Samenwerkende Vennootschap voor Oorlogsschade Yper en de Omstreken Verslag van den Beheerraad Vereenigde Hof bouwlief hebbers Verslag der Algemeene Vergadering van 4 Maart 1934 Verslag der Algemeene Vergadering vau 8 April 1934 Op Zondag 6 Mei 1934 om 15 uur Algemeene Vergadering V. Vanbeselaere. A. Versavel. RODOLPHE BOUDRY Zonnebekesteenweg, 208, Yper HERSTELT alle slach Zetels, Canape's, Clubs Salongarnituren Ressorlbakken, enz. 4- Algemeene vergadering van l5 April 1934. De vergadering werd om 10 1/2 u. geopend onder het voorzitterschap van Baron F. dé Vinck, voorzitter. De heer A Massche'.ein, onder voorzitter, geeft lezing van het volgende Dienstjaar ig33. Achtbare Aandeelhouders, Artikel 55 onzer standregrlen legt ons den aangenamen plicht op U verslag te geven over de werking en den toestand der Samen werkende Vennootschap voor Oorlogsschade Yper en de Omstreken gedurende het jaar 1933 en met U den bilan, gesloten op 3i De cember ig33, te onderzoeken en aan uwe goedkeuring te onderwerpen. De heeren Missiaen en Sobry stelden voor over te gaan tot de ontbinding en de vereffe ning van ons Vennootschap. Eene vergadering van den Algemeenen Raad werd bijeenge roepen en de zaak besproken. Na eene lange bespreking over het voor en het tegen, onder vond men dat er nog tal van nuttige diensten te bewijzen blijven aan geteisterden, die nog geene oplossing van de hun verschuldigde vergoeding bekwamen aan anderen, die in moeilijkheden verkeeren om hunne zaak te vereffenen en nog andeien, die door het Staatsbestuur de dreigende uitnoodiging toe gezonden worden om te veel ontvangene sommen of ongelegen betaalde interesten terug te storten in de Schatkist. Die personen zijn bang gemaakt door de bedreiging van vervolging. Zij verkeeren in angstige ver legenheid en kunnen maar op onze Ven nootschap rekenen om met raad en daad gesteund te worden. Om al die redenen heeft de Algemeene Raad ten slotte, met eenparige stemmen, besloten voorloopig de diensten nog een jaar in stand te houden, getrouw aan vroeger gedane belofte te blijven bestaan tot dat de laatste geteisterde voldoening bekomen heeft. De Vennootschap blijft dus nog ter beschik king van al de geteisterden, die hunne toe vlucht er toe wenschen te nemen Achtbare Aandeelhouders, gelieft niet ons den bilan te onderzotken en goed te keuren. Op 3t December laatst sluit hij volgender wijs ACTIEF I. Verwezenlijkbaar i# Portefeuille, waarde op 3: December ig33 40 loten, leening 1921 7 240.00 45 loten, leening 1922 10 260.00 40 loten, leening 1923 19.840.00 5o titels Inlandscbe met premiën 23.5oo.oo 5/5oo aandeelen Bel gische Spoorwegen 22.750.00 83.5go.oo 2° Samenwerkers ongekweten onderschrijvingen 149.055.00 II. Beschikbaar Kas 945,86 233.590.86 PASSIEF I. Jegens haarzelf 1° Kapitaal 185 625.00 2° Wettelijk voorbe houd 7.094.91 I92.7t9 9t II. Over te dragen voor overschot van voorraad voor algemeene onkos'en 40 870.95 233.5go. 86 Wij stellen U de goedkeuring er van voor. Gij zult ons daardoor bewijzen dat Gij onze werking naar waarde weet te schatten. Gelieft ook ontlasting te geven aan de hee ren Beheerders en Commissarissen. Zij ver dienen uw volle vertrouwen. Twee Beheerders, de heeren Baron de Vinck en L. Van Alleynnes zijn uittredend en herkiesbaar. Gij zult ze wel willen herbenoe men en zij zullen voort uwe belangen behar tigen. Het mandaat van den heer Commissaris Em. Gaimant is ook ten einde. Hij is insge lijks herkiesbaar. Wij zijn overtuigd dat Gij hem herbenoemen zult, als een bljik van erkentenis. De bestuurder is steeds bereid alwie zijne toevlucht tot de Vennootschap wenscht te nemen vriendelijk te ontvangen en zooverre mogelijk te helpen. Beheerders en Commissarissen verdienen uw vertrouwen. Zij zijn bereid zooveel het in hunne macht is, allen bij te staan om ze naar wet en recht voldoening te verschaffen. Hij vraagt dan als iemand is, die opmerkin gen te maken of ophelderingen te vragen heeft. Daar niemand het woord neemt, verklaart hij het verslag en den bilan met eenparige stem man goedgtkeurd. Na hem neemt de heer Advokaat Sobry het woord om, namens den Raad der Com missarissen, lezing te geven van het Verslag van den Raad der Commissarissen. Overeenkomstig de wet en de s'andregtlen der Samenweikende Vennootschap voor Ü01- logsschade «iper en de Omstreken zijn wij overgegaan tot het nazien en het bewaken der werkzaamheden van onze inrichting. Het onderzoek der schriften liet ons toe de werking der Vennootschap te volgen en te beoordeelen. Wij onderzochten met aai dacht de boeken der comptabiliteit en hebben vast gesteld dat de diensten goed ingericht en de beste zorgen er aan gewijd zijn. De Beheerraad en de Bestuurder kwijten zich gewetensvol van hunne wederzijdsche taak en wij aanzien het als onze plicht hun onze voldoening er over te-betuigen. De bilan, opgemaakt door den Beheerraad, is het voorwerp geweest van een nauwkeurig onderzoek van onzentwege en wij hebben de vólkernen overeenstemming vastgesteld van den bilan met de boekhouding, en daarom verklaren wij dat alles uwe goedkeuring ver dient. Ook dit verslag wordt zonder opmerkingen goedgekeurd. De heer Masschelein vraagt aan de verga dering ontlasting te geven aan de heeren Beheerders en Commissarissen en, aangezien er geen andere kandidaten voorgestt-ld zijn, de heeren Baron P. de Vinck en L Van Al leynnes als Beheerders en Em. Gaimant als Commissaris te herkiezen Eenpariglijk aange nomen. De heer Advokaat Butaye neemt vervolgens het woord om de geldige redenen te doen kennen voor het nog vooitbestaan onzer Ven nootschap en geeft tevens de moeilijkheden op, waarin nog tal van geteisterden verkeeren De bestuurder voegt zich bij vorigen spre ker om te doen uitschijnen welke diensten nog wekelijks bewezen.worden. De heer Masschelein bedankt ten slotte de aanwezigen voor hunne opkomst en hunne aandacht binst de vergadering, dièT daarna geheven wordt. MAATSCHAPPIJ Gesticht in 1894 Landbouw, Bijen, Neerhof van het Arrondissement Yper Lokaal Drie Koningen Groote Markt De algemeene vergadering wordt te i5 uur, onder het voorzitterschap van den heer Van beselaere, voorzitter, geopend. De schrijver geeft lezing van het verslag der vergadering van 4 Februari 1. 1. Dit verslag wordt met eenparige stemmen goedgekeurd. De heer Voorzitter meldt aan de leden dat er zal overgegaan worden tot de stemming voor de vernituwing van de helft der bestuurs leden, en geeft dan ook nog kennis van eenige briefwisselingen, aangaande de werking der Maatschappij. Er wordt dus overgaan tot de stemming die den volgende uitslag levertworden gekozen heer Vanbeselaere, Voorzitter heer Lecluse, Ondervoorzitter heer Nouwynck, Schatbe waarder heer Hcflack A heer Derycke, heer Cromeecke, heer Hoyes en Mijnheer Beyens, Bestuursleden De heer Voorzitter bedankt namens de ge kezenen de leden voor het vertrouwen dat zij in hen stellen, en drukt den wensch uit dat elk lid het mogelijke zou willen doen voor den goeden gang der Maatschappij, 'tot welzijn onzer gansche streek. Drie nieuwe leden worden voorgesteld M. Joos,'voorgesteld door M. Nouwynck M. J. Lambrecht, voorgesteld door M. Verly D., en de heeren gebroeders Soete, voorge steld door M. Vanbeselaere. De voordracht gegeven door den heer Voor zitter, nopens de aromatische planten, wordt met aandacht gevolgd. Worden aangeduid als Juryleden heeren Lignel, Cromeecke, Clayes en M. Lamps, Secretaris. Deze Juryleden overhandigen ver volgens den uitslag hunner werking H. Van beselaere 4 p., H. Sinaeve J. 3 p., H. Pieters 2 p. en de heer Buseyne 2 p. De tombola, geschonken door den heer Voorzitter, wordt vervolgens onder de tegen woordige leden verloot. M. Vanbeselaere, Voorzitter, bedankt de leden voor hunne tegenwoordigheid en hunne aanbrengsten, en de Algemeene Vergadering wordt te 17 uur gesloten. De algemeene vergadering wordt te i5 uur, onder het vooizitterschap van den heer Van beselaere, Voorzitter, geopend De schrijver geeft lezing van het verslag van 4 viaart 1.1. Dit verslag wordt met eenparige stemmen goedgekeurd. De heer Voorzitter verwelkomt Mijnheer Peemans, Staatstuinbouwconsulent, en be dankt hem voor zijn blijken van genegenheid tegenover onze Maatschappij, daar de heer Consulent zoo goed is geweest den heer De muynck, Staatsvoordrachtgever, ziekelijk zijn de, te vervangen. Mijnheer Peemans geeft ons in zijn voordracht een algemeen ovei zicht over de fruitteelt en namelijk nopens allerhande soorten van fiuitooomen die in onze streek dienen geplant te worden, ten einde op han delsgebied den besten uitslag te bekomen. Verders geeft Mijnheer Peemans uitleg over de verscheidene ziekten der fruitboomen, hun kenteekens, de middelen om ze te voorkomen en te bestrijden. Deze voordracht, die zeer in den smaak der talrijke toehoorders valt, wordt luidruchtig toegejuicht. De heer voorzitter bedankt den heer Peemans voor zijn aangename en leerrijke voordracht en drukt de hoop uit, het genoegen te hebben Mijnheer Peemans, in de toekomst, nog menigmaal in ons midden te kunnen ont vangen. Twee nieuwe leden worden voorgesteld, te weten heer Adrien Han, voorgesteld door Mr. Cardoen, en heer Ch. Moerman, voorge steld door Mr. Beyens. Deze twee nieuwe leden worden met alge meene stemmen aanvaard. Worden als jurylèdën aangeduid heer Le cluse, ondervoorzitter, h. Buseyn^ h. De- ruyter en h. Lamps, secretaris. Deze heeren overhandigen vervolgens den uitslag hunner werking heer Verwarde C. be haalt 2 p. De tombola, geschonken door de heeren Verwarde, Buseyne en Fonteyne, wordt ver volgens onder de tegenwoordige leden verloot. Op het einde der algemeene vergadering wordt er een inschrijvingsüjst geopend, tot het vormen van een groep uit den historischen stoet, voor de feestelijkheden die te Yper op 29 Juli a.s. zullen plaats grijpen Alle verdere inlichtingen zullen op tijd aan de leden ken baar gemaakt worden. Daar er niets meer te bespreken valt, wordt de algemeene vergade ring om 17 1/2 uur gesloten. DAGORDE: 1) Verslag der algemeene vergadering van 8 April. 2) Mededeelingen. 3) Aanvaarden van nieuwe leden. 4) Voordracht gegeven door den hr Demuynck, Staatsvoordrachtgever Zomerzorgen aan de fruitboomen te geven. 5) Beoordeeling der aanbrengsten. 6) Prijsloterij. De VoorzitterDe Schrijver, Bijzonder verzorgd werk.

Het Ypersch nieuws (1929-1971) | 1934 | | pagina 4