Léon Jonckheere - Boulanger Raphael Conlier - Jonckheere, Opvolger Voor Bouwstoffen. Landbouwkalk. Vlakke en Gegolfde Platen, alle merken van Tegels en andere Bouwstoffen, alsook voor Kolen en Brandhout 9, Elverdinghestraat, IEPER - Tel. 384 5 Inhuldiging van 't Belfort Wendt U in volle vertrouwen tot het oud en best gekend Huis gingen blijft ongewijzigd. Dit voorstel wordt met eenparige stemmen aangenomen. 3. Roesela.erestra.at Aanvraag om dezen buurtweg van groot verkeer te doen verklaren. M. Van der Ghote. Bij schrijven van 27 December ig33 vraagt de technische dienst <ier provincie dat wij ons zouden willen aan sluiten bij de beraadslagingen, die door de ge- tmeenten Passchendaele, Zonnebeke en Lan- gemarck reeds genomen werden, om de Roe- selaerestraat een buurtweg van groot verkeer te doen verklaren. Ik denk dat het de stad Yper is die het initiatief dezer beweging ge nomen heelt, en nu zou zij een der laatsten zijn om de beraadslaging te nemen M. Ltmahieu Wet is reeds lang geleden dat de stad dergelijke beraadslaging heeft ge nomen, doch dan waren er nog eenige gemeén- ten die ons niet volgden. Nu het kan nooit geen kwaad doen die beraadslaging opnieuw ie nemen. M. Seys. Ja, wij kunnen ze nu vernieu -wen doch tever.s den datum herinneren der -voorgaande beraad laging. M. Bonnet. Ik denk dat er hier een ver warring bestaat. De raad heeft daarover nog nooit een beraadslaging genomen, doch alleen maar een wensch uitgedrukt. M. Lemahieu. Er werd meer gedaan, ik herinner het mij nog daar ik in het schepen •colltge was. Tijdens de vergadeiing der bur jjemeesters waren er nog een of twee die niet -t'akkoord waren. M. Van der Ghote. lk stel voorthans de cgevraagde beraadslaging te stemmen. Al de tegenwoordige raadsleden stemmen ia- 4. Openbare Onderstand Proces verbaal wan onderzoek der Kas van den Ontvanger voor het 4^ kwartaal iq33. M. Van der Ghote. Volgens het proces verbaal van onderzoek der kas beliepen de ontvangsten tot de som van 4.820.957 fr. 42 en de uitgaven 1014.352 672 fr. 80, hetgeen e-n .overschot gaf van 468 284 fr. 62. Daarvan -dient afgetrokken te worden een schuld van .450.000 fr. aan de spaai kas, zoodat er dus nog overblijft 18 284 fr. 62, som die overeex:sttmt met hetgeen de ontvanger in kis had. Hierover wordt geen stemming uitgebracht, .daar dit ei kel als een mededeeling gel It. M. Van der Ghote. Thans zou ik nog wil Jlen vragen een beraadslaging, door de Com missie van Openbaren Onderstand den i6 Ja nuari 11. genomen, bij hoogdringendheid goed te keuren. Het betreft zekere wijzigingen die gebracht werden aan de kredieten in de be grooting van 1 g33 ingeschreven. Deze wijzi gingen laten den gewonen dienst onveranderd, doch in den buitengewonen dienst worden de uitgaven en de ontvangsten elk met 35.000 fr. verhoogd, zoodat het algemeen slot der be grooting ongewijzigd blijft. Op voorstel van den heer Voorzitter wordt, bij afzonderlijke stemming, eerst de hoog dringendheid aargenomen en vervolgens de beraadslaging der Commissie van Openbaren Onderstand goedgekeurd. Alleen de heer Missiaen onthoudt zich telkens. M. Van der Ghote. Ik zou aan den ge meenteraad ook nog willen vragen bij hoog dringendheid de gebruikelijke politieverorde ning op de verkleedingen en vermommingen tijdens de Carnavaldagen goed te keuren. De verkleedingen en vermommingen zijn enkel toegelaten vanaf 20 u. den 11 Februari, uitge nomen voor dezen die deelnemen aan den Carnavalstoet, den i3 Febiuari en den xi Maart. Het dragen van een masker is ver boden. De hoogdringendheid en daarna de voor gestelde politieverordening worden beide, bij afzonderlijke summing, eenparig goedge keurd. 5. Mededeelingen. 1) M. Missiaen. Het is de eerste maal niet dat er spraak is van de watervoorziening der stad. In de laatste zitting werd er daar over nog gesproken en ik heb mij alsdan toe gelaten een voorstel te doen. Thans ben ik zoo vrij daarop nogmaals terug te keeren. Tot hiertoe is het nog nooit gebeurcbdat er in 't putje van den winter gebrek aan water was. Dezen laatsten tijd echter was de water- schaarschte hier zoo groot, dat men verplicht was de watervoorziening 's nachts af te slui ten, hetgeen voor veel inwoners, die 's nachts evenveel water noodig hebben als in den dag, zeer nadeelig was. Indien men nu reeds, te midden den winter, dergelijke voorzorgmaat regelen moet nemen, wat zal er dan gebeuren in den zomer Daarom meen ik dat het een plicht is voor den gemeenteraad eens voor goed een beslissing te nemen in die zaak en de noodige maatregelen te treffen opdat de bevolking altijd van water in voldoende hoe veelheid zou voorzien zijn. M. Delahaye. - De dienst der weiken heeft zich in betrekking gesteld met den heer Inge nieur waarvan de heer Missiaen ons het adres heeft medegedeeld, en is thans ook bezig met een omstandig verslag over de waterkwestie op te mak-m. Van zoodra wij het antwoord van den heer Ingenieur zullen ontvangen en het verslag gereed is, zullen wij dit aan den raad mededeelen. M. Missiaen. Zoodus wordt er met die kwestie voortgedaan. 2) M. Verbeke. Ik zou willen een vraag stellen nopens de betaling der taks op het st aatgebruik door menschen die op hun eigen grond of langs een particulieren weg wonen. De vraag werd mij gesteld indien deze personen kunnen gedwongen zijn de taks op het straatgebruik te betalen, gezien zij noch langs een gemeenteweg, noch langs een provincie of staatsbaan wonen. M. Lemahieu. -r Het is normaal wat de heer Verbeke daar zegt en veel menschen ver- kteren in het géval door hem aangehaald. Nu echter dat de vroegere taks veranderd werd en gesteund is op h^t kadastraal inkomen, moeten die menschen ook betalen. Er is daar niets aan te doen, ofwel dan moeten wij het reghment opnieuw veranderen. Die taks be draagt r.u 5o van de hoofdsom der grond belasting voor de bebouwde eigendommen en de bouwgronden binnen de stadsagglomeratie ge legt n, en 25 van gezegde hoofdsom voor de onbebouwde eigendommen buiten de stadsagglomeratie, dus op den buiten van stad waar veel menschen niet het minste genot hebben van de verschillige diensten waarvoor die straatbelasting gestemd werI. De opmer king van den heer Verbeke is gegrond, maar daar is niets aan te doen. M. Missiaen. Het is niet heel juist wat de heer schepen Ltmahieu daar zooeven liet verstaan, te weten dat met het vroeger regie ment de menschen die taks niet moesten beta len wanneer zij 1 iet langs een openbaren weg woonden. Ik ken personen die in dit gtval waren, maar wier woning op 5o meters afstand van een gaslantaarn stond, en die toch de taks moesten betalen. De vei lichting is nochtans geen straat. Doch wanneer die menschen, die in een private straat wonen, naar stad komen, dan gebruiken zij ook de straten der stad en genieten alsdan evenveel van de openbare verlichting, van de waterbevoorrading, het rioolnet, den reinigheidsdienst, enz. als de andere inwoners. M. Verbeke.— In de private straten bestaat er geen gas- noch waterleiding. M. Missiaen. Maar, wanneer die menschen naar stad komen, genieten z11 toch van deze diensten. Ware er geen verlichting dan zou den zij in den donker moeten komen of in de modder loopen zoo de straten niet hersteld werden M. Verbeke. In vergelijking met de stads- inwoners die gedurig van al deze diensten genieten, betalen die menschen t>ich te veel en zou de taks voor hen wel wat mogen ver minderd worden. M. Lemahieu. Ik heb ze reeds van de helft doen verminderen. 3) M. Verbeke. Een andere vraag betreft de personen die logement verschaffen aan de vreemdelingen. Ik zou willen weten zoo men met die bepaling vreemdelingen enkel de buitenlanders bedoelt ofwel al de personen die vreemd zijn aan de stad. M. Lemahieu. Ja, zij moeten allen de taks van 100 fr. betalen. (Gelach) M. Verbeke. De heer schepen heeft voor zeker mijn vraag niet goed begrepen, want ik bedoel hier niet de verblijfstaks op de vreem delingen, maar alleen de politieverordening waarbij de logementhouders verplicht zijn iederen morgen de vreemdelingen op het stad huis aan te geven die in hunne inrichting ver nacht hebben. Betreft dit enkel de personen uit het buitenland of, zooals het doorgaans door het^volk verstaan wordt, de personen die van een andere stad zijn M. Van der Ghote. Het zijn alleen de buitenlanders die bedoeld zijn. M. Lemahieu. Ik meende dat de heer Verbeke sprak over de verblijfstaks die door de vreemdelingen verschuldigd is. 4) M. Van der Ghote. Ik heb het genoe gen den raad te laten weten dat wij van bet Hof van België bericht gekregen hebben dat Hunne Majesteiten de Koning en de Koningin op 20 Mei aanstaande de inhuldigingsfeesten van het Belfort en den beiaard zullen bijwonen. De zitting wordt hieiop te 18 u. 40 opge heven. Een oproep wordt gedaan aan al de heeren Kunstenaars van YPER, voor het miken van een affiche die de viering van de voltooiing van het Belfort moet aankondigen. Er worden drie prem ën uitgeloofd, van 5oo, 25o en 100 fr. voor de drie beste affichen. Er wordt voorzien, een formaat van 1,00 m. x 0,60 m., kleurendruk, en een opene ruimte om naderhand het programma der feestelijk heden in verschillende talen te kunnen bijdruk ken. De projekten moeten ingediend worden vóór 20 Februari 1934 op het Stadhuis te Yper. Schikking en onderwerp werden vrijgelaten aan kunstenaars, mits dit beding da er be trekking moet bestaan met het Belfort en den beiaard die ingehuldigd worden. De burgemeesterJ. Van der Ghote. Verzorgd werk. Spoedige beditning.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 5