Naar ëen Interrationalen Wielerwedstrijd TRABOLSPSL AVIS Waarom nog zelf WASSCHEN aan Fr. 2.75 de kilo L. Knockaert - Joos b«lastn g j. h» i suaatgtl» uik, was ook voor behouden. Nu stellen wij voor de som van a3o ooo fr. op 25o.oco fr. te verhoogen. M Van der Ghote. Ja, thars zijn wij ge komen aan de vierde afdeeling der begiooting, nameli k de buitengewone ontvargsten. Ypeische Voetbalkroniek C. S. Yper 7 Olympique Halluin 1 Voor geringe belangstelling stelt scheids rechter Himpe volgende ploegen in lijn De toss valt aan de bezoekers te beurt, zoo dat de Yperlingen tegen zon opgesteld wor den. Bij den aanvang is het alias te zien dat de rood-witten hun spel zullen opdriagen. Wij lijn ooggetuige van een mooi samenspel onzer voorwaartsen, die voor de gelegenheid hun ▼roeger kort passenspel voor den dag halen. Alhoewel de noorderlingen zich ongemeten in den strijd werpen, geraken zij niet verder dan Dechièvre-Deplancke die alles terugzenden. Langs den anderen kant moet hun doelbe- waardcr dikwijls tusschenkomen, hetgeen hij met welslagen ten einde brengt. Het duurt tot de 20* minuut vooraleer de stand geopend wordt door Verveiken op inzenden van Cherchye. Is het openingspunt lang uitgeble ven, des te sneller volgen de andere doelen zich ep. Nogmaals op overzet van Cherchye, weet Molein aan de 25® minuut nummer twee aan te teekenen. Vijf minuten later is Vanlim burg er als de kippen bij om een pas van Mo lein in het vijandelijk net te dotn aanlanden. Aan de 35* minuut zet Vanderbauwhede door de backs voor, Ververken en Vanlimburg rennen te zamen op het doel af, maar 't is Seppe die de eer heeft het leder buiten het be reik van den franschen keeper te zenden. Dat is nummer vier. De mannon van Halluin blijven niet onledig en doen menigen aanval langs hun linksbuiten die prachtige rushes doet, maar de voorwaartsen verknoeien de beste kansen. Messelis is gelukkig een welgericht schieten al duikelend in corner te redden. Deze, goed gegeven, wordt bovengekopt. Op het ingeven van het Teder, trekt Cherchye er van onder, past voor het doel en Michel doelt met een grondscherend shot het vijfde punt voor Yper. Daa komt de rust. Bij do herneming is Halluin dadelijk in woiking en de linkst uiten schiet huizen hoog, alswanneer hij legen het heiligdom van Mes selis gekomen is. Langs de andere zijde be nuttigt Molein een center van Cherchye om het half dozijn te bereiken na 5 minuten spel. Do Franschen geven het niet op en dwingen hoekschop af, die echter niets opbrengt. Het tempo vertraagt zienderoogen, Yper speelt au a la papa en Halluin kan op die manier eens voor goed doorbreken en Messelis het nakijken geven aan de 20* minuut. Dit doel schijnt de bezoekers aan te wakkeren, want seffens dwingen zij nogmaals hoekschop af. Deze wordt ontzet, maar de rechtsbui'en van Olympique neemt dankbaar op om Messelis te verschalken. Evenwel is Jules op de goede plaats en alles komt in orde. Onze rood witte vooilijn trekt er gedurig op los en op een dezer aanvallen kopt Molein prachtig 't doel binnen op een hoog inzenden van Cherchye, aan de 35e minuut. Dat zal het laatste noe menswaardig feit zijn van een ontmoeting die als een goede oetenirg voor de Ypersche eerste ploeg mag doorgaan- Daarmede is het nogmaals bewezen dat de Promotieploe gen van het Fransche Noorden enkel onze tweede afdeeling elitallen waard zijn en dat er vele klop zouden krijgen van de clubs die tegenwoordig in het sukkelstraatje onzer ret ks geraakt zijn. Daarom is het van alle belang dat de rood witten hunne taak van morgen tegen Bisseghem met allen ernst op nemen. De Vlas verkers» htbben in den laatsten tijd mooie kampen geleverd en't ware te hopen dat wij de gebroken potten niet moeten betalen, daar waar anderen met de twee punten gaan loopen zijn. Jongens, de tweede ronde moet met succes ingezet wor den, willen wij op de eereplaatstn eindigen. Juniors St. Moescroen 2 C. S. Yper 3 De juniors hebber z ch van hunne taak goed gekweten en de smadelijke nederlaag van de heenronde gewn ken /ij waren nauwelijks enkele minuten aan garg of de score wierd al geopend door Doolaeghe Het spel viel mede en de Stadisten hadden maar weinig in de pap te brokkelen. Cnockaert vermeerderde den voorsprong, Camerlyi ck die op den hoek ging spelen bracht de stand op 3 o, en Segers gaf, op toegestane strafschop, jammerlijk op den zijpaal. De bezochten hernamen z ch op het einde van de ontmoeting en doelden twee maal in weinig tijd Doch het einde kwam met etn verdiende zegepraal der Yperlingen. Jongens, gij hebt uwe tweede verplaatsing met wellukken afgelegd, zoudt pij op 3t De cember voor het sluiten van het jaar^uwe derde verplaatsing met eene klinkende zege op Kortrijk Sport durven besluiten Vierde Speciaal Yper 4 Poperinghe 3 De ontmoeting tegen Poperinghe werd in de beste verstandhouding gespeeld De be zoekers hadden in den beginne succes en tee kenden de twee eerste doelen aan. Maar weldra kwamen de rood witt«-n onder doom en Ollevier en Dewilde stelden weldra de ploegen gelijk. Zoo werd er aan de rust ge draaid. Nadien ram Yper den voorsprong door toedoen van Ollevier, terwijl Popeiinghe's centervoor nogmaals den g lijkmaker binnen- zond Ollevier echter oordeelde er anders over en op zijn eentje trok hij er van onder om den winningsgoal te gaan aanteekenen. Dezelfde ploeg staat morgen in 't gelid tegen Bizet, die op de heenmatch met 7 o moest onderdoen. Gezien de Yperlingen thuis spelen is een nieuwe overwinning te voorzien Derde Speciaal Kortrijk Sport De specialers staan morgen voor een moei lijke taak. Kortrijk Sport komt op bezoek en naar genomen inlichtingen is het elftal der Leiezonen beter opgesteld dan in de heen ronde. De specialers hoeven zich dus niet de 9 - 4 te herinneren, maar denken dat zij den tegenstrever moeten overwinnen, willen zij verder aanspraak op den titel maken. Alle zelfvertrouwen dus van kant en gespeeld om zeker de twee punten in veilige haven te brengen. NEMO. te GENT Ter gelegenheid van den grooten Inter nationalen Wielerwedstrijd die met Kerstdag in den Wintervelodroom te Gent, zal gehouden worden en waaraan de beste kampioenen van verscheidene landen deel nemen, zal Elie DECROCK een reis naar Gent inrichten met een comfortabele autocar. Sportliefhebbers, neemt deze schoone ge legenheid te baat I Prijs der reis 18 fr. heen en terug. Vertrek oin 12 uur stipt. Inschrij ving bij Elie De crock, Veurnesteenweg, Yper. Kampioenschap 1933-34 De laatste match van de i* ronde werd Woensdag gespeeld in de Statie tusschen Statie en Postje. De Postje-bolders, onder leiding van heer Noyez, zijn erin gelukt de mannen van heer Vierstraete te kloppen in eigen tra Deze laatsten speelden met heer Samoy in plaats van heer Arm. Cornette. Scheidsrechters waren heeren Salomé Rod. en Devos Rich. Van eerstaf namen de Postjemannen een lichten voorsprong die ze konden bewaren gedurende de gansche partij. Statie kwam wel nu en dan gevaarlijk opdagen, doch haal den te weinig punten bij het achterspel en dat zal wel een beetje de oorzaak van hun verlies zijn. Langs weerszijden waren er gelegenheden om veel punten aan te teekenen die niet te baat werden genomen. Nochtans de laatste enden waren wisselvallig en men kon haast niet zeggen wie zou uitspelen. Het puntenverschil was trouwens nooit groot on der 't spel, maar Statie kon maar niet vóór 't Postje geraken. We zagen opvolgenlijk voor Postje tegei* Statie 3om;53;54;94;g7; 107; 13 8; na verschillende spelen gebracht op i3 12 i5-12 dan i5-i3 en i5 14 1814; 18-16; 20*16 20 19 23 19 23 21 24-21 24 23 en 't Postje bolde 't laatste punt, 25 tegen Statie 23. Dat is nu de maal dat Statie verliest in eigen tra, d'eerste maal tegen Cercle met 24 en nu met 23 tegen Postje. Dat is werkelijk geen kans. Beide pelotons bolden redelijk wel, maar ze hebben beters getoond vroeger. Het pu bliek was nogal tamelijk goed opgekomen. Het i* deel van het kampioenschap ligt achter den rug. Nu volgt een rustperiode voor allen. De oefenmatchrn blijven echter niet uitgesloten om stevig te staan met de ze ronde Op 7° Februari gaan de Basculemannent naar de Statie. De tabelle voor de returnmatchen volgt hier later. Sitpieldi Uitihin Punt» Katholieke Kring 4 3 Bascule 4 3 Postje 4 2 Statie 4 1 Coo 4 1 Boldersnieuws Nog 'n nieuwe Koning en Prins, In de Coo Koning heer Vandepitte Alois; al 2 jaar naeenvolgende, 'n toekomstige bol- derskeizer Prins heer Benoot Joseph. Beide heeren van harte proficiat. KRABBER. Le Procureur du Roi prés le Tribunal de i® Instance d'Vpres a l'honneur de porter a la connaissance du public que la nommée r MEERS DOM Mercédès, institutrice, rée a Tourcoing, le 8 juin 1912, se disant de na- tionalité framjaise fi'lede Hilaire et de Lagast Eugénie, résidant a Ploegsteert Hizet, ayant résidé antérieurement a Warnêton, a fait par devers lui, le 8 décembre ig33, une déclara- tion d'option de nationalité Beige. Le Procureur du Roi procédé a une enquête sur l'idonéité de la déclarante prénommée, conformément a l'article 10 de la lei du r5 mai 1922. Toutes personnes ayant des observations, éclaircissements ou objections a formuler w propos de la dite option de Patrie, pourront les faire valoir par l'intermédiaire de Monsieur l'Officier de Police de Ploegsteert, jusqu'a la- date du 5 janvier 1934. Ypres, le 20 décembre 1933. Le Procureur du Roi, (s). I Van Thorenburg De ondergeteekende, Jean Deschrijvere, woonachtig te Yper, verklaart bij deze geene schulden meer te erkennen die zijne vrouw Marie Sylvie Declercq, zoude gemaakt hebben of nog zou kunnen maken. Yper, den 21 December ig33. alswanneer wij het voor II kunnen doen Het linnen wordt gewasschen, gesteven en gedroogd te huis gebracht. Lakens, servietten en handdoeken worden gestreken. Minimum sleet Steeds helder wit Wacht i iet langer U van dien lastigen waschdag te verlossen. Laat U nog heden inschrijven bij de alomgekende BLEEKERIJ en VERVERIJ FILIAAL TE YPER f, Dixmudestraat, M. Van Alleynnes. lk had dus gelijk. (Vervolg aanstaande week). Olympique Halluin Supply Dekeyser Vanderburen Gau Vankeunebrouck Parmentier Declercq Deneve Tierrle Mulleman Descamps C. 8'. y per Cherchye Vanlimburg Verveiken V. d. Bauwhede Molein Bourdeau Veys Tb. Gadeyne Dechièvre Deplancke Messelis Einduitslag bij de le Speelhelft Arrondissement d'Vpres Parquet du Procureur du Roi Jean Deschrijvere.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 6