GROOTE SCHIETING Salvator - JTXX D Sturen van Autos Gewaarborgde PERMANENTEN de bridge BOGEN en PIJLEN Huis Janssens-Bonte Grand Concours Annuel 8 - Onze Scheepvaart Vrijdag i3 April het beurtschip André (schipper De Fceuf), met i5 ton beurtgoed Maandag 16 de Wilskracht (schipper Rijswijck), met iooton vetten, voor M.Talpe te Kortrijk. Dinsdag 17 de Leonard (schipper De Bond'), met 100 ton graan, voor MM. Bloot acker en Vermeersch te Yper. Afgevaren Vrijdag 13de Leona», (schipper Deloz), bevracht met 101 ton oud ijzer, door Mw W' Vandamme te Yper. Aankomst van een schip stove kolen Dinsdag a. s. zal ter kaai een schip komen aanleggen met too ton kolen in noten (5o/8o) en grove vlamkolen, aan het schip genomen tegen den priis van i5 fr. de 100 kilos en thuis besteld aan 16 fr. de 100 kg. Voor verdere inlichtingen of bestellingen zich wenden tot Remi DEGEEST DE PUYDT, Kruisstraat, 174, Yper. Tel. 227. Gevonden en Verloren Voorwerpen Gevonden. Donderdag 12 April, door Mevr. Huyghebaert, wonende te Yper, Sur montstraat, nr 35, een dameshorloge in ver guld metaal met armband, die zij ter beschik king der eigenaarster houdt. Den zelfden dag, door Jvr. Deconinck Julia, een bril. Vrijdag i3, op de vestingen, door M. Room Firmin, een slappen manshoed. Zondag i5, door M. D'Haene Eugène, po litieagent, een velopomp. Deze voorwerpen mogen ten politiebureele afgehaald worden. Maandag 16, in St-Jacobskerk, door Mevr. Missine Herminie, Zonnebekestwg, 157, een rouwsnoer dat zij ter beschikking van de eige naarster houdt. Woensdag 18, door Mevr. Deknudt Marie, een klak die ten politiebureele werd afge geven. Verloren. - Maandag 16 April, door Mevr. Degryse, Vandenpeereboomplaats, een ge breide zwarte handschoen. Dinsdag 17, in der namiddag, door M. Delsalle Alfred, van Ploegsteert, een brieven- tasch inhoudende een zekere som geld, een zelvig heidskaart en militairen verlofbrief. Handboogmaatschappij YPER - HOESJE ZONDAG 22 APRIL 1934 aan de staande Pers Oppervogel 100 fr. 2 Zijdvogels, ieder 5o fr. 100 fr. 2 Kallen, ieder 25 fr. 5o fr. Alle vijf schutters een primé van 5 tr. meer. Inleg 13.50 fr. - Terug 10 fr. Zooveel vogels als schutters. Inschrijving in 't lokaal Yper Hoekje bij de W' Maurice Dumortier, van i 3/4 tot 2 1/4 uur, om te 2 1/2 uur stipt te beginnen schieten tot 61/2 uur. Bij slecht weder wordt de schieting op het liggende spel gegeven. Bericht aan de Handboogschutters Eerste kwaliteit altijd te bekomen, zooals voordezen bij Opvolger van EMIEL TALON Surmont deVolsberghestr., 4, Yper. RIJWIELEN voorzien d' besto verbeteringen Modellen voor Spori, Toerisme, Werk en Vervoer, tichte MOTORRIJWIELEN aan gematige prijzen. Bij de Agenten. Allerhande Nieuws Yper. Een verdiende hulde is die welke Dinsdag namiddag, 17° dezer, gebracht werd aan den heer Cam. Van Sevenant, toe gevoegde politiecommissaris te Yper. De heer Burgemeester overhandigde aan dezen ijver vollen ambtenaar, in tegenwoordigheid van het schepencollege, het brevet van de Gouden Palmen der Kroonorde, hoogst vereerende onderscheiding die hem, bij Koninklijk Be sluit van 27 November 1933, als belooning voor bewezen diensten was toegekend geweest. Wij hernieuwen, te dier gelegenheid, aan den heer Vansevenant onze hartelijkste ge luk wenschen. Aanrijding. Vrijdag laa'st, i3n dezer, rond 10 u voormiddag, werd in de Sint- Niklaasstraat een aldaar stilstaande stootkar, toebehoorende aan een groenselier die juist bezig was met een zijner klanten te bestellen, aangereden door een petroleumkar die uit de St Janstraat kwam gereden. De veroorzaakte schade is gering. Paard op hol, Maandag morgen, korts na 9 u., was de melkboer Hcflack Camiel, van Brielen, bezig met zijn gewone ronde te doen in de Stuersstraat, toen zijn paard op eens door het gerucht van een toeslaande deur verschrikte en op hol sloeg. In de Boter straat haperde het rijtuig aan de stootkar der We Verfaillie, wat voor gevolg had dat het rijtuig van Hoflack midden de straat omkan telde en het ingespannen paard insgelijks ten gronde viel. Dank aan de stootkar, waarvan een traam gebroken was, werd de dolle vaart van. het verschrikte dier onderbroken en wer den misschien erge ongelukken vermeden, want wie weet hoever of waartegen het paard met zijn gespan nog zou geloopen zijn, bij zonderlijk in de Boterstraat waar het verkeer steeds zeer druk is en die juist, voor zekere herstellingswerken aan de electriciteitsleiding, op verscheidene plaatsen open lag. De melk kruiken, die gelukkiglijk reeds grootendeels ledig waren, lagen over den grond verspreid, en de montuiing van het paard moest ten deele losgesneden worden eer men het paard, dat niet het minste letsel had, kon ophelpen. Verders was er maar weinig schade en na een half uur werken, was het paard, met behulp van eenige behulpzame mannen, weer inge spannen. Het had erger kunnen zijn. Landlooper. Dinsdag veroordeelde de Rechtbank den genaamde Dehaeze Canaille, metser, 58 jaar oud, van Langemarck, om voor drie jaar naar het weldadigheidsgesticht van Merxplas gf zonden te worden. Dehaeze, die ginder vroeger reeds had verbleven, had zich den Maandag alhier bij de politie komen aangeven, daar hij zich nogmaals zonder mid delen van bestaan bevond. Oostvleteren. Schoone vischvangst. Aan de brug van Elzendamme heeft de genaamde Paul L'Ecluse een karper opge- vischt die 6 kil. woog en een andere van 3 kil. Wervick. Geboorte van een vijftien de kind. Het gezin van den heer Justin Ghesquière, kerkbaljuw van St Medardus, werd met een vijftiende kind gezegend dat gekerstend werd onder de namen van Astrid- Elisabeth Maria Hendrika. Kemmel, Wildstrooper gevat. De genaamde Hellebaart Oscar, van Dixmude, werd alhier in de bosschen van den Kemmel berg door de jachtwachters betrapt terwijl hij aan het stroopen was Hij was nog in 't bezit van een konijn en had reeds 29 stroppen ge zet. De rijkswacht bracht hem in verzekerde bewaring. Bond ter Verdediging van het Officieel Onderwijs Op Zaterdag 28 April, te 8 uur 's avonds, belegt de bond ter verdediging van het open baar onderwijs een vergadering ia de boven- zial van het lokaal Au Saumon rechtover de Vischmarkt. Bevoegde redenaars zullen er het woord voeren en de noodzakelijkheid aantoonen om het Officieel Onderwijs in West Vlaanderen uit te breiden. Voor uwe blijvende haargolviag met het nieuwste modernste toestel, wendt U tot het Rijsselstraat, 53 Yper (Rechtover de Groote Post). Prijs 50 Fr. Stadsschouwburg - leper Op Donderdag 26 April 1934 te 8 uur GALA-OPVOERI N.G van Coiffeur voor Damen en Heeren. Tooneelspel in 5 bedrijven van E. H. C. VERSCHAEVE opgevoerd door de bekroonde Tooneelver- eeniging, bij het Xe Landjuweel «Hooier Op», uit Kortemark, (6 uit voerdert) ter gelegen heid van E. H. C. Verschaeve's zestigsten verjaardag, onze grootste Vlaamsche Dichter,,. Denker en Drama Schiijver. Orkestzetels 20 fr., beperkt aantal Eerste rang 10 fr.genummerd Tweede rang 6 fr., genummerd Derde rang 4 frank. Kaarten te verkrijgen Klein Staihuis Groote Markt. Tel. 499. Eens het doek gehaald worden de deuren gesloten. Continental Brigde Club Place René Colaert, Ypres Tél. 65 4 tours de 16 donnés chaque (2 contre 2,. les partenaires se choisissant) le Samedi 5 Mai 1934 a 16 heures. Le Comité.. MIDDELPR1JZEN PRIX MOYENS 17 April Varkensmarkt te koop gesteld 3 i5o stuks. Gemiddelde prijst per kilo op voet 3,5o 4,25 fr. 18 April Veemarkt te koop gesteld 607 ossen aan 3,90 5,90 fr. 148 stieren aan 3,55 4,75 fr., 1079 koeieD aar 3,55 - 4,75 fr. Totaal 1834 stuks. Voor het AANLEEREN wendt U in volle vertrouwen tot de AUT0SCH00L VAN YPER. onder bestuur van H. N. Van Een neme 44, Waleikasleelslraal, YPER - Tel. 109 Deze rijlessen worden gegeven op moderne autos, met dubbel commandos, besparen aan de leerlingen aandoeningen eD gevaren, en be staan uit 5 lessen van één uur of 10 lessen van een half uur en worden gegeven gelijk welken dag en uur, zelfs Zondags, op aanvraag van de leerlingen. Na a/gelegd exaam wordt een KIJDIPLOMA toegekend aan elk kandi daat. Alle dagen inschrijving 44, Water- kasteelstraat, Yper Crisisprijs 150 Fr. diploma inbegrepen». Binnengevaren Het Bestuur. Prijzen der Plaatsen Affilié a VAssociation des Clubs de Flandre MARKTEN - MARCHES' Yper 14 April Kortrijk 16 April Rousselare 17 April Veurne 18 April Poperlnghe 20 April farwe de 100 kllogr. froment les 100 kilos 57 63 62 58 62 Rogge ld. 1 etgle ld. 43 44 47 45 45- Haver ld. ivoine ld. 56,00 57 59 58 52 Aardappelen, 100 kil. Pommes de Terre 25,60 40 33 22 30 Boter de kilogram Beurre le kilo 16,50 17,00 16,00 14,00 12,00- Sieren het stuk CBufs la plice 0,29 0,28 0,29 0,29 0,26 Hoppe de 50 kilogr. Houblons les 50 kilos 975. 1933 Markten van Anderlecht \g April Kalvermarkt te koop gesteld 1608 stuks. Gemiddeldes prijs per kilo op voet 4,i5 8,00 fr. Aangekomen gedurende de week 2077 stuks Gediplomeerde Meester Werktuigkundige Ex Professor Techrtieker der Hoogere Technische en Praclische Autoschool van Gent

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 8