Auto in brand gestoken Fl. Vandevoorde Zil vervosse n KOSMOS - TOERISME Tentoonstelling van Leipzig De vernielde Auto De machtigste keus der streek bij YPER. Allerhande Nieuws Expertises des Taoreaux saus Coaconrs Etat Civil de Comines Gevonden en Verloren Voorwerpen Yper Kattefeest Burgerlijfce Stand van Yper KOSMOS - TOERISME De h'Georges Heug heh aert, van Bottelaere bij Gent, had zich Dinsdag tegen den avond op wt g gezet om per auto naar Frarkrijk te rij den, doch was ter gevolge van den dikken mist zoodanig v e r achterd dat hij hier, te Yper slechts den Woensdag rond i uur 's mor gens toekwam. Hij besloot dan ook zijn reis hier te onder breken en, gezien het reeds ver gevorderd uur, liet hij zijn auto nabij den hof der R. Co- laertplaats buiten op straat staan, terwijl h j zelf in een hotel daar rechtover gelegen enke leuren rust ging nemen; Een viertal joBge kerels, de genaamden Santy Eric, 24 jaar oud, en zijn broeder Gas pard, 21 jaar, wonende in de Gouden Poort straat, Coussaert Camille, 23 jaar, wonende in de Kazerne, en Reydant Alöert, insgelijks 23 jaar oud en gehuisvest Dickebuschsteen- weg, na eerst een groot deel van den avond in een café der Meenerpoort doorgebracht te hebben, waren dan dienzelfden Dinsdag avond, rond 9 u., aangeland in een herberg der Statiestraat, waar zij gansch den nacht tot 's -morgens, ergens rond 3 u. 3o of 4 u zijn blijven zitten drinken. En hier stelt men zich de vraag, want naar het schijnt zijn die vier veelbelovende vagebonden doppers van beroep, waar die gasten al het geld halen om zoo gaDSche nachten te zitten schinken en drinken. Is het met hun werkloo zensteun, het geld van de werkers en spaar ders, dat dergelijke braspartijen ingericht worden, dan is zulks een echte schande. Ook vragen, niet alleen alle eerli ke lieden, maar ook de ware slachtoffers der werkloosheid, dat er hier dringend een wettelijke regeling getroffen worde waarbij den toegang van her bergen en openbare drankgelegenheden op zekere uren verboden wordt aan alle steun trekkende werkloozen. Doch keeren wij tot de feiten terug. Het is dan in erg bedronken toestand dat die vier kerels laatstgenoemde herberg den Woensdag morgen rond 4 uur verlieten. Waar zij dan nog te weeg waren naartoe te trekken, weet men niet, maar zij begaven zich dan nog naar de Colaertplaats waar zij dan de verlaten auto van den heer Heughebaert zagen staan. Hebben zij nu gepoogd te stelen wat zich nog in de auto had kunnen bevinden, of kregen zij het gedacht van met de auto wég te rijden, hetgeen hen misschien niet gelukte, ofwel nog is het uitsluitend en alleen maar om het dom en beestig vermaak van te vernielen en te branden, het onderzoek zal dit moeten uitmaken maar wat men thans met zeker heid weet, dit is dat die vier schelmen niets beters gevonden hebben dan de auto te ver woesten en daarna er het vuur aan te steken. Na hun heldendaad vertrokken zij in de richting der Statie, toen daar juist een werk man, de genaamde Goemaere Henri, van Voormezeele, per velo afgereden kwam om hier met den eersten trein naar zijn werk te rijden. Waarschijnlijk vreezende dat deze alles gezien had, gingen de bedronken en woestgeworden kerels hem te lijve en ver brijzelden gedeeltelijk zijn velo. Op het hulpgeschreeuw van het slachtoffer en ook op het gerucht door de ontploffing van den naphtebak van de brandende auto ver oorzaakt, kwamen de van dienst zijnde gen darmen Allosery en Derouck, die van Dicke- busch terug kwamen en nabij den spoorover weg op hinderlaag lagen, haastig toegesneld en in tijds genoeg om de kerels te zien vluch ten. Het gelukte hen toch een ervan bij den kraag te vatten, namelijk Reydant Albert. Twee anderen, Santy Gaspard en Coussaert, waren in de statie gevlucht, hadden er een koepon voor Komen genomen,doch denkende dat zij achtervolgd werden, in plaats van op den trein te stappen .sprongen zij over de om heining en verdoken zich in de autobus van Rousselare, waar de gendarmen ze weldra kwamen uithalen. Na lang ondervragen en zoeken, was de vierde medeplichtige. Santy E ic, ook weldra in zijn huis argehaal 1 Alle vier werdep ih verzekerde bewaring gebracht en 's namiddags reeds door den heer onder zoeksrechter onderhoord 's Nachts brachten zij in het politiebureel, onder bewaking van twee gendarmen, door en 's anderdaags wer den zij naar het gevang van Kortrijk overge bracht Wat de auto betreft, gansch het koetswerk ervan is totaal afgeb and. Naderhand werd in het vestirgswater ook nog een bak met alaam, dat tot de geteisterde auto behoorde, teruggevonden. Deze bandietenstreek, het woord is niet te straf voor zulke schandalige daad,heeft groote verslagenheid verwekt en was het voorwerp aller gesprekken. Gansch den dag door waren er veel rieuwsgieiigen rond het politiebureel, het justitiepaleis en de statie geschaard, in de hoop de vier apachen eens te zien. Het is te hopen dat zij op voorbeeldige wijze gestraft zullen worden. aan alle prijzen Uit de eerste vangsten van dezen winter, rechtstreeks uit CANADA aangekomen Neem de gelegenheid te baat KIES NU Yper. Doodebjke afloop. De 34 jarige Taveirne Cyriel, autogeleider, te Oost vleteren, had zich in 't begin der verleden maand lichtjes gekwetst bij 't openen eener kist. De wonde scheen van weinig belang, doch verergerde na eenigen tijd en wel zooda nig dat Taveirn", den 29 Januari 11., in aller- haast naar het hospitaal alhier moest overge bracht worden. De klem had zich in de wonde gezet en de ongelukkige is daaraan, in den loop van verleden week, bezweken. Gelukkige wi» naars. Vijf klanten der welbekende Beenhouwerij DELEU Albert, Tempelstraat, hebben in de laatste trekking der Tombola van de Brusselsche Tentoon stelling, prijs gewonnen. Bij ieder trekking is een lot van 3oa.ooo fr. te winnen wie in bovengenoemde beenhou werij voor i5 fr. vleesch koopt, krijgt gratis een nummer der tombola Versch vleesch Roulli van 6 tot 12 fr. de kg. Roastbeef van 16 tot 20 fr. Bevr. vleesch Rouilli van 3 tot 7 fr. Roastbeef van 10 tot 12 fr. Altijd vleesch van eerste keus. Vlamertinche. Brand. Maandag, rond 6 u. 's morgens, is een schelf afgebrand, toebehoorende aan landbouwer Achille Bos- saert, wonende op den Brandhoek. Briefen. Aanhouding eener zinne looze. De genaamde Lesage Suzanne, 25 jaar oud. van Halluin, werd alhier door de rijkswacht aangehouden. De vrouw bleek krankzinnig te zijn en werd ter beschikking harer familie gesteld. Les expertises des taureaux sans Concours auront lieu pour la 3mt région agricole, a Wervicq, le Mardi 20 février 1934, a xo h. du matin. du 1 au y Février 19I4. Naissances Deleu Norbert, Cité Jardin. Decraemeir Henri, rue du Sentier, 9. Décès Durnez Charles, sans profession, 95 ans, Sc,,Teiï' Brielen. Collie Amélie, veuve de Jean Castelain, sans profession, flans, S"n Godshuis-Caseri es.Berghe Jacques,. 1 an, rue de Warnêton. Decorte Rolande, 5 mois, rue de Warnêton. Mariages Masquelin Jules, céi. ouvrier agricole, avec Lemiègre Jeanne, cél couturière, domieiliés a Comines Salomez Joseph, veuf, ouvrier tisserand, domicilié a Wervicq, avec Blanekaert Emelie, veuve, ménagère, domiciliée a Comines. Gevonden. Dinsdag 6 Februari, door M. Comeyne Jacques, drie kleine sleutels die op het politiebureel terug te bekomen zijn. Woensdag 7, door een dame, een kleine handschoen. Bij M Dhaene, politieagent, is een schooner* schapershond toegekomen, dien hij ter be schikking van den eigenaar houdt Verloren. Zondag 4 Februari, door Mme Colbourne, een ring in platina met ver scheidene diamanten bezet. Voor het aanstaande KATTEFEEST rs dat van Zondag 25 Februari tot Zondag' 11 Maart zal duren, zijn volgende inrichtingen aangekondigd, die ter foor zullen stand nemenn Cirkus Demuynck Carrousel De Vos Luna Park Vandekerckhove Micky Mouse Thetoss Tourbillon Coster-Sosman Panorama Velomolen Kleine Paarden- molen Autoscooter Lefebvre Kinder molen Balanqoire. Verders Gebakkra men Suikerkramen Schietk amen Waarzegsters Zeilkramen. Verklaringen van 3 tot 9 Februari 1934 Geboorten Nevejans Maria-Magdalena, Boterstraat, 4té. Billiow André. Capucienenstraat, 44. Vandenbroucke- Albert, Surmont de Volsberghestraat, 63. - Bruyer Pierrette, Zonnebekesteenweg, 190. Huwelijken Claeys Charles, metaalbewerker en De Maeseneire France, fabriekwerkster, beiden te Yper. Beun Albertus, diamantbewerker en Sonneville Marguerite^ z. b., beiden te Yper. Hensmans Elias. werkman ei» Jonckheere Maria, naaister, beiden te Yper. Vanbieu Fer- dinandus, onderofficier, te Diest en Verbeke Elisa, z. b.r- te Yper. Overlijdens Merckaert Arlette, 7 m. 8 d Korte Thou— routstraat, 18. Lepoutre Carolina, 85 J z. b., Wedttwe- Notebaert Petrus, Oude Houtmarkt, 20. Lutan Adeiina,. 86 j., z. b.. Wed. Viaene Augustus, St-Janshospitaalstr. J. Deltombe Eiisa, 47 j., huishoudster, echtg. Segers Camilie, Hondstraat, 74. Vercoutere Ludovica, 60 j., z. b., Wed^ Waelkens Arthur, Poperinghesteenweg, 8. - YPER - De aandeelhouders worden uitgenoodigd. tot de Algemeene Vergadering, op Zon dag 18 Februari aanstaande, om n uurr. in de Zaal van het Stadhuis, Groote Markty Yper. DAGORDE 1) Verslag van Bestuur- en Toezicht sraad over de werkingen van 't dienstjaar 1933. 2) Voorstelling en goedkeuring van Bilai» en rekening van winsten en verliezen. 3) Ontlasting van Bestuurs en Toezichts- leden. 4) Benoeming van drie Bestuursleden en-. een Toezichtslid. biedt gelegenheid aan iedereen, deel te nemen aan de viering van de NEGEN VRIJDAGEN te O nkerzeele. AFREIZEN op 16 - 23 Februari 2- 9 - 16-23 30 Maart 6 April VERTREK te YPER om 6.3o uur. PRIJS 25 Fr. Inschrijving bij Groote Markt, 26, Yper Tel. 5i5. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor onze reis naar de WERELDBEROEMDE met bezoek aan BERLIJN. AFREIS op 2 Maart. Prospectussen dezer reis zijn kosteloos ver krijgbaar op het hierboven vermeld adres.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8