HET YHEFtSCHE Inhuldiging van ons Belfort De onderscheidene Commissies, gelast met de inrichting der verschillige feestelijkheden die hier met Sinxen aanstaande, ter gelegen heid van de officieele inhuldiging van het Bel fort en van den beiaard, zullen plaats hebben, vergaderen regelmatig en zetten ijverig hare werkzaamheden voort Naar wij uit goede bron vernemen werd er besloten ai te zien van sommige vroeger ontwor pen feesten, die een te groote uitgaaf vergden, doch daarentegen zullen de Yperlingen dien dag hoogst waarschijnlijk het overgroot genoe gen hebben hun alouden reus Goliath terug te zien. Inlichtingen Worden genomen omtrent de kosten en de mogelijkheid een getrouwe weergave van den ouden Yperschen reus te maken. Laat ons hopen dat de onderhande lingen tot een goeden uitslag zullen leiden. Anderzijds werd ons ook nog verzekerd dat die grootsche feesten zullen opgeluisterd wor den door een der beste en vermaardste mu ziekkorpsen van 't Noorden van Frankrijk na melijk dit der koolmijnen van Lens. Dit nieuws, zoo het bevestigd wordt, zal ongetwijfeld alle Yperlingen met vreugde ver vullen. Andere feesten zullen nog op touw ge zet worden om de inhuldiging van ons herop gebouwd Belfort zoo luisterrijk mogelijk te vieren. Gevonden en Verloren Voorwerpen Gevonden. Donderdag 8 Februari, twee sleutels die op het politiebureel mogen terug gevraagd worden. Zaterdag io, door M. Vervaecke Gerard, Wulvestraat, Nr 2, te Yper, een rijwiel waarvan de zadel en de taksplaat afgenomen waren. De vinder houdt de velo ter beschik king van den eigenaar. Zondag II, door M. Devers Emile, kost ganger in het Nazareth, te Yper, een porte monnaie. Denzelfden dag, door M. Vander Eist Alfons, van Yper, een geldbeugel een weinig kleingeld bevattende. Ten politiebureele terug te bevragen. Nog denzelfden dag, een dameshandschoen die op het politiebureel afgegeven werd. Een zwart grijs langharig hondje, groot omtrent 60 cm., met scherpen muil,is Zondag toegekomen bij M. Dael Emile, Hoornwerk, Nr 1, te Yper, die het ter beschikking van den eigenaar houdt. Den n1 dezer, door den i3 jarigen Dewitte Oscar, Lange Thouroutstraat, 40, Yper, een pels die op het politiebureel mag terugge haald worden. En nog altijd denzelfden dag werd door M. Beun André, wonende te Yper, Klaver- straat, een kinderschoentje op het politiebu reel gebracht. Maandag 12, een kinderhandschoen op het politiebureel terug te bevragen. Woensdag 14, een tabakzak door M* De- grave Gabrielle, Maarschalk Frenchlaan, 10, Yper, die hem ter beschikking van den eige naar houdt. Donderdag i5, een gouden broche die ter beschikking van de eigenaarster op het politie bureel berust. Verloren. Vrijdag 9 Februari, door M. Vandewiele Joseph, de Stueisstraat, nr 24, Yper, een pince-nez. Zondag 11, door vrouw Goffin, wonende Ten Brielenstraat te Komen, een oorring. Maandag 12, een stopsel van een naphta- vergaarbak van auto. Allerhande Nieuws Yper. Eerlijke vinders. Zaterdag laatst heeft een jeugdige leerling van St- Michielschool, Duthoo Jean, wonende Mee- nensteenweg te Yper, een belangrijke geldsom gevonden. De brave jongen verhaastte zich zijne vondst op het politiebureel kenbaar te maken en het geld aan zijne moeder af te geven, bij wien de eigenaar 's anderendaags uiterst gelukkig was terug in 't bezit van zijn goed gesteld te worden. Den Vrijdag, dus daags te voren, had de politieagent Huyghebaert Odiel eveneens een bankbriefje van groote waarde gevonden. De verliezer, die zich een weinig nadien kwam be kend maken, was ten zeerste verheugd dat het in zulke goede handen was terecht gekomen en dat hij het zoo spoedig terug in ontvangst mocht nemen. Aan beide eerlijke vinders een hartelijk pro- hciat voor hunne schoone daad Naklank -an den Carnavalstoet. Voerman De Coene van Roesinghe, aan voerder van De Schippers van Boesinghe heeft Zondag opnieuw getoond hoe hij Yper genegen is. Yperlingen, betuigt hem ook uwe genegenheid en vertrouwt hem uwe bood schappen toe. Doodelijke val. Zondag namiddag, rond 3 u. 3o, was de 85 jarige Jean Baptists Degeest, die nog eens naar den Carnavalstoet was komen zien, in een herberg der Rijselstr. binnengegaan. Op zeker oogenblik moet de ouderling naar de koer hebben willen gaan, doch vergiste zich jammerlijk van deur en viel het hoofd voorover in den kelder. De orge lukkige bleef op den slag dood en zijn lijk werd eenigen tijd nadien door de zorgen van het Rood-Kruis weggehaald. Botsing. De genaamde Goemaere Flo- rent, wonende Pilckemstraat, had Maandag morgen, rond 10 u., langs achter plaats geno men op de moto van zijn schoonbroeder Van- raes Albert, van Moeskroen, om samen een uitstapje te doen. Bij het verlaten der Linden- dreef ®m den Bruggesteenweg te volgen, is de moto op zeker oogenblik op de door de mist bevochtigde baan uitgegleden en tegen een aldaar staanden paal gebotst. De twee mannen werden met geweld eenige meters ver weg geslingerd en moesten beiden naar het hospi taal ter verzorging overgebracht worden. De geleider, Vanraes Albert, kon na een eerste verband het hospitaal verlaten. Goemaere echter was veel erger gekwetst en het zal esnigen tijd duren vooraleer hij terug hersteld zal zijn. Brielen. Gouden Bxuiloft. Maan dag aanstaande vieren de echtgenooten Fir- min Chapelle Ferla Maria de vijftigste ver jaring der inzegening van hun huwelijk. Om 9 u. wordt een Mis van dankzegging in de pa rochiekerk opgedragen, en daarna worden de jubilarissen ten gemeentehuize ontvangen. Ook de parochianen en vooral de naaste ge buren der brave ouderlingen stellen zich voor deze blijde gebeurtenis op waardige wijze te vieren. Vlamertinghe. Gekwetste langs de baan. Maandag, rond 6 u. 3o 's avonds, toen Decrock Elie, uitbater van den autobus dienst Abeele Yper, van Paperinghe terug kwam, zag hij tusschen den Brandhoek en Het Hoekje, in de klaarte van zijn autolich ten, een man ten gronde liggen op den velo- weg en drie meters verder, nabij een boom, vond hij de vel© van den gekwetste die het bewustzijn verloren hal.Hij nam hem dadelijk op en bracht hem tot bij T. Pottilius, recht over de statie te Vlamertinghe, waar de onge lukkige op een matras werd uitgestrekt. Dr Criem, die verwittigd werd, stelde een sche delbreuk en ook nog verscheidene inwendige verwondingen vast. De ongelukkige werd herkend als zijnde de genaamde Haeyaert Henri, landbouwer te Vlamertinghe. Op ver zoek zijner familie werd hij vervolgens naar zijne woning overgebracht, waar hij 's nachts, rond 2 u., aan de gevolgen zijner kwetsuren bezweken is. Het slachtoffer was 63 jaar oud en vader van vier kinderen, waarvan reeds twee getrouwd zijn. Men veronderstelt dat hij, per velo terugkomend van Poperinghe, door een auto moet aangereden geweest zijn en dat de doodrijder zijn weg moet vervolgd hebben zonder zich om zijn slachtoffer te bekommeren. Oostoieuwkerke. Doodelijk ver Iceersongeval. De 32 jarige Dewulf Jules, beestenkoopman, wonende te WestRoose- beke, had Woensdag morgen, rond 6 u. 3o, plaats genomen nevens den geleider op een auto-camion om naar Roeselaere te rijden. Nabij Sleyhaeghe kwam de buurttram van Staden achter den camion gereden en was op het punt den camion voor te steken toen deze juist een andere auto, die daar op den Dix mudesteenweg stilstond, moest kruisen. Hoe het nu juist gekomen is heeft men nog niet met zekerheid kunnen uitmaken, doch men denkt dat Dewulf, het gevaar ziende, uit den camion gesprongen is en alzoo tusschen de aanrijdende tram en de auto gevat werd. Het slachtoffer had een groote wonde aan het hoofd en bleef op den slag dood. Hij was ge huwd en laat drie minderjarige kinderen na. Zijn lijk werd naar het Oude Mannenhuis van West Roosebeke overgebracht. Ploegsteert. Doodelijke ontploffing. Drie kinderen van M. Dhoise, wonende op het gehucht Petit- Pont, begaven zich verle den week Vrijdag, rond 8u. 's morgens, samen ter school toen onderweg de oudste, Firmin, 11 jaar oud, in 't gras langs den kant der baan een duitschen houwitser van het kaliber 77 ontdekte en de onvoorzichtigheid beging het gevaarlijk tuig tegen een steen te werpen. De- houwitser ontplofte te midden de drie kinde ren. De kleine Irène werd deerlijk aan den buik gekwetst en zeeg zieltogend neer. Ster vend werd zij in de hofstede van Victor Lori- dan binnengedregen en de E. H. Onderpas toor, die dadelijk ter plaats was toegesneld, ging de ongelukkige ouders met al de noodige omzichtigheid van het schrikkelijk ongeluk verwittigen. De jonge Firmin werd aan armen en bee- nen, alsook nog aan de rechter zijde gekwetst,., doch had toch nog de kracht om eenige stap pen verder te loopen. Zijn toestand is zeer zorgwekkend. De andere broeder Victor be kwam als bij wonder niet het minste letsel. Zantvoorde Wielrijder aangereden— Nabij den Koelenberg werd Legrand Al- bert, die 's avonds per velo langs den Mee- nenstaenweg gereden kwam, op zeker oogen blik door een voorbijrijdende auto langs acb»- ter gevat en geweldig ten gronde geslingerd. De laffe autovoerder vluchtte weg in de rich ting van Gheluvelt zonder naar zijn slachtoffer om te zien Een andere autorijder, die het" slachtoffer zag liggen, bracht het naar een kliniek waar bestatigd werd dat de man het rechter been gebroken had en nog verschei dene kneuzingen over het lichaam droeg- Een onderzoek werd ingesteld. Etat Civil de Comines du io au 16 Février rgfy Naissance* Lemahieu Georges, Cbaussée de Wervicq. Collie André, S*° Ten Brielen, Fosse aux Chats. Desret»- maux Marguerite, S'° Cruyseke. Deruddere Henriette, S*° Ten Brielen. (Jne Moyée retirée des eauy de la Lys Mardi dernier, 12 Février 1934, vers 10 h r des passants s'aperqurent que le corps d'une^ personne flottait dans les eaux de la Lys, prés- le grand pont. Ils ramenèrent le corps sur 1st berge, aussitöt il était identifié C'était lst- jeune fille Bardyn Suzanne, née aFrelinghien, le 19 Décembre 1925, domiciliée a Warnêton, disparue dans cette ville depuis le mois de Novembre 1933. Le Dr Vanneste de Comines a fait les constatations d'usage, et il a fait transporter l'infortunée a la morgue. L'enterrement a eu lieu a Warnêton. Bericht aan de Landbouwers Aangekomen in de Kaai van Yper Het schip De Drie Gebroeders met een lading van 120 ton Phosphaat en' een schip- met 140 ton Cyanamide. Nog verwacht deze week twee schepen Phosphaat en aanstaande week een schip Cyanamide. Op statie Yper 30.000 koa Sulfate- Synthétique Al te verkrijgen en ook alle soorten vaa granen zooals maïs, rogge, tarwe, enz., bij Alois CALLENS Zoon YPER (Potyze) Tel. 290 Ter trouwe bediening. Burgerlijke Stand van Yper Verklaringen van 10 tot 16 Februari 1934 LEEST VERSPREIDT Décès Zegers Victor - Omer, 66 ans, veuf en lre* noces de Haecke Sidonie, en 2mes noces de Liebaert Félicie, march* de bestiaux, i Ten Brielen, Place. Geboorten Vandersteen Fernand, Cartonstraat, 27. Dereus Alice, Lindendreef, 87. Samoy Jacques, Kern— meisteenweg, 2. Dekindt Eliane, Lindendreef, 75. Huwelijke» Wildemeersch Rogerius, wever en Pyck Rosanna, nettenbewerkster, beiden te Yper, Souvage Willy, spijshuisbediende en Vand^lannoote Maria, z b beiden te Yper. Deïoort Julien, pasteibakkeren Waeren- burg Rosa, z b., béiden te Yper. Overlijdens Gisquiére Rachel, 27 j., huishoudster, ech1* Bruyer Isidorus, Zonnebekesteenweg, 128. Vrammout Noëmie, 24 j., landbouwster, ech'e Verdonck Silver, Wen- ninckstraat, 9. Beesau Augusta, 65 j.. z.b., ongehuwd, Surmoat de Volsberghestraat, 49. Degeest Joannes- Baptiste, 85 j., z.b,, wedr Laureys Coletta, Rijsselstraat, 47. Ceuninck Martha, 42 j huishoudster, ech" Noyez Camille, Lange Thouroutstraat, 25. Homey Henri, 16 j., landbouwer, ongehuwd, Lange Thouroutstraat, 25. - Behaeghel Emma, 64 jz.b wed' Victor Gerard, Kaai- straat, 17. Hecht Emma, 75 j., z.b., wed* Woulter Louis,. Rijsselstraat, 38. Tavernier Alice, 48 j., z.b., ecH'* Bras Georges, Boterstraat, 58. Hollebeke Maria-Ludovica,. 37 j huishoudster, echtg® Decadt Maurice, Dixmudesteen- weg, 25. Cornillie Elisabeth, 24 j., z. b., ongehuwd,. Hondstraat, 59.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8