Leon Teerlinck, overwinnaar in den koers der Dixmudestraat t'Yper. Wevelghem in Feest Eerste Groote Prijs Rebry Officieel Gfiterium van Wesl-Vlaanderen Ypersche Voetbalkroniek 6 MB toonde in den sprint, 't Bewijst dat Staf er (toed voor zit en zijn dag is nakend. Voor wat Romain betreft, na zijn ziekte en operatie, mag een 4* plaats als voldoende worden be schouwd. Sylvèrezou doodgaarne indegroote Ronde aanzetten en misschien is wel voor hem de 7e plaats bestemd. Een woordje om te sluiten over Félicien, ik bedoel Vervaecke Waar haalt dit ventje die macht Had Van Loock zijn streng getrokken nevens hem, wie weet In het Luiksche hadden we nog den om doop van Micheroux, en benevens de vele Walen, die er deelnamen, was er ook Miel Decroix de Coureur cafébaas van Gheluvelt. Miel verkeerde nooit in moeilijkheid en voor één maal dat de onkans hem spaarde, kon hij aan zijn Constructeur Depas toonen dat hij nog uit de voeten kan. Hij klopte Cappelle, Christiaens van Belleghem bij Kortrijk en Garnier in deze orde en nog in den sprint a. u. b. Proficiat Miel Gij hebt uw kandida tuur gesteld voor de reeks afzonderlijken bij Desgrange. 't Is uw recht. We vernemen nog dat, benevens Jef De- muysere.die zoowat zelf zijn mannen verkiest voor de Ronde van Italié, Fons Ghesquière, Vervaecke Fél. (en voor 4* man komen in aanmerking Lievens of Van Rossem), als aan vaard mogen beschouwd zijn. Mocht het nu voor dees maal aan Fons gegeven worden van te toonen dat, gespaard blijvende van alle ongelukken langs de baan, hij zijn steke kan staan nevens zijn medematen, en eene eere plaats bekleeden waardig van zijn schoon ver leden. Goed heil dus Fons. Op velodroom bemerken we dat, terwijl Jef Demuysere met den Zwitser Richli als ploegmaat, te Bologna in Italië, als ploeg jtoerser, slechts nipt geklopt werden door Guerra Piemontesi, en in achtervolging moes ten onderdoen voor Linari Mara, zijn vriend Gaston Rebry, naar Montpellier trok om Lapébie te bekampen. Bij gemis aan sprint moest hij voor de samengepakte krachten wijken in de afvalling en enkel de 4' plaats bekleeden na Lapébie. Bernard en Mauclair. Maar in de achtervolging man voorman, liep Gaston prachtig den franschen kampioen in na 4 km. Het meesterschap tusschen de 2 is voor deze maal in 't voordeel van Rebry uit gevallen. Na buiten de grenzen eventjes een vluchti- gen blik te hebben geworpen op de baankoers Parijs Caen, alwaar de jongere generatie vol ledig op den voorgrond trad met Noret, Mar- caillou, enz... en al wat Ch. Pelissier, Leducq, Archambaud te pletter liep, houden wjj ons op met de mindere kategories b.v. met het Criterium van Zuid Vlaanderen te Lauwe be twist en met Marcel Meernhout van Zonne- beke als overwinnaar. In de tijdspanne van 3 Zondagen komt Meernhout 3 maal zegevie rend uit den slag, n.l. te Cambrai, te Aelter en te Lauwe. Verder kommentaar overbodig. In alle geval, de plaats van Marcel is zeker wel een beetje hooger, want Zondag 11. won hij op zijn Fransch gezegd les doigts dans le nez De Ronde van Belgie voor Juniors is ge ëindigd en we zullen ze buiten kijf laten om dat het voor enktien der mededingers eene Ronde per trein was in plaats van per fiets. Over de inrichting heeft men allerwege hoo ren klagen. Nu 't was een lastig begin ook voor velodroombestuurder Van Hulle. Hier ter stad was het te doen in de Dixmu destraat met de beginnelingen. Indien de in richters slechts op een gering getal mededin gers hoopten, door de koers van Poelcapel le, ze waren nog niet leelijk bedrogen. Denkt eens g5 renners kwamen hun rugnummer af halen en al over de Kalfvaart, St fan, Potyze, Zonnebekesteenweg en daarna over het toer- ke al Yper - Hoekje werd het eene vlucht alsof er hun leven van afhing. De overwin naar was Leon Teerlinck, die er uitmuisde en niet meer werd vervoegd, daar in het peloton alle samenhoorigheid was zoek geraakt. Den een stak het op den ander en ten slotte wist nog Samyn te ontkomen. Litière was 3e. Wel gewerkt Florent Maur. Degraeve 4', Deprez 5* en Woets 6'. Bevinden zich nog in het pe loton Poltje Salomé en Verbeke, 't zij 5 Yper- lingen in de eerste 10 Voor mijn part echter, had ik meer van Woets verwacht, al kan hij ter verontschuldiging inroepen dat geheel het peloton hem 't groote werk liet doen, en zij bijwijlen echt stil stonden. Voor een debuut kan men spijtig genoeg niets zeggen over een ander opkomeling, ik bedoel Yperling De- brouwer die korts na den aanzet plat viel. Spijtig jongen, maar morgen komt ook al hier. Toch mogen we tevreJen zijn. Aan 't gras houden, jongens, niet alleenlijk hier ter stad, maar ook op den vreemde. Sprinter. en Op Zondag 29 April om 3 ure in den Hippidroom Franco-Beige IOO Km. In IO Klassementen De Deelnemers Rebry, Wevelghem S. Maes, Ztveote R Vlaes, Zirkeghem J. Vervaecke. Meenen F. Vervaecke, Mee nen Ghesqu e. Yper Em Decroix. Ghe luvelt A. I.ievens, Thou outO Van Hevel, Ghistel H. Martin, Roeselaere Dyzers, Thourout G. Christiaens, Belleghem Van Eenooghe, Ruysselede R Hendryckx, Woumen Jé France, I n g el m u n s t er E. Planckaert, Sweveghem G. Bekaert, Moesereen M. Catteeuw, Wervick M. De corte. H aoglede R Lefevre, Meulebeke Defoirdt, Harelbeke Em Vandepitie, Hoog lede Alt". Kint, Anseghem; Arm. Van öruane, Waereghem Ingangsprijzen Schoolkinderen 2 fr. Werklooztn op vertoon hunner eenz-lvig- heidskaart en Lidkaart 4 fr. anders 5 fr. aankomstlijn 7 fr. Tribuun 10 fr. P. S. Clubs, Groepeeiingen en Inrichters van Autobusdiensten met minstens 3o man, kunnen hunne kaarten op voorhand bestellen bij Leon Vandepitte, te Ingelmunster, Post- checknummer 1281.97, T«1 Nr 566, Iseghem II* Afdeeling Bevordering Uitslagen der Matchen van 15 4 1934 C. S. Yper 2 R. S. Waereghem o Wevelghem Sp. 5 - Stade Moescroen 2 A. A. Moescroen 3 F C. Iseghem 2 S. K. Heule 2 S. K. RoesHaere 4 F. C. Roeselaere 2 S K. Sweveghem 3 R. S. C Meenen 8 F. C. Thielt 2 Dar. ölankenberghe i5 R. C. Bisseghem o H je is onze voorspelling van verleden week uitgevallen Wij voorzagen de winst van Yper en Iseghem, het verlies van Stade Moes croen en een gelijk soel voor F. C. Roeselaere en Sweveghem De ui'slagen gaven ons de overwinning van Yper en Sweveghem, het verlies van Stade Moescroen, Iseghem en F. C. Roe?< laere, zoodat rood-wit feitelijk beslag legt op de vijfde plaats, mits inachtne ming van de achterstallige ontmoeting die Iseghem en Stade Moescroen nog op een onzijdig terrein (R.S. Waereghem) te spelen heoben. Loopt die match op gelijk spel uit, dan behoudt Yper de ingenom-m plaats zoo niet zal de rangsch kking ons voor goed de zesde plaats aanduiden. Dit gezegd zijnde, komen wij aan de ma'ch C. S Yper - R S. Waereghem die ons als laatste gerecht van het officieel voetbalkalender voorgeschoteld werd. Scheidsrechter H. Deg'yse stelde volgende ploegen in lijn R. S. IV air eg hem Coorevits Vanneste Bruneel Timperman Naye Lazon AI. Lombaerde Deketele Lammens Desmedt Lazon Ant. C. S. Y. Depoorter Molein Vanderbauwhede Gadeyne Ollevier Dumortier Versailles Veys Bourdeau Dechièvre Messeiis De bezoekers winnen den opgooi en leggen de eerste bedrijvigheid aan den dag; wan1 seffens dwingen zij hoekschop af. Messeiis vangt op en ontzet, doch een tweede corner moet toegestaan worden die achter de netten gezonden wordt. De Gaverbeekzonen geven goed door en blijven in ons kamp nestelen. Eindelijk trekt Ollevier, op overzet van Ver sailles, er van onder. Gadeyne heeft goed ge volgd en teekent het eerste doel der partij aan voor Yper na 11 minuten spel. Waereghem- geeft het niet op en leidt de gevaarlijkste aan vallen. Op een derden hoekschop hen toege^ staan, is de tusschenkomst van Veys en De chièvre noodig om de bezoekers te beletten van gelijk te stellen. Tjorre kan juist bij tijds- wegzenden, terwijl Veys het terrein moet ver laten daar hij aan de knie geraakt werd. De Gaverbeekzonen hebben tot nu toe altijd de bovenhand gehouden en buiten twee schotelt van Molein en Vanderbauwhede, heeft rood wit nog niets bijzonders verwezenlijkt. Nog; vier hoekschoppen vallen aan de tegenstrevers te beurt, doch zij kunnen er geen nut uit trek ken, daar onze verdediging vandaag niet te spreken is Van nu af zal Yper zich hernemen- en 't is aan Coorevits van tusschen te komen. Op inzenden van Depoortere neemt Gadeyne- de volée op, maar het leier vliegt nevens. Een hoekschop ons toegestaan wordt moeilijk: ontzet terwijl, op overzet van Ollevier, Ga deyne bovenkopt. Zoo komt dan ook de rust met 10 in 't voordeel van Yper. Na de koffie zet Versailles Ollevier aan- 't loopen. Dezeschiet rechtstreeksnaar 't doel en Coorevits is zoo gelukkig, met de hulp van de lat, het leder buiten te jagen. Van den an deren kant moet Bourdeau een gevaarlijken- aanval in hoekschop redden. Op pas van De poortere trekt Gadeyne naar 't doel, de keeper vangt op en laat ontglippen, Henri neemt op en schiet boven Op vooruitrukken der Gaver beekzonen staat de heer Degryse heel licht zinnig een strafschop toe. Dechièvre had* enkel den bal uit de voeten van Deketele ge haald zonder dat deze speler geraakt werd en- zelfs zijn evenwicht behield. De penalty wordt: evenwel door Messeiis prachtig gehouden,, centervoor Lammens schiet vervolgens nog maals op Mesielis bij het opnemen, en eindelijk zendt Dechièvre weg. Iedereen zag den gelijkmaker geboren. Het spel is nu meer verdeeld, alhoewel het zichtbaar is dat de warmte zich bij de spelers reeds doet gevoe len. Het samenspel is weinig goed afgewerkt en menig aanval gaat te loor bij gebrek aan eindshot. Zoo golft het spel heen en weer tot eindelijk Vanderbauwhede aan Ollevier voor zet. Ueze trekt tot tegen Coorevits doel op- De keeper verlaat zijne kooi en Depoortere heeft geen moeite om nummer twee voor Yper aan te teekenen. Stillekens aan nadert het einde, nadat Waereghem waarlijk onkans had om ten minste de eer te redden. Wij mogen dan ook rechtuit vei klaren dat wij een ge vleide overwinning geboekt hebben en dat het dank is aan onzen achtertrio dat de Red- Starmannen het niet verder gebracht hebben- Jongens, uwe plaats in de rangschikking mag als bevredigend aangestipt worden. Gij ver dient al onze gelukwenschen voor uw optre den gedurende het verloopen seizoen en wij zullen misschien later de gelegenheid hebben uw optreden te ontleden en na te gaan wat er voor toekomend seizoen kan gedaan worden. TWEEDE AFDEELING D.Blankenberghe 26 22 1 3 126 26 47 S. K. Roeselaere 26 22 2 2 86 30 46- R S C. Meenen 26 14 7 5 74 38 33 S K. Sweveghem 26 12 10 4 59 61 28 C. S. YPER 26 10 9 7 44 44 27 St Moescroen 25 11 10 4 58 49 26> F. C. Iseghem 25 12 11 2 59 56 26 F. C. Roeselaere 26 11 11 4 53 53 26- Wevelghem Sp. 26 10 12 4 59 62 24 S. K. Heule 26 10 15 1 47 68 21 R. S. Waereghem 26 6 14 6 50 70 18 A. A Moescroen 26 5 17 4 39 84 14 R. C. Bisseghem 26 6 18 2 34 73 14 Thielt 26 4 18 4 36 88 12 Driehoekig Toernooi Meenen Roeselaere - Yper Morgen begint de strijd voor den beker van het Driehoekig Toernooi. Te Yper worden wij vergast met het optreden van S. K. Roese laere en R. S. C. Meenen, wederkeèriglijk tweede en derde van onze afdeeling. Gezien de ontmoetingen tusschen beide elftallen immer hardnekkig betwist werden, is het te voorzien dat de voetballiefhebbers hun hertje zullen kunnen ophalen en getu'ge zijn van schoon sport. Ten andere, zij zullen waar hebben voor hun geld, daar voor hetzelfde inkomgeld een match Derde Speciaal Hazebrouck om l3 u. de groote ontmoeting voorafgaat. Allen dus naar de Augustinenstraat om voor de laatste maal van het seizoen Koning Voetbal te zien hoogtij vieren. NEMO.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 6