Kosmos - Toerisme Ypersche Voetbalkroniek TRABOl Handelsfoor van Rijssel Handelsfoor van Brussel EEN BUITENKANS" II* Afdeeling Bevordering Uitslagen der Matchen van 8 4 1934 Beker C. S. Y. Juniors Toekomende Toernooien en Vriendenmatchen van C. S. Y. Tweede Afdeeling Driehoekig Toernooi op 22 April Meenen-S. K. Roeselaere te Yper, 6 Mei Yper S. K. Roeselaere te Meenen, i3 Mei Yper-Meenen te Roeselaere. Tweede af deeling op 29 April naar Olympique Halluin. Derde Afdeeling Speciaal 22 April te Yper tegen Hazebrouck, 29 April returnmatch te Hazebrouck. NEMO. BOKSEN Feestviering van het Kampioenschap Op Donderdag 10 Mei, O. H. Hemel vaart, worden de bekers aan de kampioenen overhandigd in den Katholieken Kring. Alle bolders komen er bijeen te 17 uur en blijven in den Ceicle hun avond doorurcngen. Op Zondag 17 Juni, groote prijsbolling Inschrijving in de Bascule en bekorting in 't Postje. Op Zondag 15 Juli, groote prijs bolling. Inschrijving in de Coo, bekorting in de Statie. Deze twee bollingen worden ge schonken door de Federatie en zijn e trbe- houden uitsluitend voor de leden van de vijf maatschappijen die aangesloten zijn bij de Federatie. TWEEDE D.BIankenberghe 25 S. K. Roeselaere 25 R. S C. Meenen 25 St Moescroen 24 F. C. Iseghem 24 F. C. Roeselaere 25 S K Sweveghem 25 C. S. YPER 25 Wevelghem Sp. 25 S. K. Heule 25 R. S. Waereghem 25 R. C. Bisseghem 25 Thielt 25 A- A Moescroen 25 AFDEELING 21 1 3 111 26 45 21 2 2 82 28 44 13 7 5 66 36 31 11 9 4 56 44 26 12 10 2 57 53 26 11 10 4 51 50 26 11 10 4 56 59 26 9 9 7 42 44 25 9 12 4 44 60 22 10 14 1 45 64 21 6 13 6 50 68 18 6 17 2 34 58 14 4 17 4 34 80 12 4 17 4 36 82 12 Kampioenschap 1933 - 34 LISIEUX op 28 April. Groote Voetbalmatch België - Holland» KOSMOS- TOERISME. Ypei- Groote Markt, 26 Tel. 515. Met Bloed bevlekt H. Kleed van O. H. Jesus-Christus te ARGENTEUIL. Aantal plaatsen beperkt KOSMOS - TOERISME Groote Markt. 26, Yper - Tel. 515 F. C. Thielt o C. S. Yper 2 R. S. Waereghem 1 S. K. Heule 2 S. K. Roeselaere 4Dar. ölankenberghe 3 Stade Moescroen 1 F. C. Roeselaere 4 R. C. Bisseghem i A. A. Moescroen o F. C. Iseghem 1 R. S. C. Meenen o S. K. Sweveghem 2 Wevelghem Sp. I IIe Afdeeling Thielt o C. S. Y. 2 De volgende ploegen stonden in lijn F. C. Thielt Decramer Debusschere Kerkhof Leclercq Vuylsteke Vandeweghe Maes Devolder Coednis Vanhecke George C. S Y. Depoorter Molein Vanderbauwhede Gadeyne Cherchye Dumortier Bourdeau Veys Verleure Ev. Decbièvre Messelis Yper wint den toss, waaruit evenwel geen voordeel te trekken is. beide ploegen zijn in den beginne elkander waard, want het spel staat op geen hoogen trap. Thielt bekomt den eersten hoekschop, terwijl Decramer zich op schoten van Vanderbauwhede weet te onder scheiden. Een weinig later mist Cherchye een reuzenkans met boven te schieten. Het gele verde spel blijft beneden het gewoon peil, zoodat de backs langs weerskanten gemakke lijk de voorwaartsen in bedwang houden. Aan het half uur neemt Michel van een pas van Depoortere gebruik om het leder in de netten van Decramer te doen verdwijnen. Zoo komt de rust met 1 o voor Yper. Na de herneming volgt de ontmoeting zijn gewonen gang en het spel verbetert niet van gehalte. De bezochten verkijken verschillende kansen om gelijk te stellen met ver nevens of boven te zenden, alhoewel de netten in hun bereik stonden. Zoo vei loopt de tijd stillekens aan, alswanneer Vanderbauwhede twee spelers ontwijkt en krachtig naar 't doel schiet. De cramer wil het leder wegslaan, doch de bal draait langs den zijpaal binnen. 2 o voor Yper aan de 20' minuut. Van nu voortaan zullen de aanvallen sneller aangelegd worden. Thielt tracht zijn achterstand ia te halen, maar man gelt grootelijks aan eindshot, niettegenstaande prachtkansen. Zoo komen de bezochten tot driemaal toe voor ons doel, zij hebben maar 't leder in de kooi te jagen, doch ze vinden toch het middel om er boven of langs te zenden. De rood-witten leiden nu en dan een gevaar lijken aanval, maar tot verder doelen zal het niet meer komen, zoodat ten slotte de Yper sche kleuren zegevierend uit den strijd komen. Daarmede prijken wij op de 8e plaats der rangschikking en volgen op één punt van vier ploegen waarmede wij gelijken tred kunnen houden. Zoo wij dus morgen R. S. Waere- ghem overwinnen (wat in alle geval nog niet waar is, zoo wij niet beter spelen als tegen Thielt), dan bestaat er mogelijkheid om twee of zelfs drie rangen op te schuiven. Laat ons eventjes een kleinen pronostiek wagen Wij veronderstellen dat Yper wint van Waereghem (25 -f- 2 27 punten). Stade Moescroen, gezien zijne flauwe uitslagen van den laatsten tijd zal te Wevelghen het onder spit delven (26 -f o 26 punten) Iseghem op verplaatsing bij A. A. Moescroen moet er het pleit winnen (26 2 28 punten). De ontmoe ting F. C. Roeselaere- S K. Sweveghem heeft de meeste kans om op gelijk spel te eindigen (voor elke ploeg 26 -}- I 27 punten. In het geval dat bovengemelde uitslagen zich be werkstelligen, dan komt Yper op de vijfde plaats te staan, gezien rood-wit min verlies matchen geboekt heeft dan Roeselaere en Sweveghem. Te hopen dat onze spelers zul len trachten het seizoen in schoonheid te slui ten en hunne talrijke supporters, voor de laat ste maal van het officieele kampioenschap, het genoegen verschaften van een plaatst lijke zege. C. S. Yper S. K. Roeselaere Gezien de juniors der Mandelzonen hunne kat naar Yper gezonden hebben, kon de laatste ontmoeting voor den beker C. S. Y. niet door gaan. Spijtig voorwaar, want 't had misschien de belangrijkste match van het toernooi ge weest. Door dit voorval, bemachtigt Stade Moescroen den uitgeloofden beker en verdient al onze gelukwenschen voor het behalen van de eindoverwinning. De inrichters van het laatste boksfeest, op wien de ontmoediging geen vat schijnt te heb ben, daar ze nog al wat ontgoocheld zijn ge weest, leggen de wapens niet neer. Integendeel, kondigen zij van nu af een groote openluchtmeeting aan op Zaterdag 26" Mei, die zal gegeven worden ophet welbekende eiland van Rudolf. Wie zou deze willen mis sen Voorzeker niemand. Zaterdag 11. moest Maurice Verkouter, ons Ypersch boksertje, eene revanche slaan in Roeselaere tegen Santy, kon het echter nog niet aanpakken, daar hij oefening miste. In alle geval, is uitgesteld niet verloren, en wie weet, kan men Santy niet bewegen naar hier over te komen 't ware een prachtig gevecht. Gong. Ingevolge de beslissing genomen door het bestuur der Federatie, worct een wijziging: gebracht aan de tot nu toe gevolgde feest- regeling. Voortaan zal geen bezoek meer ge bracht worden aan de lokaalhouders. Het uitstapje met muziek is afgeschaft en vervanger» door volgende feestviering. Ieder prijsbolling bedraagt 25o fr. prijzen verdeeld als volgt: 80 fr., 60 fr., 40 fr., 3ofr.r. 20 fr., 20 fr. De eerste vier prijzen moeten verbold worden. Alleen de laatste twee mogen desnoods verdeeld worden onder de aanblij- vers. Alle partijen gaan over 6 punten. De pelotons worden gevormd bij loting. Inschrij ving 2 fr. per man. De inschrijving is open te 14 uur en wordt te i5 uur definitief gesloten. Er wordt dan onmiddell jk overgegaan tot het vormen der pelotons en het spel. Spelre- gletnent aangenomen door de Federatie. Alle onvoorziene betwistingen worden door de commissarissen beslecht. Deze worden aan geduid door het Bestuur der Federatie. Bolders houdt die dagen vrij KRABBER De laatste match plaatste het Postje tegen over de Statie in 't lokaal van eerstgenoem- den. Veel toeschouwers hadden eraan gehou den de spelers aan te moedigen. Bij de Postjemannen was heer Tavernier vervangen door heer Deplancke Georges verders gewone spelers onder leiding van heer Noyez. Voor de Statiemannen speelden heeren Vier- straete, spelleider, Rubben, Derez, Cornette, Samoye, Vermeersch Cam., Bruneel Emiel, Bruneel Lucien. Arbitreerden de hh. Devos Rich, en Salomé Rod. Van in 't begin van 't spel was Postje de baas over de Statie. De voorsprong vermeer derde geleidelijk. Ze speelden 2-2 6 2 6 3 8-3 84 9-4 97 7 11- 10; i5 - 11 18- 12 22- t2 25- j3. Postje behaalde de partij met 25 punten tegen i3 voor Statie. Zoo rangschikken ze zich 2' en winnen den beker geschonken door heer Valère Seys, eere voorzitter der Federatie. Het seizoen van het kampioenschap is dus geëindigd. We zagen veel belangwekkende partijen, gespeeld onder flinke leiding. Andere partijen brachten ontgoocheling mee. Toch moeten we zeggen dat dit jaar de sportieviteit onder de spelers, en ook onder de toeschou wers, een grooten stap vooruit heeft gedaan Het is soms voor clubleden ontmoedigend te zien hoe hun spelers af te rekenen hebben met tegenslag. Toch hoorden we die «zagerij» niet meer na en ook gedurende 't spel. Natuur lijk iemand moet winnen. Iedereen ziet gaarne zijn spelers de zege behalen, dat is te ver staan. maar een goed sportman moet ook waardig kunnen verliezen en dat zagen we dit jaar. De verbroedering was algemeen, en 't is niet een «zwijntje» of een «tegenslag» die dat heeft verhinderd. Valt het spel voor d'eene meer mede dan voor d'andere, dat gebeurt al en daar is niets aan te doen. Cerc.le heeft een glansrijke overwinning be haald. Hun peloton was steik en de leiding was goed. ingevolge het spelreglement be komen ze den beker uitgeloo d door de Federatie. Proficiat mannen Postje heeft de 2e plaats en bekomt, zooals hierboven reeds vermeld, den beker geschon ken aan den 2° der rangschikking Statie en Bascule hebben dit jaar een plaats behaald. En we zien met genoegen dat Coo twee matchen heeft behaald, wat voor gaande jaren niet het geval was. Eindstand na 8 matchen Katholieke Kring 7 punten Postje 5 punten Statie 3 punten Bascule 3 punten Coo 2 punten Gezien de groote belangstelling der Han delsfoor van YPER, geven wij aan iedereen de gelegenheid de te bezoeken en dit aan zeer voordeelige voor waarden. PR[j"5: jö Fr. AFREIS op Zondag 15 April, om 9 u. 3o, Alsook de PRIJS 38 Fr. AFREIZEN op Zondag 15 en Woens dag 18 April, om 7 uur 3o. Onze eerstkomende afreis naar Beauraing Marche-les-Dames met bezoek aan de Grotten van Hait zal plaats hebben op 28 Apr.l. PRIJS 200 Fr. alle hotelkosten inbegre pen. Afreis om 7 uur. Nog enkele plaatsen vrij voor onze drie— daagsche reis naar PRIJS :325 fr. alle hotelkosten inbegrepen- Laat U aanstonds inschrijven voor de reis^ naar Antwerpen ter gelegenheid van de PRIJS 38 Fr. AFREIS op 29 Apiil, om 8 uur 3o. Alle inlichtingen zijn gratis verkrijgbaar bij z Met KOSMOS per salon-autocar naar de Vereering van het Dit Heilig Kleed is sedert 1900 niet meer tentoongesteld geweest. AFREIS op 12 Mei. PRIJS 25o Fr. veor de tweedaagsche reis vervoer en hotelkosten inbegrepen. Laat U aanstonds inschrijven bij

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6