FAÜL4I Prijskamp t Bieden DUHAMEEUWi Voor Uwe Portretten 27-1-1934 Het Yp^ruc/iv - 2e Bijvoegsel - JL>ct Irtegioii d'Yprvs N° 43 Zondag 18 Februari 1934 19, Tempelstraat, 19, Yper - Tel. 178 Ten bureele dezer kan men de voor gaande nummers met het mengelwerk bekomen. Mengelwerk van Het Ypersche Nr g TE VELDE, Oorlogsroman IN DEN STORM, Roman. STAD YPER Inleg 5 Fr. pier Speler - PHOTOGRAAF - Roman door A. BRULEZ (Vervolg) VII. Waar het begint te rooken Na den strengen Bloktijd en een welge slaagd examen zagen wij niet zonder genoe gen de zomerverlofdagen te gemoet. Voor de meerderheid der studenten, die weliswaar zeer gehecht zijn aan het universiteitsleven en er een waar genot aan beleven, is het groot ver lof toch een uiterst welkom tijdperk. Immers hoeft er dan niet meer gedacht aan droge stu dieboeken en strenge leeraren, met schrikaan jagend examen. Integendeel vinden zij over 't algemeen, na eene lange afwezigheid, met genoegen den familiekring terug, of het meis je dat zij minnen en zij denken aan de uitstap jes, reizen, verblijf aan zee Nochtans was ik aan Raph gewaar dat er bij hem wat spijt mede gemengd ging. Ik hoor de aan zijne gesprekken dat die lange afwe zigheid hem zou wegen, als hij dacht aan Paula. Ook verwonderde het mij geenszins dat hij, den dag der afreis, een uur te vroeg op mijn kot kwam en mij mede vroeg om afscheid te nemen van het meisje. Ik vond er geen be zwaar in integendeel, ik had zelf gewenscht niet zoo in eens te loopen van mijn kamer naar het station, ik had minder brutaal willen scheiden van dat leven dat me lief geworden was. Met het reiszakje in de hand traden wij Den Anker binnen en vonden er Blanche alleen. O la lariep ze uit, wat chicke typen Vertrekt ge vandaag Ja, Blanche, zei ik, 't moet er toch van komen, vandaag of morgen 1 'k Zal gauw Paula roepen, zei ze dan meer tot Raph dan tot mij, 't zou haar spij ten moest zij u niet meer zien vóór de afreis. Gevleid, maar toch eenigszins sceptisch, zei Raph Bah Waarom zou het haar spijten Zooals het ons ten andere zou spijten I wierp ik er tusschen. Weldra trad Paula genoeglijk lachend bin nen en kwam met uitgestoken handen op ons af. Vier Elixirs riep Raph naar Blanche. Gaat ge vandaag naar huis toe vroeg Paula dan. Zeker tevreden Raph trok even de schouders op. Ja en neen, zei ik, we zijn hier ook graag. 't Is zoo lang zuchtte Raph. Kom, kom, antwoordde ze, ge zult gin der ook wel pleizier en aangenaam gezelschap vinden. Ja, Gust misschien, die woont in een stad; ik woon slechts in een dorp wedervoer Raph. Maar 'k zal me soms troosten met te denken aan de gezellige dagen, die we hier hadden... en aan U Mag ik u een kaart stu ren? Wel zeker, doe dat't zal me genoegen doen Ik stuur er een aan Blanche, zei ik, als ze geen schrik heeft dat haar... hm... het zou weten Deugniet I riep Blanche van aan de toon bank, waar ze poetste, daar is immers geen erg in Aangenomen dan I Van kaarten gesproken, zei Raph al met eens, zie eens hier 'k heb mijn photo laten kieken, als studentHoe vindt gij dat Oh Raph, dat is goed gelukt Mooi, hoor Is deze voor mij Kom eens zien, Blanche I Oei, oei Paula, wat ge nu vraagt schrikte Raph. Dat is waarlijk 'n mooie photo riep Blanche uit, die bijgekomen was. Ja, Raph- kgeef ze ons Neen, neen, dat mag niet zei Raph, wat zou men daarvan zeggen moesten ande ren dat te weten komen. Dan staat ge weer in Ons Leven zei ik, om hem terug te houden. Och, kom, daar heeft Raph geen schrik meer van riep Paula. Als 't maar daarom is krijgt ge ze niet terug. We hebben er al veel, zei Blanche dan, daar heeft nog niemand om in Ons Leven ge staan. 'k Zal 't aan niemand zeggen beloofde Paula, Blanche ook niet en Gust zeker ook niet Natuurlijk 1 zeiden wij samen. Ik bemerkte dat hij niet wist wat aanvangen. Paula had het portret achter den rug gebracht; kon hij nu beginnen worstelen om het haar te ontnemen Haar nog eens bidden om het te rug te geven Ze zou het toch niet doen, aan gezien ze zijne ingebrachte opwerping weer legd had, en een andere vond hij niet. 't Begon daarbij stilaan tijd te worden om te vertrek ken. Toch wilde hij nog een laatste poging wagen en stak reeds de hand uit om haren arm te grijpen, toen de deur openging en een ander student, reisvaardig, binnentrad. Eenoogenblik bleef Paula roerloos, met de hand op den rug, staan, dan verdween de pho to bliksemsnel onder haar voorschoot op den boezem, en 't zaakje was afgeloopen. Terwijl ik hen den rug toekeerde om met den aangekomen makker te spreken, hoorde ik Raph vragen Krijg ik er dan ook een van U Ja,... als ge terugkomt 1 zei ze. Neen, neen, nu Een oogenblik bleef ze zwijgen en scheen te overleggen, terwijl Raph nogmaals aandrong. Komaan, Paula, 't wordt tijd. Wacht, zei ze dan, 'k ga er gauw een halen. Ik kon m'n ooren bijna niet gelooven, doch werd overtuigd toen ze met een omslag in de hand terugkwam en dit dievelinge overhan digde aan Raph die het, blij verrast, onmid dellijk in zijn zak borg. 't Was hoog tijd Inderhaast werd er nog eens vaarwel gezegd en wij trokken heen. Wat denkt ge ervan vroeg hij onder weg. Van die photo -Ja. Eerst deed het me leed. Niet om 't be lang dat eraan te hechten is, maar om de praatjes. Toen Blanche uitliet dat ze er veel hadden, vond ik er minder bezwaar in. Ik versta dat die meisjes er eene verzameling op na houden, Da een zeker aantaljaren moet dat interessant zijn Heb ik ook gedacht, maar toch... Ge hadt ze natuurlijk beter niet laten zien Natuurlijk I Maar ge weet hoe het gaat en wie ging daaraan denken 't Was nochtans bijna te verwachten Ge hebt er toch ook een van haar, dat had ik niet gedacht I Ik ook niet 't Ging zelfs zonder groote moeite Ja, ik vroeg het zoo maar, zonder veel hoop. Laat eens zien. Wacht tot in den trein. We zochten een hoekje om alleen te zitten en, na ons reiszakje in 't net geworpen te heb ben, kwam ik vol belangstelling naast hem plaats nemen, om toe te kijken. Glimlachend haalde hij het omslag te voor schijn en trok er nieuwsgierig de photo uit. Ik schoot in zulken geweldigen schaterlach, dat ik opsprong en mij rechtover hem in den anderen hoek ging werpen, om het uit te proesten, terwijl hij zwart op het papier bleef kijken. Ha ha ha a lachte ik door. Ge hebt ze op haar bloote voetjes.... en in haar hemd 1 Ze heeft zich zeker misgrepen deed hij somber. Wel neen, zei ik toekijkend, 't is wel Paula Hoe Paula, dat kindje in z'n hemd Ja 't slaat erlangs achter op Paula, 14 maand Hij draaide om, terwijl ik opnieuw, op mijn knie slaande van de pret, doorlachte. Mfjn lachen was zoo aanstekelijk, dat hij er niet kón aan weerstaan en nu mee begon te lachen Ik dacht het wel, zei ik, dat het te ge makkelijk gegeven werd. Nu,trooste hij zich, 'k had er ook niet op gerekend. Maar toekomenden keer steek ik 't mijne ook in een omslag en dan sta ik erop als eerste kommuniekant 1 Ze zitten ginder ook zeker te gichelen zei ik. Dat kunt ge der ken, als gij er al zooveel pleizier aan hebt (Vervolg te naaste week). Van zelfden schrijver zijn verschenen en te koop ten bureele dezer om 2 1/2 uur stipt namiddag ter herberg Het Groot Hoekje bewoond door de We Maurice Dumortier, Veurnesteenweg, (Tramstilstand) JAARLIJKSCHE GROOTE man tegen man 800 Fr. - PRIJZEN - 800 Fr. gewaarborgd, en zonder aftrek voor taksen 16 PRIJZEN 200 fr. 150 fr. 100 fr. 80 fr. 60 fr. 40 fr. - 25 fr. - 25 fr. - 20 fr. - 20 fr. 20 fr. 20 fr. - 10 fr. 10 fr. 10 fr. - 10 fr. Inschrijving van heden in gezegd lokaal GROOT HOEKJE tot den dag van den prijskamp, zoolang de eeiste ronde niet voorbij is. Iedere partij speelt ten i5 punten met elk 10 bladen. Verders gewone voorwaarden die in 't lo- kaal zullen aangeplakt worden. De Commissie beslist over alle onvoorziene j gevallen. I Het spel zal derwijze geregeld worden dat de vreemdelingen intijds thuis geraken, zelfs j vroeger als de drie voorgaande jaren, maar j ook niet te laat komen, a. u. b. Kostelooze bewaakte plaats voor velos. wendt U tot het vermaard huis l.\ Begeeft zich ten huize voor alle photowerken, huwelijken en familiegroepen. A l hei werk is gewaarborgd—Spoedige uitvoerj Open op Zon- en wekedagen.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 11