FOOTBALL - HET YPERSCf iE - LA RÉGION D'YPF C. S. Yper - Jon. - S. K. Beule londagrnst - Kepos dominical ['Inauguration officielle de notre Beffroi 14' Jaargang, N' 4 2 20 Januari 1934 14 Année, N° 42 20 Janvier i934 Supplément STADSWATER Stad Yper - Muziekschool is,e LEERLINGENCONCERT De Inhuldiging van 't Belfort Grootsche Plechtigheden in 't verschiet K. B. V. B. C. S. Y. Zondag 21 Januari 1934 Sint-Vincentiuscollege - leper "De klucht van den gestrafte met de koorde" mirakelstuk in drie bedrijven, naar het fransch van Henri Ghéon door Wies Moens alsook Woudcantate voor Kinderen doer E. Hullebroeck, woorden van Lambrecht- Lam brechts. Necrologie Sterfgevallen Heer Ursmar CLEMENT Heer Camille - Gustave HOF ZIELMISSEN Un concours pour l'affiche artistique L'administration communale a définitive ment fixée la date de l'inauguration de notre Beffroi entièrement reconstruit. Celle ci aura lieu a la Pentecóte prochaine, et de grandes festivités se donneront a cette occasion les dimanche et lundi, 20 et 21 mai procbain-5. Le programme en sera arrêté sous peu On parle de festival, de cérémonies religieuses, de kermesse flamande, de fête Vénitienne au Majoorgracht, de feu d'artifice, etc., etc. Le Beffroi reconstruit et officiellement inauguré, c'est le coup de pouce final donné a l'achèvement de la reconstruction de la ville. Qui ne se rappelle la bonne émotion res- sentie par tous les Vprois, par les vieux Yprois surtout, lorsqu'aux sons de 1'Harmonie Ypriana l'ancien dragon redoré fut hissé, il y a 6 mois, qu'il dut tourroyer d'abord sur son aiguille, et qu'il se remit tranquillement ensuite a nous montrer la direction du vent, comme il l'avait fait auparavant fidèlement pendant plus de 7 siècles Cette émotion sera plus vive encore le 20 mai prochain quand nous entendrons de nouveau le Carillon du Befiroi égrener par dessus les toits de nos maisons les anciens airs populaires d'Ypres. Ce jour-la nous pourrons dire avec fierté que la ville d'Ypres est ressuscitée de ses ruines. Les Halles arriveront bien.... un peu en retard sur le reste, il est vrai, mais enfin elles repoussent et elles continueront a grandir petit a petit. Leur tour d'inaugura- tion viendra aussi Des comités ofïiciels ont formés pour l'élaboration et l'exécution des festivités pro- jetées pour la Pentecóte. Le comité chargé de la propagande a com- mencé ses travaux. II a décidé d'instituer un concours entre tous les artistes Vprois et ceux de la West-Flandre, pour l'élaboration d'une affiche artistique en couleurs. La plus grande latitude leur est laissée quant au sujet et a son arrangement. II va de soi que s'agis sant de l'inauguration du B.ffroi, il y a cent a parier contre un que tous s'inspireront de notre monument communal. Deux seules conditions seront exigées d'abord, la dimension devra être celle des affiches étalées dans nos gares I mètre sur 0.60 cs - puis l'artiste devra faire en sorte qu'un espace largement sufïisant soit ménagé sur l'affiche pour y imprimer l'annonce trés sommaire des festivités de l'inauguration. Les projets, aux dimensions et aux couleurs d'exécution, devront être envoyés le plus tót possible a l'administration communale d'Ypres, au plus tard le 20 février. A cette date, le concours sera clos, car les affiches devront paraitre le jour de Paques. II riy a done pas de temps dperdre. Dans quelques jours, le collége échevinal fera connaitre officiellement les conditions de détail a observer pour le concours et pour l'envoi des projets. Ces conditions seront du reste celles de tous les concours de ce genre. Les artistes les connaissent d'avance. Avis done d tous nos artistes West ftamands, a nos artistes Yprois tout spécialement. Qu'ils se mettent saus tarder al'ceuvre, afin que nous puissions annoncer les festivités de l'inauguration de notre Beffroi parune affiche digne de notre passé, de nos souffrances et de notre foi dans l'avenir Het College van Burgemeester en Schepe nen maakt bekend dat de voorzorgsmaatregel genomen tot besparing in het verbruik van stadswater, opgeheven wordt. Dienvolgens wordt de normale bevoorra ding in het water opnieuw verzekerd. Op Zondag 4. Febtuari aanstaande, om 3 uur namiddag, zal het gegeven worden, in Stadsschouwburg, Van den Peereboomplaats. INGANG VRIJ. De Beheerraad. Zaterdag laatstleden, i3 Januari 1934, werd ten stadhuize, onder het voorzitterschap van den heer J. Van der Ghote, Burgemeester, eene vergadering gehouden van het Feestco miteit door het Stadsbestuur voorloopig aan gesteld, ten einde het programma vast te stel len der feestelijkheden die dit jaar in stad, ter gelegenheid van de inhuldiging van het Beltort, zullen ingericht worden. Naar wij vernemen zou die inhuldiging op 20 Mei plaats grijpen. Het ontwerp van het feestprogramma be helst, volgens ingewonnen inlichtingen het inrichten eener Kur sttentoonstelling, de uit voering eener Cantate, een historische stoet, een folklorisch volksfeest, een Venitiaansch feest op de Majoorgracht, een muziekfestival en een volksbal. Daarbij worde gevoegd muziek en beiaard concerten, wandelconcerten, verlichting van Belfort en Stad, kunst vei lichting van de bin nenwandeling tusschen M eenenpoort en Zwemkom en van de Stadshovingen. Verschillende afdeelingscomiteiten zijn voor loopig gesticht om deze ontwerpen in te stu deeren. De kosten dezer feestelijkheden zouden af gedragen worden dank aan eene milde toelage van Stad door vrijwillige inschrijvingen en giften aangevuld. Al de inwoners en alle maatschappijen van Stad zullen ongetwijfeld er aan houden, den oproep die hen, binnen kort, door het Feest comiteit zal toegericht worden, gunstig te be antwoorden en hunne beste krachten in te spannen om, in nauwe en onvoorwaardelijke medewerking met het Middenbestuur, het wel gelukken van die feestelijkheden te verzekeren en te maken dat deze Inhuldiging in de ge schiedenis onzer Stad zal geboekt blijven als eene heuglijke en onvergetelijke gebeurtenis, die op stoffelijk en zedelijk gebied de bevolking van Yper ten bate zal komen. Ypersch Stadium Om 2 uur namiddag Ingang i Fr. 5o. Op denZondag van Sexagesima. 4 Februa ri, en den volgenden Maandag, 5 Februari, zal het jaarlijksch tooneelfeest plaats grijpen ten voordeele van de Conferentie van Sint- Vincentius a Paul® tot ondersteuning van be hoeftige familiën. Zal opgevoerd worden Alle oud leerlingen evenals hun familie leden en alle vrienden van het College houden een avond vrij De Comines nous apprenors le décès, sur- venu le i5 courant, de Dame Marie - Louise DEVOS, veuve de M' H. DUJARDIN, et née a Zantvoorde le i5 Janvier 1857. La défunte est la mère de MM. Maurice Dujardin, bourgmestre de Comines, Oscar Dujardin, curé du Bon Pasteur a Mouscron et l'abbé Léopold Dujardin, vicaire a Saint- Barthelemy a Mouscron. La Région d'Ypres présente a toute la familie Dujardin ses bien vives condoléances. Kerk der EE. PP. Karmelieten - Yper 9 Woensdagen van St Jozef 's Avonds te 6 u groot sermoen over Ltvcnsgrofi door den E. P. Gratianus, Karmr liet Vrouw Ursmar Clement, geboren Emma Decroix Jufvrouw Alida Clement Heer en Vrouw Emile Clement-Diels De familiën Clement en Decroix, melden met droefheid bet overlijden van hun teergeliefden echtgenoot, vader, schoonvader en bloedverwant geboren te Yper, den 12 April 1868, en er overleden den 15 Januari 1934, voorzien van de H. Sacramenten der stervenden. De vrienden en kennissen die, bfj vergetelheid, geen rouw brief zouden ontvangen bebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. Vrouw Camille Hof, geboren Alice Duprez Heer en Vrouw Duprez-Ceuninck Vrouw Weduwe Henri Hof-Liebaert Vrouw Weduwe Henri Gesquière HofHeer en Vrouw Hippoliet Hof-Léonord; Heer en Vrouw Francois Vanbranteghem-Hof; Heer en Vrouw Joseph Coffijn-Hof Heer Augusfe Scbouppe-Hof De familiën Hof, Duprez, Angillis en Ceuninck, melden met droefheid het afsterven van hun teergeliefden echt genoot, schoonzoon, broeder,schoonbroederen bloedverwant Echtgenoot van Vrouw ALICE DUPREZ geboren te leper, den 4 November 1877, en er godvruchtig overleden den 15 Januari 1934. De vrienden en kennissen die, bij vergetelheid, geen rouw brief zouden ontvangen hebben, worden verzocht dit bericht als dusdanig te aanzien. 39, Bukkerstraat. Les amis et connaissances sont priés d'as sister a la M ESSE DE REQUIE M qui sera céléoiée le Dimanche 21 Janviera 7 h. en l'église St facques, pour le repos de lame de Monsieur H u b e rt FIERS Grand Invalide de Guerre. Vrienden ep kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gezongen worden op Zondag 21 Januari, om 9 uur, in de kerk der E E. P.P. Carmelieten, tót zielelatenis van Vrouw Sidonie SANTY Weduwe van Heer Eueène Woets. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de ZIELMIS bij te wonen die zal gelezen worden ©p Zondag 21 Januari, om 11 y, u., in St-Maartenkathedraal, tot zielelafenis van Heer Alphonse VERFAILLIE Vrienden enkennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen, die zal gezongen worden op Zondag 28 Januariom 8 ft u., in St Maartens kathedraal, tot zielelafenis van Heer Leon VAN O VERBERGHE overleden echtgenoot van Vrouw Marie Beun. Monsieur et tMadame Persyn-Vercamer ont l'honneur de prier leurs amis et connaissances d'assister a la MESSE ANNIVERSAIRE qui sera célébrée 1 Dimanche 28 Janvier, a9 heu-es, en l'église des R R. P.P. Carmes, pourle repos de l'ame de leurs fils bien aimét Messieurs Armand et Roger. Vrienden en kennissen worden uitgenoodigd de JAARMIS bij te wonen die zal gelezen worden op Zondag 28 Januari, om 11 y» uur, in St- Maartenskerk, tot zielelafenis van Vrouw Weduwe Louis DUMORTIER geboren Catharina Dewitte De Apotheek van La Pharmacte de VAN WALLEGHEM Statiestraat o— Rue de la Station IS ALLEEN OPEN Op Zondag 21 Jan. reste seule ou verte lc Dimanche 21 Jan. van 8 tot 12 ure en van 1 tot 7 ure. de 8 a 12 heures et de 1 a 7 heures.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 11