FOOTBALL lepersche Fotoclub Waarheen met Kosmos - Toerisme Stad Yper - Inhuldiging Belfort Oproep tol de Bevolking Het Feestcoroiteit, gelast met de inrichting der feesten en plechtigheden, welke zullen plaats hebben met de toekomende Sinksen dagen, ter gelegenheid der inhuldiging van het Belfortis zinnens eene groote CANTATE te laten opvoeren. Om deze uitvoering mogelijk te maken, moet het beschikken over een groot getal zangers. Met deze doen wij een beroep op de gansche bevolking, om aan de uitvoering dezer Cantate te willen medewerken. De inschrijvingen zullen ontvangen worden, voor de Mannen, op Maandag 29 Januari, van 5 tot 7 ure 's avonds, en voor de Vrouwen en Jonge Meisjes, op Dinsdag 3o Januari, van 5 tot 7 ure 's avonds, op het Stadhuis J. Van der Ghote. Verslag van tfe Vergadering ran 17 Januari 1934 De zitting werd om 20 u. geopend. M. Van- dromme geeft lezing van een brief van het Comiteit van de Handelsfoor aangaande de mogelijke medewerking aan de Handelsfoor van 1934. Dit punt werd onder de leden druk bespro ken en er werd besloten een aanvraag in te dienen tot het bekomen van een stand met de hoop ook dit jaar het gewenschte succes te behalen. De leden worden aangewakkerd mede te werken tot het behoud van de ver worven faam van onze club. De heer Voorzitter gaat daarna over tot het tweede punt van de dagorde, namelijk tot de practische oefeningen. Een tiental nega tieven worden aan de leden voorgelegd de fotos werden genomen met verschillende soor ten platen, met en zonder filter. Voor ieder der negatieven, werd een korte uitleg gegeven. Het nuttig gebruik van een filter kwam duide lijk te voorschijn de verschillende tonalitei- tea waren goed op te merken. De baden waren weldra gereed en nu werd er overge gaan tot het afdrukken van de fotcs. In korten tijd werden er enkele positieven voorgesteld de bekomen afdrukken waren werkelijk prachtig. De gegeven inlichtingen aangaande de te gebruiken platen voor de voorgestelde onderwerpen, alsook aangaande het gebruik van een filter werden door de bekomen positieven nog verduidelijkt. Aan de leden wordt medegedeeld dat wij op 7" Februari toekomende het genoegen zul len hebben een spreker te hooren van de N. M. Gevaert - Photoproducten die ons zal ondei houden over het Oordeelkundig gebruik van negatief en positief materiaal De loting van een zestal rolfilms had een buitengewoon succts. Ook nog werden er 3 prijzen verloot die geschonken waren door onzen eerevoorzitter M. Cotteau de Patin. Dit bracht wat leven in de vergadering en het was in de aangenaamste stemming dat de zitting om 22 uur gesloten werd. BENOEMING Is tot deurwaarder benoemd bij de Recht bank van Eersten Aanleg te Yper, de heer De Pape A., candidaat deurwaarder, te Brugge, in vervanging van den hr Vermeersch. K. B. V. B. C. S. Y. Ypersch Stadium Zondag 28 Januari 1934 Om 2 uur namiddag C. S. V. - lil Wevelgbem Sp. Ingang i Fr. 5o. Gevonden en Verloren Voorwerpen Gevonden. Maandag 22 Januari, door M. Debunne August, een portefeuille eenzel vigheidspapieren inhoudende. Op het politie bureel terug te bevragen. Woensdag 24, een kleine sleutel door kin deren ten politiebureele afgegeven. Verloren. Zondag 21 Januari, in Yper stad, gouden ketting met 2 medailletjes waar van één met naam. Eén lederen kinderhand schoen. Terug brengen tegen goede belooning teD bureele dezer. Donderdag 25 Januari, door M. Gillioen Honoré, een bruine handschoen in geed. Allerhande Nieuws Yper. - Rijwiel uit de kaai gehaald. Maandag morgen werd een rijwiel uit de kaai opgetrokken, dat herkend werd als toebe- hoorende aan den 3o jarigen Dedeurwaarder Georges, gareelmaker, wonende te Reninghe. Deze was verleden week Woensdag per velo naar Yper gekomen om er eenige boodschap pen te doen, en was sedertdien niet meer terug thuis gekomen. Zijn familie werd over dit ongewoon wegblijven ongerust, en een broeder van den vermis'e kwam hier bij enkele personen om inlichtingen en verkreeg alzoo de zekerheid dat de verdwenen jonge ling hier wel Woensdag was geweest en rond 5 u. 's avonds de stad had verlaten. In een plaats had hij zelfs verklaard langs de vaart terug naar huis te keeren, om er alzoo wat van den wind bevrijd te zijn. Dadelijk werden dan opzoekingen langs de oevers en peilingen in de vaart gedaan, die Maandag morgen een gedeeltelijken uitslag opleverden door het vinden, langs den rechterkant der kaai niet ver van den duiker der Bellewaerdebeek, van het rijwiel, waaraan nog het pakje was vast gebonden met de benoodigheden die de ver miste hier in stad was komen koopen. Te oordeelen naar de plaats waar het rijwiel gevonden werd, denkt men dat Dedeurwaar der ofwel door de duisternis misleid werd ofwel den weg niet goed moest kennen. Im mers de baan die langs de vaart naar Boesin- ghe leidt ligt links, en rechts van de kaai be staat er enkel een breede en besteenigde los kaai die niet verder loopt dan den kaaimuur. Daarover is er geen weg meer, de vaart maakt er een uitsprong en een weinig verder loopt de Bellewaerdebeek in de vaart. Men veron derstelt dus dat Dedeurwaarder rechts van de kaai heeft gereden en zoo de vaart is inge loopen. Niettegenstaande de opzoekingen ijverig worden voortgezet, heeft men tot op heden het lijk van den vermiste nog niet terug gevonden. Merckem. Paard op hol. Zondag morgen was M. Staelens per rijtuig naar het dorp gekomen en had het gespan op den koer eener herberg geplaatst. Juist toen de hoog mis geëindigd was en de menschen in groot getal uit de kerk kwamen, verschrikte het paard opeens en rende in woeste vlucht weg met het rijtuig, waarop het tienjarig dochtertje van den heer Staelens was blijven zitten. Het meisje kon onderweg nog gelukkiglijk afsprin gen, en verschillige personen gelukten erin op het gehucht Hoekske het vluchtend paard tegen te houden. Woesten. - Omvergereden. Zondag namiddag werd de 7 jarige Serryn Julia, op het «ogenblik dat zij de straat wilde over steken, door een voorbijrijdende auto gevat en ten gronde geworpen. Toegesnelde gebu ren namen het meisje op en deden het aan stonds naar het gasthuis van Yper overbren gen. Het jeugdig slachtoffer was de bil ge broken en men vreest dat het insgelijks een schedelbreuk zou opgeloopen hebben. Langemarck. Werkongeval. De 35 jarige daglooner Ryckaert Maurice, onge huwd, was Dinsdag morgen, rond g uur, bezig met een ouden muur uit te delven, toen deze opeens omsloeg en op den werkman terecht kwam. Zijne werkgezellen kwamen haastig bijgeloopen en gelukten er spoedig in hun makker, die reeds het bewustzijn had verloren, uit zijn neteligen toestand van onder de steenbrokken te halen. Het Rood Kruis van Yper, dat van het ongeval verwittigd werd, kwam den gekwetste met den ambu lancewagen halen en bracht hem naar het hospitaal van Yper, waar de dokter vast stelde dat de ongelukkige een been gebroken en een inwendige bloedstorting opgeloopen had. ALMANACÜ DE LJÉGE en vente au bureau de ce journal 34, Rue au Beurre, 34, Ypres. GOS TN1E U WK EBKE Verschrikkelijke Ontploffing: De 29 jarigs Carrein Achille, van Zillebeke,- die samen met balduck Achille de onderne mingen aanvaardde voor het doen springen der betonnen onderstanden, was dezer dagen met een plaeg werklieden begonntn met de opruiming der onderstanden die zich nog be vonden op de hofstede der Weduwe Reyns,. gelegen langs den steenweg van Sleyhaeghe naar Oostnieuwkerke. Vrijdag morgen, rond kwart vóór 8 uur,, bevond Cariein zich in de schuur der hof stede, samen met Depuydt Polydore, 21 jaar, van West Roosebeke, Henri Braem-Titeca,. 45 jaar, en Jules Van l'xem Titeca, 40 jaar,, beiden van Zillebeke, en was er bezig een lading van 8 kgr. dynamiet in cartouchen ge reed te maken toen zich opeens, men weet nog niet door welke oorzaak, een geweldige ontploffing deed heoren waarvan gansch het omliggende dreunde. l)e vier weikheden, die zich in de schuur bevonden, werden onder een omgeslagen muur bedolven en enkel een hunner, die echter reeds bezweken was, kon door de toegesnelde personen uit de schuur gehaald worden. De anderen lagen nog onder een.zwaren balk gekneld en daar er terzelf- dertijd brand in de schuur ontstaan was, kon den zij, niettegenstaande men nog hun hulp kreten kon hooren, niet meer gered worden. De schuur brandde gansch af zoodat men daar nog enkel drie verkoolde lijken terug vond. De zoon der Wed. Reyns, de 19 jarige Willem, die zich in de nabijheid der schuur bevond, werd door de met geweld rondge slingerde stukken over gansch het lichaam gekwetst en een o®g uitgeslagen. In den namiddag is het parket van Yper,. samengesteld uit de heeren Devos, onder zoeksrechte van Thorenburg. procureur des- Konings, en Vanderghote, griffier, ter plaats geweest. Ook de heer Molitor, afgevaardigde van het Ministerie en gelast met den dienst der afbraak van de onderstanden, die zich in de streek bevond, is 's morgens ter plaats van het onheil geweest. Depuydt, Braem en Van Uxem waren ge huwd en laten elk drie kinderen achter. Dit verschrikkelijk ongeluk, dat het levea-- kostte aan vier werklieden en een vijfde per soon deerlijk kwetste, heeft in de streek een; geweldige opschudding teweeggebracht. Sint Jansgilde Langemarck TOONEEL Op Zondag 28 Januari te 3 uur, Vrijdag' 3 uur, in 't lokaal der Klerkenstraat, opvoe ring van s e p p L ia salon autocar voorzien van verwarmingstoestel r Op 2 Februari (zijnde O.L.V. Lichtmis) r Naar ONKERZELE. Prijs 25 Fr. Afreis om 6.3o uur Op 6 Februari12 daagsche reis naar NICE (aantal plaatsen zeer beperkt). Prijs 1800 Fr. alle hotelkosten inbegrepen. Op II Februari 3 daagsche reis naar den beroemden KARNAVAL VAN KEU LEN Rozen Maandag Prijs 400 Fr. alle hotelkosten inbegrepen. Op 13 Februarinaar den KARNAVAL VAN B1NCHE. Prijs 35 Fr. Afreis om 9 uur. Op 2 Maart: 11 daagsche reis naar de wereldberoemde HANDELSFOOR VAN LEIPZIG met bezoek aan BERLIJN Prijs 1750 fr. alle hotelkosten inbegrepen. Vraagt inlichtingen en prospectussen bij KOSMOS'TOERISME Groote Markt, 26, Yper Tel. 5/5- 8 Medeburgers, Vrouwen, Mannen, Jonge Meisjes en Jonge lingen, allen, die een beetje kunnen zingen, worden opgeroepen om zich te laten inschrij ven en cm, na de inschrijving, de herhalingen bij te wonen. Medeburgers, geeft in groot aantal gehoor aan dezen oproep, opdat de op touw gezette feestelijkheden, grootsch en indrukwekkend zouden zijn. De Burgemeester, 2 Februari te 5. uur, Zondag 4 Februari te= Operette in drie bedrijven Kaarten vooraf te bekenten bij Roger Parret- Dewulf, Poststraat, Langemarck.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8