Grand Bal de Réveillon I ial sin (j tussclien Autobus en Auto eumionnette te Gheluvelt - Kruiseecke DIUE KONINGEN STOET Op Vrijdag 5, en Zondag 7 Januari 1934, zullen de Studenten van het Bisschop pelijk College van leper, voor de eerste maal, een Drie Koningen stoet houden. Ze zullen de verschillende straten van leper doortrekken met een prachtigen stoet. U, Iepersch Valk, roepen ze toe Weest mild om de Iepersche Missionarissen in hun missie werk te ondersteunen. Het hangt van uwe milddadigheid af, of het Katholiek Geloof in de verre landen zal kunnen gepredikt worden. Want weet wel dat de crisis, die hier in ons land woekert, niet te vergelijken is met de cri sis die heerscht in de landen van onze zwarte broeders. Daarom, Iepersch Volk, weest mild en weest uwe Iepersche Zendelingen indach tig De Bestuurder. Allerhande Nieuws Gevonden. Donderdag 2 in dezer heeft M. Louwage Henri een autovvrang gevonden en ze op hst politiebureel afgegeven. Yper. Botsing. Donderdag morgen, om 8 u., zijn de autos van Barbez Henri, van Yper, en Vermote Gaston, van Zonnebeke, op elkander gebotst aan den hoek der Boom gaardstraat en der Seminariestraat. Het eene voertuig kwam uit de Seminariestraat gereden terwijl het andere in de richting van de De Haernestraat reed. Gelukkiglijk heeft deze aanrijding geen andere gevolgen gehad dan eenige stoffelijke schade. Aanhouding. Zekere Verfaillie Valère, van Boesinghe, die nog eenige dagen gevang te goed had uit hoofde van vroeger gepleegde diefstallea, bevond zich Dinsdag laatst alhier ia de gewezen voetvolkkazerne. De Rijks wacht was zulks te weten gekomen en begaf zich ter plaats om den kerel aan te houden. Doch bij het zicht der gendarmen bedreigde Verfaillie hen met een ketel kokend water en gelukte erin naar een kolenmagazijn te vluch ten waar hij zich boven op een hoop kolen schuil hield. De mannen der Rijkswacht had den heel wat last om hem van daar af te halen, want de woeste kerel verweerde zich dapper, en zii zagen zich verplicht hem geboeid naar de Rijkswachtkazerne over te brengen, waar een nieuw proces verbaal, wegens opstand, tegen hem werd opgemaakt. Deze week reeds verscheen hij voor de Rechtbank en werd er voor verscheidene diefstallen en opstand tegen de politie tot de volgende straften veroordeeld 12 maanden en i5 dagen gevang en 26 fr. boete of 8 dagen; 12 maanden en 5o fr. boete of i5 dagen, en vervolgens nog 3 maal 5o fr. boete of i5 da gen gevang. Zillebeke. - Door den trein aangere den. Maandag namiddag gebeurde er aan den onbewaakten spooroverweg der Komen sche kalsijde, tusschen den vijver en de sta tie van Zillebeke, nogmaals een ongeval dat gelukkiglijk geen slachtoffers miek. Een auto camionnette, geladen met bierflesschen en toebehoorende aan de brouwerij Anglo Beige depot van Heule, kwam aldaar van uit de richting van Hollebeke gereden, toen gekomen bij bedoelden overweg ook de trein, die uit de statie van Yper om i5 u. 5o aanzet, daar kwam aangestoomd. Niettegenstaande het zicht der spoorbaan langs dezen kant door niets belemmerd wordt, zal de autovoer der toch het gevaar niet bemerkt hebben, want nauwelijks was de auto op de spoorlijn of het achterste gedeelte ervan werd door den trein aangereden. Gansch de linkerkant van het koetswerk van het voertuig werd ingedrukt, doch de auto werd gelukkiglijk niet vastgehaakt noch medegesleept en reed nog een twintigtal meter verder. Ongetwijfeld is het aan deze omstandigheid te danken dat de autovoerder er heelhuids van afkwam. De trein stopte enkele oogenblikken om de noodige vaststellingen te doen en vervolgde dan zijn weg. De Rijkswacht stelde het ge bruikelijk onderzoek ia. Komen. Donderdag morgen, 21 Decern ber, rond 5 u., in het huis Nr 112, Ten B ie lenstraat, heeft men Bouxom Henri, zonder bedrijf, 86 j. oud, aan zijn bed verhangen gevonden. Dr Wvseur, te Komen, heeft de dood bestatigd. Deze ouderling, geboren te Kemmel, woonde bij zijne getrouwde dochter. ONDERSCHEIDING Bij Koninklijk .Besluit van 6 December ig33 wordt het Burgerlijk Kiuis van i8ts Klas ver leend aaD jufvrouw Marie Verhalle, Bestuur ster der Gemeenteschool, St Jansstraat, te Yper, als belooning voor meer dan 35 jaar diensten bewezen aan het Onderwijs. Onje beste gelukwenschen. Woensdag voormiddag, omstreeks 11 uur. heeft op de baan Yper - Meenen, aan de Kruiseecke waar de baan Becelaere Wervick de groote baan Yper Meenen kruist, een botsing plaats gehad tusschen de auto >us van M. Degryse van Zonnebeke, die met een 35 tal we'klieden beladen, uit de richting van Becelaere kwam en de baan van Wervick wilde nemen, en de auto camionnette van M. Beh yt, pluimveehandelaar te Yper, die uit de richting van Meenen naar Yper kwam gebold. De schok moet geweldig geweest zijn. De camionnette d!e in 't midden werd cevat Warnêton Affreux Suicide Mardi matin vers 10 Vi heures fut découvert chemin Du Hem, hameau du Gheer, sur le territoire de Warnêton, étendu dans ui fossé auprès d'un vélo et d'une pornpe de vélo bri- sée et ensanglantée, le cadavre d'un inconnu, le cou et le poignet horriblement tailladés. Le commandant de gendarmerie, Monsieur De Poorter de la brigade de Warnêton, fit immé diatement les premières constatations et le parquet d'Ypres avisé ne tarda pas a se ren dre sur les lieux accompagné de son service photographique. Dans la soirée de Mardi le cadavre transporté a la morgue de Warnêton y fut reconnu par ses propres frères comme étant celui du nommé De Mey Hector, méca nicien, demeurant a Wytschaete et ré le 8 décembre iqoi. L'autopsie ducadavre fut faite le Mercredi matin par les docteurs légistes Snick d'Ypres en presence du juge d'instruc tion, Monsieur De Vos. Tl en résulta qu'il s'agit d'un suicide et que De Mey, qui depuis quelque temps se montrait abattu a propos de la marche peu brillante des affaires, s'est fait ces horribles blessures avec les débris de la pompe de vélo qu'il avaitcassée lui même sur place. L'enterrement aura lieu ce Samedi matin a Wytschaete. Burgerlijke Stand van Yper sloeg om en werd met gewei J tegen den gevel van da herberg De Kruiseecke geslingerd, waarvan de muur nabij het venster gedeeltelijk werd ingebeukt, zooals de foto hierboven aantoont. De autobus kant 1de eveneens om, doch gelukkiglijk werden slechts een drietal inzittenden zonder veel erg doer de glasscher ven van de stukgevlogen ruiten gekwetst. Als bij wonder kwamen de beide geleiders er met den schrik van af. De twee voeriuigen echter zijn deerlijk beschadigd De autobus heeft zijn radiator gansch ingedrukt, terwijl van de camionnette heel het rijtuigwerk venvdi. is Willemsfonds - Afdeeling Bo^üerij Ten einde het jaarlijksch nazicht te houden zal de boekerij van het WILLEMS FONDS gesloten zijn op Zondag 31 December aan staande. Wij verzoeken de lezers die eraan zouden houden boeken te hebben deze week ten uit zonderlijken titel den Donderdag hun lectuur voor de week te komen afhalen. Het Bestuur r Amitiés Frangaises d'Ypres Le Dimanche 31 Décembre prochaii* en la Salie Lapière, rue des Chiens Ouverture des portes a 8 heures. Les membres des Amitiés Frarqaises ont seuls accès a nos fêtes, et des invités ne sont plus admis. La belle Salie Lapière sera bien chauffée. Aan de Italiaansche Colonie. Het Generaal Consulaat van Italië, Gezien de nieuwe voorschriften, door het Belgisch Staatsbestuur aangenomen voor wat betreft het toekennen der Eenzelvigheidskaart aan de vreemdelingen, verzoekt de Leden der Italiaansche Colonie, van beider geslacht, zich aan te bieden in zijne Bureelen tot het verza melen van statistieke inlichtingen ten bate van de Italiaansche inwijking in Belgiè. Voor dien uitzonderlijken dienst, volkomen kosteloos, zullen de Bureelen van het Gene raal Consulaat, Charlottalei, n° 28, te Antwer pen, open zijn van den 26 tot en met den 3o,. van 10.3o tot 12 3o en van l5 3o tot 17.30 u. Zij die, voor gegronde reden, zich niet zou den kunnen aanbieden zijn verzocht hunne woonplaats per Post te doen kennen aan het Generaal Cons rlaat, hetwelk hun eene mede- déeling zal doen toekomen. La Matinee Théatrale de la Ligue des Poilus de France C'est Dimanche 24 courant, a i5 1/2 h., qu'aura lieu la matinée franqaise de gala de la Ligue des Poilus de France. Le Cercle Botrel de Lille viendra poür la première fois a Ypres et présentera ua spectacle hors pair. Une Opérette en un acte chantée par Mme Simone Bernhardt, mezzo soprano et MM. D'haën, ténor de Vallauris, baryton et Lucelly, trial La Comédie «La Couvée est une pièce pleine de gaité et d'émotion, essentiellement morale. Le Cercle Botrel a eu l'honneur d'interpré- ter cette comédie devant S. E. Ié Cardinal Liénart, évêque de Lills. De beaux intermèdes viendront compléter ce beau programme que tout le monde vou— dra voir- f/s Verklaringen van den 16 tot den 22 Dec. iq33. Geboortfn Timperman Noëlla, Dickebuschstwg, 265. Latue Marie-Thérèse. Kaaistraat, 2 Gouwy Daniel, Dix- mudestraat. 40. Colebourne Alan, Surmont de Volsber- ghestraat, 8. De Graeve Pierre, Kalfvaart, 53. Denor me Anna, Poperinghestwg, 167. Vandermarliere Luc, Re- collettenpoort, 5. Perneel Marcella, Dickebuschstwg. 13. Huwelijken Duwel Maurits, metserdiender en Woussen Julia, fabriekwerkster beiden te Yper. Dekaezemaker Hen ri, fabriekwerker en Morel Simonna, fabriekwerkster, bei den te Yper. Verstraete Philimon, meester-timinerman en Wicke Irma, huishoudster, beiden te Yper. Scruel Vincent, advokaat te Antwerpen en Qelaplace Maria, z.b. te Yper. Overlijdens Lepoutere Leonie, 42 j. z.b. echte Louage Jules, Poperinghestwg, 8. Leclercq Elienne, 3 m. 7 d. M. Haiglaan, 108. Rotru Carolus, 82 j". z.b wedr Delo- belle Romanie wedr Lamote Emerentia, Rijsselstraat, 133. Debouck Marcelina, 82 j. z.b. wed' Philip Désiré, St Jans- hospitaalstraat. Danneels Oscar 70 j. handelsvertegen woordiger, echt Déchêne Georgianna, M. Haiglaan, 90. Louwaege Camillus, 72 j., z. b.. Wed Hersoen Emma, El- verdinghesiraat, 36. Knockaert Carolus, 76 j z. b.t echtg. Vercouter Maria, Paddepoelstraat, 25. Huwelijksbeloften Edouardus Willem gepensionneerde en Elodie Bal, kleermaakster, beiden te Yper. Gustavus Vandoorne, metserdiender, en Ivonna Legrand, fabriekwerk ster, beiden te Yper. Firmin Duyver, landbouwerszoon, te Reninghelst, en Maria Hennin, dienstmeid, te Reninghelst, voorheen te Yper. Mauritius De Maeseneire, fabriekwer ker, te Yper en Malvina Devos, fabriekwerkster, te Hollebeke. Julius Platteeuw, onderwijzer, te Oostnieuwkerke, en Laura Lemahieu. z b. te Yper. Ellas Malfait, fabriekwer ker, en Adoline Vierstraete, huishoudster, beiden te Yper. N.B. Het Bureel van den Burgerlijken Stand zal open zijn op Tweeden Kerstdag (26 dezer) van 11 ure tot 's middags voor de aangiften van geboorten en sterfge vallen. Le Président, Arth. BUTAYE„

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1933 | | pagina 8