, Neer- markt, Yper. Verloren Vrijdag 1 December, een ver- vangingswiel van auto, door den heer Carton, van Doornijk. Dinsdag 5, een overtreksel voor radiateur van auto, door M. Verstraete Ernest, Dicke- bugchsteenweg, Yper. Denzelfden dag, drie sleutels aan een ring vastgemaakt, door M. Jefferies Frederic, Yper. Woensdag 6, de wrang van een auto, door Mw W' Declercq Rabert, Korte Meersch straat, Yper. Ter gelegenheid van aanstaande Kerstdag en Nieuwjaar biedt het huis D'HOST, Nr 6, Statiestraat, Yper, van heden tot einde Januari 1934, eene aangename gift bij aankoop van een kilo zeer goede kcffie of voor eene waarde van 25 fr. koloniale waren. Yper. Aanhouding. Woensdag laatst werd de genaamde Lir zen Alex, 40 jaar oud, afkomstig van Waterbilg (Groot Hertog dom van Luxemburg), die hier sedert eenigen tijd ronddoolde, door de politie aangehouden. Hij verscheen Donderdag voor de Rechtbank en zag er zich veroordeeld om voor drie jaar naar Meixplas te gaan wonen. met prachtige prijzen voor de Vrouwen gegeven door de Ware Trachterschutters om 6 uur 's avonds, in LAPIERE's ZAAL. Ingang 3 fr. De Voorzitter H. MAH1EU. Dickebusch.Solo Schlem Verleden Zondag werd tijdens de herbergkermis, bij Henri Van Cauwenberghe, «Au Faisan Doré», door Charles Vanderhaeghe een solo-schlem gespeeld in troéf met acht klavers aas, heer, vrouw en vijf mindere en vijf schuppens aas, heer, vrouw, zot en twee. De medespelers waren Swingedouw Remi, Pauwels Emile en Odent Jules. Charles Vanderhaeghe proficiat 1 De zaak Savoye. Donderdag werd voor de boetstraffelijke rechtbank van Yper de zaak opgeroepen ten laste van den gemeen tesecretaris Savoye. Uit het onderhoor der getuigen blijkt c at de betichte valsche betaal staten opmaakte en aldus verscheidene som men ten nadeele der gemeente verduisterde. Van verscheidene personen, voor wiens reke ning een ondeizoek van commodo en incom- modo moest gedaan worden, had hij ook ver scheidene sommen ontvaneen waartoe hij niet gerechtigd was. Nadat alles uitkwam, heeft hij deze sommen gedeelttlijk terugbetaald. De bedreven verduisteringen loopen over ver scheidene jaren, maar slechts deze gedurende de laatste drie jaren bedreven kunnen hem ten laste gelegd worden, daar voor de andere de verjaring is ingetreden. De gemeente Dickebusch die zich als bur gerlijke partij aanstelde, eischte x5oo fr.scha deloosstelling. De heer Substituut van den heer Procureur des Konings vroeg de strenge toepassing der wet. De rechtbank zal binnen veertien dagen uitspraak doen. Savoye stond ook nog voor een ander feit terecht hij had namelijk gedurende twee opeenvolgende jaren een som van ongeveer 25 fr. ontvangen voor het Weezenbloempje» maar vergat deze som aan het bestuur dezer instelling over te maken. Wegens deze feiten werd hij door de rechtbank tot twee maal l5 dagen gevang en 5o fr. boete of i5 dagen gevang veroordeeld. Ongetwijfeld wordt dit feest, dat op io December om 5 u. in Lapiere's Zaal doorgaat, op nieuw succes onthaald. Hoe kan 't anders, want daar vindt men meer dan het noodige voor een prettigen avond: flinke muziek, aan genaam geparfumeerde zaal, schoone prijzen en.... volk 1 Kennissen en maatjes komen er saam en zoo is het verzet onvermijdelijk. Geen tombola Inderdaad. Doch deze tegenval, onafhankelijk van onzen wil. zal geenszins onze pogingen stuiten. De ontwor pen wedstrijd in toiletten, begunstigd met talrijke prijzen zal immers niets aan het belang van 't bal ontnemen. Misschien wel integendeel 1 En het publiek zal toonen dat het niet alleenlijk komt voor het tombolanum mer maar dat andere aantrekkelijkheden in zijn smaak vallen. De tombola is dood. ze ruste in vrede. Het bal der coiffeurs blijft niettemin het grootste succes van 't seizoen. Een woordje over den wedstrijd De con currenten vragen hun nummer in de zaal voor 8 1/2 uur. Bijzondere piste voor de mededingsters en hun dansmaatjes. Vrouwe lijke juryleden, vreemd aan couture en coif furebedrijven. Nadere bepaling van het regie ment zal in de zaal uithangen. Alle maatregelen zijn genomen om de keuring onpartijdig en vlot te doen van stapel loopen. BHRICHT De Rechtbank van Eersten Aanleg van Yper, wijzende in handelszaken, bij haar be slissing van 6 December 1933, heeft bepaald, op Woensdag 3t Januari 1934, te 2 1/2 uur namiddag, in de zittingszaal dezer Rechtbank, Gerechtshof, Groote Markt, te Yper, de ver gadering der schuldeischers van 1) Lernout Antoon, handelaar, wonende en gehuisvest te Gheluwe, en 2) Lernout Leopold, handelaar, wonende en gehuisvest te Gheluwe, eischers tot het bekomen van een akkoord tot voorkoming van faillissement. De schuldeischers worden verzocht er aan wezig te zijn. Yper, den 6 December ig33. De Rechter-Afgevaardigde, F. HEYVAERT. Gedurende de maand November 1933, werden volgende dieren geslacht 2 stieren, 18 ossen, 76 veerzen, 24 koeien, 17 nuchter kalvers, 41 vette kalvers, 97 scha pen, 192 verkens, 3 geiten, 12 paarden samen 482 dieren. Er zullen in Jaruaii 1934, leergangen van hoefsmederij geopend worden te YPER. in de sm^van Mr LEON VAN DER M ARLIERE, meester hoefsmid, R jselstraat, 1.' 170. Worden tot de lessen aangenomen, al de hoelsmeden en pe.smen, die ertoe de aan vraag zullen gedaan hebben aan M' LOUIS SCHARLAKEN, dokier in de Veeartsenij kunde te Roeselaere, door den heer Minister van Landbouw gelast met het geven der leer- gangen. Bij de aanvraag die moet toegezonden wor den voor 3 f December 1 g33 moet een uit treksel uit hun geboorteakt gevoegd worden. Zij zullen daarna een bijzondere uitnoodi- ging ontvangen, meldende dag en uui van het beginnen der leergangen. De hoefsmeden moeten zich voorzien van de kleine werktuigen welke zij noodig hebbem om het hoefijzer te maken en aan te zetten. STAD YPER AAN DE LIG -KNOK PERS Op Donderdag 14 December 193& Hoogvogel .60 fr. Ieder zijd vogel 3o fr. Ieder kalle i5 fr. 37 vogels van .10 fr. Boven de 5o schutters al premiëa van 12 fr. Een prachtige Schouwgarnituur geschon ken door den lokaalhouder voor de drie kleuren. Er zullen verscheidene gratisprijzen in het spel gezet worden. Inleg 12 Fr. (geen aftrek). Inschrijving van 4 u. tot 4 3o ure 's avonds,, om seffens te beginnen einde rond 8 ure. De inrichters zijn niet verantwoordelijk voor de mogelijke ongevallen. De Inrichters Arthur Van Wichelen, Baron Pierre de Vinck en Vrienden. Alle boekhouden voor kleinhandelaars en landbouwers Alle schrijfmachienwerk voor handelaars notarissen en advokaten Verzekeringen voor brand en ongelukken Toutes comptabilités pour commercants et fermiers Tous travaux d'écriture A la machine pour commercants, notaires et avocats Assurances contre l'incendie et les accidents. Meenensche Automobiel Maatschappij 356, Kortrijkstraat MEENEN. GEMEENTE WEST NIEUWKERKE DER BERICHT Het Onderstandsbestuur brengt ter kenni&T- van het publiek dat er den 20 December aanstaande, ten 2 ure, ten gemeen'ehuize van Nieuwkerke, in openbare zitting zal overgegaan worden tot de opening der aan biedingen voor de verpachting van grondgoe deren van het Onderstandsbestuur. Het kohier der lasten en voorwaarden der verpachting, alsook de tabel der te verpachten eigendommen, opgesteld ingevolge de wetten op het stuk van 7 Maart en 7 Mei 1929 waar van er kennis kan genomen worden op alle werkdagen van g tot 12 ure, berusten in het Secretariaat van het Onderstandsbestuur. De aanbiedingen moeten onder vorm va» gezegelden omslag ter post aanbevolen ge weest zijn ten laatste den ig December ig33,~ Namens het Onderstandsbestuur De Secretaris, De Voorzitter, C. MAHIEU. A. FYNAUT.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 8