Hofstede totaal Afgebrand Nieuwjaarsgift Chronique Financière 6 Onze Scheepvaart Allerhande Nieuws Burgerlijke Stand van Yper Gevonden en Verloren V oorwerpetr Gevonden. Vrijdag 12 Januari hebben twee jeugdige schoolkinderen, de genaamden Deckmijn Ferdinanden Forrez André, een geld stuk op straat gevonden en het aanstonds ten politiebureele gedregen. Deze brave kinde ren en hun eerlijke ouders verdienen hierom van harte geluk gewenscht te worden. Bericht - Voortzetting van Handel VILLE DE COMINES Na de langdurige vorst is de dooi eindelijk ingetreden en is de scheepvaart tevens kunnen hernomen worden. Tengevolge van den regen is het waterpeil in de vaart van ongeveer 65 cm. gerezen, en het is te hopen dat de scheep vaart voortaan ononderbroken en in normale toestanden zal kunnen geschieden tot meerde ren bloei van onzen handel. Dirsdag is alhier de Egide binnenge varen met 98 ton vette voor MM. Blootacker en Vermeersch Woensdag bracht het schip De twee Gebroeders 70 ton graan voor M. Vandeputte. Verscheidene schepen zijn ook tot Boesin- ghe gekomen Maandag De Vier Gebroe ders met 96 ton vette voor M. Coulier, van Boesinghe. Maandag eveneens de «Souvenir» met 100 ton vette voor M. Vanhoutte van Boesinghe, en Woensdag de Sidonie met 97 ton graan insgelijks voor M. Vanhoutte. VLAKEEaTZn&HE Donderdag namiddag, korts na drie uur, is er brand ontstaan op de hofstede van den landbouwer Charles Claeys, rechts van den steenweg van Vlamertinghe naar Reninghelst gelegen. De landbouwer was afwezig. Hij was naar Brugge gegaan om een begrafenis bij te wonen. Het vuur,dat boven den koeistal wasontstaan, en het eerst door den zoon van den landbou wer werd opgemerkt, vond in de met strooi gedekte gebouwen een gemakkelijke prooi en breiddezich weldra uit tot de aanpalende wo ning en de dichtbij gelegen schuur en wagen kot. Door den hevigen wind aangewakkerd, hadden de vlammen weldra gansch de hofste de in een ontzaglijken vuurgloed herschapen, die hoog ten hemel opsloeg, en tot uren ver in den omtrek kon opgemerkt worden. De dieren die op stal stonden, drie paarden en een aan tal hoornvee, konden nog juist tijdig gered worden, maar al het overige van den inboedel verging in de vlammen. De pompiers van Vlamertinghe en ook deze van Poperinghe kwamen weldra ter plaats en bestreden heftig het vernielend vuur, doch van redden kon er welhaast geen spraak meer zijn. Toen zij erin gelukten den brand meester te worden en de vlammen uit te dooven, bleven nog slechts eenige panden van verkoolde mu ren tusschen een hoop rookend puin over. Zs bleven evenwel ter plaats om over het smeu lend vuur te waken en te beletten datdespran- kels vuur, die tot ver in 't ronde waren opge vlogen, andere in den omtrek staande gebou wen zouden aanvatten. Het was 8 uur toen de pompiers van Poperinghe en 11 uur toes deze van Vlamertinghe de plaats van den brand verlieten. De oorzaak van den brand is nog onbekend en men bepaalt zich tot allerhande veronder stellingen. Over een viertal weken is een strooimijt op hetzelfde hof afgebrand. Gansch de schade is door verzekering gedekt. Ter gelegenheid van Nieuwjaar biedt het huis D'HONT, Nr 6, Statiestraat, Yper, van heden tot einde Januari 1934, eene aan gename gift bij aankoop van een kilo zeer goede koffie of voor eene waarde van 25 fr. koloniale waren. Yper Dronkaard. Dinsdag avond, om 6 u 3o, werd de genaamde Verwarde Ca mille, een onverbeterlijke Bacchus vriend, door de politie gevonden in de Aardestraat waar hij smoordronken zijnde, op de straatsteenen te slapen lag. De politie had nog heel wat last om den dronken kerel naar het politiebureel op te leiden. Landlooper. Woensdag veroordeelde de Rechtbank een franschman, de 52 jarige Brunei Camille, wegens landlooperij, om voor twee jaar in het gesticht van Merxplas opge sloten te worden. Deze vreemdeling was hier naar de streek gekomen met het inzicht werk te zoeken, doch werd te Oostvleteren, waar hij zonder bestaansmiddel» n ronddoolde, door de rijkswacht aangehouden. De Radioliefhebbers, die in 't bezit zijn van een ontvangsttoestel, worden eraan her innerd dat zij nog uiterlijk tot den 3i Januari aanstaande tijd hebben om de door hen ver schuldigde taks voor het jaar 1934 te betalen. De politie heeft opdracht gekregen inden loop van Februari de stortingsbewijzen te komen nazien, en alwie verzuimd heeft de taks op de radiotoestellen ten gepaste tijde te kwijten of die nagelaten heeft zijn toestel aan te geven, stelt zich blcotaan strenge rechterlijkevervol- gingen. Velodiefstal. Woensdag avond, rond 6 u. 3o, had de genaamde Vandenberghe Odi- lon zijn rij wiel geplaatst achter in de poort van het gasthof Ypriana, doch toen hij terug bui ten kwam was een stoutmoedige dief met de velo reeds verdwenen. Klacht werd bij de po litie ingediend. Optfelet want de nieuwe twintig frankstuk ken, die onlangs in omloop wrrden gebracht, zijn juist van dezelfde afmetingen als het fransch tien frankstuk, zoodat de verwarring tusschen beide uiterst gemakkelijk is Volgens hetgeen wij deze week in de dagbladen kon den lezen, hebben gewetenlooze bedriegers reeds van deze omstandigheid weten gebruik te maken om onoplettende personen en vooral ouderlingen of slecht ziende personen beet te nemen Auto tegen huis. Zondag namiddag, omstreeks vier en half uur namiddag, kwam een fransche personenauto uit de richting van Waasten naar Yper afgebeld. Gekomen aan den bewaakten overweg van den ijzerweg, na bij de baan die naar Voormezeele leidt, moet de geleider wat laattijdig bemerkt hebben dat de barreelen geslopen waren,want hij zwenkte plotselings naar links en kwam met veel ge weld op den hoek van het daarnaastgelegen huis van den barreelwach'er terecht. De deur van het huis werd ingeslagen en een deel van den muur ingedrukt. De auto was langs vo ren nog al slecht gesteld en al de ruiten waren verbrijzeld, doch geen enkel der drie inzitten den werd gekwetst. Boesinghe Lijk opgehaald. Vrij dag voormiddag, rond 9 uur, bemerkten voor bijgangers een lijk dat in de vaart dicht bij de brug bovendreef. Toen men erin gelukte het lijk aan wal te brengen erkende men den Ö2jari- gen Camille Malfait, voddenkoopman van Vla mertinghe, die sedert 24 November vermist werd. Men wist dat hij op dezen datum naar Yper gekomen was, waar hij gezien werd, maar sedertdien werd van hem niets meer ver nomen. De langdurige vorst, die al de waters toegevroren had, zal de oorzaak zijn dat zijn lijk niet vroeger werd ontdekt. De ongeluk kige had nog een som van 200 fr. op zich. Zijn lijk werd naar het gemeentehuis overge bracht. Elverdinghe. Verkeersongeval. Woensdag namiddag, rond 1 u. 3o, kwam een gespan langs de groote baan van uit de iich ting van Woesten afgereden, toen opeens een auto uit een zijstraat kwam en tegen het paard reed dat ten gronde werd geslingerd. H ^t dier werd de rechterbil gebroken, doch de voer man kwam er gelukkigltjk met den schrik van af. Het vorenste van de auto was ©ok be schadigd. Vlamertinghe. Veroordeeling. De lekkere Van Elslande S die reeds meermalen van zich deed spreken, verscheen Donderdag laatst nogmaals voor de Rechtbank van Yper en werd er veroordeeld tot een maand gevang en 26 fr. boete uit hoofde eener zedenzaak, en tot i5 dagen gevang en 26 fr. boete wegens aftruggelarij. Beide straffen zijn niet voor waardelijk. Diefstal. Sedert eenigen tijd zijn dieven alhier in 't ronde en bezoeken voornamelijk de hoeven waar zij pluimgedierte of andere kleine voorwerpen ontvreemden. Zoo werden bij Deschepper Achille eenige kalkoenen ge stolen en bij landbouwer Bouve zijn een aan tal bundels strooi uit een schelf verdwenen. De politie stelde een onderzoek in. V er klaring en van den i3 tot den 19 Januari tq34 Geboorten Decroix Jean, Recollettenpoort, 5. Van- spranghe Jacqueline, Frezenbergstraat, 12. Pyck Lucienne, M. Haiglaan. Huwelijken Herreman Gerard, betonbewerker en Cor- neillie Maria, dienstmeid, beiden te Yper. Denys Gerard, handelaar en Cockuyt Simonne, z. b., belden te Yper. Overlijdens Hof Camillus, 56 vischhandelaar, echtg. Duprez Alexia, Bukkerstraat, 39 Clement Ursmar, 65 j., kunstsmid, echtg. Decroix Emma, Janseniusstraat, 2. Pareyn Maria-Ludovica, 65]., huishoudster, weduwe Degrou Augustus, Zonnebekesteenweg, 164. Delcroix Aurelia, 51 j., huishoudster, echtg. Baratto Maurice, Zonnebekesteen weg, 210. Vandoorne Julia, 64 j., landbouwster, weduwe Taveirne Julianus, Bruggesteenweg, 120. Huwelijksbeloften Hilarlus Speybrouck, handelaar, en Simonne Coifyn, naaister, beiden te Yper. Julius Beheyt, fabriekwerker, en Marie Denorme, fabrfekwerkster, beiden te Yper. Zaterdag i3, door M. Descamps Gentiel,- een voorraadzakje in goed. Denzelfden dag, door M. Deknudt, een huissleutel. Woensdag 17, door M. Soenen Joseph, Pad- depoelstraat, een gouden knopring dien hij1, ter beschikking van den eigenaar houdt. In de de Stuersstraat werd een kindei hand schoen en ten portemonnaie gevonden. Terug te halen ten bureele dezer. Verloren. Maandag i5 Januaii, jong zwart hondje verdwenen, terugbrengen tegen belooning Café des Trois Savoyards Neer- markt, Yper. Dinsdag 16 Januari, door Mw Julien Ver- slype, een portemonnaie een weinig geld in houdende. Een gouden ring met beginletters L. E, Tegen belooning ten bureele van dit blad te rug te brengen. Vreuw Weduwe Camille Hof Duprez, Bukkerstraat, 3g, Yper, heelt de eer hare talrijke kliënten bekend te maken dat zij den handel in visch, welke haren echtgenoot uit baatte, zal voortzetten. Zij hoopt voorts met de bestellingen harer geachte klientetl begun stigd te werden, doch daar zij de volledige naamlijst der klienten niet bezit, verzoekt zij. hen vriendJnjk hunne eersikomende bestelling ten haren huize te willen doen. Mouvement de la population en l'an 1933 i- Naissances 122 Mariages 5g Décès 104, Un léger mieux s'est manifesté dernière- ment et les cours semblent vouloir résister, certains même s'srienter franchement a la hausse. II est pourtant douteux qu'on puisse s'attendre a une amélioration continuelle, car la confiance générale bien que meilleure n'est pas encore suffisante pour soutenir les cours par des ordres développés. Les résultats des premiers bilans publiés permettent cependant 1'optimisme, car ils indiquent bien clairement que l'on n'assiste plus a une régression des résultats la plupart sont du même ordre, certains même en avance. II semble done quer si une éclaircie se produisait a l'horizon poli tique, les cours de plusieurs valeurs se réa- justeraient facihment. Le compartiment des Banques est soutenu r les dividendes annoncés sont presque tous dur même ordre que les piécédents, ce qui témoi- gne ,de la vitalité et bonne gestion de nos établissements de crédit. A tout seigneur tout honneur Signalons done avant tout la Société Générale- de Belgique d®nt le coupon sera maintenu a. frs i@6,I2 netparmi ses filiales qui ont pris la même décision signalons la Banque de- Courtrai et de la Flandre Occidentale dont le dividende sera de frs 113,70 net, la Banque Centrale de la Sambre avec un coupon de frs 94,75 net et la Banque Centrale Tournai- sitnne avec frs 47,375 net. La Banque a'Anvers réduira légèrement son1 coupon a 20 en reportant a nouveau une samme de plus de 6 millions Ces beaux:: résultats d'établissements travaillant dans de& régions entièrement différentes du pays, tant au point de vue commercial qu'industriel, montrent avec clarlé que l'on peut avoir con fiance dans la situation économique générale ainsi que dans ce groupe financier. Signalons aussi le dividende maintenu en Société Nationale de Crédit a l'Industrie et: Banque Nationale. 11 nous revient aussi que les bénéfices de la Banque de Bruxelles per- mettraient une répartition égale a la précé- dente soit 5%. Toutcela est de bon augure et prouve la solide structure financière dm pays. Banque Beige S- Coloniale. Les action- naires sont appelés a statuer sur une réduc- tion du capital de 20 a 10 millions par annu- lation de 33ooo parts sociales et a concur rence de 571.429 frs pour divers amortisse ments. C ais se Générale de reports et de dépots. Dividende maintenu au chiflre anténeurksoit frs 94.75 net.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8