Léon Jonckheere - Boulanger Allen gelijk voor de wet a.n.b. Raphael Coalier - Jonckheere, Opvolger Gemeenteraad van Ypér CARNAVALSTOET 3e Voor Bouwstoffen. Landbouwkalk. Vlakke en Gegolfde Platen, alle merken van Tegels en andere Bouwstoffen, alsook voor Kolen en Brandhout 9, Elverdinghestraat, IEPER - Tel. 384 3 Commune de Comines Cyr. Vanneste. Zitting van Maandag 22 Januari 1934,) Wanneer ik ergens binnentreed 1 -. Wendt U in volle vertrouwen tot het oud en best gekend Huis absolue de M. Missiaen M. Missiaen a parlé également du théatre communal, pour trouwer l'occasion d'adresser des reproches aux mêmes défenseurs du canal. Encore une fois. M.M. Van der Ghote, Butaye et Vermeulen ne faisaient pas partie du collége échevinal quand la construction du théatre fut décidée. M.M. Van der Ghote et butaye ne faisaient pas même partie du Couseil Communal et ne furent jamais ni cönsultés, ni même mis au courant de l'affaire. Et voila une nouvelle accusation qui prouve combien dans ses critiques méchantes, en séance de la Chambre du 20 décembre dernier, M. Missiaen a fail preuve de peu de bonne foi et d'une absence compléte d'argumentation étudiée. 1 Et au nom de qui parlait alors M. Missiaen Pas au nom de l'arrondissement qu'il de vrait représenter. Pas au nom des ouvriers, qui trouveront du travail rémunérateur au canal pas même au nom du parti socialiste, car sur cette question si importante, il n'avait pas même consulté ses camarades S'il les avait consul tés, il aurait appris que M. Minnekeer, con seiller provincial et chef du parti socialiste a Comines, avait lui-même proposé au conseil communal de Comines en séance du 5 aoüt ig33, d'adresser une lettre de remerciments a M. Vermeulen, président de la Chambre de Commerce d'Ypres, pour la courageuse initia tive dont il faisait preuve dans la campagne qu'il soutenait en faveur du canal Ypres Comines. Le 20 décembre dernier, M. Missiaen ne représentait done au parlement que sa seule personnalitéet l'antipathie qu'il ressent contre les bourgeois qui s'occupent des intéréts de la ville. Néanmoins, ceux auxquels il a taché de nuire, loin de lui en garder aucune rancune, sont toujours prêts a accueillir M. Missiaen le jour oü celui-ci voudra se joindre a eux pour travailler ensemble a la réalisation d'une oeuvre qui sera pour Nieuport, Dixmude, Ypres et Comines, l'assurance d'un avenir de prospérité la remise en état du canal Ypres Comines. Hector VERMEULEN, Président de la Chambre de Commerce et d'Industrie d' Ypres. N.d.l.R. Nous reproduisons ci dessous le texte de eet ordre du jour que le Conseil Communal de Comines vota a l'unanimité dans sa séance du 5 aoüt dernier N° 3igi Vceu émis par le Conseil Communal de Comines le 5 aoüt ig33. L'Administration Communale de Comines présente ses respectueux hommages a Monsieur VermeulenPrésident de la Chambre de Com merce a Ypres, Et le remercie vivement pour les efforts qu'il déploie en vue de rendre a la navigabilité le canal d'Ypres a Comines, En lui demandant instamment de continuer ses démarches pour le succès d'une aussi juste cause, le Conseil Communal de Comines, I'as sure de sa compléte collaboration et de sa sym pathie et lui exprime ses sentimints de vive gratitude. Au nom de 1'Administration Communale Par Ordonnance Le Bourgmestre, Le Secrétaire, M. Dujardio. Leurders zijn vrij van alle hmdelslasten en verplichtingen welke zoo zwaar op onze win keliers drukken. Deze moeten inderdaad in geschreven zijn in het handelsregister en zijn onderworpen aan een zeer streng toezicht van wege de opzieners der belastingen, die een zeer stipte boekhouding eischen. De min ste nalatigheid komt hen duur te staan in zake weeldebelasting, overdrachttaks, kwijtingen, inhouding van loon voor de verschillende kas sen van hulpverleening, van gezinstoelagen, pensioenen, enz. Leurders en venters, overgewaaide mar- chands die ook hier in herbergen of andere lokalen van stad koopdag houden in tapijten, fourruren, dekens, schoenen, kousen, enz., betalen meestal geen zegel noch overdracht taks, geen taksen op faktuur, winsten, geen algemeene onkosten. Het zijn doorgaans vreemdelingen, die onze markten en steden afloopen en eerlijke winkeliers een oneerlijke mededinging aandoen met producten, waaraan soms een reukje van herkomst aan is of wier deugdelijkheid zeer twijfelachtig is. De goede vangst, die het parket te Kortrijk onlangs gedaan heeft, heeft eens te meer be wezen dat er onder koren dikwijls kaf is en dat er tusschen eerlijke krameniers somtijds echte schuimers steken die niets anders zijn dan verhelers van verdacht allooi. Is het te verwonderen dat de handel kwijnt Zonder verweer tegenover zulke laakbare mededinging moet hij ten onder. En 't zijn de handelaars alleen niet, die er onder te lijden hebben de kooper van zulke spotgoedkoope artikelen ondervindt enkele dagen later hoe hij gefopt is geweest de gemeentekas laat er ook van haar pluimen, daar de zaken die in particuliere lokalen ge daan worden, geen cent achterlaten de fiscus ook, omdat veelal de waar gekocht is geweest zonder factuur, of verdwenen daags voor een faillietverklaring of nog niet betaald. Al die vreemde venters verkoopen tegen comptant geld en Salut Madame 1 Ze verdwijnen zonder adres achter te laten. De Staat kent zijn kinderen best in nood, vooral in.... geldnood. Tot nu blijft hij dood aan de noodkreten dier zelfde kinderen, die hem om verdediging smeeken tegen vreemde en oneerlijke mededinging. De jarenlange inspanningen van vakbonden, handelskamers, zijn er nog niet in gelukt een doelmatige regeling op 't leuren en 't venten te bekomen. Daarom vragen we, zoo mogelijk door den mond van de Kamer- en Senaatleden, die toch ook onze vertegenwoordigers zijn, dat de regeering een wet zou doen stemmen, eischen- de dat de leurders en de kramers en de koop daghouders een soort patentkaart betalen, waarvan de prijs hoog genoeg moet zijn om de oneerlijke prijsverlaging en onderkruiperij onmogelijk te maken dat de regeering een strenger toezicht zou eischen op leurders koopwaren, welke dikwijls van diefstal voort komen of voor de gezondheid gevaar opleve ren dat de regeering een koepon - retour zou bezorgen aan de massa Joden die met hun agenten en hun gesjacher eiken plaatselijken handel in den grond boren. Burgers, houdt u afzijdig van dergelijke ver- koopingen wendt u gerust in de van ouds ge kende huizen, die jaren en jaren van trouwe eerlijkheid achter den rug hebben die u waar naar geld bezorgen u niet foppen en uwe gegronde klachten met billijkheid aan- hooren. Vergooit uw geld niet aan al die vreemde luizen, die uw geld maar niet uw persoon aanzien. Weg met de onderkruipers en gelijkheid voor de wet Om 18 uur DAGORDE: 1. Proces verbaal der zitting van 29 De cember jq33. 2. Tabsverordening op den begrafenis dienst W ijziging. 3. Roeselaerestraat Aanvraag om dezet buurtweg van groot verkeer te doen verklaren. 4. Openbare Onderstand Proces verbaal van onderzoek der Kas van den Ontvanger voor het 4"' kwartaal iq33. 5. Mededeelingen. Er zal wederom grooten toeloop zijn naai? Yper stede, op Zondag il Februari aan staande. De Carnavalstoet belooft wederöm prachtig te wezen. De pogingen van het Comiteit zullen ongetwijfeld met bijval be kroond worden. Benevens de deelneming der Ypersche maatschappijen is de medewerking verzekerd van een groep Hollandsche Boeren en Baerinnen uit Bruoge. Jagers uit Brugge. Zeelieden uit Boesinghe. Les Clowns de Comines. Bohémiens et Bohémiennes d-Halluin (Fr./. Montenegro's uit H oil eb eke. Zanzibars uit Iseghim. Echte Gilles de Jemappes. Pierrots en Pierrettes uit Meessen. Bygophones de Pérenchies (France). De Machtige Reuzinne uit Staden. Trompetters uit Wervick. Spanjaards uit Lustige Jongens Het lijdt geen twijfel, dat de stoet, gezieti die prachtige groepen, dezen der vorige jaren zal overtreffen. Zooals verleden jaar, aanziet het Comiteit het als plicht de namen aan te duiden der heer en leden, die zoo vrij zullen zijn kaarten ten huize aan te bieden. Het Comiteit bedankt bij voorbaat voor het goed onthaal dat aan die heeren zal voorbe houden worden. De personen, die afwezig zouden zijn tijdens het bezoek, worden vriendelijk ver zocht hunne bijdrage te overhandigen aan de heeren Commissarissen, die ze met dank zul len aanveerden. Voor: StJacobs Meenenstraat. Maar schalk Frenchlaan, Meenen- en Zonnebehe- steenweg, Basculehork en Hoornwerk de heeren Jan Neys en Georges Vanraes. Voor Groote Markt, Dixmude-, Oude Houtmarkt Cartonstraat, Lange en Korte Thouroutstraat, Kauwekijnstraat de heeren Gustave Gillis en Eugène Beddeleem. Voor: Surmont-, Kaai-, Slachthuisstraat, Koeimarkt, Boesinghe- en Elverdinghestraat, Maarschalk Haiglaan, Noordlaan, Lange en Korte Meersch-, St-Niklaas-, Heere Jan en Ste Godelievestraat de heeren Julien Camer- lynck en Amedée Dumon. Voor: Maloulaan, Capronstraat, Fochlaan, Waterkasteelstraat, Veurnesteenweg, Pop», ringhe Gracht- en Fiersstraat de hee"ren Camille Gantois en Joseph Dervnek. Voor Colaertplaats (Statieplein), Statie-, Tempel- en de -Stuersstraat, Esplanade Mejuffer R. Gouwy en Mr H. Vermeulen. Voor Bóterstraat, Vandenpeereboompl., Neermarkt de heeren Georges Van Wonter- ghem en Daniel Van Lede. Voor Boomgaardstraat, Kiekenmarkt, De Haerne-, O. L. Vrouw-, Lombaard en SemiDariestraat, Mondstr. en Casselstraatj de heeren Georges Duthoo en Daniël Depuydt\ Voor: Rijsel- en Hondstraat, Merghelyncli-, Goudeupoort Wenninckstraat en St Pieters Kwartier de heeren Oscar Hoflack en A Ibert Vanacker. I En als 't daar lékker ruikt, Dan lach ik even, want ik weet, Dat men de PACHA Chicorei gebruikt. Verzorgd werk. Spoedige bediening.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 3