SALTOR Koninklijke Hofbouwmaatschappij en Werk van den Akker, Yper fVerslag der Algemeene Vergadering gehouden op Zondag 18 Maart 1934 Zondag 15 April 1934 6) Tombola van zaden. Ferd. Dethoor. Hector Casier. Bond ter Verdediging van het Officieel Onderwijs Op Zaterdag 28 April, te 8 uur 's avonds, belegt de bond ter verdediging van het open baar onderwijs een vergadering in de boven haal van het lokaal Au Saumon rechtover de Vischmarkt. Bevoegde redenaars zullen er het woord voeren en de noodzakelijkheid aantoonen om het Officieel Onderwijs in West Vlaanderen uit te breiden. WILLEMS FONO Op Zondag 29 April, te 3 uur, heeft in de zaal Concordia Seminariestraat, Yper, de groote herdenking en huldiging plaats van H. Conscience, E. Hiel, en A. Hans. Uitslagen van Aanbestedingen VELOSPORT De Voorzitter, heer Hector Casier, opent de vergadering om r4 y« uur, en verleent het woord aan den heer Secretaris die lezing geeft wan het verslag der vorige vergadering. Dit verslag wordt zonder opmerkingen goedge keurd. Voordracht M. Arthur Lagast, Staats- woordrachihouder te Kortrijk, beantwoordt in liet algemeen eenige vragen welke hem schrif telijk toegezonden werden, en geeft nog me nige nuttige wenken over het planten en ook over de verscheidene soorten van fruitboomen. Deze wel uiteengezette en nuttige wenken rzijn voor al de toehoorders van het grootste belang en zullen hun dikwijls goed te pas komen. De heer Voorzitter bedankt den spre Jcer namens al de leden over zijne leerzame les Mededeelingen Er wordt aan de leden me degedeeld dat de hof bezoeken voor 't jaar ig34 zullen geschieden op 2 verscheidene tijd stippen, te weten in Juni en einde Oogst. Er dient bijzonderlijk in acht genomen te -worden dat, om in aanmerking te komen, de personen met de hof bezoeken gelast bijzon derlijk zullen letten 1) op de netheid en het onderhoud van den hof zelf 2) op de manier van toepassing der groenten ^afwisseling, en 3) op den stand en de kwaliteit der groenten izelf. Nittcw lid Wordt als nieuw lid voorgesteld -door heer Mortreu Daniel de heer Coffyn Saoal Aanbrengsten De volgende aanbrengsten worden als volgt bekroond. 4 punten aan Henri Hebben voor zijne peren Président Drouard en zijne appels Blein- heim Pepin 2 punten aan Irma Pattyn voor haar prach Tig porei. Tombola 1 Een prachtige tombola, bestaan de uit fruitboomen en rozelaars en gratis ge schonken door het bestuurslid heer Jules Ca sier, wordt vervolgens onder de aanwezige leden uigeloot en de vergadering sluit om 17 uur. om 1.5 uur en niet om 14 V1» uur Algemeena Vergadering in het lokial Hotel Continental DAGORDE 1) Lezing van het verslag der vorige verga dering. 2) Voordracht door M. Van der Borght. 3) Mededeelingen. 4) Aanvaarding van nieuwe leden. 5) Beoordeelmg der aanbrengsten. Namens het Bestuur De Secretaris, De Voorzitter Het Bestuur. De heer Ureel, regent, zal een rede houden over den grooten Vlaming die zijn volk leerde lezen stukken van E. Hiel zullen worden voorgedragen een passende hulde zal ge bracht worden aan den geliefden volksschrij ver Hans en de uitvoering zal plaats heoben door een gemengd koor van de Conscience Cantate, door Peter Benoit. De herdenking zal grootsch en waardig wezen en allen die bet goed meenen met de -volksontwikkeling worden verwacht. Woensdag iin dezer, om 2 u. 3o namiddag, in de vergaderzaal van het stadhuis, ging de heer Burgemeester, bijgestaan door de heeren G. Delahaye, schepen van openbare werken, G Versailles, gemeentesecretaris, en H. Gil- lioen, gemeentebediende, over tot de opening der ingezonden aanbiedingen, ten getale van acht, voor den heropbouw van den Wester vleugel der Halle (Neermarkt). Deze aanbesteding, waarvan het bestek de som van 96 439 fr. 65. waarde 1914, voorzag, gaf volgenden uitslag Bij»o«gs»i in geval van ver- Wit steen vanging door Roche d'Euville zandsteen van Arras 1) Vandekerckhove Alb enjulien te Ingelmunster en Yper 499 999.— 22.000.— 2) Mahieu Gebroeders, Yper 647.500.— 25.952 3) Maddelein Sylvere, Boesinghe 737.856.28.000. 4) Vanderghote Honoré, Yper 783.541.35 43.354.— 5) Soete Jules, Yper 787.000.— 25.000 6) Vandeginste Basile, Astene 869.487.77 18.743.40 7) Priem Louis, Brugge 880.000.36.000.— 8) Lannoo Broeders en Zusters te Marcke-bij-Kortrijk 1.080.078.60 Dinsdag io April, in de bureele» der Com missie van Openbaren Onderstand, had de opening plaats der inschrijvingen voor de openbare aanbesteding voor het maken van drie ijzeren barrieren. Ziehier de uitslag der aanbesteding 1) De Muyt Alexander, smid, Kalfvaart, 38, Yper 3299.25 2) Devos, te Dickebusch 3750. 3) Baekelandt Leopold, Yper 4520. 4) Dewilde-Desmedt, Yper 5283. Zondag kenden we het vervolg van het wielerseizoen of de verbinding tusschen de hoofdsteden der twee landen, die speciaal het wielersport beoefenen, en dus mag genoemd de internationale derby der baan. Ingericht door het dagblad Le Soir kende die koers een ongemeenen bijval. Iedereen, en niet het minste onze bewonderaars van het wieier sport, was benieuwd hoe onze West Vlaamsche renners, en speciaal voor ons onzen Fonten, er zich gingen doorhakken. Pas aangezet of Sylvère Maes slaat op de vlucht en, door de tegenstrevende partijen tot de orde geroepen, trekken nu Fonten en Felicien Vervaecke er op los, die het volhou den, en zelfs hun voorsprong tot op 1.20 min. brachten, tot aan km. 85. Nadien werden ze ingeloopen en na nog geruimen lijd in de eerste gelederen hardnekkig te hebben slag geleverd, moesten de twee vermetelen zich verwonnen geven en lossen. Ik begin speciaal met Fons, omdat, gezien de verbijsterende snelheid waai in de koers werd geloopen, het hem niet kan ten kwade geduid worden in dien hij 3oe eindigt, om reden dat hij toch de groote bezieler is geweest van den wedstrijd en we toch mogen overtuigd zijn dat zijn groote form nabij is. In elk geval, Fons, wees er van overtuigd dat gansch het Ypercch sportminnende volk u Zondag 11. volgde op den lastigen weg, en ge kunt niet denken hoe volgaarne gij nog gezien zijt; maar het is een maal zoo, het eischt uitslagen eu die kunt ge, door uw ongelukken, voor het oogenolik niet leveren, 't Is niets, voor alwie zich eenigszins aan het redeneeren zet, komt het toch in feite hierop neer, dat ge kunt en wij zijn allen er van verzekerd dat ge het zult be wijzen eer het seizoen ten einde is. Goeden moed dus Fons, en tot betere tijden. Om tot den koers terug te keeren, die werd vinnig betwist. Of hoe kin men anders er over oordeelen als men over 3g3 km een gemiJ delde bereikt van 34 100 km per uur. Ou Ieren van dagen, die weleer ook de lijst der over winnaars versieren, kijken r,u zeker nog al op dat gemiddelde neer en 't zou nog al belang wekkend zijn om te weten wat Mottiat, Thys en andere Pelissiers er zoo over denken. Nadat dus, zeggen wij hier hooger, Fons Ghesquière en Vervaecke ingeloopen waren, beproefde insgelijks de jonge Anderlechtsche hoop Herkenrath om ae plaat te poetsen in gezelschap van H Van Rossem, maar Ghes quière zat hen algauw op de hielen en trok het peloton bij. Aan de grens werden er een 60 tal renners te zamen gek mtroleerd, en hier begon het feitelijk te nijpen, te meer dat de ver moeidheid zich in de gelederen begon te doen gevoelen. Al over de heuvelen van Couvin, Ma- riembourg, Beaumont ontspon zich een ver metele strijd tusschen Alcyon en Dilecta, die weldra al de Fransche rijders o. a. Magne, Barthelemy, Petit en andere Marcailloü's in den achtergrond deed verzeilen. Volgden dan neg de beruchte straatsteenen van het kolen- land Charleroi met op het laatste de bergen van Genappe, Wavre en Overijssche en men kan zich inbeelden dat, niettegenstaande de koers werd geloopen met het voordeel van den wind, er weldra maar 6 renners in den hoofdgroep meer waren, te weten Rebry, J. Vervaecke, Bonduel, R. Maes, Decaluwé en Herkenrath, dus 4 Alcyons tegen 2 Dilec- ta's. Beurtelings vallen uit door bandbreuk, Herkenrath, die niet meer zal vervoegen, Bonduel, wiens ketting afliep maar terug bij komt, en dan terwijl Gaston Rebry nog al de troeven in handen had om zijn 4' koers te winnen, moet hij eveneens er aan denken zijn band op te blazen. Dilecta had dus maar feitelijk R. Maes en Vervaecke onder de knie te houden als opeens Julien een val doet, en hij ook moet achterblijven. Intusschen is Rebry, die nogmaals afstapte om van wiel te veranderen, onder doom gekomen en komt op 12 km. van de aankomst bijgevlogen. De ber gen waren voorbij en bij Gaston die alleen moest zijn toegekomen, daar hij in den sprint niets heeft te vertellen, waren alle kansen tot beneden het vriespunt gedaald. Middelerwijl stormden ze het park van Woluwe binnen, alwaar Dilecta zich de twee eerste plaatsen toeeigende. De uitslag werd dus ie Frans Bonduel, 3g3 km. in nu. i/m-40sec. 2* Edg. Decaluwé, op 1/2 lengte. 3' R. Maes, op 1 1/2 lengte. 4' G. Rebry, op 1 lengte. 5* J. Vervaecke, op 2 lengten. 6e Th. Herkenrath, in 11 u. 23. 7e Alph. Schepers, in 11 u. 24 m. 44 sec. 8e Aimé Lievens, op 1/2 lengte. 9e Sylvère Maes, op 1/2 lengte. io* Louis Hardiquest, in 11 u. 28 m. 5o sec. 3oe Alphonse Ghesquière in 11 u. 46 m. 10 s. Wanneer men nu de klasseering nagaat, be- statigt men eerst en vooral dat Frans Boaduel of de Leboeeksche Ruysseledenaar (ja, beste lezers, Bonduel is van geboorte af, ook West Vlaming,gelijkGeorges Ronsse van Staceghem bij Kortrijk is) zijne grootsche form komt te bewijzen en zijne prachtprestatie van Parijs- Roubaix alle eer komt aan te doen. De 2' Edgard Decaluwé, of de jonge volbloed van den stal van dokter Tistaert, bewijst eens te meer dat de overwinning door hem behaald in het Criterium van Schaerbeek verleden jaar aan geen toeval is toe te schrijven. Derde, Romain Maes, of het nijdige spook van Zerke- ghem. Let op voor de komende koersen, 't Zal wippen en springen dat het een aard heeft. 4' Gaston Rebry of hoe moet ik hem nu be stempelen. Overwonnene? Neen, dat gaat niet. Maar de evenknie van den overwinnaar, ja, dat is het en ware het niet geweest van het ongeluk, wie weet Vervaecke is de naam waardoor ieder sportman verstaat, nijdigheid, koppigheid gepaaid met eene sluwheid die aan het ongelooflijke grenst. Valt nog de schoone prestatie op te merken van den veelbe- lovenden Lievens van Thorhout, om bij de lokalen te blijven, of de overwinnaar van den Grooten Prijs van Yper verleden jaar. Ik herhaal het nog eens die b kwaam is den Grooten Prijs van de Stad Yper te winnen, kan hec verre brengen. Verders hadden we op rijwielgebied den koers voor beginnelingen op Wytschaete. Onze vertegenwoordigers trokken er naartoe en hadden in dien uiterst lastigen koers niet veel in de pap te brokkelen. Terwijl Woets, Degraeve, Verbeke en Salomé moesten opge ven, haalde Lacante den ge en Litière den io' prijs binnen, vlager dus. Nu een slechte dag is geen slecht seizoen, en voor Woets in 't bijzonder mag zulks niet tot ontmoediging leiden. Hij heelt moeten opgeven door knie pijn en 't is te hopen dat hij Zondag in de Dixmudestraat zijne weerwraak neemt, ont houden hé Albert. Florent, evenals Maurice, hebben getoond dat ook het slechte weder hen niet afschrikt en verdienen aanmoediging. Vooruit jongens, tot Zondag dus bij Prosten Wuylens. Sprinter. RIJWIELEN de bestkoopste van gewaarborgde kwaliteit. Alle modellen Bij de Agenten.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 5