3 De Indiaan La Reine d'Egypte Arbeid Les Bergers et Bergères de Messines Ypersche Groom's 2- Reeks - Ypersche Groepen 1° De Ypersche Groom's. 3e Reeks - Groepen van 5 tot 25 4e Reeks - Afzonderlijken Wervick Les Joyeux Gabons een prach tige kindergroep in smaakvolle kleedij, witte broek met zwarte vestLes Joyeuses Trom pettes artisten in hun vak, en Groupe Espagnol Deze laatste groep, insgelijks uit kinders bestaande, oogstte hier een overgroot succes en telkens die lieve kleinen hun moeilnk en sierlijk ballet uitvoerden het schoonste dat wij tot hiertoe in dien aard te bewonderen kregen werden zij vanwege het publiek op het geestdriftigst handgeklap onthaald De komieke reizende radio die daarop - volgde, was waarlijk fijn uitgedacht. De fransch belgische haan was een prachtnummer, en zijn rijke en sierlijke kleedij werd algemeen bewonderd. De Indiaan en Arbeid waren twee kunstnummers zooals wij er veel zouden wil len zien. Indien de mijnwerker van verleden -jaar reeds prachtig weergegeven werd, dan was, ons dunkens, de vergulde Indiaan dit jaar nog beter en schooner opgevat en kun stiger nagebootst. Vooral zijn houding was ^uitermate wel bestudeerd. Ook de twee kleintjes, in aardekleur geverfd, werden, tel kens zij het zoo mooi tafereeltje uit het mijn leven verbeeldden, warm toegejuicht. De Koningin van Egypte was fijn uitgedost .en werd zeer bewonderd. Deze vier laatste personen, die een zelfde familie uitmaken, iman, vrouw en hun twee kinderen, verdie nen een gansch bijzondere melding om hunne kunstprestatie die er niet weinig heeft toe bijgebracht om onzen Carnavalstoet op te duisteren. De goede oude tijd een oud ventje dat smaak /ol ziin sieenen pijp met een tros rookte en zijn niet minder oud vrouwtje dat van tijd tot tijd een snuifje nam, waren uitermate goed in Tiun rol en nog wel te beene voor hun jaren. Op zoek naar een woning geleek op een echte verhuizing, er was niets vergeten. Of er daarmee gelachen werd Een schaap op het drooge gebracht was insgelijks een verdienstelijk groepje. Les Bohémiens et Bohémiennes van Halluin vormden een schoone groep waar ©rde en tucht in heerscht. De Ypersche Schotten traden dit jaar op in hun splinternieuwe en nette kostuum van groom's en behaalden een welverdienden bijval. Ook hun ballet werd zeer gewaardeerd. Dit is waarlijk een gelukkige verandering waarmede deze schoone maatschappij verzekerd is nog me nige prijzen te be- 3c >men. Oei, oei, oei, die arme voetballisten Aan hoofd, armen en beenen waren het al pansementen en bloedvlekken die men ontwaarde. En deont- brekenden van het elf tal waren zeker nog in het hospitaal En •dat ziju dan denver- winnende voetballis tenHewel, man nen van Poperinghe, .g'hebt er een handje van. Gelukkig dat het juaar eenlachpartij, was en dat uwe exhibitie met de werkelijk heid niets gemeens heeft, anders ware het maar een kale propaganda voor de edele voet balsport. De Socialistische Harmonie van Yper ver dient eveneens een pluimpje voor hare ge waardeerde me dewerking. On vermoeibaar hebben die mu zikanten op gansch den door tocht door hun aria's en stap marschen de geestdrift aan gewakkerd. De Schip pers van Koe- singhe» vormen een schaar lieve matrozen wier optreden steef s met genoegen begroet wordt. De Jonge Accordeonisten van Roeselaere hebben ons het bewijs ge leverd dat zij een sterke en schoone maat schappij uitmaken, die talentvo le elementen telt. Een hartelijk bravo voor die flinke mu zikanten. De lustige Jagers van Brugge zijn een schoon gezelschap en bekwamen, zoo door hun talrijkheid als door hun orde, gezang en geschot, een welverdiend succes. Les Bergers et Bergères de Messines waren uiterst lief en net. Hun schoone kleedij werd algemeen bewonderd en hun zoo sierlijk ballet viel uiterst wel in den smaak. Die Mees senaars hebben er een handje van om iets puiks in te richten. Dan volgde nog de schoone groep De lus tige Speyhoekvrienden van Staden met hun ne reuzin op haar beste gekleed en die vroo lijk en op maat met de opwekkende muziek meedanste, tot vermaak van groot en klein. En eindelijk kwamen, als opsluit van dien langen en afwisselenden stoet, een dertigtal echte Gilles die door hun eigenaardige dansen de geestdrift ten top deden stijgen. Wat een bonte wemeling e.> heerlijk schouw spel die dooreenmengeling van die groote, schoone en gekleurde pluimen Meer dan drie uren lang doortrok die stoet de verschillige straten van stad en 't was reeds 5 u. 3o toen al de groepen terug op de Groote Markt aankwamen om er, rechtover het Stad huis en in aanwezigheid van duizende toe schouwers, gezamenlijk hunne dansen uit te voeren. Intusschen werden twee afgevaardigden van iedere deelnemende maatschappij ten Stadhuize ontvangen door den heer burge meester, omringd der leden van het innch- tingscomiteit De heer Burgemeester dankte, in enkele gepaste woorden de verschillige groepen voor hunne medewerking, bracht hulde aan het werk der inrichters, die noch tijd noch moeite gespaard hebben om dit zoo prachtig geslaagd feest op touw te zetten In 't fransch richtte hij daarna ook eenige woor den tot den Indiaan en ztjn familie van Rijsel, tot de iilles van Jemappes en tot de andere maatschappijen van fransche uit drukking, om hen voor hun optreden te be danken, en drukte de hoop uit dat zij van het onthaal hier in onze stad het beste aandenken zullen bewaren. Na het aanbieden van den eerewijn, miek de heer Clinckemaille, namens de jury, ver volgens, onder het luidruchtig handgeklap der aanwezigen, de lijst kenbaar der bekroonde groepen en overhandigde aan de verdienste lijkste ervan de verschillige fanions, die door verschillige Ypersche inrichtingen geschonken en door het huis Demeere van Yper vervaar- digd waren. Daarmede verliep dit schoon feest, in vreugde en deftig verzet, tot groot genoegen van alle Yperlingen en vooral van de kleine neringdoeners die er dien dag het best bij vaarden Aan de inrichters vernieuwen wij hier onzen welgemeendsten en rechtzibnigsten dank en tot toekomend jaar. Hieronder volgt nu den uitslag van den wedstrijd RANGSCHIKKING le Reeks - Groepen van meer dan 25 i' Les Bergers et Bergères de M,essines, i' fanion. 2e Hollandsche Boeren en Boerinnen, Brugge, 2e fanion. 3' Groupe Espagnol de Wervicq, 3' fanion. 4e Les Bohémiens et Bohémiennes d'Halluin, 4* fanion. 5' Les Joyeux Gargons de Wervicq. De Lustige Speyhoekvrienden van Staden, 5' fanion. 1 6e Hollebeke in Montenegro. De Zanzibars van Iseghem, 6' fanion. 7* De Schippers van Boesinghe. De Lustige Jagers van Brugge, 7e fanion. De Jonge Accordeonisten van Roeselaere^ Les Clowns Cominois. 2' De Ypersche Vliegers. le Les Joyeuses Trompettes de Wefvicq. 2' De Overwinnende Voetballisten vafi'Pope ringhe. le De Indiaan (Lille). Arbeid (Lille). 2' Le Coq Franco Beige (Hollebeke). 3e La Reine d'Egypte (Lille) 4' Een schaap op het drooge gebracht (Kortrijk). 5e Le Vieux bon Temps (Roubaix). 6e De Komieke reizende Radio (Kortrijk). 7' Op zoek naar een woning (Yper). Buiten Wedstrijd Les Gilles de Jemappes - Harmonie Yprianat Socialistische Harmonie.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 3