RODOLPHE BOUDRY Visite a Ypres du Comité flamand de France Onze Scheepvaart Binnengevaren Weggevaren HANDBOOGSCHIETEN Allerhande Nieuws Yper. Btugsch student jammerlijk verongelukt. De i3 jarige student Van maele Valère, van Brugge, die hier verleden week Donderdag deelnam aan den gouwdag der Katholieke Actie en 's avonds nog met andere makkers aan een studenten vergadering te Roeselaere had deelgenomen, keerde den Vrijdag morgen per fiets terug naar huis, toen hij te Roeselaere, in de Noordstraat op de tramriggels zoo ongelukkig viel en, voor de oogen van zijn verschrikte makkers, met het been onder een zwaren w-igen terecht kwam. Dadelijk werd het slachtoffer door de zorgen van het Rood Kruis naar de kliniek van het H. Hart gevoerd, alwaar de ongelukkige knaap, niettegenstaande de beste zorgen, den Zaterdag morgen, te 7 u., aan de gevolgen zijner vreeselijke wonden bezweken is. Zonnebeke. Boschbrand. Een brand, die ontstaan was in de dennebosschen van de Polygone, kon dank aan de moedige tusschenkomst der naburige bewoners nog rap overmeesterd worden en zoo kon men beletten dat gansch het uitgestrekt bosch geteisterd werd. Slechts ongeveer 3 hectaren hout werden beschadigd De oorzaak van de ramp is niet gekend, doch men vermoedt dat zij aan de onvoorzichtigheid van een rooker te wijten is. Slachthuis - Yper MARKTEN - MIDDELPRIJZEN - MARCHES PRIX MOYENS Falls Divers Comines. La fête Jueiste, remise par suite de la mort du Roi, aura lieu le Dimanche 22 Avril 1934, a 6h. de l'aptès midi, dans la grande salie des lêtes du Cercle Calholique, 12, Rue de Wervicq. Jeux dangereux Vendredi 6 courant, vers 6 h. de Pap-ès midi, un groupe d'enfants^ s'amusait dans la Ciié Jardin avec le jeu dit Lance pierre Ce sport consiste a lancer un objet dur au moyen d'un ruban élastique attaché a un ba'on. Lejture DeHacker Julienr agé de 5 Vi ans, done les parents habitent la Ciié Jatdin N° i5, se trouvait parmi les- joueurs et il re gut une boule lancée dans l'oeik droit, qui le fit souffiir terriolement Le doc- teur Vanneste de Comiries, fut mandé et,, après examen du patient, le fit conduire d'ur- gence a Menin, chez un spécialiste oculiste. Ün craint la perte de l'ceil droit du petit De- backer. Etat Civil de Comines Burgerlijke Stand van Yper Naar de Missielanden Dimanche 15 Avril a 8 h. 1 /4 AU CERCLE CATHOLIQUE Rue de Lille a Ypres, Les Classes Moyennes et Ia Crise Zonnebekesteenweg, 208, Yper HERSTELT alle slach Zetels, Canape's, Clubs Salongarn itur e n Ressorlbakken, enz. Le comité flamand de France, ceicle d'ar- chéologie du département du Nord, sous la présidence du Monseigneur le Chanoine Loo tens, prolesseur a l'université de Lille, sera amené prochainement A Ypres par notre con citoyen, M. Daniel Tack. Cette société, dont quelques membres ont déjè visité notre ville en 1910, arrivera jeudi prochain 19 avril a 9 1/2 heures, en autocar la Grand'place. Sous la conduite de M. J. Coomans, l'éminent architecte, membre de la commission royale des monuments, aura lieu la visite de la cathédrale Sc Martin, oü le trésor sera montré aux membres de cette société par M. Georges Tack, président du conseil de fabrique, et M. Maurice Cocle, trésorier. lis visiteront ensuite, sous la conduite de M. Coomans, la ville, le beffroi, l'église Saint Pierre, l'église St Jacques et le musée de la ville, oü ils seront regus par M. Daniel Tack, conservateur, et M. Cyr. Schmidt, secrétaire. Vers midi ils seront regus officiellement par M. le bourgmestre J. Vanderghote l'hötel de ville, oü ils tiendront ensuite leur séance d'études. A trois heures, ils visiteront l'hospice Belle, l'hospice Godelieve et le trésor historique de ces deux établissements leur sera montré par M. Raymond Ommeslagh, membre de la com mission d'assistance publique. Le comité flamand déposera des gerbes de fleurs au monument des morts Yprois de la grande guerre et devant les plaques commé- moratives des combattants a la Cathédrale St Martin. Nos visiteurs seront une bonne centaine. Door plaatsgebrek koiden wij twee opeenvol gende weken deze rubriek niet inlasschen. Hier onder geven wij de scheepvaart van 23 Maart tot 12 April Vrijdag 23 Maarthet beurtschip André (schipper De Bceuf) met 25 ten beurtgoed voor verscheidenen. Maandag 26 de St-Antoine (schipper Matthys)met io5 ton graan voor M. Holle- beke te Yper. Dinsdag 27 de Vroom Vrij II (schip per Sanders) met 120 ton graan voor M. Van deputte te Yper. Vrijdag 3o het beurtschip «André «(schip per De Boeuf) met 25 ton beurtgoed voor verscheidenen. Zaterdag 3i, de Mathilde (schipper Pau wels) met 100 ton graan voor M Hollebeke te Yper, en de Leona met i3o ton graan voor M.M. Blootacker en Vermeersch te Yper. Dinsdag, 3 April, de Sidonie (schipper Schuddinck) met i3o ton graan voor M Van deputte te Yper, en de Julia schipper De Dobbelaere) met 100 ton graan voor M.M. Blootacker en Vermeersch te Yper. Woensdag 4, de Josephine (schipper Lauwers) met 100 ton graan voor M.M. Bloot acker en Vermeersch te Yper. Donderdag 5, de Deux Frères (schipper La Haye) met 109 ton hout voor M. Schmidt te Yper, de Lucia (schipper Stoop) met 110 ton vuurvaste baksteen, en de Nijverheids vriend (schipper Vertente) met 120 ton vet ten voor M.M. Blootacker eu Vermeersch te Yper. Vrijdag 6, het beurtschip André (schip per De Boeuf) met 40 ton beurtgoed voor ver scheidenen. Zaterdag 7, de Oudstrijder I (schipper Wintein) met lil ton kolen voor M. Degeest te Yper. Maandag 9, de Marie-Jeanne (schipper Bormans) met 120 ton graan voor M. Vande putte te Yper. Donderdag 12, de Twee Gebroeders (schipper Pauwels) met 45 ton bloem voor MM. Vandevelde te Yper en Suifis te Pope ringhe. Zaterdag 24 Maartde André (schipper De Pceuf) bevracht met 25 ton haver door M M Blootacker Vermeersch te Yper, en de Deux Frères (schipper La Haye) bevracht met 107 ton kasseien door M. Vergracht te Yper. Vrijdag 3o Maart, de André (schipper De Boeuf) met 10 ton beurtgoed. Zaterdag 7 April, de André (schipper De Bceuf) met i5 ton beurtgoed. Op 2e Paaschdag had in Yper-Hoekje de jaarlijksche Koningschieting plaats. Niettegenstaande het ongunstig weder, wa ren talrijke leden opgekomen om den titel te betwisten. Alhoewel de wind fel blies schoot de 6e man, in de eerste ronde, reeds den rech tervleugel van den vogel af, die vervolgens nog door twee drie andere dappere liefheb bers geraakt werd. Eindelijk na een half uur schieten deed commissaris Henri De Haene, den prachtigen vogel met een luiden knal van zijn spil nederdalen. Wat een gejubel toen de prachtige beker door den voorzitter, Gustave Masselus, aan den nieuwen koning werd overhandigd en hij dezen in korte woorden geluk wenschte. Of er een goed glas geledigd werd op de gezondheid van den nieuwen Sire hoeft niet gezegd. Een ander lid van Yper-Hoekje, Gustave Le Roy was, om aan zijn familie genoegen te doen, den zelfden dag naar Staden getrokken, om daar aan den kamp deel te nemen. Voor het aanvangen der Koningschieting wilde Gustave een pijl beproeven en met de eerste schoot viel de oppervogel neer. De pers werd vervolgens geveld en een kleine vogel met groote panache opgezet met zijn derde scheut deed onze stadsgenoot den konirgvogel van zijn troon nederdalen en om zijne behendigheid te bekrachtigen, schoot Gustave, tijdens de schieting die daarop volgde, een derde maal den opper vogel neer. Dat is wel een feit dat in de annalen van het handboogschieten dient ver meld te worden. Proficiat, Gustave, gij zijt een flinke hand boogschutter Gedurende de maand Maart 1934 werden in het stedelijk slachthuis volgende dieren ge slacht 4 stieren, 24 ossen, 32 veerzen, 18 koeien, 41 nuchter kalvers, 5i vette kalvers, 28 schapen, 168 verkens, 1 geit, II paarden en muildieren. Samen 378 dieren. Yper 7 April Kortrijk 9 Aptil Rousselare 10 April Veurne 11 April tarwe de 100 kilogr Proment le100 kilos 57 58 60 59 Rogge ld. 1 eigle td. 43 49 46 47 Haver ld. krolne id. 56,00 57 58 57 Aardappelen, 100 kil. Pommes de Terre 23,50 30 32 22 8oter de kilogram Hear re le kilo 17,25 17,50 16,50 16,50 Sieren het stuk CBafs la piice 0,29 0,29 0.20 0,30 Hoppe de 50 kilogr. Houblons let 50 kilos O 12 CL 60 45 50 22 14,50 0,28 1025 1131 du 7 au i3 Avril 1934. Naissances Hennin Raphael, Chausséede Wervicq, 44.— Deleye Rosa, Ten Brielen Place, 108. Allemeersch HenrL Ten Brielen Place. Sieuw Noël, rue de Wervicq, 56. Décès Packet Leopold, 1 j. S0" Godshuis, 327. Baeletr- Michel, 1 an, S°" Schoonveld. Publications de MariAge Bogaert Théophile, cél. bate lier, domicilié i Oand et Godefroot Sylvie, cél. batelière, domiciliée Gand. Delporte Maurice, chauffeur d'autor. cél. domicilié Comines et Vandendriessche Angèle, eél. piquerière, domiciliée Halluin (France). Vier klaringen van den 7 tot den i3 A Dril 1934 Geboorten Ligneel Alice, Zonaebekestwg, 292. Fer— rest Clara, Recoliettenpoort, 5. Ollevier Roland, Neer straat, 22. Van Isacker Jozef, Recoliettenpoort, 5. De- puydt Marie-Jeanne, Kalfvaart, 31. Mignan Pierre, Recol iettenpoort, 5. Donche Luc, A Stoffelstraat, 10. Bot— teccbia Giovanni, Zaalhof, 9. Delperdange Guy, Elver- dinghestraat, 27. Knockaert Jeannine, Hondstraat, 68. Huwelijken: DemeyereCharles, fabriekwerker te Gheluvelt en Vandermeeren Julia,huishoudster te Yper. - Denys Joseph, diamantbewerker en Staelen Maria, fabriekwerkster, beiden te Yper. - Frantzen Andreas, paswerker en Hallaux Alice,, z. b., beiden te Yper. Simoen Julianus, landbouwer te Boesinghe en Coene Ufbanie, z. b. te Yper. Tyvaert Marcel, lanbouwer te Passchendaele en Dehaene Maria, z. b. te Yper. Dochy Remi, landbouwer te St Jan en Leniahieir. Paula, z. b. te Yper. Overlijdens Crock Albertine, 4 d., Recoliettenpoort, 5. Declercq Maria, 20 j., naaister, ongehuwd, Basculestraat, 10. Brioul Leonie, 37 j., fabriekwerkster, ech'" Dekeir— schieter Leon, Wenninckstraat, 9 (van Ploegsteerti. Van dendriessche Andrée, 10 m. Dixmudestraat, 47. Meersse- man Rosalia,78 j. huishoudster, ecb,e Pechel Augustus, Buk— kerstraat, 13. Germonpré Virginia, 7z j. z.b. wede Knoc kaert Julianus, Rijsselstraat, 38. Billiow André, 2 m. 7 d. Capucienenstraat, 44. Huwelijksbeloften Roger Gillebert, kleermaker, te Yper en Ivonne Stekelorum, naaister te Elverdinghe. Charles- Declercq. fabriekwerker, en Simonne Vansevenant, fabriek werkster, beiden te Yper. Emile Temperman, landwerker,.. en Maria De Gryse, werkvrouw, beiden te Yper. - Joseph Van Bruwaene, handelaar te Poperingbe en Joanna Deconinck, z. b. te Yper. Theofiel Bogaert, schipper, te Gent en Syl via Godefroot, schipperin te Yper. Eerw. Pater Paul Biebuyck, een Ypersch.- kind, is Vrijdag laats', aan boord van de stoomboot Albertville uit Antwerpen afge varen om zich voor de vierde maal naar zijn geliefde missie in Belgisch Congé te begeven en er zijn verheven zendingswerk voort te zetten. Onze beste wenschen vergezellen dien moe digen missionaris. Conférence par le Sénateur Paul CROKRERT Ancien Ministre des Colonies et de la Défense Nationale. SUJET Carte d'entrée 5 Francs. Loca'ion des places les 14 et i5 avril de 11 h. a 12 h. Yt au Cercle Catholique. I =3Ht=~F-IH Bijzonder verzorgd werk. 3ME

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8